Şimdi Ara

diş cekiminde sinus açılması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
94
Cevap
3
Favori
69.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 20lik dişimi çektirdim disin kokunden sinus açılmış. Ağzımda basinc olusturdugumda ornegin suyu agzimin icinde sıkıştırdigimda burnumdan fışkırıyor. Cok kotu bir duygu. Dun oldu işlem. Doktoru aradim az önce. Durumu anlattım sinus açılmış dedi. Damaktaki bir yerden kemik parçası alip açılan sinuse tıkayacagim uzerini dikecegim dedi. Tam guvenemiyorum doktora acaba boyle bi teknik var mi gercekten? Bu isin yontemi bu mu? Aldığı kemik dokudan ayrıldığı icin bir ceset olacak sonucta zamanla çürüme yada kist yapar mi acaba? Sinus acilmasini daha once yasayan var mi varsa lutfen bilginizi paylasin yarin doktora gideceğim tekrar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Takip

• Bilgisi olan kimse yok herhalde.

• Doktorum korojen denen bir maddeyle açılan sinusu tikadi kontrol ettim doktorda iken hava gecisi yok burunla ağız arasinda. Soyledigine göre 2 hafta icinde damak kapanirmis. O gune kadar hapsurma oksurme yoksa tikadigimiz yer geri açılabilir dedi. Bu korojende zamanla eriyip gidecekmis agiz icerisinde. 2 hafta sonra sonucu yazarim.

• Arkadaslar bu gun doktorun tikadigi o madde geri düştü ağzımdan ve malesef o delik dahada büyümüş. Oyle ki o delikten nefes alip verebiliyorum rahatca. Simdi devlet hastahanesinde sira beklemekteyim. Ozel poliklinikler bu isi beceremedi. Bakalim devlet hastahanesi ne yapacak.

• Geçmis olsun , tam gömülü sag alt disimi cektirmistim zor bir durum.doktor hatasi var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: PREDATOR066

Arkadaslar bu gun doktorun tikadigi o madde geri düştü ağzımdan ve malesef o delik dahada büyümüş. Oyle ki o delikten nefes alip verebiliyorum rahatca. Simdi devlet hastahanesinde sira beklemekteyim. Ozel poliklinikler bu isi beceremedi. Bakalim devlet hastahanesi ne yapacak.

Kardeşim senin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmez. Amma uğraştırdılar.

• srt12 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle doktor hatası var. Duzeltmek isterken daha da kötü yaptı dişimi Ankara Topraklıkta devlet hastahanesine gittim. 20 gun sonraya randevu verdiler. Beklemekten baska care yok özel polikliniklerde yapilacak bir islem değil bu. Yapacak cene cerrahlarida sadece muayene icin 350 lira istiyor. Ama su kadarını soyleyim. Ilgilenmezler diye devlet hastahanesine gitmiyordum. Sıranin fazla olmasi disinda devlet hastahanesi ozellerden cok daha kaliteli ve ilgili geldi bana. Doktor o kadar ilgilendi ki yapilacak islemleri takip etti rontgene mudahaleyi yapacak cerraha benimle birlikte geldi. Hatta sorulacak seyleri benim yerime gidip ogrenip geldi. Bilsem en baştan devlet hastahanesine giderdim.

• tırışka kullanıcısına yanıt
    Sorma 21 martta yakin kapatma teknigi ile bir operasyon yapacaklarmis. Kapanacaginin garantisini vermiyorlar. Bu yontemle duzelmezse daha kapsamli bir üniversite hastahanesine gidersin degisik materyaller koyularak kapatirlar dedi doktor.

• PREDATOR066 P kullanıcısına yanıt
    Benimde gömülü dis etrafinda ceviz buyuklugunde kist vardi.yaklasik bir ay arastirmistim.yeni mezun dis hekimi hallederiz kolay demisti :) baska bir dis hekimo cene cerrahina git dedi.ozel cene cerrahina gittim muayenesi imkanlari yeterli gelmedi.devlet hastanesinde cene ceraahi yapti ameliyati ama ameliyat olmadan once dilinde ve dudaginda uyusukluk kalabilir demisti ve yazili bir kagida imza atmistim.yani seninde ameliyatıinda boyle bir durum olabilir diye uyardilar mi ?

• off korktum, bende de 20lik diş problemi var. Takip.

Nasıl olmuştun ameliyatı diş çok mu derindeydi? ufak mıydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vict0ry -- 4 Mart 2016; 1:49:00 >
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Ben 20liklerin 3unu de çıkardım. Ustteki biraz yamuk çıkmıstı. Yer bulamayinca diger dislerin ustune binmisti o yuzden cektirdim. Gömülü diş çekimi cok daha zordur diye düşünüyorum. Ustte çıkan 20likler sinuse cok yakin noktada oluyorlarmis. Suanki aklim olsa hic cektirmezdim. Oyle beklerdim. Cektirince daha kotu oldu.

• srt12 kullanıcısına yanıt
    Valla beni uyaran olmadi. Zaten suanda hava gecisi kendiliginden kapandi. Sanirim uzerini et kapatti. Cene kemigini kapattirmak icin doktora da gitmemeye karar verdim. Simdi o bolgeyi tekrar kesecekler 4. Kez kesilmis olacak ve yapacaklarıninda garantisi yok. Bi agrim sizim sikayetim olmadikca gitmeyeceğim.

• ilkkez böyle birşey duyuyorum, geçmiş olsun
    dişçi seçerken iyi araştırma yapmalı insan. diş hekimliği falan yokmuydu?
  • quote:

Valla beni uyaran olmadi. Zaten suanda hava gecisi kendiliginden kapandi. Sanirim uzerini et kapatti. Cene kemigini kapattirmak icin doktora da gitmemeye karar verdim. Simdi o bolgeyi tekrar kesecekler 4. Kez kesilmis olacak ve yapacaklarıninda garantisi yok. Bi agrim sizim sikayetim olmadikca gitmeyeceğim.

geçmiş olsun benimde çıkmamış üstte var doktor çektirme mi söyledi zaten çok korkuyodum hiç girmem artık bu işlere damağı deldirmeye gerek yok. Altta da diğer dişlerle aynı boyda ama en arkada var onu çektirsem bi sıkıntı olur mu acaba?
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Sinus ust cenede altta boyle bir sorun olacagini sanmam. Ama ustteki 20lik disin çıkacağı yer yoksa diger dislere baski yapıyor ve kaydiriyor. On dislerim ust uste cikti benim. Iyi bir hekim bulup usttekini kontrol ettir bence dişlerini kaydiracaksa eger cektir derim. Altlarla ugrasma agri yapmiyorsa. Hem alt dişler bozulsada pek görünmüyor. Hemde alt cenede yer yoksa 20likler zaten gomulu kaliyor çıkmıyor.

• quote:

Sinus ust cenede altta boyle bir sorun olacagini sanmam. Ama ustteki 20lik disin çıkacağı yer yoksa diger dislere baski yapıyor ve kaydiriyor. On dislerim ust uste cikti benim. Iyi bir hekim bulup usttekini kontrol ettir bence dişlerini kaydiracaksa eger cektir derim. Altlarla ugrasma agri yapmiyorsa. Hem alt dişler bozulsada pek görünmüyor. Hemde alt cenede yer yoksa 20likler zaten gomulu kaliyor çıkmıyor.

bu biraz da genetik galiba. Annem ve babamda üstte çıkmamış altta çıkmış bende de altta çıktı berbat etti alt tarafı. Az önce alttan 4.azı dişimi çektirdim :) Alt tarafta tam 1 diş kayma vardı.

Tel taktırmayı düşünüyorum altta paralellik/simetri sorunu var o düzelecek inşallah.
  • Üst dişlerin kökleri bazı kişilerde sinüsün içinde olmakta ve çekim sırasında böyle komplikasyonlar gelişebilmekte. Doktor hatası yok aslında benim anladığım kadarıyla, ama sonrasında çok temiz bakılmalı, aksi durumda o 2 haftalık iyileşme döneminde bahsettiğiniz sinüs-ağız arası yol daha da fazla açılabilir...

Diş çekiminin bir çok riski vardır aslında... 80 lira için diş çekimi yapılacak bir iş değildir, her hastaya onam formu imzalatmaya kalkılırsa da sosyo-kültürel-ekonomik durumları çok iyi olan ülkemiz hastalarının hemen hepsi "aa bu doktor kendine güvenmiyor" deyip yaptırmayacaktır.

Aslında çekim boşluğuna konan bahsettiğiniz madde birkaç ay sonrası gibi yakın bir zamanda implant düşünülüyorsa her diş çekiminden sonra konmalı ama onun da tanesinin maliyeti 80 lira civarı, kemiğe dönüşen bir takım özellikte olan maddeler var benzeri onlarsa 80 Euro civarı(değil ülkemizde dünyada karşılayan devlet hastanesi bulamazsınız)... Ama bu sefer de bir diş çekimine 200 Euro kimse ödemez heralde... Gerçi Amerika, ve Avrupa'da bunun kat ve kat fazlası ödeniyor ya neyse...

• PREDATOR066 P kullanıcısına yanıt
    Valla hocam aynı sıkıntıyı şu an ben yaşıyorm bu 2.ameliyat yani dikış yemem boşluğun içine koyan parça dikiş leri koparıp geri geliyo nasil çözecek bu işi

• umitpa1x U kullanıcısına yanıt
    Ben doktora gitmedim kendiliginden kapandı. Siz bilirsiniz gecmis olsun.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.