Şimdi Ara

Dolandırıcı avea - bir hat taşıma kandırmacası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün itibariyle vodafonedan hattımı avea şampiyon tarifeye taşıdım. aveanın sitesinde gayet apaçık şekilde BİREYSEL - FATURASIZ TARİFELER - ŞAMPİYON TARİFE adı altında geçen şampiyon tarifeye taşıdık. öncelikle aveanın numarasını taşıyanlara kantin paketi 1 tl kampanyasından faydalanamayacağımı öğrendim. halbuki kampanyanın ilk detaylarında benim bu kampanyadan yararlanamayacağıma dair en ufak bir bilgi dahi yoktur.

kantin numarasını taşıyanlara 1 tl - detayların beni ilgilendiren tek kısmı

quote:

Numarasını Avea'nın bireysel faturasız tarifelerine taşıyan 12-25 yaş arasındaki müşterilerimiz, numara taşıma ile Avea'nın Katlayan, Standart, Hemşehrim ve Baharda Yükle Kazan Tarifeleri dışındaki faturasız tarifelerine gelmelerinin ardından 30 gün içinde Kantin Paketi'ni alırlarsa 12 ay boyunca Kantin Paketi'ne kayıtlı diğer Avea müşterileriyle 2000 dakika içeren Kantin Paketi'ni 1 TL karşılığında satın alabileceklerdir.

neyse olsun dedik dediğim şekildeki sıralamada gayette her insanın bireysel faturasız tarife olarak anlayabileceği tarifenin bireysel olmadığını öğrenmiş olduk. ve kantin kampanyası yalan oldu.

2.bomba

sırf numaramızı şampiyon tarifeye taşımamızın sebebini açıklayım. şampiyon tarife 2400 dakika kampanyası linkinden de detaylarını çok açık şekilde görebileceğini kampanyadan 20 tl üstü yükleyerek 200 dakika kazanmak istedik. ama bu dakikaları edinebilmek için bir şifre kart gerekiyormuş. bu şifre kartın nerden edinebilineceği detaylar kısmında tamamen belirsiz bir durumda olduğundan ötürü şifrenin şubeden verileceğini yada telefonumuza smsle geleceğine dair çelişkilerle numarayı taşıdık. hatta bi avea bayisinden de onay aldık kantin ve şampiyondan aynı anda faydalanabilir miyiz falan diye olur elbette demiş.bugün bayiye gidip hiç bişeyden faydalanamıyorum bu nasıl iş ben sizle böylemi konuştum diyince yanlış anlama olmuş filan size 3 ay kalırsanız 5er tl hediye edelim tarzı rüşvette teklif etti. neyse eve döndük aveayı arayıp iyice öğrenlim derken ama o da ne müşteri hizmetlerini aradığımızda bu şifrenin sadece teknosa ve elektroworld özel satış hat taşıma noktalarında verildiğine dair ufak bi detay aldık. hani bu aveanın sitesinde en büyük soru işareti olan kısmı telefonda öğreniyoruz. bak bak. dedim peki ben saf saf kontörümü yükledim şifre gelsin diye, kampanyadan faydalanamaycak mıyım bu durumda falan filan. malesef faydalanamazsını deyince benim şalterler attı. dedim önce kendi kendinie şikayet formu oluşturun. bana kantin ve şampiyonun bir arada yürüyebileceğini söyleyen RÜŞVETÇİ bayiinzide, bu yaşadığım sıkıntıları bana açıklayamayan sitenizde şikayet etmek istiyorum diyince bana sadece öneride bulunabilirsiniz dedi. e dedim bende o zaman görüşürüz tüketici hakları mahkemesinde avea efendi dedim kapadım. ne yapmam gerekir ne yapmam lazım nereye başvurmam gerekiyo lütfen bir yardım edin.

sözde hattımı aveaya taşıdığımdan dolayı ekstradan alacağım 500 dakikanın üstüne bir bardak soğuk su içip dımdızlak hat taşımış olduk vesselam. bilgili bi abimiden yardım bekliyorum. utanıyorum böyle bir şey yaşadığımdan.

• Gelir Paylaşım Ortaklığı Tarifeleri
    (Fenercell, GSMobile, vb.) Kantin
    Paketi'nden faydalanamazlar.

Paket detaylarında var bu ifade. Siz de taraftar hattı kullanıyor olmalısınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaptığım açıklamalara bakarak ve verdiğim linkleri okuyarak sizin ulaştığınız bilgilere ulaşmamın imkanı yok. ben aveanın kendi sitesinden okuduğum yetersiz bilgilere dayanayarak hattımı taşıdım. bunun sorumlusu ben olamam. evet fenercelle geçmek zorundaydım. şampiyon tarifeye geçmek istiyorum dediğimde sadece hangi takımlı olduğum soruldu bana. kantin 1 tl kampanyasında verdiğiniz bilgiler yer almamaktadır ayrıca.
  • yer aliyor. Ben google dan buldum linki veriyim size de.
    www.avea.com.tr/tr/sta/bireysel/paketler/kantin_kamp.shtml?pagemenu=paketler.aveali.kantinkamp#fragment-2

• quote:

Orijinalden alıntı: boyzof

yer aliyor. Ben google dan buldum linki veriyim size de.
    www.avea.com.tr/tr/sta/bireysel/paketler/kantin_kamp.shtml?pagemenu=paketler.aveali.kantinkamp#fragment-2

evet ilk kısmı okuyup zıplamışım orda onu zaten kabullendiğimi söyledim ama ikinci kısım hala bana yapılmış büyük bir haksızlık. benim asıl sinirlendiğim kısım şu 200 dakika kısmıydı zaten. seç paketini almayı kabul etmiştim ta ki hakkım olan 200 dakikayı bilgim olmaksızın kaybettiğim için. ikinci kısmı o yüzden özet geçmedim.

• Avea bayiisi hadi bilmiyor konuyu yanlis.bilgilendirmis musteri hizmetleri nasil.yanlis bilgilendiriyor favebooktan sifre alacaktiniz

http://www.avea.com.tr/tr/sta/bireysel/kampanyalar/facebooknt.shtml?pagemenu=kampanyalar.aveali.faturasiz.facent

bu degilmiydi....
    bi farkli bi kampanya mi anlamadim bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkattack -- 18 Ağustos 2012; 22:01:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkattack

Avea bayiisi hadi bilmiyor konuyu yanlis.bilgilendirmis musteri hizmetleri nasil.yanlis bilgilendiriyor favebooktan sifre alacaktiniz

sorumsuzluktan başka birşey değil. facebookumuz olmayabilirdi ama olduğu halde de bir işe yaramadı. numarayı taşıdıktan sonra facebook işinin olmadığını da öğrendik. onu yazmayı bile gerek duymadım çünkü sonuçta herkesin facebooku olmak zorunda değil. ben 2. olayda genel olarak düşünsek bile mağdur durumdayım.

edit : yukarda verdiğim link ile sizin verdiğiniz linkin hemen 2 üstündeki link benim mağdur olduğum durum. ikiside hemen hemen birbirinin aynı şeyi olsada olay kafa karıştırmaktan başka bişey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkAkgn -- 18 Ağustos 2012; 22:05:49 >
  • quote:

Avea bayiisi hadi bilmiyor konuyu yanlis.bilgilendirmis musteri hizmetleri nasil.yanlis bilgilendiriyor favebooktan sifre alacaktiniz

http://www.avea.com.tr/tr/sta/bireysel/kampanyalar/facebooknt.shtml?pagemenu=kampanyalar.aveali.faturasiz.facent

bu degilmiydi....
    bi farkli bi kampanya mi anlamadim bende

2 farkli kampanya var. Sifre kart farkli facebook farkli.

• quote:

Orijinalden alıntı: brkAkgn

quote:

sorumsuzluktan başka birşey değil. facebookumuz olmayabilirdi ama olduğu halde de bir işe yaramadı. numarayı taşıdıktan sonra facebook işinin olmadığını da öğrendik. onu yazmayı bile gerek duymadım çünkü sonuçta herkesin facebooku olmak zorunda değil. ben 2. olayda genel olarak düşünsek bile mağdur durumdayım.

hocam detaylar kisminda yaziyor. bi deneyin isterseniz.yanlis hatirlamiyorsam nt den once yapmaniz gerekliydi ama sistem belki kabuleder

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: brkAkgn

quote:

hocam detaylar kisminda yaziyor. bi deneyin isterseniz.yanlis hatirlamiyorsam nt den once yapmaniz gerekliydi ama sistem belki kabuleder

onu da denedim dediğini gibi önceden yapmak gerekiyormuş. bunda ne gibi bi mantık var sonuçta bu tarife için numaramı taşıdıysam, ha önceden şifre girsem ha sonradan şifre girsem ne farkedicek onu anlayamadım? ama avea da bu saatten sonra mantık aramak mı ?

• Geçen hafta bahsi geçen tarifeye 2 hat taşıdım.
    Bayilerin karttan haberi yok,facebook üzerinden şifre edinip taşıdım.
    200 dk hatlara yüklendi.
  • kampanyaları araştırmadan taşıdığınız için öncelikle suçun bir payı size ait. bayiden bilgi almak mı, 21. yüzyılda çok zor...
    geçmiş olsun.

burada yazıp fikir alıp öyle taşısaydınız zararlı çıkmazdınız, gerisi Avea'nın insiyatifine kalıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.