Şimdi Ara

Doctor Who (2005- ) | 12. Sezon Bitti (210. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.008
Cevap
50
Favori
204.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tenth Doctor

Missy hakkındaki teorim:
    Master, Gallifreyin evreninde o da sıkışıp kaldı ve bir şekilde bizim evrenimize geri dönmeye çalışıyor Doctor üzerinden. Ve Missy Master'ın kısaltılmışı olabilir.

Master gelmeyecek demişti moffat sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir soru daha

O sondaki sahnedeki yer neresiydi? Hani robotun cennete gittiği yer? O kadın kim?
    O yer The girl who waited bölümündeki Amy'nin sıkıştığı yere çok benziyor. Orası mı? Orasıysa ne alaka? Orada da robotlar vardı hatırlarsanız şimdi bu robot da oraya gitti.
  • Peter Capaldi umduğum gibi çıktı.Gayet oturmuş role.Şimdiden ısındım diyebilirim.

Bölümü çok beğenmedim.Daha iyi bir bölüm bekliyordum.Ayrıca aklıma takılan 1-2 soru var.

-Gazeteye ilanı veren kişi kimdi?O kişiyi bulamadılar değil mi?Ya da buldular da ben mi kaçırdım?Emin olamadım tam.
    -Sondaki kadın kimdi?Orası neresiydi?Hem kadın hemde o yer tanıdık geldi bana.Daha önce görmüş olabilir miyiz acaba?Amy'nin sıkışıp yaşlandığı yere benzettim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Bora. -- 24 Ağustos 2014; 17:10:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHI

Bir soru daha

O sondaki sahnedeki yer neresiydi? Hani robotun cennete gittiği yer? O kadın kim?
    O yer The girl who waited bölümündeki Amy'nin sıkıştığı yere çok benziyor. Orası mı? Orasıysa ne alaka? Orada da robotlar vardı hatırlarsanız şimdi bu robot da oraya gitti.

Oranın neresi olduğunu ve o kadının kim olduğunu kimse bilmiyor ama ben gallifrey diye tahmin ediyorum son bölümün adıda death in heaven bununla bir alakası olabilir belki

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aynalı Sazan

Doktorun zaman çizgisinde tek Clara yok, onlarca parçaya bölünmüş, her biri diğer parçasından habersiz belirli dönemlerde yaşamış Clara'lar onlar. Cam bir bardağın kırılması gibi, zaman içerisinde bir çok parçaya ayrılıyor. Her bir Clara'nın Doktor'u farklı aslında. Hepsi sadece bir yüz gördü ki o da yaşadığı dönemin Doktor'unun yüzü.

Acaba?

Doktor Clara'yı(şu andaki Clara'yı) kendi zaman çizgisine girip çıkarmadı mı Trenzalore'de? Orada War Doctor'la karşılaştılar hatta.

Ayrildiklari zaman diğer Doktor'lar Spoiler yememek için yasadiklarini unuttular.

• quote:

Bir soru daha

Ana konu, heaven burası demişti kadının adı Missy (yukarda teorim var) ve son bölümün adı Death in Heaven.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC DC

Çoğu baba dizileri izlemiş biri olarak dizi boşluğuna düşmüştüm uzun zamandır izlemeye değecek yapım bulamıyordum. Derken geçen sene bir arkadaşımın Dr Who izle diye 100 kere telkinde bulunduğunu hatırlayıp 2 gün önce diziye başladım. 1x10 dayım. Çok sevdim dizi. Şimdi sormak istediğim acaba bu konuda spoiler yeme riskimiz fazla mı G.O.T konusunda milletin yediği gibi ?

Bu arada iyi ki konuya girmişim şu kronolojiyi görmem iyi oldu.

Got'ta baya spoiler yedim ancak hala izlemeye devam ediyorum, Doctor Who'nun 5-6. sezonlarından spoiler yesem büyük ihtimal sinirden izlemezdim bi süre. O yüzden bu konudan uzak durmaya çalış.
  • Yorumları okumadım belki benden başkası da yazmıştır ama, Doctor'un yüzünü nerden aldığıyla ilgili spoiler/teori;

Doktor Clara ile telefonda konuşurken kendi sesini duyunca o zamanda fixed point oluştu, 11. Doctor Clara'ya yaşlı mı/saçları gri mi sorularını sorduğunda Clara da evet dediği için mecburen Doctor yaşlı biri oldu.

Bölüm çok güzeldi bence ama yine de Moffat standartlarının altındaydı, zaten aşağı yukarı bu kalitede bi bölüm bekliyordum ve beklentim de karşılandı. Yeni Doctorumuz da çok iyi, ilk bölümde Matt baya sırıtmıştı ancak Capaldi sanki kaç sezondur Doctor'u canlandırıyormuş gibiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ezio7 -- 24 Ağustos 2014; 18:49:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buried Alive

quote:

Orijinalden alıntı: AC DC

Çoğu baba dizileri izlemiş biri olarak dizi boşluğuna düşmüştüm uzun zamandır izlemeye değecek yapım bulamıyordum. Derken geçen sene bir arkadaşımın Dr Who izle diye 100 kere telkinde bulunduğunu hatırlayıp 2 gün önce diziye başladım. 1x10 dayım. Çok sevdim dizi. Şimdi sormak istediğim acaba bu konuda spoiler yeme riskimiz fazla mı G.O.T konusunda milletin yediği gibi ?

Bu arada iyi ki konuya girmişim şu kronolojiyi görmem iyi oldu.

Got'ta baya spoiler yedim ancak hala izlemeye devam ediyorum, Doctor Who'nun 5-6. sezonlarından spoiler yesem büyük ihtimal sinirden izlemezdim bi süre. O yüzden bu konudan uzak durmaya çalış.

Eyvallah hocam. Bir an önce yetişeyim ben size o vakit. 2. sezonun ortalarına geldik. 1 hafta daha boş boş oturmam lazım evde

• Sonunda başladı.Acaip özlemişim Doctor'u fakat son 10 dk sı hariç bölüm hayal kırıklığına uğrattı.Sıkıcıydı genel anlamda.İleriki bölümlerde düzelteceklerdir.
    Peter Capaldiye gelince oyunculuğu iyi doctor rolüne uymuş ve David hariç diğerlerini aratmıyacak.

• İnanılmaz şeyler bizi bekliyor bu sezon. Bunun sinyalini çok net verdi Moffat.

Dikkatimi çeken noktalar;

- İnsanlara "puding beyinliler" demesi, önceki doktorların hepsi insan aşığıydı ancak yeni doktor biraz düşündürdü.
    - Vastra'nın Clarayla konuştuğu sahnede kısaca doktor seçtiği yüzleri bir amaç için seçer diyordu. Yani genç doktor genç companion'ları içindi vs vs. Bu durumda akla ilk gelen şey doktorun yeni companion'ı yaşlı biri olacağı oluyor ama bence bu işin içinde çok daha derin bir şey var, sanki doktor bilge ve önder bir yüz seçmiş gibi. Yeni doktor bana otoriter, güçlü ve belkide içinde biraz kötülük olan bir doktoru hissettirdi. Konu Gallifreye ve yönetenlerine bağlanırsa şaşırmam.
    - Capaldi'nin Tardis'in içinde yeni kıyafetini Claraya gösterdiği an bana "acaba kötü doktormu geliyor" diye düşündürdü.

Bu arada Robin Williams'a selam çaktıkları sahne neresiydi ben kaçırdım galiba?

• quote:

Yorumları okumadım belki benden başkası da yazmıştır ama, Doctor'un yüzünü nerden aldığıyla ilgili spoiler/teori;

Doktor Clara ile telefonda konuşurken kendi sesini duyunca o zamanda fixed point oluştu, 11. Doctor Clara'ya yaşlı mı/saçları gri mi sorularını sorduğunda Clara da evet dediği için mecburen Doctor yaşlı biri oldu.

Bölüm çok güzeldi bence ama yine de Moffat standartlarının altındaydı, zaten aşağı yukarı bu kalitede bi bölüm bekliyordum ve beklentim de karşılandı. Yeni Doctorumuz da çok iyi, ilk bölümde Matt baya sırıtmıştı ancak Capaldi sanki kaç sezondur Doctor'u canlandırıyormuş gibiydi.

iyi de doktor gri saçlı olmasaydı clara onu o şekilde görüp söyleyemezdi. paradoksa düşer gider böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Makaveli NRFP

quote:

Yorumları okumadım belki benden başkası da yazmıştır ama, Doctor'un yüzünü nerden aldığıyla ilgili spoiler/teori;

iyi de doktor gri saçlı olmasaydı clara onu o şekilde görüp söyleyemezdi. paradoksa düşer gider böyle.

Hiç kurcalamayın o zaman meselesini. Kendisi açıklıyor.

Bu arada yukarıda yazmıştım iki mekan aynı mı diye. Aynı yermiş gerçekten. Facebook'taki bir Doctor Who grubunda gördüm. Bi bağlantı çıkacak gibi. Oradada robotlar vardı hatırlarsanız.

The Girl Who Waited bölümünde Apalapucia olarak kullanılan yer, Deep Breath'te Cennet olarak kullanıldı.

The Girl Who Waited bölümündeki bu replik ise oldukça ilginç: ''Dünya'dan iki milyar ışık yılı uzaklıkta cennet bir gezegene getiriyorum ve sen twitter'ını güncellemek istiyorsun.''
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Makaveli NRFP

quote:

Hiç kurcalamayın o zaman meselesini. Kendisi açıklıyor.

Bu arada yukarıda yazmıştım iki mekan aynı mı diye. Aynı yermiş gerçekten. Facebook'taki bir Doctor Who grubunda gördüm. Bi bağlantı çıkacak gibi. Oradada robotlar vardı hatırlarsanız.

The Girl Who Waited bölümünde Apalapucia olarak kullanılan yer, Deep Breath'te Cennet olarak kullanıldı.

The Girl Who Waited bölümündeki bu replik ise oldukça ilginç: ''Dünya'dan iki milyar ışık yılı uzaklıkta cennet bir gezegene getiriyorum ve sen twitter'ını güncellemek istiyorsun.''

Aynı bölümde arayüz o bahçe için "Shallana'dan Vali Shill'in Malikanesinin bir taklidi" diyordu. Hatta The Girl Who Waited bölümünde buna benzer bir çok gereksiz bilgi veriliyor. Tabi şu an görüyoruz ki bu gereksiz bilgi sandığımız şeyler Capaldi ile karşımıza çıkacak bir sezon boyunca. Bol bol wibbly wobly timey wimey durumuyla karşılaşacağımıza eminim, hatta tahminimce sezon sonuna doğru yapbozun bütün parçaları gallifreyde birleşecek.

• Baştan düzenli olarak takip etmedim diziyi. TV'de yada boş vaktimde rastgele bir bölüm çekip izliyorum. 20 bölüm civarı izledim herhalde.

Bir sorum olacak ;

Neden Doctor'u oynayan kişi sürekli değişiyor. Herhalde dizideki konusuyla alakalı birşey var ama parça pinçik izlediğim için çözemedim.

Baştan oturup 8 sezon izleyecek vaktim yok merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

Baştan düzenli olarak takip etmedim diziyi. TV'de yada boş vaktimde rastgele bir bölüm çekip izliyorum. 20 bölüm civarı izledim herhalde.

Bir sorum olacak ;

Neden Doctor'u oynayan kişi sürekli değişiyor. Herhalde dizideki konusuyla alakalı birşey var ama parça pinçik izlediğim için çözemedim.

rejenerasyon geçirdiği için değişiyor 13 tane doktor var hepsini oynayan farklı
  • quote:

Baştan düzenli olarak takip etmedim diziyi. TV'de yada boş vaktimde rastgele bir bölüm çekip izliyorum. 20 bölüm civarı izledim herhalde.

Bir sorum olacak ;

Öldüğü zaman yeniden doğum sürecine giriyor ve başka bir kişilikle yeniden doğuyor. (Rejenerasyon)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Kratos- -- 25 Ağustos 2014; 15:54:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Kratos-

quote:

Bir sorum olacak ;

Öldüğü zaman yeniden doğum sürecine giriyor ve başka bir kişilikle yeniden doğuyor. (Rejenerasyon)

Öldüğü zaman mı? Süpermiş.

Teşekkürler...

• Sezon 8 Bölüm 1

Bunlar aptal nefesinizi tutun dediğinde birşey içiyordum Tam o an denk geldiği için etkisinde kalıp ne yutkunabildim nede nefes alabildim :D
  • 5. sezon. Herşey yolunda. Tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.