Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aborjıne siz bu konuda deneyimlisiniz 130 m2 yalıtımı yapılmış çatı katına ne kadar petek döşenmeli ve hangi kombi daha iii ısıtır
  • dostlar oda termostatını 24 e ayarlamama rağmen ısıda 22,5 derece yi geçmiyor ne yapmam gerekir.oda termostatı uygyn yerde .bir de oda termostatı devre dışı bırakıp kombiden çalıştırabilirmiyim.saygılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aksa68

dostlar oda termostatını 24 e ayarlamama rağmen ısıda 22,5 derece yi geçmiyor ne yapmam gerekir.oda termostatı uygyn yerde .bir de oda termostatı devre dışı bırakıp kombiden çalıştırabilirmiyim.saygılar.

Sende 26 ya ayarla kardeşim. 24 ü bulana kadar .... Oda termostatı yakıt tüketiminde sana fayda saglıyor. Kombi alanlar oda termostadı taktırmaya ugraşırken sen sökmek istiyorsun.. Sökme... saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 30 Ocak 2007; 11:11:46 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

quote:

Orjinalden alıntı: aksa68

dostlar oda termostatını 24 e ayarlamama rağmen ısıda 22,5 derece yi geçmiyor ne yapmam gerekir.oda termostatı uygyn yerde .bir de oda termostatı devre dışı bırakıp kombiden çalıştırabilirmiyim.saygılar.

Sende 26 ya ayarla kardeşim. 24 ü bulana kadar ....

tamam karrdeşim teşekkür ederim.kızma yaw :))
  • quote:

Orjinalden alıntı: suzi dilara

Aborjıne siz bu konuda deneyimlisiniz 130 m2 yalıtımı yapılmış çatı katına ne kadar petek döşenmeli ve hangi kombi daha iii ısıtır

Suzi Dilara,

İstanbul ve civar illerdeki sıcaklık değerlerine konuşursak, 130 m2 için evinin konumuna göre 7 - 8 metre arası bir petek döşeyebilrisin. Ben hangi kombi daha iyi ısıtır konusunda cevap vermeyeceğim, sadece kendi kullandığım sistemi tavsiye edebilirim. Ben Vaillant Plus kombi ve 410 S otomatik kontrol cihazı kullanıyorum.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: moko19

iyi günler..benim son kat dubleks bir evim var. terasını kapatacam ve 300 m2 olacak.kombi olarak viessmann vitodens 200 önerdiler. ne dersiniz?

Yoğuşmalı cihaz önerebilirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: drhunter

selam erzurumda oturuyorum evim 170m kare 8.kat(son kat ), ustu izocamli, guney,camlar pimapen,radyator 7.5m bunuda artirmak istiyorum dusundugum buderus yogusmali
    sormak istedigim evime kac m radyator uzunlugu ideal,
    buderus 20000 yogusmali en fazla kac m radyator tolere edebilir....cevapliyan arkadaslara simdiden tesekkur
    ederim.......

Kombini daha kullandınmı bilmiyorum ama, bu metrekare ve bu şartlarda kombinin evini ısıtıcağından şüpheliyim. Kombiyi aldığın doğalgaz şirketi nasıl bir hesap yaptı anlamadım. 20.000kcal çok düşük. Kesinlikle ısınamazsın. Bence doğru dürüst bir keşif yaptır. Hemde bir kaç farklı firmadan ona göre kararını veririsin.
  • http://www.temass.com/turkce/termostatik.html

termostatik vana konusunda bilgisi olan varmı acaba ?

fiyatları ne kadardır filan ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: skardes

http://www.temass.com/turkce/termostatik.html

termostatik vana konusunda bilgisi olan varmı acaba ?

fiyatları ne kadardır filan ?

Markaya göre değişiyor ama ECA nın ki 34 YTL olarak hatırlıyorum
  • peki hocam bu işe yarayan bir şeymidir ?
  • Benimde çok bilgim yok, henüz araştırma aşmasındayım ama bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım.
    Tabiki T.vana işe yarar.Her peteğe takacağınız termostatik vana ortam sıcaklığı ayarladağınız dereceye gelince sıcak su akışını otomatik olarak kesiyor. Fazla tüketimi önleyerek tasarruf ediyorsunuz. İsterseniz yerine oda termostadı takarak buna benzer tasarruf sağlayabilrsiniz hem günün belli saatlerine değişik programları uygulayabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaliteli5

quote:

Orjinalden alıntı: foto45

SLM:
    KALİTELİ5 ARKADAŞIM SANA Bİ TAVSİYEDE BULUNAYIM GEREKİRSE VİSMANIN BÖLGE MÜDÜRLÜGÜNE MAİL AT BAK GÖRÜCEKSİNKİ COK YAKIN İLGİLENİCEKLER ARKADAŞLAR BU ARDA SERVİSLERİN KÖTÜLÜGÜNÜ BİR FİRMAYA MAL EDEMESSİNİZ SERVİSİN SORUMSUZLUGUNDAN DA KAYNAKLANABİLİR.SAYGILAR

Selam foto 45 arkadaşım zaten 2 kez servis geldi 2 kez fan değişti çözülmedi bende viessmann internet sitesinden mail attım.Konuyu merkez teknik servise yönlendirmişler.Zaten 2.kez bölge müdürlüğüne bağlı merkez teknik servisten geldiler ve ölçümler yapıldı.Bölge müdürlüğünün bünyesindeki merkez teknik servis ölçümlerin normal olduğunu ve sesin normal olduğu şeklinde rapor tutmuş.3.kez gelmeye bile gerek duymadan Yetkili Teknik Servisimizin ve Merkez Teknik Servizimizin yapmış olduğu çalışmalarda ve ölçümlerde cihazınızdaki sesin normal olduğu görülmüştür.Cihaz değişmi gerektirecek herhangi durum söz konusu değildir diye cevap geldi.Bende 12.12.2006 tarihinde tekrar mail attım Viessmann dan arayıp problem nedir diye soran olmadı halen bekliyorum.

İşte bu cevap beni şaşırttı.Bu cevap firmanın sorumsuzluğu,varmı böyle bir cevap.2.mail 14 gün oldu halen cevap yok.Benim şikayetim halen devam ediyor saygılar.

Selam arkadaşlar 2 ay gecikmelide olsa Viessmann Gebze merkezden arayıp şikayetiniz nedir diye sordular.Bende şikayetimin açık bir şekildehttp://www.sikayetvar.com/?loc=sikayet_oku&action=co&subaction=Detial&coNo=4102 sitesinde 133683 numarada yazdığını söyledim.Size tekrar döneceğiz deniyor ve bir daha beni aramadan, ŞİKAYETİM ÇÖZÜLMEDEN(Zaten çözüleceğide yok) Müşterimiz Sayın Zafer Ülger'in problemi giderilmiştir.Artık yorumu size bırakıyorum.Viessmann almak isteyenler tekrar tekrar düşünsünler.

• Merhaba Arkadaşlar, siteyi yeni keşfettim. Gerçekten yazılanlar, önerilenler çok güzel. Ben de evimde Viessmann Vitopend 100 kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. Eminim ki evimin izolasyonu daha iyi olsaydı daha ekonomik ve daha iyi ısınırdım. Benim sorum şu, Vitopend 100 kombi, Alurad Aluminyum ince Radyatör ve her Radyatörde termostatik vana kullanıyorum. Acaba ek olarak bir de oda termostatı mı alsam bir faydası olurmu yoksa Termostatik vanalar yeterlimidir. Bana bu konuda yardımcı olabilecek biri vardır umarım.

Mesajımın başında da belirttiğim gibi evimin izolaysonu hiç yok. 1982 de yapılan bina. Tesisatı 2 yıldır kullanıyorum. Borular dışarda yani dairenin her tarafında gözüküyor. Acaba bunları da izocam gibi bir malzeme ile kaplasam faydası olurmu?

Herkese çok çok selam.

Saygılarımla,

Alay
  • quote:

Orjinalden alıntı: Almusel

Merhaba Arkadaşlar, siteyi yeni keşfettim. Gerçekten yazılanlar, önerilenler çok güzel. Ben de evimde Viessmann Vitopend 100 kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. Eminim ki evimin izolasyonu daha iyi olsaydı daha ekonomik ve daha iyi ısınırdım. Benim sorum şu, Vitopend 100 kombi, Alurad Aluminyum ince Radyatör ve her Radyatörde termostatik vana kullanıyorum. Acaba ek olarak bir de oda termostatı mı alsam bir faydası olurmu yoksa Termostatik vanalar yeterlimidir. Bana bu konuda yardımcı olabilecek biri vardır umarım.

Mesajımın başında da belirttiğim gibi evimin izolaysonu hiç yok. 1982 de yapılan bina. Tesisatı 2 yıldır kullanıyorum. Borular dışarda yani dairenin her tarafında gözüküyor. Acaba bunları da izocam gibi bir malzeme ile kaplasam faydası olurmu?

Herkese çok çok selam.

Saygılarımla,

Alay

Arkadaşa katılıyorum, Viessmann gerçekten çok iyi bir markadır. Yakıt tasarrufu ve yüksek oranda verimi ile bilinen bir firmadır. Alacaksanız eğer, bu markanın üzerinde yoğunlaşmanızı öneririm

• Hala yabancıları alkışlamaya devam...Benden üç adım yukarda yazan arkadaşımız kaliteli 5 ne diyor ? ..Avrupada başlarını agrıtacak defolu malları yada demode modelleri Türkiye ye bizlere postalıyorlar...Avrupada sattıkları ve Türkiye de sattıkları aynı mal degil. Model numarası aynı ama içi aynı degil...Bu işin piri arkadaşlarımız yazıyorlar okuyunuz...Önceki sayfalarda..Devamlı tavsiye ettiginiz avrupalı .Bu üç marka kötü demiyorum....Marka büyük, marka eski, ama beni adam yerine koymuyor....Aldıgım malın bozuk çıkma ihtimali Avrupada kombi satın alan hansa göre bende çok yüksek....ORADA TÜKETİCİ HAKLARI ÇOK AYRINTILI VE GELİŞMİŞ....Onun için defolu ürünler bize postalanıyor....Hepsimi defolu ? Hayır....... Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 31 Ocak 2007; 21:36:24 >

• quote:

Orjinalden alıntı: aborjine

quote:

Aborjıne siz bu konuda deneyimlisiniz 130 m2 yalıtımı yapılmış çatı katına ne kadar petek döşenmeli ve hangi kombi daha iii ısıtır

Suzi Dilara,

İstanbul ve civar illerdeki sıcaklık değerlerine konuşursak, 130 m2 için evinin konumuna göre 7 - 8 metre arası bir petek döşeyebilrisin. Ben hangi kombi daha iyi ısıtır konusunda cevap vermeyeceğim, sadece kendi kullandığım sistemi tavsiye edebilirim. Ben Vaillant Plus kombi ve 410 S otomatik kontrol cihazı kullanıyorum.

cvb okudum Aborjine .Ama Ben Kayseri de kışın sert geçtiği bi yerde oturuyorum...üstelik evin 4
    bir yanı da açık bi konumda....Bu ısınmayı etkiler mi?Bir de radyatörlerin termostatlı olması şartmı?sadece oda
    termostatı yeterli olurmu??
    Haa bir de fiatını söylerseniz ona göre davranırım...

TEŞEKKÜRLEEERRRR

[simage][/simage]

• quote:

quote:

quote:

Suzi Dilara,

cvb okudum Aborjine .Ama Ben Kayseri de kışın sert geçtiği bi yerde oturuyorum...üstelik evin 4
    bir yanı da açık bi konumda....Bu ısınmayı etkiler mi?Bir de radyatörlerin termostatlı olması şartmı?sadece oda

TEŞEKKÜRLEEERRRR

[simage][/simage]

Evin 4 bir yanının açık olması ısınmanı etkiler. Isı kaybını fazlalaştırır. Bence tam anlamıyla bir keşif yaptırıp sonuçları incelemelisin.

Oda termostatı sadece bulunduğu oda için sıcaklık ayarını yapar. Radyatörlere takarsan bunu her oda için sağlamış olursun. Benim tavsiyem oda termostatını en çok vakit geçirdiğin odaya (salon vb.) takman, diğer odalara termostatik radyatör vanası kullanman. Burada bir püf noktası var kombiye en uzak odaya takmamanda fayda var bypass yapsın diye..

Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

• quote:

Merhaba Arkadaşlar, siteyi yeni keşfettim. Gerçekten yazılanlar, önerilenler çok güzel. Ben de evimde Viessmann Vitopend 100 kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. Eminim ki evimin izolasyonu daha iyi olsaydı daha ekonomik ve daha iyi ısınırdım. Benim sorum şu, Vitopend 100 kombi, Alurad Aluminyum ince Radyatör ve her Radyatörde termostatik vana kullanıyorum. Acaba ek olarak bir de oda termostatı mı alsam bir faydası olurmu yoksa Termostatik vanalar yeterlimidir. Bana bu konuda yardımcı olabilecek biri vardır umarım.

Herkese çok çok selam.

Saygılarımla,

Alay

Merhaba, size bir kaç sorum olacak. Alurad radyatörden memnunmusunuz. Panel radyatörlerle mukayese şansınız oldu mu? Birde hatırlarsanız fiyat konusunu soracağım. Bende aluminyum radyatör düşünüyorum, ancak Alurad'ın fiyatı baya yüksek. Piyasada alternatif markalar da var üstelik.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Suzi Dilara,

TEŞEKKÜRLEEERRRR

[simage][/simage]

Evin 4 bir yanının açık olması ısınmanı etkiler. Isı kaybını fazlalaştırır. Bence tam anlamıyla bir keşif yaptırıp sonuçları incelemelisin.

Oda termostatı sadece bulunduğu oda için sıcaklık ayarını yapar. Radyatörlere takarsan bunu her oda için sağlamış olursun. Benim tavsiyem oda termostatını en çok vakit geçirdiğin odaya (salon vb.) takman, diğer odalara termostatik radyatör vanası kullanman. Burada bir püf noktası var kombiye en uzak odaya takmamanda fayda var bypass yapsın diye..

Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Ne demek ....Elbetteki yardımınız oldu.cvplarınız için çok çok

teşekkür ederim..Zamanımı bu foruma gelen cvpları okumakla harcıyorum nerdeyse

Siz ve diğer arkadaşlara bilgilerini paylaştıkları için TEŞEKKKÜRLER

• quote:

Orjinalden alıntı: trial

quote:

Herkese çok çok selam.

Saygılarımla,

Alay

Merhaba, size bir kaç sorum olacak. Alurad radyatörden memnunmusunuz. Panel radyatörlerle mukayese şansınız oldu mu? Birde hatırlarsanız fiyat konusunu soracağım. Bende aluminyum radyatör düşünüyorum, ancak Alurad'ın fiyatı baya yüksek. Piyasada alternatif markalar da var üstelik.

Merhaba,
    Aslında çok memnunun, en azından ısıyı daha iyi iletiyor, görünüş olarak çok kibar ve ince. Fiyat olarak yaklaşık %20-25 daha yüksek ama bence değer, sonuçta kendi evim. Tek dezavantajı dilimlerin aralarını silmek biraz zor oluyor(muş). Tavsiye ederim. Renkli çeşitleri de var.

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.