Şimdi Ara

DJI İNOVATİONS DJI NAZA M V2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR MERHABA ÖNCELİKLE CEVAP YAZABİLECEK HERKESE ŞİMDİDEN TESEKKÜR EDERİM ... ,

HOBİ DÜNYASINA YENİ MERAK SALMIS BİRİ OLARAK CEHALETİMİ DE MARUZ GÖRÜRSENİZ SEVİNİRİM

SU ANDA ÇİNDEN KARGO İLE SİPARİŞ EDEREK BİR ADET HAXACOPTER TOPLADIM VE KONTROLCÜ OLARAK DA MARMARA ÜNİVERSİTESİ MEKATRONİK BÖLÜM SEFİNİN
    DE DESTEGİ İLE AİOP ALL İN ONE V2 KONTROLCÜSÜNÜ TERCİH ETTİM ..

ANCAK İNTERNETTE ARASTIRMA YAPARKEN BU İŞİN PİRİNİN DJI OLDUGUNU VE NAZA MV2 KONTROLCÜSÜNÜN DE HARİKALAR OLUSTURDUGUNU GÖRDÜM

BU KONTROLCUYU KULLANAN YADA AİOP KULLANIP NAZA KULLANMAYA BASLAYAN ARKADASLARDAN YARDIN VE MESAJLARINI FİKİRLERİNİ BEKLİYORUM ....

• BUDA BENİM YENİ TASARLADIGIM HEXACOPTER GÖVDE 3D CİZİMİ BİTTİ GERİYE KARBON PLAKALARI LAZERDE KESİP BİRLESTİRMEK KALDI

BİTİRİNCE GERCEK RESİMLERİNİ PAYLASMAYI ÜMİT EDİYORUM
    BUNA COK BENZER KİTLERİ UCUShttps://forum.donanimhaber.com/images/ImageThumbnail2.aspx?path=https://store.donanimhaber.com/0b/c8/f8/0bc8f8ef2e7e33ba9ceb70e74398c992.jpg&size=6&border=1&bound=3KONTROLCULERI ILE TABIKI 9000 DOLAR CIVARINDA SATILIYOR...
     DJI İNOVATİONS   DJI NAZA M V2

• hobi formlarına, multikopterciliğe hoşgeldiniz ben aiop v2 kontrol kartı kullanmadım ama atmega işlemcili multii wii kullanıp dji naza ya ve dji wookong a geçiş yaptık hali hazırda faal dji naza, ve dji wookong kontrol kartlı quadrokopterimiz var gurubumuzda ki arkadaşlarımızda ise dji naza v2 ve naza lite modellerini kullananlar var,
    multiwii den öncede kk blackborad vardı, nedense multiwii en sevmediğim karttır ftdi si ayrı dert ardinosu başka dert komutuyla ayrı uğraş dur, başarılı şekilde uçuran arkdaşlarda var ama dji ye geçince hiç aramadım, multi wii de yazılım bazı ayarları android telefon üzerinden bluetood ile yapabiliyo olmak da başka bir artı bence, dji içindeki yazılım atmegalılar gibi değil sadece ayarları yapıyorsunuz yazılımın kaynak kodlarına erişim yok sadece iphones 4s ve 5 ipad3 e yüklenebilen 100dolar cıvarı satılan aparatla ayarları değiştirebiliyorsunuz,
    naza ve wookong çok kullanışlı ayarları yap uç havadaki stabilesi çok iyi ve fail safe, go home gibi özellikleri olması o kadar çok işimize yaradıki yaşamak lazım

• öncelikle bilgilendirmeniz için tesekkür ederim
    sizin platform değişikliğiniz baya mesafeli olmuş 50 60 dolarlık karttan 900 dolarlık karta gecmek baya heyecanlı olsa gerek ...

benim en basından beri bireysel kullanıcılarda anlamadıgım sey su ki o da kayak kodların acık olmasına verilen önem eger bilgisayar programlayıcılıgından anlıyorsanız tamam ama eger bu konuda bi bilginiz yoksa yani yazılımı kodlarınızı yazarak degıstıremıyo ne yapacaksınız acık kaynagı ...
    bu hexacopterdeki amacınıza en ıyı hızmetı veren cozum sızın için en iyi cozum olsa gerek ...
    yanı eger askerıyeye hızmet edecek bi cihaz yapıyorsanız da tamam ama amac hobi ve eglence ıse hıc gerek yok bence fazla takılmamak gerek..

bu arada affınıza sıgınarak wookong u nereden ve kaca aldınız ben naza mv2 setini almayı düşünüyorum ama kaca maal olacagı konusunda baya tereddutlerım var türkiyeden almaya kalkarsanız ben bır yerde buldum sadece oda 1350 tl civarı sizin bildiğiniz daha ucuz bır yer var mıdır yardım edersenız sevınırım bu arada wookongla ucan bı hexayı canlı gormek ısterdım dogrusu ozellık lede su faıl save ototmatık landıngı ccuk merak etmekteyım

• Dji wookong u istanbul kadıköy de bir firmadan aldık hatta 1 tanesi uzak mesafede fpv yaparken düştü bulamadık 1 tane kaldı fgdrones di yanlış hatırlamıyorsam 2200tl cıvarı bir rakama almıştık şimdi fiyat düşmüştür belki tabi wookong u toplarken dji opto Esc de almıştık bayağı maliyeti artıyor osd bluetooth modülü vs de girerse pahalı bir alet, bu kadar para verilen bişeyede firma garanti verdiği için 100-200tl ye bakmadık Türkiye den almayı tercih ettik eğer fark 400-500 olsaydı yurtdışından alabilirdik bende bilgisayar Bölümü okudum programcılık üzerine çalıştım ama sql veri tabanı delphi üzerine oldu bu multiwii ile uğraşmak baydı bizi yapıp uçurduktan sonra insan 1 adım daha ötesine geçmek istiyor maddiyatınız el vetdiğince gidiyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada geçen hafta bu Quadro ile ilgilenmek bu hobiye yeni başlayacak bir arkadaşımıza sıfırdan Quadro topladık Hobbyking ebay rctimer den aldık motor Esc bağlantı konnektörleri frame+gimbal pil buzzeri pervane lipo şarj cihazı ıvır zıvırlar kontrol kartı naza lite 560 dolar tuttu tüm siparişler, kumanda hariç onuda flysky 9ch olacak muhtemelen 70-80dolar cıvarı sıfırdan 630 dolar cıvarı bütçe ile güzel bir naza lite toplanıyor tabi daha aşağı da mal edilinebilir pervane yedekleri gibi extralardan kısmak lazım
    Kargoların gelmesini bekliyoruz muhtemelen bayramdan sonra gelir, kendime yada bir arkadaşıma naza lite li Quadro toplayacak olsam 630 doları gözden çıkar derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BENDE TÜM KONTROCULERI MOTORLARI BATARYALARI ALDIM HALI HAIRDA TURNİGY 9XR KUMANDAM DA VAR YANI ANLAYACAGIN UCUSA HAZIR BI SISTEM VAR AMA
    BEN AOİP KARTLA KONTRLUN PEK MÜMKÜN OLMADIGINA SAHIT OLDUM HAVADA ASILI KALAMIYOR KALSADA COK BASARISIZ NAZA MV2 ISTEMEMDEKİ TEK AMACIM HAVADA ASILI KALMASINI SAGLAMAK VE OTOMATIK INIS MODU BASKA BİŞEY DEGIL HEM HAVADA TUTMAYA CALISMAKLA HEM KULLANMAKLA UGRASMAK ISTEMIYORUM ANLAYACAGIN ...
    BU ARADA YERINIZDE OLSAM NE YAPAR EDER O WOOKONG U BULURDUM ... YAIK OLMUS
    BEN 6 MOTOR VE ESC TURNIGY TALON AIRFRAME KUMANDA AIOP KONTROL KARTI IKI ADET 4500 MAH 4S BATARYA 24 PERVANE SARJ CIHAZI BATARYA OLCUM CIHAZINI 430 DOLARA ALDIM HOOYKING DEN AMA KENDİ AIRFRAME TASARIMIMI YAPACAGIM ZATEN 3D CIZIMINI BİTİRDIM RESİMDEDE GÖREBİLİRSİNİZ..
    BENİM ILHAM ALDIGIM GOVDE DROIDWORKS XM6 MODELI ADAMLAR SADECE GOVDEYE 1600 DOLAR CIVARI PARA ISTIYOLAR..
    HALI HAZIRDA SOLID KULLANMAYI BILIYORUM IKI TANE PLAKAYIDA KESTIRECEK BI LAZER KESIM MAKINASI DA BULURUM DEYIP KENDİM YAPMAYA KARAR VERDIM AMA OLE GORUNUYOR KI 200 TL CIVARI AIRFRAME HAZIRLAYABILECEGIM AMA BIR NAZA MV2 OLURSA TADINDAN YENMEZ GIBI DURUYOR....
    BENIM DJI DA MERAK ETTIGIM BISEY DAHA VAR ASLINDA ISTEMEM DEKI TEMEL NEDENERIN BASINDA GELIYOR O DA YUKSEKLIGI SABIT TUT DEDIKTEN SONRA ILERI GERI SAGA SOLA GIT DIYEILIYORSUN SANIRIM YANILIYORMUYUM ....

• RT5 kullanıcısına yanıt
    turnigy 9x bende almıştım hatta benim bu bölümde açtığım quadro yapım konusunda resimleri var ne yazıkki memlun kalmadım artık flysky 9x kullanıyorum,
    naza yada wookong da kalkış yapmadan önce gpsi set ediyorsunuz zaten açınca kendisi otomatik yapıyor gps koordinatları yakalayıp kaydettiğinde kontrol kartı o mevkiide duracak şekilde düzeltmeleri otomatik yapıyor siz nereye götürüp kumandadan komut vermeyi bırakırsanız orda sabit tutunacak şekilde duruyor yükseklik arttıkça salınma daha çok oluyor, uçarken biz 2 mt yükseklikte yakın bir yere getirip kumandayla komut vermezken elimizle çekip bıraktığımızda kendi olması gereken yere gidiyor hatta videosuda var koymuş olmam lazım, gps ile uçarken sabitleme komutu yok quadro hep sizin yönlendirdiğiniz yerde sabit duracak şekilde buda çok keyifli hale getiriyor fpv ile yada gözle uzak mesafeye gittiğinde kumanda ile iletişim kesilirse otomatikman kalkış yaptığı mevkiye geliyor buda arazide çok büyük avantaj
    bizim gemi maketi ile uğraşan bir arkadaşımızda evinde kendi cnc si var google sketchup la çizip cnc de kestirip framelerimizi yapıyoruz sizin frame resimlerini göremedim eklerken sorun olmuş olabilir çizimleri paylaşabiliriz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.