Şimdi Ara

Diz üstüm hiç açılmıyor !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Diz üstümü şarjı dolu.Fişe takılı şekilde güç tuşuna basıyorum.Hdd yi okuyor.Fakat bios ekranı gelmiyor.Ekran kap kara öyle kalıyor.

Acep bi çözümü var mı ?

• Servise götürmeliyim demi ?
  • kendin pişir kendin ye gibi olmuş
    ekranında veya işlemcinde veya başka bi yerde sorun kaynagı net olmadıgından en garantisi servis tabiii
  • katılmamak elde değil...servis çekmiş onun canı
    quote:

Orjinalden alıntı: # jackal #

kendin pişir kendin ye gibi olmuş
    ekranında veya işlemcinde veya başka bi yerde sorun kaynagı net olmadıgından en garantisi servis tabiii
  • quote:

Orjinalden alıntı: cancan_burak

katılmamak elde değil...servis çekmiş onun canı
    quote:

canı servis çekmişmi çektirilmiş mi bilinmez de servis şart olunca katılmamak tabi elde olmaz
  • Siz daha iyi bilirsiniz binbaşım...üstlerimin önünde boynum kıldan ince...
    quote:

quote:

quote:

canı servis çekmişmi çektirilmiş mi bilinmez de servis şart olunca katılmamak tabi elde olmaz

• quote:

Siz daha iyi bilirsiniz binbaşım...üstlerimin önünde boynum kıldan ince...
    quote:

quote:

quote:

kimsenin birbirine üstünlügü yok rütbeler üyeleri degil üyelerin mesaj sayılarını temsil eder

• Sosyal mesaj diye buna diyolar herhade...çok mütevazisiniz ...
    quote:

quote:

Siz daha iyi bilirsiniz binbaşım...üstlerimin önünde boynum kıldan ince...
    quote:

quote:

quote:

kimsenin birbirine üstünlügü yok rütbeler üyeleri degil üyelerin mesaj sayılarını temsil eder

• quote:

Orjinalden alıntı: Racih

Merhaba

Diz üstümü şarjı dolu.Fişe takılı şekilde güç tuşuna basıyorum.Hdd yi okuyor.Fakat bios ekranı gelmiyor.Ekran kap kara öyle kalıyor.

Acep bi çözümü var mı ?

Ram leri kontrol ettiniz mi? yerinden oynamış olabilir.
  • Hmm anladım.Ben cihazı sökemem.Sökersem ben ve dizüstü için hiç iyi şeyler olmaz.Servise götürmek şart.

Birde bu forumda mesaj sayısı kasma meraklısı ne kadar çok !

Neyse yardım edenlere teşekkürler

Kolay gelsin ...
  • dostum bataryayı çıkartıp tekrar tak bide öyle dene belki işe yarar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Racih

Hmm anladım.Ben cihazı sökemem.Sökersem ben ve dizüstü için hiç iyi şeyler olmaz.Servise götürmek şart.

Birde bu forumda mesaj sayısı kasma meraklısı ne kadar çok !

Neyse yardım edenlere teşekkürler

Kolay gelsin ...

bataryasız iken de aynı sorunumu veriyor bence önce yetkili servisi arayıp teknik destek iste belki tamire veya servise gitmen gerekmez.
  • servislik olmuş laptop hadi geçmiş olsun
  • ramlar yeerinden çıkmıs bana da ole geldi.. herhangi bi ses geliomu açılırken?
  • bak arkadaş hala çözemediysen uygun bir tornavida ile laptopun içini aç içini derken altta sökülebilir ufak kapaklar vardır onlardan yanında ram işareti olanı aç ve ram leri kontrol et. ben laptopu servise vermeden önce hdd i dvd yyi ve ram leri sökmüştüm bi kaç kere...

Ve ürün değişimi istediğimde kimse bunun içi açılmış garnti bitmiş demedi. hatta HP çalışanları değiştiği zaman garantiyi bitirmeyen 2 parça var dediler RAM ve HDD sadece bunları değiştirirken profesyonelce ypın ki bir zarar vermeyin laptopa dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 6 Mayıs 2007; 5:14:01 >
  • ram ler yerinden oynamış. kataloguna bakarak ince yıldız tornavida ile vidaları ezmeden kendin yapabilirsin. vidaları tornavida ile bastırmadan hafifçe sola çevirdiğinde ram kapağı açılır. ram leri klipsinden hafifçe yatay olarak çıkar. sonra tekrar hafifçe bastırarak yuvasına yerleştirdiğinizde kenardaki klipsi ses çıkarır. ram kapağını kapatmadan yardım alarak bilgisayarı aç. biosun açıldığını ve bilgisayarın çalıştığını göreceksin. tabii bilgisayarı daha önce düşürmediyseniz. ince yıldız tornavida japon pazarlarında 1,5 lira. Adana da olsaydınız 5 dakikakada halleder. bir de çay ikram ederdim.
  • Kesinlikle ram sorunu bence de ilk teşhis doğru gibi...
  • evet gerçekten ram sorunu olabilir bilgisayar açılmazsa ram sorunu büyük ihtimalle. buda benim bi zamanlar çok merakımdan başıma gelen bi olayı hatırlatmıştı. bi gün masaüstü bilgisayarımın kasasını açtım ve ramlari tek tekk çıkardım. lan dedim acaba bu ramlarin hepsini çıkarıp bilgisayarı öle çalıştırsam olur mu diye neyse söktüm tam açar açmaaz dıtt dııtttttt dııttt diye sesler çıkardı ve kendi kendine reset attı. neyse ramlari taktım ve çalıştıriyim dedim neyse takım yaa herşey yolunda gidiyodu bir anda pc kendi kendine reset atmaya başladı. noldupunu anlamadan yusuf yusuf oldum ben tabi... herneyse tam pc yi yeniden başlattım bios ayarlarından girip framlarin hızlarını falan ayarladım neyseki şükürler olsun çalışmıştı pc. eğer çalışmasaydı ayvayı yemiştim ben. HERNEYSE ARKADAŞLAR UZUN LAFIN KISASI SİZ SİZ OLUN BÖLE MERAKTAN PC NİN İÇİNİ AÇIP KURCALAMAYIN. ALLAH KORUSUN SONRA MERAKINIZ YÜZÜNDEN PC YE Bİ ŞE OLABİLİR.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.