Şimdi Ara

Dizüstü ekran kartı problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3,5 yıldır monster marka laptop kullanıyorum. Son 1 aydır ekran kartından kaynaklandığını düşündüğüm bir problem yaşıyorum. Bilgisayar açılıp belli bir süre çalıştırktan sonra (Bu 1 dakkada olabiliyor, 1 saatte) ekrandaki görüntü bozuluyor, değişik değişik görüntüler geliyor, ekran çizgi çizgi oluyor. 1 dakka içindede ekran açılıp kapanmaya başlıyor sürekli. bu makinayı kapatana yada yeniden başlatana kadar devam ediyor. 2-3 defa ekran kartını söktüm taktım. Her seferinde olayın gerçekleşme hızı ve şiddeti değişti.

Ekran kartı geforge 6600 go

Şimdi benim sorum problem kesinlikle ekran kartındamı?

Problem ekran kartında ise tamirci arkadaşlar bunu kolay bi şeklde tamir edebilir mi (Mesela soğuk lehim olabilir kartın üzerinde)

Bunu tamir ettirmeme değer mi? Tamire götürse tahmini ne kadar tutar?(Nede olsa 3,5 yıllık makina)

Şimdiden teşekkürler

• sorun lcdnin kablosunda. benim de başıma aynı şey gelmişti. garantiye götürdüm. ilk önce ekran kartını değiştirdiler düzelmedi. daha sonra lcd kablosunu değiştirdiler düzelti. zamanla kapak açıla kapana kablo aşınıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burack90 -- 5 Eylül 2009; 5:19:27 >
  • ekran kartından sorun olsa komple gider, arkadaşın dediği gibi lcd kablosunda aşınma olabilir (gerekli izolasyonu yoksa) ya da lcd nin inverterı bozulmuş olabilir. Neticede o kasa açılacak ya sen ya teknik servis
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.