Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1922. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19201921192219231924
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi günler.yeni aldığımız evimize kombi taktıracağız evin cephesi güney batı cephesi açık gün ışığı alıyor.110 m.kare tavsiyeniz ne olur ?
  • Meraba, En üst katta Dublex dairede oturuyorum. Bacalı Kombimi yoğuşmalı ile değiştirmek istiyordum. Yeni çıkan viessman 50w 30000 kW kombiyi alacam. Fakat Kombinin yerini değiştirmek istemiyorum. Bacasını pencereden çıkarma imkanı yok. Bacasını mevcut bacaya monta etmem mümkünmüdür.
  • abdulmecitakbal A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Resimlerdeki gibi dikey baca seti kullanma şartı ile mevcut bacanın içinden çatıya bağlantı yapabilirsiniz.

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• İlginize teşekkür ederim. Kombi bacanın yanında yeni baca açmadan, sanırım iki tane dirsek kullanmak gerekir olabilir mi.
    Dirsek kullanabilirsiniz fakat her 90 derecelik dirsek 1 metre baca uzunluğunu kısaltır. Yoğuşmalı kombiler genelde 10 metreye kadar baca uzunluğu desteklediği için iki tane dirsek sorun çıkaracağını zannetmiyorum.
  • Çok teşekkür ediyorum zebza kardeşim.
  • Arkadaşlar merhaba. Buderus kombim arıza çıkardı. 980 TL istedi servis ana kart ve fan motoru sorunlu olduğu için. Ben de o parayı vermek yerine sıfır kombi almayı doğru buluyorum.

100 m2 evim var, mantolama yalıtım mevcut. Demirdöküm petek aldım geçen sene. Bana ekonomik ve sağlam kombiler önermenizi rica etcem. Biraz acelem var. 6 aylık bebeğim var çünkü. Yardım edin lütfen.

Bir de bu yoğuşmalı vs anlamam fazla. En kullanışlı performanslı olanları söyleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Rica ederim.
  • De-Niro kullanıcısına yanıt
    Yaşadığınız yer neresi ve eski kombinin türü nedir, bacalı mı hermetik mi?
  • http://www.enuygunkombi.com/buderus-logamax-plus-gb172i-30-kw-26000-kcal-yogusmali-kombi
    Bu urun nasil bisey acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Yaşadığınız yer neresi ve eski kombinin türü nedir, bacalı mı hermetik mi?

Hocam bacalıydı. Pek de anlamıyorum açıkçası bu mevzulardan.

• Mrb arkadaşlar başıma gelen bir sıkıntı hakkında yardım istiyorum.BÜtün tesisatım gfs yani esnek boru olarak ve gb062 buderus kombi ile herşey hazırken şehrimizdeki doğalgaz yetkilileri onay veremeyeceklerini bunun nedenininde kritik hat(yani hattın çok fazla uzun ve gfs hattın genişliğinin az olmasıymış) ve ayrıca kombinin buderus gb62 30kw gücünde olması imiş.Yapılan görüşmelerden sonra gfs hattın değişmesi bile yeterli gelmeyecekmiş.Bir tek kombinin bosch condense 2500 olursa 24kw sıcak su kapasiteli o şekilde krtik hatmıdır nedir engeline takılmayacakmış.buderus 062 ile bosch arasındaki fark neki krtik hattın izni geçebiliyor.Doğalgaz firmam bana birinin avrupa değerlerinden öyle olduğunu söyledi hiçbirşey anlamadım.22 m2 civarı gfs borunun uzunluğu var buderus gb062 kombi takılı kısacası bu sisteme onay alamıyoruz çözümü ise en kısadan bosch condense 2500 takılarak halloluyormuş.Ne yapmalıyım hiçbişey anlamadım bu işten

• TwiNChiL T kullanıcısına yanıt
    Buderus'un yeni yüksek kapasiteli kombisidir 15 metre ve üzerinde petekli evler için daha uygun.
  • quote:

Buderus'un yeni yüksek kapasiteli kombisidir 15 metre ve üzerinde petekli evler için daha uygun.

Cok
    Guzel gorunuyor gosterge paneli hocam bu arada rc150 sadece gb072 ye uyumluymus gb062 icin rc100 onerdi

• De-Niro kullanıcısına yanıt
    Hermetik kombiye geçerseniz tadilat projesi gerekecek bu durumda 2 hafta doğalgazsız kalma riski var, ayrıca kombi dışarıdan hava alması gerektiğinden yeri de değişmesi gerekebilir. Aceleniz varsa yine bacalı alın. Evinizde hangi tür kombi var emin olmak için aşağıdaki resme bakın soldaki bacalı sağdaki hermetik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 9 Ekim 2015; 13:58:12 >
  • sensioder S kullanıcısına yanıt
    Sıcak su kapasitesi hariç birebir aynı kombi zaten, değiştirmek ile hal oluyorsa düşünmeden değiştirin.
  • TwiNChiL T kullanıcısına yanıt
    Güzellikte bir yere kadar , eğer 4000 TL verebilecek durumunuz varsa Termoteknik Vogue de alabilirsiniz. Şahsen o rakamları vermem.
    http://www.termoteknik.com/sayfalar.asp?LanguageID=1&cid=2&id=15&id2=844

Bütçe sıkıntınız yoksa en seçim Buderus GB072 ve RC150 oda termostatı olur.
  • quote:

Hermetik kombiye geçerseniz tadilat projesi gerekecek bu durumda 2 hafta doğalgazsız kalma riski var, ayrıca kombi dışarıdan hava alması gerektiğinden yeri de değişmesi gerekebilir. Aceleniz varsa yine bacalı alın. Evinizde hangi tür kombi var emin olmak için aşağıdaki resme bakın soldaki bacalı sağdaki hermetik.

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSnEpeHWzNQwGq21un8c2gusUMLoc5xwArGJx2a8Ay__qW2JXE2FGkh4Wcn

Bendeki kombi buydu hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: TwiNChiL

rc150 sadece gb072 ye uyumluymus gb062 icin rc100 onerdi

Şimdi RC100 modelini araştırdım gördüğüm kadar ile RC150'nin programsız hali aşağıdaki satış sitesine göre RC150 GB062 uyumludur.
    http://www.buderuskombici.com/urunler.php?id=153

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 9 Ekim 2015; 14:14:25 >
  • Bende okudum onu ama 062 ile cok uyumlu calismayabilir falan dedi

• 
Sayfa: önceki 19201921192219231924
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.