Şimdi Ara

Diriliş (Ertuğrul Gazi) (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.774
Cevap
45
Favori
88.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dizinin bu bölümünü çok beğendim, şuana kadar ki en iyi bölüm bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu Gündoğdu ne kadar çabuk
    insanlardan etkileniyor.. Ha doğru yolu buldu dedik yine sapıtmaya başladı.

• Ertuğrul'dan Nasır'ı öldürmesini hiç beklemezdim.
  • En güzel bölümlerden birisi idi.
  • Ne bitmez yoldu arkadaş. Kurdoğlu kaleye gitti geldi bunlar obaya varamadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel bi bölümdü yine.Dizi iyi ilerliyor bizim millet anlamaz fakat onlara muhteşem yüzyıl gibi saçma şeyler lazim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • senarist yönetmen her kimse bu işi hakkıyla yapamıyor.hep mi ertuğrul kazanır herkes mi onu sever onu sayar.

bu yanları itici yapiyor.bana gündoğdu daha samimi geliyor.yok halime sultan yok hayme ananın tavırları nerde selcanın davranışlarını tasvip edip "ne yaparsan az bile bunlara" dedirtti bana.

bu tarih dizisi mi kurtlar vadisi mi karakterler ertugrul yumruk bile yemiyor.bir de nasıl oluyorsa müslümanlığı yeni yeni benimseyen türklerin ağızından allah düşmeyip islamı 4×4 lük bilmesi absürd geliyor.koskoca türk ırknının geleneklerinden sadece "pusat" kelimesinin kalması ise üzücü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu bölüm güzeldi şu son 3 haftanın en iyi bölümü buydu bence.Bakalım diğer bölümler nasıl olcak
  • Son bölümler içerisinde açık ara en iyisiydi.

Halep çıkmazından kurtulduk sonunda...
  • Hakkını vermek lazım son 2 bölümdür biraz da olsa toparlama var. İbni Arabi'de Kayı obasına gittiğine göre Halep bölümlerinden kurtulduk sonunda. Bir de şu tapınakçı meselesinden sıyrılıp Ertuğrul'un Gazi ünvanını almasına sebep olan Moğol-Selçuklu savaşlarına gelsek o zaman harika olacak. Sanırım bir sonraki sezona saklıyorlar Moğolları.

Ek olarak hele şükür dizide bir idam sahnesi görebildik. Şu Turgut'un beyin yıkama saçmalığı biter umarım bir an önce. Harbiden Game of Thrones'ta bu kadar fantezi yok. İki ilaç içirmeyle değirmende döndürmeyle adamı kendi tarafına çekebilseydin Devşirme sistemiyle uğraşmaya gerek dahi yoktu. Umarım Turgut ayak yapıyordur kaleden kaçabilmek için. Yoksa olay iyice saçma bir döngüye girdi.

Gündoğdu'nun Hayme Ana'nın üvey oğlu olması durumunu sanırım,
    Sungur Tekin ve Gündoğdu'nun Türkistan'a dönüşlerinde Hayme Ana'nın gitmeyerek Ertuğrul ve Dündar ile batıya yönelmesi olayına bağlıyacaklar.

Dizi süresini kısaltmak senaristlerin elinde değil ama sırf dizi uzun diye bomboş sahnelerle doldurmaya da gerek yok. Bunun yerine geçmişle ilgili flashbackler yaparak diziyi daha gizemli ve çekici kılabilirsiniz. Mesela ciddi olaylar dönmüş, Süleyman Şah obadan başka bir beyi öldürmek zorunda kalmış ki bu kişi kendi Alplerinden biriymiş. Kurdoğlu'nun çocukları ve karısı Moğol baskınında ölmüş ve bundan Süleyman Şah'ı sorumlu tutuyor. Üstadı Azamın kardeşi bir şekilde müslüman olmuş, bunları da gösterebilirsiniz parça parça. Ya da bir Alp'in eğitimi nasıl olur, Ertuğrul nasıl Alp oldu vs gibi şeyleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi san lorenzo -- 2 Nisan 2015; 9:38:45 >

• Son iki bölüm güzelde arkadaş at üstündeyken matrix vari yavaşlatmak nedir ya her at sürme sahnesinde var boku çıktı resmen.

Onun dışında muhteşem bir bölümdü.

• Bu arada eşimin ortaya attığı bir teori, zamanlama açısından düşündüğümde bana da mantıklı geldi. Tarihsel durumunu bilmiyorum.

Kardinalin adamı Cladius acaba Ertuğrul'un kayıp kardeşi Sungur olabilir mi?
  • Halep bölümü sıkmaya başlamıştı, izlemeyi bıraktıydım, dün gördüm kurtulmuşuz o meseleden, bundan sonra devam artık,
    ama ertuğrulun nasırı o şekilde öldürmesini beklemezdim, tamam adam daha beterinide hakediyo ama en azından ellerini çözüp o şekilde öldüreydi iyiydi, böyle savunmasızken bilmiyorum bi garip geldi bana

• quote:

Orijinalden alıntı: Fast_Tortuga

Son iki bölüm güzelde arkadaş at üstündeyken matrix vari yavaşlatmak nedir ya her at sürme sahnesinde var boku çıktı resmen.

Moğol savaşında Türkistan'da esir düşmüş. Kaldı ki bu bölüm karşılıklı çarpıştılar kardeşi olsa tanımaz mıydı? Sungur büyük ihtimalle GÜndoğdu'yu etkileyerek obanın yarısının Türkistan'a dönmesine vesile olacak kişi. Çünkü tarihi bilgilere göre GÜndoğdu ve Sunfur doğuya geri dönüyor, Ertuğrul ve Dündar ise batıya gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: san lorenzo

quote:

Son iki bölüm güzelde arkadaş at üstündeyken matrix vari yavaşlatmak nedir ya her at sürme sahnesinde var boku çıktı resmen.

Moğol savaşında Türkistan'da esir düşmüş. Kaldı ki bu bölüm karşılıklı çarpıştılar kardeşi olsa tanımaz mıydı? Sungur büyük ihtimalle GÜndoğdu'yu etkileyerek obanın yarısının Türkistan'a dönmesine vesile olacak kişi. Çünkü tarihi bilgilere göre GÜndoğdu ve Sunfur doğuya geri dönüyor, Ertuğrul ve Dündar ise batıya gidiyor.

Yanlış msajı alıntıladın sanırım atlarla ne alakası var

• ben sanmıyorum Cladiusun Sungur Tekin olduğuna Sungur Tekin Türkistanda esir düşmüş o dönemlerde Orta Asyada Haçlı bulunurmu?Bence bulunmaz Moğollar dil din ırk farketmeksizin herkesi öldürüyormuş o yüzden pek ihtimal vermiyorum;

yalnız fragmanda Titus keferesi Atabeyi öldürüyor diye gördüm inşallah yoktur öyle bişey

• Kızıp 2 haftadır izlememiştim inadımı yenip şu 14. Bölüme bi bakayım dedim izlememekte doğru yaptığımı kanıtladı yarıda kapattım. Bir dizi nasıl 5 bölümde çöp olur kanıtıdır diriliş, ne umutlarla başlamıştım izlemeye diziyi. Yapabildiğimiz en şatafatlı dizi gibi duruyordu mafff ettiler türk aşk meşk kafasıyla. Obadaki karı kız yanıyor tutuşuyor erkeksizlikten, bi dizimizdede şöyle aşkın meşkin entrikanın ihanetin tatını tuzunu kaçırmasak olmuyor. Neyse iyi setirler ben artık noktayı koydum diziye.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: san lorenzo

quote:

Yanlış msajı alıntıladın sanırım atlarla ne alakası var

Gece gece ne güldüm lan

• aşk ve entrika olayları soğuttu beni diziden bıraktım
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.