Şimdi Ara

Disk Temizleme neden Çalışmazz ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 250 Samsung Sata II kullanıyorum 20Gb ve 213Gb şeklinde ikiye bölünmüş durumda harddiskim.

her iki sürücüdede " Disk Temizleme" yi çalıştırmak istesem
     Disk Temizleme neden Çalışmazz ??
    bu şekilde kala kalıyor işlemci %100 kullanılıyor we aradan bi kaç saat geçse bile bi değişiklik olmuyorr

• disk temizlemeyi ne zmn'da bir yapıyosun
  • olay burda zaten yapamıyorum
  • önce checkdisk yap, ondan sonra disk temizlemeyi dene. bozuk bölümler olabilir. hata denetiminden şimdi denetle deyip iki seçeneği de işetle. yeniden başladığında diski gözden geçirecek ve hata varsa düzeltecek. o bittikten sonra disk temizleme yapmayı dene
  • iki seçeneğide işaretleyince hemen başlamıo doğal olarak . .

yeniden başladıktan sonra bölüm 5 de komple kitlenio pc
  • hardiskide sorun olabilir o zaman ya da windowsunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death Time -- 25 Temmuz 2006; 13:14:18 >
  • x_crazy arkadasın dedigi gibi sabitdiskinde bad sektor olabilir ikincisi windows un da yazılımsal olarak bir problem oldugundan dolayı diski temizletemiyor olabilirsin
  • başlarda sadece " D " yi temizleyemiyordum şimdi ise hem " C " hemde " D " sürücülerini temizleyemiyorum
    ayrıca ad aware fln yaparken yada kafasına göre bilgisayar kilitlenio

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasanyilmazaga -- 25 Temmuz 2006; 13:30:27 >
  • o zaman öncelikle formatı dene. biçimlendirirken yavaş olarak biçimlendir. yine sorun devam ederse bil ki harddiskte bad sector ya da bi sorun var.
  • bad sector warsa kesin olarak nasıl anlayabilirim ?

ayrıca hdd ye son derece dikkat ederim bad sector olması mümkün değil bence
    harddiskin başına gelen en kötü olay , ben müziği fazla açınca bizimkilerin şalteri indirmesi
  • quote:

Orjinalden alıntı: x_crazy

o zaman öncelikle formatı dene. biçimlendirirken yavaş olarak biçimlendir. yine sorun devam ederse bil ki harddiskte bad sector ya da bi sorun var.

zaten biçimlerindirirken her zaman normali seçiorum
    ayrıca hadi c yi hallettim diyelim d yi nasıl biçimlendircem içi full dolu
  • ozaman işin kotu derim bence bırak ole kalsın dıskının yedegını dvd ye felan kaydedıp ole formatı atarsın
  • temizleyememek pekde sorun değil ama sürekli kitlenince çok asab bozucu oluoo asıl derdim kitlenmeler benimm we sanıyorumki bunuda hdd yapıoo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasanyilmazaga -- 25 Temmuz 2006; 13:44:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hasanyilmazaga

quote:

Orjinalden alıntı: x_crazy

o zaman öncelikle formatı dene. biçimlendirirken yavaş olarak biçimlendir. yine sorun devam ederse bil ki harddiskte bad sector ya da bi sorun var.

zaten biçimlerindirirken her zaman normali seçiorum
    ayrıca hadi c yi hallettim diyelim d yi nasıl biçimlendircem içi full dolu

şöyle olur. ilk başta c yi formatla sadece. winwodwsu kurduktan sonra d'deki yedeklerini c'ye al. güvenli modda d'yi biçimlendir. sonra tekrar c'den d'ye al.

• C = 20 Gb
    D = 213 Gb
  • yorum yok o zaman
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.