Şimdi Ara

dizel mi benzinli mi fark 4.000 tl yarın alınacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
6.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar valide sultana yarın bi albea araç alıcam
    benzinli PREMIO Plus Paketli 1.4 FIRE 77 HP 24.000 tl
    dizel PREMIO Plus Paketli 1.3 MULTIJET 70 HP 28.000 tl

2006 model bi albeası vardı dizel birlikte kullanıyorduk 5 yılda yaptıgı yol 37000 km de. onu ben kendime aldım kendisine yeni bir albea alıcam sizce aradaki 4000 tl lik fark dizel amama gerek duyarmı yaptıgı km belli

• Ne olursa olsun dizel...
  • 5 yılda 37 bin yılda 7bin yapar aradaki fark 2 litre olsa satışta göz önnde alındıgında deger.
  • bence dizele gerek yok, birlikte 37 bin yapıyorsanız 2 araç ile bu rakam daha da düşer 4000 tl farkı çıkarana kadar araç eskir
  • bence benzinli alın bakımı sorunu vs daha çok masraflıdır dizelin zaten aradaki 4bintl farkı kapatamazsınız sanıyorum yaptıgınız km belli ayrıca dizelin sesi vs. var değmez bence
  • bende öyle düşünüyorum 2 kişi 5 yılda 37.000 km tek kişi olsun 5 yılda 20000 km.
    benzinlinin deposu dolacak 190 a dizel dolacak 170 e arada 20 liralık fark var dizele peşin 4 bin tl vercem benzine taksit taksit 20 30 tl lik extra doldurma yapıcam.benzin yapsın 500 km dizelde 600 arada 100 km oynayacak.
    al benzinli ugraşma diyorum kendime :)
  • yuh albeaya 28 bin verilir mi ya
  • Linea dizel 28 000 ... linea bakin ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasha1982

bende öyle düşünüyorum 2 kişi 5 yılda 37.000 km tek kişi olsun 5 yılda 20000 km.
    benzinlinin deposu dolacak 190 a dizel dolacak 170 e arada 20 liralık fark var dizele peşin 4 bin tl vercem benzine taksit taksit 20 30 tl lik extra doldurma yapıcam.benzin yapsın 500 km dizelde 600 arada 100 km oynayacak.
    al benzinli ugraşma diyorum kendime :)

mantıklı olanda bu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reanimate

Linea dizel 28 000 ... linea bakin ...

"Benzinli fiyatına Linea dizel."

Dizel alıp rahat rahat gezmek.
  • albea kadar saglam bi araç göster :) bizim türkiye şartlarına

quote:

Orijinalden alıntı: dal başak

yuh albeaya 28 bin verilir mi ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasha1982

albea kadar saglam bi araç göster :) bizim türkiye şartlarına

quote:

Orijinalden alıntı: dal başak

yuh albeaya 28 bin verilir mi ya

150ye depo doldurcaksin dizel ve 600km gidiceksin

Sen dedigine inaniyormusun?
  • Yılda yaptığınız km'ye bakılınca benzinli daha mantıklı görünüyor.
    Bir hesap yaptım umarım biryerde yanlışlık yapmamışımdır, yanlışsam düzeltin lütfen
    Depoyu doldurduğunuzda benzinliye vereceğiniz para 200tl ise dizel 175tl. yani arada 25tllik bir fark var.. Düz hesap olarak ayda bir tam dolum yaptığınızı düşünecek olursak yani yaklaşık 650kmde bir, dizel aldığınız zaman tabi eğer dizel ile benzinli arasındaki fiyat farkı aynı kalırsa, ancak 13.yıldan sonra verdiğiniz 4000tllik fark kendini çıkarmış olur... Yani kısacası benzinli alın
  • geçen konudada yazmıştım , linealara bakın bence. albeaya o kadar para verilmez yazık yahu , doblolara bakın diğer bir araç olarak illede fiat diyorsanız.
  • En güzeli dizel çünkü benzinin fiyatları zaten malum ne olacağıda belli değil benzinli'yi aldıkdan sonra az yaksın diye birde tüp taktırma problemi var onun sıkıntıları cabası yani en akıllıcası dizel ki zaten dizelede 5 sene kadar binmişsiniz okadar alışmışsınız bence benzinliye dönmeyin derim.
  • Beyler adam yilda 4bin km yapacak siz hala dizel diyorsunuz insaf yaw.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Incubuss

Yılda yaptığınız km'ye bakılınca benzinli daha mantıklı görünüyor.
    Bir hesap yaptım umarım biryerde yanlışlık yapmamışımdır, yanlışsam düzeltin lütfen
    Depoyu doldurduğunuzda benzinliye vereceğiniz para 200tl ise dizel 175tl. yani arada 25tllik bir fark var.. Düz hesap olarak ayda bir tam dolum yaptığınızı düşünecek olursak yani yaklaşık 650kmde bir, dizel aldığınız zaman tabi eğer dizel ile benzinli arasındaki fiyat farkı aynı kalırsa, ancak 13.yıldan sonra verdiğiniz 4000tllik fark kendini çıkarmış olur... Yani kısacası benzinli alın

Genel olarak bakarsak benzinli araç 100 km'de 8 litre yakıyorsa, dizel araç 6 litre yakar. Satarken de, ilk alışta benzinliye göre verdiğiniz fazla parayı geri alıyorsunuz.

Yılda yaklaşık 10.000 km yapan birisi yine genel olarak söylersek 4 yılda benzinliye göre verdiği fazla parayı amorti edecektir.

Bunlar yaklaşık değerlerdir. Benzinli araç alınmaz diyemeyiz. Benzinli alıp sonradan lpg taktıracaksak bir kere daha düşünmemiz gerekir.

• Garajda yatan ve kısa mesafede kullanılan araçları benzinli alın bence.Ayda yılda bir trafiğe çıkıp 20-30 lira kar yapıcam diye 4000 lira fark verilip dizel alınmaz.
  • Satarken araba biraz daha kıymetli olsun dersen dizel derim.Çünkü ikinci el dizel az km bulmak çok zor.Ama yok önemli değil benim için dersen benzinli daha mantıklı çünkü çok az km yapıyorsun.
  • yalnız dizel aracın vergisi de düşük olacak
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.