Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (813. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.326.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 811812813814815
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ekdemir

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

quote:

Havlupan dekoratif özelliği ile koltuk arkasından duvarın görünen yüzüne çıktığından dolayı klasik radyatörlere göre daha verimli ısı yaymaktadır. Yapısında kanatçıklar yoktur ve sadece borulardan oluşmaktadır. Borular ısısını konveksiyon ve radyasyon yöntemi ile yayarlar. Borular ortama açık olduklarından radyasyon ile ısı transfer oranı klasik ürünlere göre yüksektir. Radyasyon yönteminde ısı dalgalar ile yayılır ve çarptığı yüzeye enerjisini bırakır. Bu sebeple hava yerine cisimleri ısıtır. Havlupan’in da amacı önce üzerine asılan cisimleri sonra da ortamı ısıtmak olduğundan tasarımı buna uygun yapıdadır.
    Konveksiyon ısı transferinde ortamda bölgesel yığılmalar ortaya çıkar. Oluşan potansiyel fark ile ısı sirküle ederek yol alır ve diğer bölgeleri ısıtır. Burada ısınan havadan ısındığımız için dolaylı olarak ısınmış oluruz. Halbuki radyasyon bizi doğrudan ısıtmaktadır. Ayrıca hava ile ısındığımızda kapı pencere açıldığı durumlar sıcak hava soğuk ile dengeye gelmeye çalıştığından enerji hemen kaybedilir ve ısınma verimimiz düşer.

Banyoda 50cm lik radyatör yerine havlupan koymak istiyorum. Nasıl bir havlupan almam gerekir. Hangi marka olmalı? Paslandıkları doğrumu? Kromları var, elektrostatik boyalı olanları var. Hangisi ideal olur. Banyom 7 m2.

soruma cevap verecek yok sanırım

kimisi krom havlupan paslanır diyor
    kimisi beyaz havlupan paslanır diyor
    ben hem beyaz havlupanın hemd krom havlupanın paslandığını bizzat kendim bazı evlerde gördüm
    kendim beyaz havlupan taktırdım
    50x110cm sanpan markası

http://www.kombi.com/urun.php?prod=SANPAN-Duz-Beyaz-Havlupan-Havluluk-Havlu-Kurutucu-Radyator-50x110cm-0--10263

Sayın disintegration, banyoda 50 cm lik dd plus radyatör var. Evi alalı tam 1 yıl olacak, ama şimdiden birkaç yerinden paslanmaya başlamış. Sanırım bu neme dayanıklı değiller. Kapım ahşap olduğu halde, henüz bir çürüme,dökülme izine rastlamadım. Havlupan işinde demirdöküm yok heralde, sadce panel üretiyor. Olsaydı yinede demirdöküm derdim. Panel işinde çok iyiler.

nem oranı önemli
    sanpan veya ferroli havlupan tercih edebilirsiniz

http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files//file/havlukurutucu.pdf

• rica ederim.bu arada internet uzerinden kombi alacaksınız kredi kartıyla vade farkı daha fazla odeniyormus.sanal poslarda bankalar bu sekilde calıstıkları için.mobil pos veya statik pos cihazıyla alınabilir mi diye ilgili firmaya telefon acınca evet denirse fiyatların nettekinden daha dusuk olması gerektigini hatırlatırsanız faydalı olabilir.

bugun 18 gibi tekrar kontrol edip sarfiyatı yazacagım.aylık 150 ila 200 arası normal olur benim için.uzerine cıkmazsa iyi olacak.

saygılar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: akgenc

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bu konuyu çok araştırdım,bulamadım.Ama bir bilen illaki vardır.Varsada burdadır.Sorun Buderus u52 24k kombiye honeywell t6360A oda termostat bağlantısı nasıl oluyor.Hem kombi hemde termostat tarafı bağlantılarını yazarsanız iyi olur.Kombinin kılavuzu var.Ordan tarif edersenizde anlarım.

Arkadaşlar bu konuyu bilen yokmu.Buderus kullanan arkadaş yokmu hiç...

Arkadaşlar hiç buderus kullanan yokmu ya..Buderus u52 24k kombiye analog honeywell t6360a oda termostatı bağlantıları lazım.Özellikle kombi tarafı lazım.Kombide tele control yazan yeremi bağlayacağız.Birisi yardım edebilirmi....

buderus u052 garanti kapsamında mı?
    kombinin garantisi devam ediyorsa
    ısısan yetkili servisine,honeywell t6360A bağlandığı taktirde kombi garantisi devam eder mi diye sordunuz mu?

Kombinin garantisi yok.Ama termostatı ısısandan aldım.Zaten termostatı buderus honeywele yaptırıyor gibi.Çünkü termostatın içi honeywell dışı buderus.

Arkadaşlar forumda yeteri kadar cevap alamadım.Ama kendim tahmin ettiğim yere taktım.Sorunsuz bir şekilde çalışıyor.Bunuda forumla paylaşmak istiyorrum.Buderus U052 24k kombiye buderus analog oda termostatı yada honeywell T6360A oda termostatı (ikisi aynı termostat) bağlantısı şöyle oluyor.2*0,75 kablonun bir ucunu termostattaki 1 ve 3 nolu uçlara diğer ucunu kombideki şebeke elektrik bağlantısının olduğu klemens grubunda kısa devre edilmiş iki uç var.Lr ve Ls yazan uçlar.Kısa devreyi söküyorsunuz yerlerine termostattan gelen iki ucu takıyorsunuz.Başka bir şey yapmanıza gerek yok.Kombide petek sıcaklık ayarını 50 de tutun.Termostat ayarını isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.Kombideki bağlantı yeri kombinin klavuzunda tele kontrol bağlantı noktası diye yazılmış.Bahsettiğim yer burası.Buderus servislerinin teknik bilgidir veremeyiz yada onun şifresi var gibi bahanelerle vermek istemediği bilgi budur.Yani diğer kombilerden bağlantı olarak bir farkı yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Havlupan dekoratif özelliği ile koltuk arkasından duvarın görünen yüzüne çıktığından dolayı klasik radyatörlere göre daha verimli ısı yaymaktadır. Yapısında kanatçıklar yoktur ve sadece borulardan oluşmaktadır. Borular ısısını konveksiyon ve radyasyon yöntemi ile yayarlar. Borular ortama açık olduklarından radyasyon ile ısı transfer oranı klasik ürünlere göre yüksektir. Radyasyon yönteminde ısı dalgalar ile yayılır ve çarptığı yüzeye enerjisini bırakır. Bu sebeple hava yerine cisimleri ısıtır. Havlupan’in da amacı önce üzerine asılan cisimleri sonra da ortamı ısıtmak olduğundan tasarımı buna uygun yapıdadır.
    Konveksiyon ısı transferinde ortamda bölgesel yığılmalar ortaya çıkar. Oluşan potansiyel fark ile ısı sirküle ederek yol alır ve diğer bölgeleri ısıtır. Burada ısınan havadan ısındığımız için dolaylı olarak ısınmış oluruz. Halbuki radyasyon bizi doğrudan ısıtmaktadır. Ayrıca hava ile ısındığımızda kapı pencere açıldığı durumlar sıcak hava soğuk ile dengeye gelmeye çalıştığından enerji hemen kaybedilir ve ısınma verimimiz düşer.

Banyoda 50cm lik radyatör yerine havlupan koymak istiyorum. Nasıl bir havlupan almam gerekir. Hangi marka olmalı? Paslandıkları doğrumu? Kromları var, elektrostatik boyalı olanları var. Hangisi ideal olur. Banyom 7 m2.

ben hem beyaz havlupanın hemd krom havlupanın paslandığını bizzat kendim bazı evlerde gördüm
    50x110cm sanpan markası

http://www.kombi.com/urun.php?prod=SANPAN-Duz-Beyaz-Havlupan-Havluluk-Havlu-Kurutucu-Radyator-50x110cm-0--10263

Sayın disintegration, banyoda 50 cm lik dd plus radyatör var. Evi alalı tam 1 yıl olacak, ama şimdiden birkaç yerinden paslanmaya başlamış. Sanırım bu neme dayanıklı değiller. Kapım ahşap olduğu halde, henüz bir çürüme,dökülme izine rastlamadım. Havlupan işinde demirdöküm yok heralde, sadce panel üretiyor. Olsaydı yinede demirdöküm derdim. Panel işinde çok iyiler.

nem oranı önemli

Linkler için teşekkürler. Havlupan hiç bilgi sahibi olmadığım bir konudur. Dediğiniz gibi buhar fazla oluyor. Henüz duşakabinde yok. Peki 7 metrekarelik banyo için , şuan 50 cmlik radyatör var, hangi boyutta havlupan olması gerekir?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

50x110cm sanpan markası

nem oranı önemli

Linkler için teşekkürler. Havlupan hiç bilgi sahibi olmadığım bir konudur. Dediğiniz gibi buhar fazla oluyor. Henüz duşakabinde yok. Peki 7 metrekarelik banyo için , şuan 50 cmlik radyatör var, hangi boyutta havlupan olması gerekir?

havlupanı monte edeceğiniz yer uygunsa
    50x110cm

• quote:

Orijinalden alıntı: ksk_mehmet

peki ariston class premium mu bosch classic condense mi?

Hangisinin servisi iyiyse o.
  • vitopend 100 dijital ekranlı kombinin elektrik kumanda bölmesi nasıl açılıyor arkadaşlar.. bir türlü açamadım.. oda termostatı bağlayacağım.. birde bu general ht 300 termostat montajı için kaçlık , hangi kablodan kullanıyoruz.. şimdide teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Orijinalden alıntı: aodabas

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dnz_baksi

dün gelen bir teknisyen 3 pompalı çift esanjörlü auer kombiyi önerdi.peteklerde auer pkkp model takılabilir dedi.
    bi başkası 3 pompaya gerek yok.biz villalarda kullanıyoruz 3 pompayı dedi.
    sizin yorumlarınızı okudum bilginize güveniyorum.yardımcı olursanız sevinirim.
    beni kafamdakı soru işaretlerinden kurtarın lütfen

Kombide tek pompa bulunur ve bunlar 3 devirli yada 3 hızlı pompa denir yani ayarlı pompadır ihtiyaca öre 1-2-3 kademelerinde kullanılır, hemen hemen bütün kombiler böyledir.

viessman vitopend 100 de böyle bir ayar olup olmadığını biliyormusunuz acaba? servisi aradım ama olmadığını söyleyen arkadaşın ses tonu pek güven vermedi malesef

Kombilerde genellikle grandfos ve wilo sirkülasyon pompaları kullanılıyor, her iki markada da pompa üzerinde 3 kademeli ayar düğmesi var. Viessman tam bulamadım ama Wilo kullanıyor sanırım aşağıda video da görülen kırmızı düğme ile ayarlanıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=YSicgqstCC0&feature=related

Ancak kombiler zaten değiştirilmediği müddetçe fabrika çıkışı 3.kademede (en yüksek) bulunuyor diye biliyorum.

teşekkürler eve gidince söküp bakayım

• Arkadaşlar markasız 110cmlik radyatörü söktürüp yerine 150x60 ECA taktırdım. Ama altı hep ılık. Esiden tamamı ısınırdı. diğer markasız peteklerde hala tamamı ısınıyor. Bu peteğin 150cm uzunluğunda olmasından mıdır? Bağlantı çapraz değil ama eskiside aynı yönde bağlıydı ve diğerleri de aynı yönde üstten sıcak alttan soğuk şeklinde düz bağlı. Ama diğer peteklerimin tamamı ısınıyor. Dereceyi yükseltiğimde de durum değişmiyor. Neden olabilir? Bilgilendirirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enemy34

vitopend 100 dijital ekranlı kombinin elektrik kumanda bölmesi nasıl açılıyor arkadaşlar.. bir türlü açamadım.. oda termostatı bağlayacağım.. birde bu general ht 300 termostat montajı için kaçlık , hangi kablodan kullanıyoruz.. şimdide teşekkürler..

2 x 0,75 TTR kablo kullanacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbaydogan

quote:

Orijinalden alıntı: enemy34

vitopend 100 dijital ekranlı kombinin elektrik kumanda bölmesi nasıl açılıyor arkadaşlar.. bir türlü açamadım.. oda termostatı bağlayacağım.. birde bu general ht 300 termostat montajı için kaçlık , hangi kablodan kullanıyoruz.. şimdide teşekkürler..

2 x 0,75 TTR kablo kullanacaksınız.

teşekkürler
    Birde bağlantı yapacağım yeri açabilsem sorun kalmayacak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enemy34 -- 16 Aralık 2011; 14:24:28 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serkanceren

arkadaşlar,

Ariston Genus Premium 30 KW - ECA Confeo Premix 30 KW

hangisini seçmeli artıları eksileri nelerdir?

Ben Eca kulanıyorum ve tanıyorum kalitesi konusunda garanti veririm ısıtma ve yakıttan memnun kalırsınız.

Ariston kombinin artısı var program saati termostatsız kullanım için en ideal kombilerden biri programlamaya göre yanar termostattan daha iyi verim alırsınız. Bu kombinin eksi yönü içinde plastik malzeme çok kullanılmış diye belirtilmişti burda.

Sen olsan hansini alırsın dersen kalitesine güvendiğim için Eca alırım derim ama bir yandanda program saati beni cezbeder bende ikilemde kalırım

Arkadaşlar

Ariston Genus Premium 30 KW - ECA Confeo Premix 30 KW dışında bütçeme uygun Buderus Basic Plus GB012 Yoğuşmalı Kombi 27,2 kw modeli var Ariston ve ECA 'ya karşı Buderus mu tercih edilir.Ev: ara dubleks net 140 m2 3+1 yalıtımlı güneydoğu cephe 9.5 m 60*10 petek + havlupan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jessie pinkman -- 16 Aralık 2011; 14:51:49 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hacitalip

İyi gunler,

Evim İstanbul sisli’de bahce katı, 2 cepheli ve mantolamasız. Salonda yani bir cephesinde ısıcamlı pimapen kış bahcesi var. Kombi tesisati ilk kez dosenecek.

Oncelikle asagidaki olculu odalara ne kadarlik petek taktırmalıyım?
    Oda olculeri:
    Salon: 5.7x4.6
    1.Oda: 6x3.8
    2.Oda: 3.7x2.3
    Mutfak: 4x3 (bir cephesi acik, salona açılıyor)
    Antre: 6x1.6
    Banyo: 2.4x2.2

Ve, kombi olarak basta Ariston Genus Premium 24 FF almayı dusunuyordum, ama anladıgım kadarıyla Ariston Clas Premium 24 FF ile aralarindaki en buyuk fark Genus’un paneline yerlesik oda termostatı gibi geldi bana.

Sizce;
    - Harici oda termostatı almadan Ariston Genus Premium 24 FF yeterli olur mu ? (kombi balkona takilacagi icin oda termostatını kullanmak sorun olur mu)
    - Yoksa, Ariston Clas Premium 24 FF ve Ariston RS WS Kablosuz modülasyonlu oda termostatı veya Ariston RC W Kablolu modülasyonlu Oda Termostatı alıp, ikisini beraber kullanmak daha efektif olur mu?

Cevaplayan herkese simdiden tesekkurler.

İyi bir tesisat yapmaya çalışıyorsun yoğuşmalı bir kombi alacaksın ama kombiyi balkona takıp kendine en büyük kötülüğü yapacaksın, yakıtın en az %20 artacak. Kobiyi mutlaka evin içine yaptır.

Program saatli (Genus) kombi termostat ile kullanımdan daha iyidir sıcaklık daha stabil olur yakıt aynı olur normal termostat ile açılıp kapanması arasındaki 1 derecelik sıcaklık farkından korunmuş olursunuz.

PETEKLER
    Oda olculeri:
    Salon: 5.7x4.6 2x120 cm
    1.Oda: 6x3.8 2x100 cm
    2.Oda: 3.7x2.3 1x80 cm
    Mutfak: 4x3 1x100 cm
    Antre: 6x1.6 1x100 cm
    Banyo: 2.4x2.2 havlupan veya 50 cm.

kombiyi dısarı kurmak o kdr fark ettirir diyorsunuz.

peki, genus premium'a da oda termostatı gerekir mi ve modulasyonlu olmalı mı? eger, gerekliyse uygun bir tane onerebilir misiniz, cunku Ariston RC W Kablolu modülasyonlu Oda Termostatı bulunmuyor galiba.

tesekkurler

• Merhaba, evim Adana'da 4. kat (ara kat) yeni daire. Duvarlar ytong ile örülmüş tüm pencereler çift cam pvc doğrama. Buraya doğalgaz yeni geldi bir kaç firma ile görüştüm keşif yapsınlar diye ama gelen giden olmadı, zaten adamlarıda gözüm pek tutmadı.
    Ekte verdiğim plana göre petek boyları ne olur ve önereceğiniz kombi markaları ne olabilir. Şimdiden yardımlar için teşekkürler.

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?
  • quote:

quote:

quote:

İyi gunler,

Evim İstanbul sisli’de bahce katı, 2 cepheli ve mantolamasız. Salonda yani bir cephesinde ısıcamlı pimapen kış bahcesi var. Kombi tesisati ilk kez dosenecek.

Oda olculeri:

Ve, kombi olarak basta Ariston Genus Premium 24 FF almayı dusunuyordum, ama anladıgım kadarıyla Ariston Clas Premium 24 FF ile aralarindaki en buyuk fark Genus’un paneline yerlesik oda termostatı gibi geldi bana.

Sizce;
    - Harici oda termostatı almadan Ariston Genus Premium 24 FF yeterli olur mu ? (kombi balkona takilacagi icin oda termostatını kullanmak sorun olur mu)
    - Yoksa, Ariston Clas Premium 24 FF ve Ariston RS WS Kablosuz modülasyonlu oda termostatı veya Ariston RC W Kablolu modülasyonlu Oda Termostatı alıp, ikisini beraber kullanmak daha efektif olur mu?

İyi bir tesisat yapmaya çalışıyorsun yoğuşmalı bir kombi alacaksın ama kombiyi balkona takıp kendine en büyük kötülüğü yapacaksın, yakıtın en az %20 artacak. Kobiyi mutlaka evin içine yaptır.

Program saatli (Genus) kombi termostat ile kullanımdan daha iyidir sıcaklık daha stabil olur yakıt aynı olur normal termostat ile açılıp kapanması arasındaki 1 derecelik sıcaklık farkından korunmuş olursunuz.

PETEKLER
    Oda olculeri:

peki, genus premium'a da oda termostatı gerekir mi ve modulasyonlu olmalı mı? eger, gerekliyse uygun bir tane onerebilir misiniz, cunku Ariston RC W Kablolu modülasyonlu Oda Termostatı bulunmuyor galiba.

tesekkurler

Böyle bir model var ama piyasada varmı yokmu bilmiyorum. Kombi.com satıştan kaldırmış.

http://www.kombiveklima.com/Ariston-RC-W-Kablolu-Modulasyonlu-Oda-Termostati-Klima-Manager-Remocon-,PR-494.html

Bana sorarsanız programlanabilir bir kombide termostata hiç gerek yok bunu defalarca yazdım okuyanlarada sıkıcı gelebilir ama..Termostatsız daha istikrarlı bir ısı elde edersiniz..Yakıt pek fazla değişmez.

Ancak yinede termostat alacaksanız önce termostatsız programlayıp 1 ay deneyin sonra termostat taktırın derim sizde nasıl bir sonuç olacak onuda görelim.

• quote:

quote:

quote:

İyi gunler,

Oda olculeri:

Sizce;

PETEKLER
    Oda olculeri:

tesekkurler

ariston modülasyonlu oda sensörü almanız gerekir

bunu alırsanız
    kombiniz oda sıcaklığında modülasyon yapar
    bu da ilave tasarruf demektir

• quote:

Orijinalden alıntı: eczemre

Merhaba, evim Adana'da 4. kat (ara kat) yeni daire. Duvarlar ytong ile örülmüş tüm pencereler çift cam pvc doğrama. Buraya doğalgaz yeni geldi bir kaç firma ile görüştüm keşif yapsınlar diye ama gelen giden olmadı, zaten adamlarıda gözüm pek tutmadı.
    Ekte verdiğim plana göre petek boyları ne olur ve önereceğiniz kombi markaları ne olabilir. Şimdiden yardımlar için teşekkürler.

full tesisat mı yapılacak:kalorifer tesisatı,petekler,kombi....
    yoksa sadece kombi mi alınacak

sadece kombi için bütçeniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbaydogan

Arkadaşlar markasız 110cmlik radyatörü söktürüp yerine 150x60 ECA taktırdım. Ama altı hep ılık. Esiden tamamı ısınırdı. diğer markasız peteklerde hala tamamı ısınıyor. Bu peteğin 150cm uzunluğunda olmasından mıdır? Bağlantı çapraz değil ama eskiside aynı yönde bağlıydı ve diğerleri de aynı yönde üstten sıcak alttan soğuk şeklinde düz bağlı. Ama diğer peteklerimin tamamı ısınıyor. Dereceyi yükseltiğimde de durum değişmiyor. Neden olabilir? Bilgilendirirseniz sevinirim.

110cm ile 150cm arasında fark olur
    çapraz bağlamak daha mantıklı

• quote:

quote:

Merhaba, evim Adana'da 4. kat (ara kat) yeni daire. Duvarlar ytong ile örülmüş tüm pencereler çift cam pvc doğrama. Buraya doğalgaz yeni geldi bir kaç firma ile görüştüm keşif yapsınlar diye ama gelen giden olmadı, zaten adamlarıda gözüm pek tutmadı.

Tesisat var petekler+kombi alınacak. Kombiyi yoğuşmalı olarak düşünüyorum bütçe olarak fark etmez aklıma yatanı alırım. Teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

Tesisat var petekler+kombi alınacak. Kombiyi yoğuşmalı olarak düşünüyorum bütçe olarak fark etmez aklıma yatanı alırım. Teşekkürler.

ferroli servisi adana da var mı bilmiyorum ama eğer varsa

bütçe sorununuz yok demeki ki
    o zaman
    ferroli econcept tech öneririm

özelliklerini uzun yazmama gerek yok,kısaca mükemmel bir kombidir

alternatif olarak : bosch classic condense öneririm

petek markasında: demirdöküm plus tan şaşmayın.en iyisi bu markadır

eviniz 100m2 görünüyor.petek boyunu 8metreden aşağı tutmayın
    evin ısı kayıpları ve petek boyları için net konuşamam
    mühendislik hizmeti almanız gerekir

• 
Sayfa: önceki 811812813814815
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.