Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1028. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10261027102810291030
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sedbuk ta iyi puan alan kombilerden Termotekniğin Türkiyeye getirdiği İdeal-Logic kombi özelliklleri gayet güzel tanıtımında sessiz olduğu ve sıcak su veriminde başarılı olduğu yazıyor. Servis sorunu olmayan yerlerde tercih edilebilir.

Fiyatı da uygun ve Eca gibi yanında bakır alt bağlantı seti veriyormuş.

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

LOGIC’İN ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ, İNGİLİZ MÜHENDİSLİĞİNİN ESERİ

Daha yüksek verim
    LOGIC, % 107,5 oranında yüksek verimle çalışır, son derece ekonomik ve çevre dostudur. Sınıfının en yüksek enerji verimlilik düzeyine sahiptir (NOx Sınıfı 5).

Evin her musluğunda aynı anda sıcak su konforu
    Paslanmaz çelik plakalı eşanjörü ve akış türbini sayesinde, LOGIC istenilen su sıcaklığına ve debisine hızlıca ulaşır. Dakikada 16.9 lt. sıcak su kapasitesi ile iki banyoda da aynı anda kesintisiz sıcak su keyfini mümkün kılar.

Sınıfının en kompakt boyutları
    Mutfaklar, her hacmin dikkatle seçilmesi gereken sınırlı alanlar. Bu yüzden LOGIC, yoğuşmalı kombi sınıfının en kompakt boyutlarına sahip: 700 x395x278 mm (YxGxD).

6 Sigma (σ) gerçek kalite
    İngiltere’deki LOGIC üretim tesisleri; kalite standardizasyonu,üretim kalitesi ve müşteri memnuniyeti gibi bir çok kriter açısından dünyanın en üst düzey yönetim programı olan 6 Sigma’yı uyguluyor.

Fısıltı düzeyinde ses
    Elektronik ateşleme, soft start özelliği ve fabrika ön ayarlı gaz/hava karışım oranı sayesinde patlamasız kalkış ve sessiz çalışma özelliğine sahiptir (33,4 Desibel).

Tam alev modülasyonu
    Geniş modülasyon aralığına sahip gaz valfi ile kapasitesinin % 27‘sine kadar düşerek ihtiyaç duyulanın üzerinde ısınmayı engeller, enerji tasarrufu sağlar ve kombinizin ömrünü uzatır. Düşük kapasitelerde yüksek verimle çalışır.

Ortam şartlarına uygunluk
    LOGIC 15 mbar’a kadar düşük doğalgaz basıncında ve 2,5 lt/dk gibi düşük su debilerinde sorunsuz çalışır. Şebeke voltaj beslemesinin düşmesi durumunda, 170 V’a kadar güvenli olarak kullanılabilir.

Montaj ve servis kolaylığı
    Hafifiği (33 kg) ve kompakt tasarımın en büyük avantajı, beraberinde standart olarak sunulan montaj şablonu ve bakır bağlantı setiyle kolayca ve kısa sürede montajının tamamlanabilmesidir. Esnek iç tasarımı da servis noktasında avantaj sağlar.

Garanti
    LOGIC, ısıtma sektöründe dünya çapında tanınan Termo Teknik’in gerçek güvencesi ile 2 yıl garantili olarak satışa sunulmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intererdem -- 8 Haziran 2012; 12:12:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: erkanuygur

arkadaslar dün ferroli domitech kombi aldım taktırdım bugunde servıs geldi ancak urunun 5 yıl degıl 3 yıl garantili olduğunu soyledıler bilginiz olsun kapmya bitmiş cihaz seri nosunu soyledım kontrol etti 3 yıl garantiymiş alacaklar dikkat etsinler

ferroli kombiler 5 yıl garanti

şirket 3 yıl garantiyi kendisi veriyor

+2 yıl için satıcının ek garanti kağıdını imzalayıp vermesi gerekir.bütün ferroli satıcıları bunu ücretsiz olarak verir

haberiniz olsun,o kağıdı ücretsiz olarak vermeleri gerekir

bana da sürekli bu sorular sorulur,izmirde eşdosta bu kombileri hep önermişimdir

bana güvenip te ferroli kombi alan dostlarım tanıdıklarımın kombileri hep 5yıl garanti olarak onaylandı

son 3 yıldan beri durum böyle,kendi evimde kullandığım ferroli domicondens bile 5 yıl garanti.hiç ücret vermedim

bu arada konvansiyonel kombiler içinde o fiyat diliminde alınacak en iyi kombiyi aldınız

gerek kalitesi gerek sorunsuzluğu gerekse özellikleriyle fiyatına göre mükemmel bir kombi

bugün kendime yoğuşmalı değil de normal bir kombi alsam alacağım tek kombi ferroli domitech veya ferroli domiproject D olacaktır

kombiyi her marka kombi satan yerden 12 taksit +3 ay erteleme 1345 tl aldım.çağrı merkezini aradım sordum cihaz seri nosuna göre3 yıl deniyor.Şimdi bu durumda almıs olduğum yerde bahsetmıs oldugunuz kagıt varmıdır.Kagıt varsa bunu ferroli merkeze bu kagıdı onaylatmam mı lazım sistemlerinde gorunmesi için.

• quote:

quote:

quote:

arkadaslar dün ferroli domitech kombi aldım taktırdım bugunde servıs geldi ancak urunun 5 yıl degıl 3 yıl garantili olduğunu soyledıler bilginiz olsun kapmya bitmiş cihaz seri nosunu soyledım kontrol etti 3 yıl garantiymiş alacaklar dikkat etsinler

+2 yıl için satıcının ek garanti kağıdını imzalayıp vermesi gerekir.bütün ferroli satıcıları bunu ücretsiz olarak verir

bana da sürekli bu sorular sorulur,izmirde eşdosta bu kombileri hep önermişimdir

bana güvenip te ferroli kombi alan dostlarım tanıdıklarımın kombileri hep 5yıl garanti olarak onaylandı

son 3 yıldan beri durum böyle,kendi evimde kullandığım ferroli domicondens bile 5 yıl garanti.hiç ücret vermedim

bu arada konvansiyonel kombiler içinde o fiyat diliminde alınacak en iyi kombiyi aldınız

gerek kalitesi gerek sorunsuzluğu gerekse özellikleriyle fiyatına göre mükemmel bir kombi

bugün kendime yoğuşmalı değil de normal bir kombi alsam alacağım tek kombi ferroli domitech veya ferroli domiproject D olacaktır

kombiyi her marka kombi satan yerden 12 taksit +3 ay erteleme 1345 tl aldım.çağrı merkezini aradım sordum cihaz seri nosuna göre3 yıl deniyor.Şimdi bu durumda almıs olduğum yerde bahsetmıs oldugunuz kagıt varmıdır.Kagıt varsa bunu ferroli merkeze bu kagıdı onaylatmam mı lazım sistemlerinde gorunmesi için.

cihaz 3 yıl garanti görünmesi sorun değil
    ferroli satıcılarında +2 yıl ücretsiz garanti kağıdı vardır.bunu zaten çoğu imzalayıp verir

ben izmirdeyim.ferroli domitech/ferroli fer easy/ferroli domiproject kombilerini az az 20kişiye aldırmışımdır

çünkü çok sağlam kombilerdir. bizde hep bu şekilde oldu. kendi evimde ferroli domicondens var

bende de aynı şekilde oldu.

kombi 3 yıl garanti. satın aldığınız yer +2 yi onaylar kendisi nereye göndermesi gerekirse gönderir

size birşeye karışmıyorsunuz,

buna benzer sorunlar geçen yıl hatta 2 yıl önce de yaşandı,bu başlıkta kimileri ısrarla ferroli kombilerin 3 yıl garanti olduğunu iddia ediyordu.

ben bu süre zarfında birçok eş dosta bu kombileri aldırdım

hepsinde de 5 yıl olarak onaylandı

bu sitede bile 5 yıl olarak görünüyor

http://www.kombi.com/index.php?cat=FERROLI-Hermetik-Kombi--19

http://www.kombi.com/index.php?cat=FERROLI-Yogusmali-Kombi--20

• quote:

quote:

quote:

quote:

cihaz 3 yıl garanti görünmesi sorun değil
    ferroli satıcılarında +2 yıl ücretsiz garanti kağıdı vardır.bunu zaten çoğu imzalayıp verir

ben izmirdeyim.ferroli domitech/ferroli fer easy/ferroli domiproject kombilerini az az 20kişiye aldırmışımdır

çünkü çok sağlam kombilerdir. bizde hep bu şekilde oldu. kendi evimde ferroli domicondens var

bende de aynı şekilde oldu.

kombi 3 yıl garanti. satın aldığınız yer +2 yi onaylar kendisi nereye göndermesi gerekirse gönderir

size birşeye karışmıyorsunuz,

buna benzer sorunlar geçen yıl hatta 2 yıl önce de yaşandı,bu başlıkta kimileri ısrarla ferroli kombilerin 3 yıl garanti olduğunu iddia ediyordu.

ben bu süre zarfında birçok eş dosta bu kombileri aldırdım

hepsinde de 5 yıl olarak onaylandı

bu sitede bile 5 yıl olarak görünüyor

http://www.kombi.com/index.php?cat=FERROLI-Hermetik-Kombi--19

http://www.kombi.com/index.php?cat=FERROLI-Yogusmali-Kombi--20

Cihaz içinden aşağıdaki belge çıktı bahsettiğiniz evrak bumudur?
    Ama çağrı merkezinden de sizin bahsettiğiniz şeyi demediler yani madem boyle bırsey var soylemezlermiydi..

• resimde garanti belgesinde garanti 2 yıl yazıyor

çağrı merkezindekiler işin ehli insanlar değil

bence kombiyi aldığınız yere sorun,ama internet sitesi oldugu için durum değişebilir

belki piyasadaki bir doğalgaz firmasından bir ferroli bayisinden alsaydınız farklı olurdu. ben hiç int sitesinden ferroli kombi aldırmadım
  • internetden almadım dukkan ama spotcu yani 5-6 marka mal satıyor.sizden aldığım bilgilere göre emin olunca konusmak istedim öncelikle
  • quote:

internetden almadım dukkan ama spotcu yani 5-6 marka mal satıyor.sizden aldığım bilgilere göre emin olunca konusmak istedim öncelikle

yerinde olsam +2 yıl için gider konuşurdum

son 3 yılda beri ferroli kombiler 5 yıl garanti

kombi.com gibi ciddi ve güncel bir sitede bile ferroli kombiler 5 yıl garanti görünüyor
  • quote:

quote:

internetden almadım dukkan ama spotcu yani 5-6 marka mal satıyor.sizden aldığım bilgilere göre emin olunca konusmak istedim öncelikle

kombi.com gibi ciddi ve güncel bir sitede bile ferroli kombiler 5 yıl garanti görünüyor

Dediğinizi yaptım gittim firmadan evrakları aldım doğrumudur?Şimdi ne yapmam lazım?belge üzerinde kaşe vs hiçbirşey yok

• quote:

quote:

quote:

Dediğinizi yaptım gittim firmadan evrakları aldım doğrumudur?Şimdi ne yapmam lazım?belge üzerinde kaşe vs hiçbirşey yok

bu belgeyi kombiyi satın aldığın firma kaşeleyip imzalayıp servise göndermesi gerekir

senin bişey yapmana gerek yok

bu firma neden böyle birşey yapıyor anlamış değilim.

sen müşterisin sen değil onların ilgilenmesi gerekir

resimdeki belge kaşelenecek ve imzalanacak bunu kombiyi aldığın yer yapsın ve servise göndersin

kombin 3+2 yıl (5yıl) garantili olacak

• acaba aldığım yer yetkili servis değil onun için olabilirmi ama öyle olsa ellerinde bu belgede olmazdı herhalde yarın çmzaya gidelim bakalım neler olacak?
  • quote:

quote:

ismi ne com olursa olsun hiç bir spotçu, kendi adına fabrika garantisi veremez, spotta genelde mallar eski model çıkıyor, bir örnek vereyim, üzerinde 2 yıl garanti yazan klimaları 2 yıl, 3 yıl yazanları 3 yıl uygulamaktlar. 5 yıl uzatılmış kampanya ürünleri, her mala uygulanıyor mu? bunu ancak Call Center denilen yerden öğrenebilirsiniz. Ben de çok ciddiyim ama garanti belgesindeki yazan daha ciddi bir delil bunlar için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 9 Haziran 2012; 9:14:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

quote:

ismi ne com olursa olsu hiç bir spotçu, kendi adına fabrika garantisi vermez, spotta genelde mallar eski model çıkıyor, bir örnek vereyim, üzerinde 2 yıl garanti yazan klimaları, 2 yıl, 3 yıl yazanları 3 yıl uygulamaktalr. 5 yıl uzatılmış kampanya ürünleri, her mala uygulanıyor mu? bunu ancak Call Center denilen yerden öğrenebilirsiniz. Ben de çok ciddiyim ama garanti belgesindeki yazan daha ciddi bir delil bunlar için...

biray doğalgaz kombiyi satan spotçu resmi olarak ferroli bayisi değilse imza yetkisi olmayabilir,o konuda iddialı konuşamam

ama emin olduğum bir şey var
    ferroli bayileri +2 yıl için ek garanti kağıdını imzalayıp servise gönderiyor sen müşteri olarak bişeye karışmıyorsun
    kombi resmi olarak zaten 3 yıl garanti,ürün broşürlerinde zaten var

ama eve gelen servis kombinin açılışını yapınca kombiyi direkt 5 yıl olarak onaylıyor
    kendi evimdeki ferroli domicondens aynı şekilde 5 yıl onaylandı
    2009'dan beri durumu bu şekilde

birçok tanıdığıma aynı şekilde oldu,çevremde birçok arkadaşa ferroli domitech/ferroli fer easy/ferroli domiproject aldırdım

+2 opsiyondur istanbulda bazı bayiler bunu genel fiyata yansıtmayıp kombileri 3 yıl onaylattırdığını biliyorum

çünkü bu başlıkta bu konu ele alınmıştı.bazı arkadaşlar ısrarla 3 yıl garanti oldugunu belirtmişti
    izmirde birçok resmi ferroli bayisi artık alışkanlık olmuş bir şekilde 5 yıl garantinin 2 yılını zaten onaylayıp servise yönlendiriyor
    ben karşıyakadayım.ferroli bayileri zaten belli
    kombi.com gibi bir sitede bile garanti 5 yıl görünüyor

@erkanuygur
    kombiyi imza ve kaşe yetkisi olan bir bayiyse bunu yapmalı
    izmirde bu hep yapılıyor

bu arada ferroli nin müşteri hizmetleri çok bilgisiz.tecrübeyle sabittir.geçen yıl bir konu için aramıştım.bilgisizliklerini anlayınca arama gereği duymadım
    şirket içi eğitim verdilerse durumu düzeltmişlerdir

• Merhabalar kombi tavsiyesi isteyecektim? Açıkcası işin içinden çıkamadım
    Ankarada oturuyorum Ev en üst kat + Teras katı var.
    9 Petek + 1 Havlu pan takılacak ölçüm yapan ilk yer evin ısı kaybını yaklaşık 180000kj olarak belirledi ve Viessman Vitodens 100 W önerdi.
    Ben kendi isteğimle Peteklerin Demir döküm plus istedim. Satıcı Evin Tesisatı Collector biçiminde olmadığından oda termostatı yerine her bir peteğe termostatik vana önerdi. Internet yaptığım araştırmalara göre Viessman sorunlu bir cihazmış. Sizin tavsiye ettiğiniz beni yarı yolda bırakmayacak bir cihaz tavsiyeniz vede dikkat etmem gereken başka bir nokta varmı? Sizce sistemin ortalama maliyeti ne kadar olur? teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursad.eee

Merhabalar kombi tavsiyesi isteyecektim? Açıkcası işin içinden çıkamadım
    Ankarada oturuyorum Ev en üst kat + Teras katı var.
    9 Petek + 1 Havlu pan takılacak ölçüm yapan ilk yer evin ısı kaybını yaklaşık 180000kj olarak belirledi ve Viessman Vitodens 100 W önerdi.
    Ben kendi isteğimle Peteklerin Demir döküm plus istedim. Satıcı Evin Tesisatı Collector biçiminde olmadığından oda termostatı yerine her bir peteğe termostatik vana önerdi. Internet yaptığım araştırmalara göre Viessman sorunlu bir cihazmış. Sizin tavsiye ettiğiniz beni yarı yolda bırakmayacak bir cihaz tavsiyeniz vede dikkat etmem gereken başka bir nokta varmı? Sizce sistemin ortalama maliyeti ne kadar olur? teşekkürler.

viessmann vitodens sorunlu bir kombi değil sadece minimum ısıl güçte tüketimi fazla

sorunlu olan model viessmann vitopend

ariston clas premium,baymak falke condens,eca confeo premix,nitromix,baymak duo tec,immergas victrix,airfel digifel premix gibi premix yoğuşmalı kombileri araştırmanızı öneririm

• Garantide son nokta

İmmergas kombi kendi sitesinde 4 yıl garanti yazıyor ancak satış sitesinde 10 yıl yazıyor çok iddalı olmuş...

http://www.kombi.com/index.php?cat=IMMERGAS-Hermetik-Kombi--25

Bir kombi 10 yılda en az 1 kere mutlaka arıza çıkarır.

---------------------

Haber Detayı
    http://www.haber111.com/haber.php?id=14512&kelime=

İmmergas, kombilerde garanti süresini 10 seneye çıkardı
    Isıtma sektörünün önde gelen aktörlerinden İmmergas; radyatör, vana ve kombi gibi ürünlerinde garanti süresini 10 seneye çıkardı. Bu süre, garantisi devam eden kombileri de kapsıyor. Kombilerin periyodik bakımlarının yapılması uygulamadan yararlanmak için yeterli görülüyor.

İmmergas, garantisi yakında bitecek olan ürünler hakkında bilgilendirmeyi call center kanalı yapıyor. Böylece 10 sene garanti kampanyasına tüm kullanıcılarını dâhil etmeyi hedefliyor.

Ayrıca ürünlerin bakımları İmmergas yetkili servislerine yaptırıldığında sınırsız Yedek Parça ve Hizmet Garantisi elde ediliyor.
    ---------------------------------------

Periyodik bakım yapılması gerekiyormuş, şu anda garantisi devam eden kombileride kapsıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intererdem -- 9 Haziran 2012; 11:18:24 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

quote:

ismi ne com olursa olsu hiç bir spotçu, kendi adına fabrika garantisi vermez, spotta genelde mallar eski model çıkıyor, bir örnek vereyim, üzerinde 2 yıl garanti yazan klimaları, 2 yıl, 3 yıl yazanları 3 yıl uygulamaktalr. 5 yıl uzatılmış kampanya ürünleri, her mala uygulanıyor mu? bunu ancak Call Center denilen yerden öğrenebilirsiniz. Ben de çok ciddiyim ama garanti belgesindeki yazan daha ciddi bir delil bunlar için...

biray doğalgaz kombiyi satan spotçu resmi olarak ferroli bayisi değilse imza yetkisi olmayabilir,o konuda iddialı konuşamam

ama emin olduğum bir şey var
    ferroli bayileri +2 yıl için ek garanti kağıdını imzalayıp servise gönderiyor sen müşteri olarak bişeye karışmıyorsun
    kombi resmi olarak zaten 3 yıl garanti,ürün broşürlerinde zaten var

ama eve gelen servis kombinin açılışını yapınca kombiyi direkt 5 yıl olarak onaylıyor
    kendi evimdeki ferroli domicondens aynı şekilde 5 yıl onaylandı
    2009'dan beri durumu bu şekilde

birçok tanıdığıma aynı şekilde oldu,çevremde birçok arkadaşa ferroli domitech/ferroli fer easy/ferroli domiproject aldırdım

+2 opsiyondur istanbulda bazı bayiler bunu genel fiyata yansıtmayıp kombileri 3 yıl onaylattırdığını biliyorum

çünkü bu başlıkta bu konu ele alınmıştı.bazı arkadaşlar ısrarla 3 yıl garanti oldugunu belirtmişti
    izmirde birçok resmi ferroli bayisi artık alışkanlık olmuş bir şekilde 5 yıl garantinin 2 yılını zaten onaylayıp servise yönlendiriyor
    ben karşıyakadayım.ferroli bayileri zaten belli
    kombi.com gibi bir sitede bile garanti 5 yıl görünüyor

@erkanuygur
    kombiyi imza ve kaşe yetkisi olan bir bayiyse bunu yapmalı
    izmirde bu hep yapılıyor

bu arada ferroli nin müşteri hizmetleri çok bilgisiz.tecrübeyle sabittir.geçen yıl bir konu için aramıştım.bilgisizliklerini anlayınca arama gereği duymadım
    şirket içi eğitim verdilerse durumu düzeltmişlerdir

@disintegration uyarılarınız teşekkürler son durum 5 yıl garantili oldu denildi.

Garanti belgesini doğrudan servise götürdüm belgede kaşe vs yoktu doğrudan işleme aldılar bir nühasını yırtıp kendileri aldı artık cihaz 5 yıl garantili dedi ancak bende parçasında ne satcının nede servisin imzası var.Normalmi bu durum..

• @erkanuygur

dediğin gibi servis kendi envanterine senin kombiyi 5 yıl olarak onayladıysa işleme aldıysa sorun yok

gelecek hafta da müşteri hizmetlerini ara,teyit ettir
  • quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

Garantide son nokta

İmmergas kombi kendi sitesinde 4 yıl garanti yazıyor ancak satış sitesinde 10 yıl yazıyor çok iddalı olmuş...

http://www.kombi.com/index.php?cat=IMMERGAS-Hermetik-Kombi--25

Bir kombi 10 yılda en az 1 kere mutlaka arıza çıkarır.

---------------------

Haber Detayı
    http://www.haber111.com/haber.php?id=14512&kelime=

İmmergas, kombilerde garanti süresini 10 seneye çıkardı
    Isıtma sektörünün önde gelen aktörlerinden İmmergas; radyatör, vana ve kombi gibi ürünlerinde garanti süresini 10 seneye çıkardı. Bu süre, garantisi devam eden kombileri de kapsıyor. Kombilerin periyodik bakımlarının yapılması uygulamadan yararlanmak için yeterli görülüyor.

İmmergas, garantisi yakında bitecek olan ürünler hakkında bilgilendirmeyi call center kanalı yapıyor. Böylece 10 sene garanti kampanyasına tüm kullanıcılarını dâhil etmeyi hedefliyor.

Ayrıca ürünlerin bakımları İmmergas yetkili servislerine yaptırıldığında sınırsız Yedek Parça ve Hizmet Garantisi elde ediliyor.
    ---------------------------------------

Periyodik bakım yapılması gerekiyormuş, şu anda garantisi devam eden kombileride kapsıyormuş.

İmmergas 10 yıl garanti süper olmuş valla.Diğer Kombi üreten firmaların garantilerini uzatmaları gerekebilir artık.Biraz daha bekleyeceğim hiç mi hiç acelem yok neler çıkacak daha.Kombi yaz günü lazım değil nasıl olsa.

• immergas'ın 10 yıl garanti uygulaması güzel olmuş
    ama bakım yaptırma zorunluluğu bence olmadı

ferroli gibi direkt 5 yıl veya baymak gibi 7 yıl garanti verip bakım yaptırma zorunluluğu getirmesin

o zaman mükemmel bir uygulama olmuş olurdu
  • Kombiyi farklı, tesisatı farklı bir firmadan aldım, kombi montajı neleri kapsıyor? Kombi ile konnektör arasındaki bağlantıları (peteklere giden sıcak, soğuk su girişleri) tesisatı yapan firmanın mı yoksa kombi montajını yapan firmanın mı yapması gerek? Cevaplarınız için teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 10261027102810291030
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.