Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1413. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14111412141314141415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: if you lonely...

quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

TESİSAT ÖZELLİKLERİ:

Ariston genus premium evo 24
    9Mt Tül Demirdöküm Plus Radyatör (Havlupan Dahil)
    7-8Mt Gaz Borusu
    2,5Mt Baca Uzatma
    6 Adet ECA Termostatik Vana
    Malzeme
    İşçilik
    PROJE YOK.

Toplam olarak 3300 TL 5 ay erteleme 12 taksitli fiyatıdır.

şimdi bu malzemeler zaten 1600 artı 1300 2900 tl peşin para tutuyor adamın alışı, vade farkı yol derken 3200 e kendi alır sadece bu 2 kalemi....

bunları bütün ilave malzemeler ve işçiliği BEDAVA ya yapan arkadaş (veya ...) varsa adam iflas edene kadar acil işi bağlayın, zaten cebinden 1000 tl koyacaktır bunu yapmak için, eğer hata yoksa saçma sapan bir fiyat olduğunu bilin ve değerlendirin, kendi düşen ağlamaz , her ne kadar seneye buralarda olmasa da...

sağı solu da aramayın, 4300 tl de olsa para kazanamaz bu iş den , muhtemelen yanlış topluyor fiyatları..

Merhaba Biray hocam,

Belki tuhaf gelecek sizlere ama dün burada yazdıktan ve yorumlarınızı okuduktan sonra bahsi geçen bayiiye gidip işleri halletmek istedim.Son bir pazarlık ile 3250 tl ye insede kredi kartım uymadığından problem çıktı ve alamadım.Bunun üzerine başka bir yerden aynı malzemeler(Tek fark DD plus yerine ariston marka radyatör oldu) 3150 TL 12 TAKSİT ile anlaşarak ödeme yaptım.Cumartesi günü montaj yapılacak.

@Biray Doğalgaz

keşke radyatörleri değiştirmeseydiniz.

Alıntıları Göster

keşke radyatörleri değiştirmeseydiniz.

Haklısınız çok içime sinerek değiştirmedim açıkcası ama o noktada DD plus yoktu.Genel fiyatta muhteşem olunca bişey diyemedim.Tek tesellim 10 yıl garantili.DD Plus gibi.

• quote:

Haklısınız çok içime sinerek değiştirmedim açıkcası ama o noktada DD plus yoktu.Genel fiyatta muhteşem olunca bişey diyemedim.Tek tesellim 10 yıl garantili.DD Plus gibi.

sayın @if you lonely
    @hardcrss ile aynı düşüncedeyim
    nedenine gelince radyatörlerde 10 yıl garanti bişey ifade etmiyor.piyasadaki radyatörlerin çoğunda demir fosfat kaplama ve yaş boya kullanılıyor.böyle olunca radyatör 10 yıla gelmeden paslanmaya işlevini yitirmeye başlıyor,korozyondan etkileniyor
    dd plus radyatörlerde hem ısıl değer yüksek,hemde çinko fosfat kaplama ve katoforez boya teknolojisi mevcut.yani korozyona karşı dayanıklıdır

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• Birşey daha sormak istiyorum.Kombi için Tunçmatik 500 VA Regulator aldım.Ayrıca birde 3 Amper sigorta aldım.Şimdi sorduğum bazı kişiler(15-20 kişiye sordum);

1-Sigortaya gerek yok,
    2-Sigorta + Regulatör +Kombi
    3-Regülator + Sigorta +Kombi sıralaması ile takılmalı diyorlar.

Açıkcası arada kaldım ama İnşaat bitmek üzere olduğundan inşaatın son işini yapan ustaya teslim ettim montaj için.O da 3. seçenekteki gibi olmalı ben daha önce böyle bağladım dedi.Peki mantığa göre hangisi doğru ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

sayın @if you lonely
    @hardcrss ile aynı düşüncedeyim
    nedenine gelince radyatörlerde 10 yıl garanti bişey ifade etmiyor.piyasadaki radyatörlerin çoğunda demir fosfat kaplama ve yaş boya kullanılıyor.böyle olunca radyatör 10 yıla gelmeden paslanmaya işlevini yitirmeye başlıyor,korozyondan etkileniyor
    dd plus radyatörlerde hem ısıl değer yüksek,hemde çinko fosfat kaplama ve katoforez boya teknolojisi mevcut.yani korozyona karşı dayanıklıdır

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

Ariston Panel Radyatör

Yüksek ısıl güç

Kataforez boya ile uzun ömür

Şık tasarım

Kolay montaj

TSE Belgeli

10 yıl garantili

http://www.kombidunyasi.com/Ariston-Ariston-Radyator-600x1200-Ariston-Radyatr-600x1200-.p61.html# Aristonun özellikleride yukarıdaki gibiymiş.Yani DDPlus ile aynı sanırım.Yanılıyormuyum?

• quote:

Ariston Panel Radyatör

Yüksek ısıl güç

Kataforez boya ile uzun ömür

Şık tasarım

Kolay montaj

TSE Belgeli

10 yıl garantili
    Aristonun özellikleride yukarıdaki gibiymiş.Yani DDPlus ile aynı sanırım.Yanılıyormuyum?

ariston radyatör,kataforez boya var ama kaplaması nedir? çinko fosfat kaplama mı demir fosfat kaplama mı? ayrıca ısıl değer nasıl? radyatörler kaç hatve genişliğinde?
  • Bu sorularınızın yanıtını nette ve Aristonun kendi sitesinde bulamadım.Ancak ürün gelince ambalajında bir bilgi olur ise paylaşırım.Umarım çokta fena bir ürün değildir.
  • quote:

Birşey daha sormak istiyorum.Kombi için Tunçmatik 500 VA Regulator aldım.Ayrıca birde 3 Amper sigorta aldım.Şimdi sorduğum bazı kişiler(15-20 kişiye sordum);

1-Sigortaya gerek yok,

Açıkcası arada kaldım ama İnşaat bitmek üzere olduğundan inşaatın son işini yapan ustaya teslim ettim montaj için.O da 3. seçenekteki gibi olmalı ben daha önce böyle bağladım dedi.Peki mantığa göre hangisi doğru ?

Bu konuda bilgi sahibi olan yok mu?
  • quote:

quote:

Birşey daha sormak istiyorum.Kombi için Tunçmatik 500 VA Regulator aldım.Ayrıca birde 3 Amper sigorta aldım.Şimdi sorduğum bazı kişiler(15-20 kişiye sordum);

1-Sigortaya gerek yok,

Bu konuda bilgi sahibi olan yok mu?

forumda geçen yıllarda tunçmatik kombi regülatörü taktıran arkadaşlar oldu,sigorta iptal edilmiyor.

bu linkte resimli örneklerle görebilirsiniz

http://forum.donanimhaber.com/m_6473040/mpage_292/tm.htm

• quote:

Bu sorularınızın yanıtını nette ve Aristonun kendi sitesinde bulamadım.Ancak ürün gelince ambalajında bir bilgi olur ise paylaşırım.Umarım çokta fena bir ürün değildir.

senin bu kombi yoğuşmalı olan değil mi, hani bu 2000 tl ya satılan evo....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

senin bu kombi yoğuşmalı olan değil mi, hani bu 2000 tl ya satılan evo....

Doğrudur abi firma ismi veremiyorum istersen özelden yazarım.Firma bu ürünleri Türkiyede alabileceğiniz en güvenli yer.Tanıdık olmamız dolayısıyla çok iyi indirim yaptılar.Fakat kombiden tutunda diğer tüm malzemelere kadar bizzat gördüm.Aynen konuştuğumuz gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi if you lonely... -- 22 Mayıs 2013; 17:23:02 >
  • Teşekkürler.Bizim usta doğru sıralama ile yaptı ama verdiğiniz linkteki arkadaşların sıralaması yanlış olmuş maalesef.

Araştırmalarım sonucu Elektrik Mühendisi bir abimiz yardımları ile doğru yolu buldum.Sizlerlede paylaşayım.

Doğru Sıralama: ŞEBEKE + REGÜLATÖR + SİGORTA + KOMBİ

Nedeni (Ters sıra ile gidiyorum) : KOMBİ'den önce KOMBİ'yi koruyan bir 3 Amper SİGORTA olmalı.REGULATÖR'den öncede REGULATÖR'ü koruyan olmalı fakat gerek yok çünkü zaten REGULATÖR içerisinde 3 Amper CAM Sigorta var.Yani hem KOMBİ'yi hemde REGULATÖR'ünüzü koruyan 1'er sigorta mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi if you lonely... -- 22 Mayıs 2013; 17:20:22 >
  • quote:

Teşekkürler.Bizim usta doğru sıralama ile yaptı ama verdiğiniz linkteki arkadaşların sıralaması yanlış olmuş maalesef.

Araştırmalarım sonucu Elektrik Mühendisi bir abimiz yardımları ile doğru yolu buldum.Sizlerlede paylaşayım.

Nedeni (Ters sıra ile gidiyorum) : KOMBİ'den önce KOMBİ'yi koruyan bir 3 Amper SİGORTA olmalı.REGULATÖR'den öncede REGULATÖR'ü koruyan olmalı fakat gerek yok çünkü zaten REGULATÖR içerisinde 3 Amper CAM Sigorta var.Yani hem KOMBİ'yi hemde REGULATÖR'ünüzü koruyan 1'er sigorta mevcut.

Rica ederim.kombi reg. Anakartin korunması için faydali bir cihaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iso266

quote:

Orijinalden alıntı: memint

Bosch montaj ve kullanım kılavuzundan alıntı:

Kondens suyu tahliye hattı, korozyona mukavim malzemeden olmalıdır (ATV-A 251). Bu boru aşağıdakimalzemelerden olmalıdır: Taş boru, sert PVC boru, PVC boru,PE-HD boru, PP boru, ABS/ASA boru, içi emayeliveya kaplamalı döküm boru, plastik kaplamalı çelik boru, paslanmaz çelik boru, borosilikat cam boru.

Kondens, yoğuşma anlamında..

bu dediğiniz borular ile birikerek gitmesinde problem olur mu?yani su kombiden zemine inecek.daha sonra lavabo giderine kadar çıkacak.lavaboya çıkana kadar boruda bekleyecek

Problem olacağını sanmam. Yoğuşma tahliyesini lavabo giderine derin bir S boruyla verebilirseniz, akış kesildiğinde geri kaçışı kısmen de olsa önleyip suyu S boruda tutabilirsiniz zannediyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Teşekkürler.Bizim usta doğru sıralama ile yaptı ama verdiğiniz linkteki arkadaşların sıralaması yanlış olmuş maalesef.

Rica ederim.kombi reg. Anakartin korunması için faydali bir cihaz

regülatörü servis takmazsa garanti dışı kalır mı cihaz....fiyatlar ortalama ne kadar...ben bir servis elemanına sordum parça fiyatını tam olarak bilmediğini söyledi ama 250 civarıydı sanırım diye bir şey söyledi...bu fiyat ne kadar doğru acaba

• her markada değişiyor mesela baymak yetkili servisi kendi kombi regülatörünü takıyor,fiyatı da piyasadaki 50-100liralık regülatörlerden pahalı oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 22 Mayıs 2013; 20:41:42 >
  • arkadaşlar kombi olarak bosch classic condens alacaktım. ancak bugün baymak bayisi brötze novadens extra 33 önerdi. ne dersiniz. hangisini alayım. birde 5 senelik kömürlüden dönme radyatörde temizlik şart değil yapılması gerekli değil dedi.ne yapmalıyım. hangisini alayım ve temizlik şart mı?.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dembay1 -- 22 Mayıs 2013; 20:51:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dembay1

arkadaşlar kombi olarak bosch classic condens alacaktım. ancak bugün baymak bayisi brötze novadens extra 33 önerdi. ne dersiniz. hangisini alayım. birde 5 senelik kömürlüden dönme radyatörde temizlik şart değil yapılması gerekli değil dedi.ne yapmalıyım. hangisini alayım ve temizlik şart mı?.

Merkezi kömürlü kazanlar emniyetli çalışma gereği, doğrudan atmosfere bağlantılı genleşme tankı (imbisat deposu da denir) içerirler. Bu yüzden sisteme bol hava ve oksijen girer. Dolayısıyla korozyon kaçınılmazdır. Mutlaka ama mutlaka radyatörlerinizin içlerini işi bilen bir tesisatçıya temizletin. Basınçlı suyla yıkatın. Aksi halde alacağınız kombinin eşanjörü 1-2 yılda delinmeye adaydır. Başka türlü bir yaklaşım kabul edilemez. Size bu işlem gereksiz diyen adamın kombisini de üste para verse almayın...
    Başka Baymak bayisi yoksa veya olsa da önceliğiniz Bosch c.c. olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Orijinalden alıntı: dembay1

arkadaşlar kombi olarak bosch classic condens alacaktım. ancak bugün baymak bayisi brötze novadens extra 33 önerdi. ne dersiniz. hangisini alayım. birde 5 senelik kömürlüden dönme radyatörde temizlik şart değil yapılması gerekli değil dedi.ne yapmalıyım. hangisini alayım ve temizlik şart mı?.

Merkezi kömürlü kazanlar emniyetli çalışma gereği, doğrudan atmosfere bağlantılı genleşme tankı (imbisat deposu da denir) içerirler. Bu yüzden sisteme bol hava ve oksijen girer. Dolayısıyla korozyon kaçınılmazdır. Mutlaka ama mutlaka radyatörlerinizin içlerini işi bilen bir tesisatçıya temizletin. Basınçlı suyla yıkatın. Aksi halde alacağınız kombinin eşanjörü 1-2 yılda delinmeye adaydır. Başka türlü bir yaklaşım kabul edilemez. Size bu işlem gereksiz diyen adamın kombisini de üste para verse almayın...
    Başka Baymak bayisi yoksa veya olsa da önceliğiniz Bosch c.c. olsun...

başka baymak cı var ama yine de bosch mu dersiniz. başka bayi temizleme solüsyonu ile komple radyatör içlerini temizleyeceğim 3 saat falan sürer dedi.

• ayrıca kombi alt bağlantı için aşağıdakilarden hangini kullanayım. biri kendinden vanalı diğeri ayrı vanalı. kombi alt bağlantı (kombi çıkışı plastik vanalar metal olsa farkeder mi)metal boru bulamıyorum)

veya alttaki gibi 45 derecelik yaptırsam olu mu?
    DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• dun gaz acildi bugun kombi devreye alindi. 55 derece sicakliga aldim, 15 dakika icinde benim elimi acitacak kadar sicak oldu.

tesisat iki kola ayriliyor en uzun kolun sonundaki 1 metrelik rafyatorde digerleriyle ayni isindi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 14111412141314141415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.