Şimdi Ara

DIV ve HDMI bağlantı problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evdeki PC kasasında ASUS M2V MX anakart üzerine HD6670 Asus Grafik kartı taktım.

https://www.asus.com/tr/Graphics-Cards/HD66702GD3/
    https://www.asus.com/tr/Motherboards/M2VMX/

Fakat ; Monitörüm olmadığından dolayı odamdaki Vestel 22 inc monitör lcd tv ile bağlamak istiyorum .

Cihazın HDMI baglantısı ile ekran kartının HDMI baglantısını denıyorum , sinyal yok uyarısı veriyor.
    Cihazın VGA baglantısını ekran kartındakı VGA baglantısına takıyorum sonuc gene aynı.

Tek denemediğim yöntem Tv deki VGA cikısını DIV to VGA ıle karttakı DIV slotuna denemek kaldı.

Bu arada her denememde TV menusunden baglantı tıpını HDMI VGA SCART vb... secmeme ragmen sınyal yok uyarısı almaktayım.

Acaba ekran kartımı uyumlu degıl anakarta , yahutta ekran kartı monıtoru desteklemıyor.

Bi fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

• iyi kötü hdmi ile bir görüntü alman lazımdı. vga ya da scartla tüplü televizyonlarda bile görüntü alınıyor.
    Ramlerin yerini değiştir ya da teker teker takarak dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arenasss

iyi kötü hdmi ile bir görüntü alman lazımdı. vga ya da scartla tüplü televizyonlarda bile görüntü alınıyor.
    Ramlerin yerini değiştir ya da teker teker takarak dene.

BIOS herhangı bir uyarı vermeden PC boot ederek acılıyor , hıcbır uyarı vermedı - ram sorunu oldugında anakart uyarı verırdı dıye dunuyorum.

Aklıma tek yontem denemek geldı ; arkadasımdan DVI to VGA soketi aldım .

Ekran kartı üzerindeki slotlarda asusun sitesinden anladıgım kadarıyla

Soket 1 vga : CRT monıtorler ıcın
    Soket 2 HDMI : LCD ve TV ıcın
    Soket 3 DVI : LCD ve TV ıcın

Ben Vestel tv uzerınden goruntu almaya calısıyorum fakat ıkıncıl monıtor degılde dırek PC monıtoru olarak , bu yuzden sıstem acılırken BIOS ekranı dahıl gelmıyor sınyal yok uyarısı alıyorum , bugun DVI to VGA ıle deneyecegım - bakalım ne sonuc alacagım .

Egerkı olmassa son care baska monıtor - Lcd uzerınden aynı kablolarla tes edecegım.

• Ses uyarısı almadan görüntü gelmemesine sebep olabiliyorlar. Çok zor değil ram çıkarıp takmak :) tecrübeyle sabit olduğundan yazdım.
    Aynı sorunu yaşasam benim yapacağım ilk iş olurdu.
  • Sehir disindayim :) dondugumde ilk deniyecegim yontem olacak kesinlikle...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dragon3781 D kullanıcısına yanıt
    Enteresan, bir yıldır vestel tv den hdmi kablo ile görüntü alıyorum hatta ses bile iletiyor. Ekstra bir ekranım yok.
    Ama bildiğim kadarı ile 2 olay var bunda, 1. Si hertz uygun olmayabilir o zaman görüntü gelmiyor, onu tv den ayarlıyorsun otomatik değilse. 2. Si hdmi kablo önemli, altın kablo mu ne diyorlar ondan almalısın, bir de version 4 olmalı, 3 te çalışmıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartını saglam taktiginizdan emin olun.biosta onboard vga yi devredisi birakma harici karti acma gibi ayarlar olabilir.ucuncusu asusun bazi modellerinde şöyle bir sorun var onboard grafik driverini kurmadan harici karttan görüntü vermiyor .bu dediklerimi bir kontrol edin.herz merz kablo ile alakası yok bunun.onbord goruntu kablosu takincada harici kart takili olmasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.