Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1919. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19171918191919201921
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kombinizin türü hermetikse değişim formu yeterlidir fakat bacalı kombiye sahipseniz ayrıca tadilat projesi gerekli.
  • TwiNChiL T kullanıcısına yanıt
    Basınç sıfıra düşene kadar tesisattaki su boşaltılmalı ardından tüm vanlar kapatılmalı gaz, şebeke suyu, tesisat suyu hatta doğalgazı ek önlem olarak ana vanadan da kapatın. Eski kombiyi satmak çok zor yine de denemekte fayda var.
  • Demirdöküm Nepto kombim var. Evin benden önceki sahibi taktırmış. Ama oda termostatı mevcut değil.
    Bunu bu şekilde kullanabilir miyim? Kullanırsam nasıl kullanırım?

Ayrıca kablosuz bir oda termostatı olarak ne önerirsiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hero4262321 kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde kullanabilir miyim derken neyi kastediyorsunuz pek anlayamadım, oda termostatsız kullanabilir miyim diye soruyorsanız tabii ki kullanabilirsiniz.

Kablosuz oda termostatı olarak In-therm MRL-300 RF, Demirdöküm Exacontrol 7R veya Siemens REV24 RF öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Bu şekilde kullanabilir miyim derken neyi kastediyorsunuz pek anlayamadım, oda termostatsız kullanabilir miyim diye soruyorsanız tabii ki kullanabilirsiniz.

Kablosuz oda termostatı olarak In-therm MRL-300 RF, Demirdöküm Exacontrol 7R veya Siemens REV24 RF öneririm.

Mesaj için teşekkürler.
    Evet termostat olmadan kullanabilir miyim diye sormuştum.

Isı ayarını nasıl yapacağım. Neye göre ayarlayacağım.

Bu önerdiğiniz cihazlar başka markalarla da uyumlu mudur?

Çünkü kombiden memnun kalmazsam değiştirmeyi bile düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hero4262321 kullanıcısına yanıt
    Önerdiğim oda termostatlarını Buderus ve Vaillant dışında tüm kombilerde kullanabilirsiniz.

Cihazınızın montaj ve kullanma kılavuzu:
    http://www.demirdokum.com.tr/products-2/demir-doekuem-ueruenler/kombiler-1/konvansiyonel-1/nepto-hk-t-1/nepto-kullanm-klavuzu-353274.pdf
  • Merhaba.

Öncelikle 115 M2 olan çatı dubleks yalıtımlı bir ev için kombi almayı düşünmekteyim.
    (toplam panel radyatör boyu 6.5m + Havlupan 1-adet)
    1. Olarak yoğuşmalı mı tercih etmeliyim Yoksa normal mi ?
    2. Olarak önerebileceğiniz bir kombi markası ve modeli var mı ?
  • CyFlush kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

1. Premix Yoğuşmalı kombi tercih edin.
    2. ECA Confeo Premix + ECA Lago FB oda termosatı veya profilinizde ikamet yeri Sakarya gözüktüğü için Airfel Digifel Premix + Siemens REV24 oda termostatı diğer tercihiniz olabilir böylece merkezi servis desteği alabilirsiniz.
  • Arkadaşlar Merhaba
    İzmirde oturuyorum 7 metretul petek olacak ve ev 130 m2
    Ev arakat guney kuzey cepheli
    Kombi olarak yoğuşmalı mı taktırsam yoguşmasız mı taktırsam kararsız kaldım.
    Malum İzmirde kış sert geçmediğinden Bosch Clas 6000 diye yoğuşmasız bir modeli alsam 300 lira fark ödemek zorunda kalmam
    İkincisi yoğuşmalı alıyım desem Bosch un Condens2000 ve Condens2500 modellerini gördüm. Bu ikisi arasındaki fiyat farkı da ekstra bir 300 tl daha
    Anlıyacagınız her seçenekte 300 tl ekstra para vermek ne kadar değer? Siz olsaniz hangisini secerdiniz?
  • fmd F kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Premix yoğuşmalı Bosch Condens 2500W tercih edin aradaki farkı 2-3 yıl içinde amorti edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 7 Ekim 2015; 11:09:16 >
  • Gb062 ile bosch condens 2500 aynimidir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sıcak su kapasitesi hariç aynı, GB062 30kW - Condens 2500W 24kW.

• Fiyatlari ayni gbi hangisini onerirsin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zebza, disintegration ve diğer değerli arkadaşların hemen hemen çoğu yazısını okudum.

Aşağıda derledim;

Doğalgaz tesisatı henüz sitenin kapısına geldi, bu hafta içerisinde apartman içlerine alınacak.

Ev yeni, mevcut kalorifer tesisatı var. Daire içi d.gaz tesisatı + kombi + petekler vs. bizim seçimlerimize kalmış durumda.

Teklifler yakında gelmeye başlar.

Ev net 95-100 m² . Yer : Antalya

Tek sıkıntım oda termostatı; kablolu oda termostatını yerleştirmek zor ve görüntü bozucu olacak. Bu sebeple kablosuz oda termostatı kullanacağım.

Petekler => DD Plus olacak. En az 7-8 mtül olacak. Yada bana ilk teklif edilenin % 25 fazlası.

Termostatlar =>> Danfoss RA2000 olacak, mevcut tesisatta bir üste bir de alta aynı yerde boru çıkarılmış,( boruların cinsini anlayamadım beyaz sanırım düz boru ) 150 cmden uzun peteklere çapraz bağlantı talep edilecek. Salonda 1 adet peteğin dik olması durumu var. Onu nasıl çözeceğim bilmiyorum ( galiba eca' da var) . Banyo ve en soğuk olabilecek bir odaya termostat konmayacak. reglaj ( dönüş) vanaları konulacak. (eca gv2 )

=>> Kombi premix yoğuşmalı olacak. ( Karar veremedim markaya ama f/p ürün olacak ) Kombi altındaki vanalar mümkünse bağlantılar metal olacak. Kombinin çıkış bacası hafif yukarı eğimli olacak.

=>> Oda termostatı =>> mecburen kablosuz olacak. ( kombi markası belirlenebilirse olacak )

=>> Güneş enerjisi solar kit olayı bayilere sorulacak. Konum olarak uygun bir yerdeyiz. tek korkum ilerde ek sorunlar çıkartması olacak çünkü bu işi fazla yapan/bilen yok gibi.

=>> Selenoid vana + alarm konusu konuşulacak. Mecbur değilse yapılmayacak.

Notlarım bunlar; KOMBİ seçimi konusu halla muallakta yardımlarınız rica ederim.

Not : Buranın suyu çok kireçli (artıma henüz yok) ; bununla ilgili birşey yapılması gerekiyor mu.

Aynı fiyatta Buderus GB062, fark varsa ucuz olanı tercih edin.
  • seko11 S kullanıcısına yanıt
    İlavetten:

=>> Binada yalıtım yoksa dış cephe peteklerin arkasına İzopan takılacak.

Güneş enerjisi ile entegre etmeyi düşünüyorsanız aşağıdaki kombilerin arasından seçiminizi yapınız.

Airfel Digifel Premix + Siemens REV24 RF oda termostatı
    Bosch Condens 2500W + Bosch TR21 RF oda termostatı
    İmmergas Victrix 26 2 l + Radio TYBOX 137 oda termostatı

Kombinin iki tane ana düşmanı vardır biri taze oksijen diğeri kireç. Taze oksijeni oksijen bariyerli borular ile engellersiniz, kireci ise tuz veya manyetik bazlı filtreler ile engellersiniz. Kireç önleme hakkında daha fazla bilgi aşağıdaki linkte mevcuttur.
    http://www.immergas.com.tr/satis-sonrasi-hizmetler/immergas-korunma-paketi/

• Zebza kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Sn. Zebza,

Ariston' u da ekleyebilir miyiz sizce listeye ? 5 yıl garanti veriyor bu sıralar. Kablosuz oda termostatı ise kronotermostat gibi birşey var.

Onu sensys kullanamayacağım için mi eklemediniz ?

Vaillant ve viessman tavsiye etmiyorsunuz anladığım kadarıyla gereksiz pahalı; f/p' den uzak.
  • seko11 S kullanıcısına yanıt
    Ariston ekleyebilirsiniz Antalya gibi sıcak iklime sahip bölgelere ilk tavsiye ettim kombidir fakat Sensys oda termostatı ve dış hava sensörü olmadan verimini en üst noktaya taşıyamazsınız.

Vaillant ve Viessman çok pahalı olduklarından tavsiye etmiyorum onlar lükse giriyor.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Merhaba önerileriniz için teşekkürler.
    Birde sormak istediğim şuan evimde güneş enerjisi sistemi kurulu kombi bağlattığım zaman bir sorun teşkil edermi.
    Tavsiye ettiğiniz kombilerden hariç başka bir öneriniz varmıdır.
  • 
Sayfa: önceki 19171918191919201921
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.