Şimdi Ara

DirectX 12 Ultimate destekleyen ekran kartları ve konsol tarafı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Eskiden rt açınca baya performansın kaybediliyordu ama şimdi dlss 2.0 sayesinde rt açılsa bile performans kaybı çok az oluyor.

• GuvenDMRK kullanıcısına yanıt
    RDNA 2 videosuna bakınca, aynen hocam çok güzel 1 şey yakalamışsın, aynaları çıkarsak ışın izleme adına bende 1 şey göremedim.

Aynaları alırsak sanki şöyle 1 durum oluşur.

• WarSaw kullanıcısına yanıt
    Kolay mi yapmasi kim uğraşacak onunla. Bas 8k dokuları, artık gölge, ışık efektlerini de rt yapıyor zaten.

Mal gibi yapay zekalı, dünyanın en büyük ve en boş açık dunyalarinda zevksizce vakit oldurmeye devamke

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet

• Dlss 2.0 muhteşem bir özellik control de dlss açık Rtx ultra ayarda (yanlış duymadınız) Rtx 2060 ile 1080p de 60- 70 fps alıyorum Rtx özelliği açınca oyun gerçekten güzel gözüküyor dlss ile böyleyse dx12 ultimate ile düşünemiyorum ilk çıktığında Rtx olayına pek soğuktum ama nvidia bu işi biliyor kim ne derse desin asıl cyberpunk 2077 nasıl olacak onu merak ediyorum inş. dlss 2.0 desteği bu oyuna da gelir. stabil sorunsuz oyun oynamak istiyorsan nvidia dan şaşmayacaksın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    yeni nesil AAA oyunlar konsollar içinde olacağı için ve konsollar da rtx vaadettiği için %90ında olacaktır diye düşünüyorum. cyberpunkta rtx olacak ve rtx olacaksa zaten otomatik olarak dlss de destekler. ama diğer oyunlar için kesin konuşmamakla birlikte 10 oyundan en az 8 9 unda olacağını düşünüyorum. acaba amd kartlar fps te bu kadar öne çıktığı için mi böyle bir yazılım çıkarttılar. rekabet güzel şey kazanan müşteri oluyor hep
  • Öngörü yönünde amd fanboylar DLSS ne çamur atmışlardı.
  • edlerbest1907 kullanıcısına yanıt
    Maalesef olmayacak. Büyük ihtimal dxr olacak. Rtx yalnızca nvidia'nın kendi özel rtx kartlarına özel çözümü. Birde Microsoft'un sanırım Nvidia ile ortaklaşa sunduğu yazılımsal dxr çözümü var. Yine bunun sayesinde rtx özelliği olmayan nvidia kartlar da ışın izlemeyi deneyimlemiş oluyor.

Ama gelgelelim Amd de dxr içinde bir şeyler göremedik maalesef.

Asıl bomba Tier 1 ve 2'yle gelecek.

Konsollar şuan hala büyük bir gizem. O yüzden çok da net birşeyler söylemek mümkün değil. Fakat bu teknolojilerle ilgili Nvidia dışında ortaya somut örnekler koyamadı Amd.

Hala gelecek, edecek olacak diyor bakalım. Ama çoktan mimariler yapıldı, ilk örnekleri basıldı, MS youtuber lara örneklerini bile gönderdi hatta oyun bile oynadılar ama bu teknolojilerle ilgili bir deneyim göremedik.

Bana ışın izleme biraz hikaye gibi geliyor ama bakalım olup olmadığını hep beraber göreceğiz.

• Spinata S kullanıcısına yanıt

hocam merhaba tekrar . son güncellemeyi yaparken karşıma çıkan bildirimle haberim oldu. cyberpunk 2077 ray tracing ve dlss 2.0 desteği ile birlikte geliyormuş. görünce sana haber veriyim dedim çok sevindim

• 1650 S destekliyor mu?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.