Şimdi Ara

Dokunmatik bir devreyi sr501 ile tetikleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu elektronik konularında yeniyim, ateş atsanız yanacak şekilde ilgi duyma ve araştırma içindeyim...

Kafama takılan bir proje var ve gerçekleştiremiyorum. Sorunum şu;

Mevcut dokunmatik bir devrede (dokunarak saatin ışıklandırması yaniyor) dokunmadan sr501 hareket sensörü ile bu tetiklemeyi dokunmatik devreye dokunmadan ve dokunmatik devrede degisiklik yapmadan başarabilir miyim. Varsa yolu nedir.

Aklima manyetik alan geldi ama işe yaramadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beklicez bileni mecbur

• Dokunmatik ile çalışan devreler genelde "kapasitif" olarak çalışırlar. Bu gibi devreleri manyetik olarak tetikleyemezsiniz.

Hareket sensörü çıkışı ile dokunmatik yüzey arasıdan kapasite değiştirecek bir yöntem bulursanız saatte modifikasyon yapmadan bu işi çözebilirsiniz.

Edit:

Dikkat: Saat dediğiniz devre şebekeden izole değilse (bazı dokunmatik lambalar bu şekilde) dokunmatik yüzey ile bağlayacağınız devre/sistem uyumluluğunu göz önünde bulundurun. Devrelerin veya sizin sağlığınız açısından risk oluşturabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rafet32 -- 4 Ocak 2021; 9:35:56 >
  • Merhabalar yanıtınız için Teşekkürler.

Aslında müdahale edeceğim cihaz bir masa saati. Değişik bir dokunmatik alıcısı var. Devresinden tek tel çıkıyor ve plastik kasada bant tarzı bir ince filme bağlanıyor.

Ve bu bant plastiğin üstünden dokunmayı algılıyor.

Dokunmatik bir devreyi sr501 ile tetikleme Dokunmatik bir devreyi sr501 ile tetikleme 

• Selam sarı kanlonun yanındaki 6 pimli eleman tmp223 miydu bu işte kullanılır. Fakat yapmak istediğinizde alakası yok görmezden gelin. Ledi yakan tetiklemeye odaklanın ve hareket sensörünün sinyal çıkışını bağlayın.

Hiç bilginiz olmadığını hatırladım, yanınızda bu işleri bilen biri olmasında fayda var kas yaoayim derken göz çıkmasın.Ya elk elekt bölümü öğrenci veya mahalledeki TV ramircisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavi-kaplan -- 9 Ocak 2021; 12:3:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavi-kaplan

Selam sarı kanlonun yanındaki 6 pimli eleman tmp223 miydu bu işte kullanılır. Fakat yapmak istediğinizde alakası yok görmezden gelin. Ledi yakan tetiklemeye odaklanın ve hareket sensörünün sinyal çıkışını bağlayın.

Hiç bilginiz olmadığını hatırladım, yanınızda bu işleri bilen biri olmasında fayda var kas yaoayim derken göz çıkmasın.Ya elk elekt bölümü öğrenci veya mahalledeki TV ramircisi

Teşekkürler. Aslında içeriye müdahale etmek istemiyorum. Amacım zaten dışarıdan parmak yerine ne kullanabileceğim 😀..

Olmadi en son çare artık onu yaparım direnç atıp.

• Dokunmatik ile çalışan bir devreyi dokunmadan çalıştırmak için parmak harici ne kullanılabilir...

• Sosis deneyin ... :DDokunmatik bir devreyi sr501 ile tetikleme  Ama bunu da hareket ettirmek için motorlu mekanizma gerek. Kapasitif çalışır bu ekranlar şu dokunmatik kalemlerini deneyin yine.

• Alıcı 2mm bir plastiğin arkasında bakır bant tarzında bişi ve plastik üstünde parmak dokunmasını algılıyor

• ben dün karaköy bayraktar elektronikten, 2,5 tl'ye ttp223 kapastif dokumatik sensör aldım. incelemek istersen, aşağıdaki linkten görebilirsin.

https://www.robomarket.com.tr/TTP223-kapasitif-dokunmatik-sens%C3%B6r

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.