Şimdi Ara

DNS DNS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Modem ayarlarında belirlediğimiz DNS adresleri var. Birde Windows'ta /Ağ ve İnternet/ yerel ağ bağlantısı/ özellikler/ internet protokol sürüm4 (TCP/İPv4) /Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan/ var ya.

Modemimde Türknet Dns adresleri ayarlanmış ama ben Windows'tan ''Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan'' dan Google Dns adreslerini ekledim.

Ben İnternete çıkış yaptığımda Modemdeki Dns adresleri imi Yoksa Windows tan belirlediğim Google DNS adreslerimi geçerli oluyor?

Windows7 de, ipconfig /all yaptığımda gözüken Dns'ler Google ama kesin olarak internet çıkış DNS'lerim bu diyemiyorum.

• Selamlar @griy

Windowsda belirlediğini dns adreslerini kullanırsınız

msdos ekranında nslookup komutunu yazdığınızda windowsa yazdığınız dns sunucusuna bağlandığını görebilirsiniz.

• Cevabınız için teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: cumhuraltan

Selamlar @griy

Windowsda belirlediğini dns adreslerini kullanırsınız

msdos ekranında nslookup komutunu yazdığınızda windowsa yazdığınız dns sunucusuna bağlandığını görebilirsiniz.

selam, ben göremiyorum. ne yapmam gerekir?

C:\Users\HAYKO>nslookup

Default Server: UnKnown

Address: xx.xx.xx.xx

C:\Users\HAYKO>nslookup google.com

Server: UnKnown

Address: xx.xx.xx.xx

Non-authoritative answer:

Name:  google.com

Addresses:.:..:. 172.217.20.78

• çalıştıra cmd yaz enterla sonrasında açılan ekrana tırnak içerinde yazdığım komutu yaz ping atıcak ve gidiş dönüş yollarını sana ayrıntılı şekilde yazacaktır. orada turknet in server ına mı sordu google a mı sordu görebilirsin

" tracert  www.google.com.tr "

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.