Şimdi Ara

DOĞUŞ OTODAN SIFIR DİYE BOYALI OTO ALMIŞIM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
6
Favori
6.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Airarmada;

kantarın topuzunu kaçırmayalım...inanmadığın bu ifadenin burda belgelerinı paylaşırsam ( tüm yazışmalarım - gerek Almanya gerekse Doğuş Oto ya yapılan eposta gönderilerini kastediyorum ) nasıl bir özür dileyeceksin sen arkadaş?

neye kastın varda sürekli aynı şeyi vurguluyorsun...yaz bana eposta adresini hemen göndereyim elimdeki verileri..yada ne biliyim vereyim telefonumu aç konuşalım yada sen ver ben arayım...bugün bana yarın sana yada bir yakınına ...bu işler daha öncede oldu..ben daha önce de duydum...bu kadar peşin hükümlü davranma hayatta...

DOD bana raporunu vermedi...aracın 2 kez servise cagrıldıgı ve boya ekspertizine girdigini gosteren kaşeli - imzalı servis kaydı var elimde...Subat ayı tarihli..15 - 20 gün önceki kayıtlar..sen hala neyin heyacanı içindesin de fake dir - hikayedir diye itham ediyorsun..Doğuş bana ekspertiz sonuclarını ısrarla istememe ragmen vermedi..
    sen Doğuş'tamı çalışıyorsun? bilmemiz gereken başka bir özelliğin varda bu kadar iddalısın?

• Anro kullanıcısına yanıt
    Yanlışlıkla ona yazdığım her şeyi üzerine alinabilirsin, aynen öyle bir insansın. Yalandan arkadaşları geri getirdik diye bahane uydurma , trolllük yapmadan duramadim o yüzden tıpış tıpış geri geldim de anlayalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leondede

Sn.Intrepid;

üyeliğim yeni. Konuyu detaylı tartışıp yorum fikir alabileceğim mecra burası olabilir diye düşünüp yeni kayıt oldum.

Ekspertiz raporunu defalarca istedim vermediler.

Forumlarda yazısma - resim vsr nasıl paylaşılır pek bilgi sahibi değilim. Elimde aracımın faturası, Doğuştan teslim alırken imzaladıgım ve altına boya hasarı var diye not düştügüm arac teslim tutanagının kopyası da var. Doğuştan yazılı bilgilendirmeyi de istedim. Eposta yada posta yolu ile gelince seve seve paylaşırım.

Elime yazı geçtiğinde seve seve paylaşırım. Kimseyi yada kurumu asılsız ithamlarla zan altında bırakmak değil niyetim...

biri bu konuda bilgi verirse ( belge foto vsr nasıl ekleyebilirim buraya ) zaman içinde elbette eklerim..

kimse tanımadığı birine ilk başta inanmak zorunda değil elbette..ancak aslı astarı ortaya çıkınca da şüpheci yaklaşımın yersizliği de tartışmaya açık olmalı...

aracınızı herhangi bir özel servistede expetize sokabilirsiniz elinizdeki belgeleri eklediğiniz zaman konu daha sağlıklı olacaktır ama en azından benim elimden bu konuda size geçmiş olsun deyip yasal süreçte bol sanş dilemekten başka birşey gelmez ama siz dersenizki burdaki insanlara doğuş otodan seat skoda vw audi porsche marka araç almayın böyle birşey mümkün değil

• jimhendrix kullanıcısına yanıt
    Jimhendrix;

araç boyasında sorun oldugunu takas ekspertizi sonrasında ögrendim. Aracın böyle bir sıkıntısı oldugunu bile bile takas amaçlı ekspertize gidecek arkadaşlara kolay gelsin derim.

2.kez almaya gitme diye bir durum da söz konusu değil..ya benim ifadem burda yanlış anlaşılıyor yada siz anlayamadınız...genel kanı ilki olmadıgına göre durum sizin yanlış anlamanız gibi gözükmekte...
  • quote:

Orijinalden alıntı: leondede

Airarmada;

kantarın topuzunu kaçırmayalım...inanmadığın bu ifadenin burda belgelerinı paylaşırsam ( tüm yazışmalarım - gerek Almanya gerekse Doğuş Oto ya yapılan eposta gönderilerini kastediyorum ) nasıl bir özür dileyeceksin sen arkadaş?

neye kastın varda sürekli aynı şeyi vurguluyorsun...yaz bana eposta adresini hemen göndereyim elimdeki verileri..yada ne biliyim vereyim telefonumu aç konuşalım yada sen ver ben arayım...bugün bana yarın sana yada bir yakınına ...bu işler daha öncede oldu..ben daha önce de duydum...bu kadar peşin hükümlü davranma hayatta...

DOD bana raporunu vermedi...aracın 2 kez servise cagrıldıgı ve boya ekspertizine girdigini gosteren kaşeli - imzalı servis kaydı var elimde...Subat ayı tarihli..15 - 20 gün önceki kayıtlar..sen hala neyin heyacanı içindesin de fake dir - hikayedir diye itham ediyorsun..Doğuş bana ekspertiz sonuclarını ısrarla istememe ragmen vermedi..
    sen Doğuş'tamı çalışıyorsun? bilmemiz gereken başka bir özelliğin varda bu kadar iddalısın?

Size bir dost tavsiyesi forumda böyle gayriciddi mesajlara yorum yetiştirmeye çalışmaktan ziyade bu tür konularda bilgili arkdaşlar
    var onlarla daha çok bilgi alışverişine girerseniz sizin ve konunun selameti açısından daha iyi olur.

Bu arada buraya ve daha fazla yere konu açmak sizin açınızdan gayet iyi çünkü eskiden biri de doğuşun %100 hatalı olduğu bir konuda
    sosyal sitelerde sesini duyurmuştu ve doğuş istemeye istemeye zararın bir kısmını karşılamak zorunda kaldı o yolun da kapasını
    kapatmayın çünkü tüketici mahkemeleri 1-2 yıl kadar sürüyor.Allah kolaylık versin

• Intrepid I kullanıcısına yanıt
    Hocam ben ve eminim ki forumun yüzde doksanı sana inanıyor inanmayan 3-5 kişi var ve hep vardı onlara takılma. Suan hukuki süreci baslatmaktan başka hiç bir çareniz yok geçmiş olsun. Bu konuyu açtığınız içinde forumda benim gibi düşünen herkes adına teşekkür ediyorum bilgilendirici bir konu oldu.

• Ben hala buraya dodun expertiz raporunu bekliyorum su nerde inek içti inek nerde dağa kaçtı dağ nerde yandı bitti kül oldu oluyor.
    Milleti gazlamak yerine rapor koyun görelim doğuş nasıl komple boyalı aracı sattı rezil edelim.
    Eğer bu raporlar burda paylaşılmazsa doğuşa buranım linkini paylaşıp arkama yaslanıp olanları izleyeceğim

• Intrepid I kullanıcısına yanıt
    Intrepid;

doğrudur, özel servisten de dediğiniz gibi rapor alacağım elbette. Mahkemenin belirleyeceği kurumlardan ( bilirkişi ) bu raporu temin etmek dogru olacaktır diye düşünüyorum. O yüzden hukuki süreci bekliyorum.

Ben burdaki kimseye şu yada bu marka araç almayın dedim mi?

Kimseye iftira da atmadım. Ruhsatı üzerime , sıfır araç bedeli tarafımdan ödenmiş aracımın boyalı olması konusunu forum da paylaştım.

Daha önce sıfır Opel, Nissan, Hyundai markalarından araç satın aldım. Onlarda böyle bir sorun yaşamış olsam aynı şekilde paylaşırdım.

Ben aracımı severek kullanıyorum. İsteyerek de satın aldım zaten. Sorun böyle kondisyonda bir aracın satışa konulması. Distributor bana aracınız boyalı ama fabrika sartlarında boya görmüş - spekler dahilinde boyası orjinaldir dese yazı verse o zaman iş değişir. Bana net bir şekilde aracın üzerindeki boya normal değil - orjinal değil - biz yapmadık dediler. Bu durumda zan altında kalan benim....

firma yada şahış kötülemiyorum...olanı - yaşananı paylaşıyorum...

kimse babamın oğlu değil...kimse birbirine körü körüne inanmak zorunda da değil...

• Gladyator] kullanıcısına yanıt
    Gladyator teşekkürler..

konu hakkında tecrübeli arkadaşların yönlendirmesine ihtiyacım var....yapıcı eleştirilere her zaman kapım açık...
  • Bu ülkede doğru çalışan bir işletmeci göremeyecekmiyiz.Bende 2001 yılında rastladım böyle bir duruma.X markanın yeni çıkan bir modelini sigortacı bir arkadaş almıştı,araçta 2 parça hariç komple boyalı çıkmıştı.Dava açmıştı ancak sonucu ne oldu bilemiyorum.
    Konu sahibine geçmiş olsun.

• leondede L kullanıcısına yanıt
    kardeş kusura bakma alınma ama başına gelen sana müstehak. aracı alırken sağlam almamışsın. 1 parça boyalı olan arabayı alıp susup oturmuşsun. yetmemiş gidip bir daha volkswogenden araba almaya kalkmışsın. daha ne diyim. bir kere kazık yemek hatadır ama ikinciye yine kazık yediğin yere gidip ben bi daha araba alacam demek ne oluyor artık bilemiyorum
  • ozgrsrgn kullanıcısına yanıt
    DOD boya ölçüm sonuucunu bana vermedi.

Aracı teslim alırlen imzaladıgım ve altına not düştüğüm teslim formunun kopyasını Almanya ya eposta gönderdim, Doğuş'tan ve müsteri hizmeleri yetkililerinin isteksiz tavrından da dem vurdum..Almanya nın cevabı distribütörümüz Doğuş ile irtibata devam edin şeklinde oldu...adamlar ( Almanya ) konu bizde değil onlarda ayarında cevap verdiler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceykıb

Yanlışlıkla ona yazdığım her şeyi üzerine alinabilirsin, aynen öyle bir insansın. Yalandan arkadaşları geri getirdik diye bahane uydurma , trolllük yapmadan duramadim o yüzden tıpış tıpış geri geldim de anlayalım.

O cümleleri sarf ettiği için o cümleleri arkadaşa yazdınız. Şuan o kadar kötü bir durumdasınız ki farkında değilsiniz.
    Ne trollüğü yapıcam hocam buradan gerçek hayatta yüz yüze geldiğim en az 20 tane abim oldu boş laf yapmayın. Yalanım varsa ALLAH BELAMI VERSİN..

• leonidas26 kullanıcısına yanıt
    eyvallah arkadaşım ama sende kusura bakma aceleyle okudun herhalde benşm yazdıklarımı..sende konuyu tam anlamamışsın...

boyalı araç almadım. Kaportasın da ufak bir boya hasarı olan aracı teslim formuna not düşüp belirterek aldım.

Ayrıca 2.kez malum sorunu bile bile aynı markaya mal almaya gitme durumu da yok. Aracı Seat ile değiştireyim diye düşünüp takasa verdiğimde ögrendigim bir durum bu .

Bahsettiğin gibi olsa bile bile lades , adama müstehak denir ama olay anladığın gibi değil...
  • Öncelikle geçmiş olsun.bende zamanında Peugeot açı otomotivden aldığım aracımın 6 sene sonra kaputunun boyalı olduğunu aracı takasa vermeyi düşündüğüm anda öğrendim.peugeot genel merkezi aradım,onlar araçta hiçbir işlem yapılmadığını söylediler bayiye topu attılar.bayiyi Aradım genel müdürü ben yeni işe başladım gibi safsatalarla geçiştirmeye başladı.bende Allahınızdan bulun dedim telefonu kapattım.yaklaşık 1 sene sonra altunizadeden geçerken plazaya kilit vurduklarını gördüm.
    Tabi araç yeni olsaydı işi sonuna kadar kovalardım.Hukuksal boyutunu bir avukatla kanuşun ve yapılabilecek birşeyler varsa sonuna kadar gidin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 5 Mart 2015; 22:34:05 >
  • benzer bi konuyu bugün başka bir forumda okudum. Olay yine doğuş oto nun rezaleti. Yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Çok büyük rezalet bence.

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=199901
  • Firmanin yaptigi buyuk terbiyesizlik ama siz fark etmenize ragmen araci neden aldınız??

• leondede L kullanıcısına yanıt
    anladım hocam. o zaman şöyle söyleyeyim aracın parasını verip anlaştığınızda aracı hasarsız yani sıfır olarak almayı kararlaştırdınız öyle değil mi? yoksa bu araç 2.el miydi. eğer sıfır araç ise bir çizik dahi olsa ayıplı maldır. kaldı ki burada boya sözkonusu. her ne kadar çok büyük olmasa da ayıplı maldır. siz böyle gördüğünüzde aracı tesllim almayıp ayıpsızı ile değişim isteseydiniz veya ayıp oranında indirim isteseydiniz keşke. bu sizin kanuni hakkınızdı. bu hakkı kullanmayıp aracı almışsınız. boya hasarını teslim formuna not düştüm demişsiniz ama bi kanıtınız yok. mahkeme ispat açısından. şimdiye gelirsek aracınızı başka bir yerde computer teste sokun eğer komple boyalı diye rapor verirlerse tüketici mahkemesinde dava açıp paranızı yasal faiziyle alabilirsiniz.
    benim ilk mesajımda dediğim bu tarz olaylarda haklıyken hemen hakkınızı almaya uğraşırsanız olay büyümesin diye susup oturmazsanız iyi olur. sonuçta sıfır araba hatasız olmalıdır. hatalı alacak olsam 2. el alırdım öyle değil mi?
    mümkün oldukça doğuş otodan araba almamak lazım. ama nedense türkiyede en çok satan marka. anlayabilmiş değilim.

• Böyle bir durumla karşılaşsaydım napardım diye düşünüyorum,daha önce doğuş oto ile ilgili olaylar aklıma geliyor.

*Tsi motoru sökülen tiguan vardı,aracı bayide 2 sene yatırmak,mahkeme vs uğraşmak. Sonuç ne oldu bilmiyorum.

*Mahkeme aracın değişimi uygun görüp,doguş otonun aracı değişmemesi.(Transporter)

*Dsg şanzıman yüzünden olur olmadık imzaların tüketiciye imzalatılması,konuda paylaşılmış zaten.

Yani insan şaşıyor,söyliyecek birşey kalmıyor. Bunlar sadece bildiklerimiz,birde bilmediklerimiz var. Motosikletli bir arkadaşımla gider bahçedeki araçlarına molotof felan atardım heralde. Nasıl olsa mahkeme işlemiyor,işlesede doğuş tınlamıyor.İnsan artık bir yerde hakkını kendi araması gerektiğini düşünüyorum. Bana girdi alın buda size girsin gibisinden.

• ulan ben bile 50-60 Euro luk malzemeyi biraz pas var diye , fuar da ellendi diye yarı parasına veriyorum müşteriye :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.