Şimdi Ara

DirectX 10 - Ati R600' ün ayak sesleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
5.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sakın ha intel işlemcili bir mac satın alma...Şunu unutma ki intell MACOSXi çalıştıracak bir işlemci yapamadı ancak Apple Computer daha çok para kıracağını anlayınca ve Adwanced Micro Devices (Amd) mac siparişlerine yetişemeyince apple MacoX in performansını kalitesini prestijini güvenliğini neredeyse %70 kısarak ancak intellin çalıştırabileceği bir hale getirdi...İntel Apple G5 ve Amd arasında son sıradadır...Sen sakın olaki intelli bir mac alma o kadar paran varsa bir G5 I mac Power Book al ve %100 saf katıksız Apple ürünü kullanmanın ayrıcalığını yaşa...
  • Ne alaka?
  • gençler boşverin dx10 u ,ddr4 ü falanı filanı.bunları takip için zaten bol para gerek.her sene upgrade.512 mb palit 7900gt aldım.dx 11 ide görürüm vistayıda görürüm o kartla
  • yok tabikide ondan daha cok heycan veriyor.

quote:

bu işin sonu yok

Edit: Quote

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LostNdumb -- 29 Mayıs 2006; 15:23:46 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: The_Last_Mohican

Yenimi anladın ben neye çıldırıyorum sanıyorsun ati bu konuda hiç yoktan biraz daha insaflı ama nwidia tam bi sahtekâr... Ati Hardware Forever...

+1

Adamlar hiçyoktan donanımı geliştiriyorlar, daha kompleks yapılar yapıyorlar, görüntüyü bozmadan yüksek puanlar veriyorlar, en düşük fpsler nvidiadan daha yüksek çıkıyor. Nvidia ise 6800 ün üstüne fazla birşey katmadan, iş hatlarını çoğaltıp, birkaç ince ayarla piyasaya sürüyor. Ati 9800 serisinden beri hatta 9700 lerden beri nvidia dah daha iyi bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozturert

quote:

Orjinalden alıntı: Coolersergeant

quote:

Orjinalden alıntı: S@N@Ne!!!

quote:

Orjinalden alıntı: SavageWarrior

Evet sana katılıyorum.Ayrıca 2-3 sene sonra demişsin.Ona da katılıyorum.DX10 tam anlamıyla en az 1,5 - 2 sene sonra kullanılmaya başlanacak.Bu bence kesin.

Birde x1900xtx gibi kartlar alanlara laf atanları anlamıyorum. Yok dx10 gelecek, 1 milyarlık kartlar yalan olacak diyorlar. O insanlar kartlarını 2, belkide 2.5 sene kullanırlar.

Şunun için,genellikle 1900xtx kullananlar,6 ayda bir kart değiştirip hep en üst sınıf kartları kullanan insanlar,bu gibi insanların pc lerindeki parçalarda hep en iyisi,hep en özeli olmak zorundadır.Raptorlar,Cl 2 timingli 600 Mhz ddr ramler,raid 0 sistemler,Opteron(Buda son moda oldu)işlemciler,sli anakatlar vs.)

Fakat birde,ben x1900xtx alırım,4 sene idare ederim(Örneğin,9700 pro alanlar hala tüm dx9 oyunlarını açabilmekteler),ancak işte Ge-Force 4 ti dönemlerini bilen varsa,durumu hatırlar.Mesela R600 alan biri,kartını değiştirmeden 4 sene idare ettirebilir,aynı şekilde X1900XTX alan(R580)biriside idare ettirebilir,fakat Dx 10 efektlerini göremez.Bizim kızdığımız nokta bu.Böyle bir kartada 1 milyar yatırım yapıp,4 sene kullanmayı bekleyen insanlar var.

o milyari cep telefonuna her sene yatiranlara ne diyorsun peki

Çevremde o tür insanlar oluyor,diyorumki boşuna vermeyin o kadar para,mesela ben Symbian işletim sistemini çok beğendiğim için,6600 aldım.Ancak şu cep telefonu sektöründe 2 yıldır bir devrim gerçekleşmiyor.1.600 ytl'lik,hatta 3000 ytl'lik 7 megapiksel(Hoş,insan gözü 2Mp'den yükseğini ayırt edemez diyorlardı),sırf bu kamera uğruna telefonların titreşim özelliği kayboluyor vs.Örnek,ben 3200'dan 6600'a geçtiğimde benim için devrim niteliğinde olmuştu.Bir kere yazılımsal olarak tam bir işletim sistemine geçmiştim,ancak bu gün 6600'dan N90'a bile geçsem onu bulamayacağımı biliyorum(N70 kullandım).Mesela,cep telefonlarında,yakında symbian'dan sonra 2. devrim olan linux'un cep telefonu versiyonu çıkacak,bilmem belki duymuşsundur.Ben şu anda onu beklemekteyim.

• Coolersergeant,
    8310 kullaniyorum, ancak bozulursa isletim sistemli bir tane almayi dusunuyorum. 6800GT aldigimda da ayni seyi dusunmustum. laptop alinca sattim aleti, yoksa daha gotururdu beni. baskalari farkli dusunur tabi.
  • quote:

quote:

Yenimi anladın ben neye çıldırıyorum sanıyorsun ati bu konuda hiç yoktan biraz daha insaflı ama nwidia tam bi sahtekâr... Ati Hardware Forever...

+1

Adamlar hiçyoktan donanımı geliştiriyorlar, daha kompleks yapılar yapıyorlar, görüntüyü bozmadan yüksek puanlar veriyorlar, en düşük fpsler nvidiadan daha yüksek çıkıyor. Nvidia ise 6800 ün üstüne fazla birşey katmadan, iş hatlarını çoğaltıp, birkaç ince ayarla piyasaya sürüyor. Ati 9800 serisinden beri hatta 9700 lerden beri nvidia dah daha iyi bence.

Yanılıyorsunuz..Ati ye kalmış olsaydık işimiz kötüydü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue x -- 29 Mayıs 2006; 20:15:13 >

• quote:

Orjinalden alıntı: blue x

quote:

quote:

+1

Yanılıyorsunuz..Ati ye kalmış olsaydık işimiz kötüydü.

Tek başına nvidia ya da tek başına ati ye kalsaydık işimiz kötüydü. O doğru. Ancak iki büyük firma rekabet ederken Ati hiç yoktan daha iyi donanım konusunda.

• Hayatta ekran kartı almam bir daha

Adresim belli: Play Station 3
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nitrogliserin

Hayatta ekran kartı almam bir daha

Büyük konuşmamak lazım
  • quote:

sevgili nitro öyle diyonda maşallah catalistleri falan çıkar çıkmaz hemen sen duyuruyorsun.. ilgilisin herhalde.
    diğer taraftan firmelerın işi bu..yani yeni teknoloji bulmak yapmak çıkarmak..ama asıl konu bence yeni bir teknoloji çıkardıklarında eski teknolojinin kullanılmaması gibi bir şeyler yaparlarsa o hata olur.. eleştirilecek noktada bence budur..eğer yeni bir teknoloji eski teknolojiyi olduğu gibi rafa kaldırıyorsa o teknoloji tamamen kullanıcıları zararınadır. ama eski teknoloji hala devam ediyorsa ki hala agp kulananlar var o teknoloji yararlıdır bence... agp kullananlar elbette zorlanıyorlardır..seçimleri azaldı..ama agp devride artık yavaş yavaş kapanıyor..geçiş dönemi bitmek üzere

• yaw arkadfaşlar kafam karıştı ...ben yazın bilgisayarı yenilemeyi düşünüyordum..bekleyeyimmi..yoksa değiştireyim gitsin mi...bi şeyler söyleyin kararsız kaldım
  • quote:

quote:

Büyük konuşmamak lazım

Aslında şart oldu. Aticiler xbox360 nvidiacılar ps3 alıp kavga edebilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: denoo

quote:

quote:

Büyük konuşmamak lazım

Aslında şart oldu. Aticiler xbox360 nvidiacılar ps3 alıp kavga edebilir.

oooo öyle bir savaş pc savaşlarına benzemez, zira overclock yok, modifiye yok, ısınma derdi yok. Bunlar bizi bozar

• fazlasına benim itirazım yok hem en hızlı dx9 kartı yanındada dx10
    x800 serisini uzun süre bekleyip dx9c desteği olmadığını öğrendiğimizde üzülmüştük şimdi sevindirdi bizi ati

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digiali -- 29 Mayıs 2006; 23:55:26 >
  • oooo öyle bir savaş pc savaşlarına benzemez, zira overclock yok, modifiye yok, ısınma derdi yok. Bunlar bizi bozar

çok güzeldi S@N@Ne!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stranger07 -- 30 Mayıs 2006; 1:19:09 >
  • tahmin edildigi gibi dx10 in sesi duyulmaya basladı ve vista ile.Sadece vista ile gelecek olması mantıklı microsoft vistanın kaymagını bol tutma pesinde.xp cıktıktan sonra uzun sure 98 me sürümleri kullanılmıstı.hızlı bir gecis istemesi normal.
  • habire erteliyorlarlar.
    Çıksada en az bir SP gelmeden kullanmam ben vista
  • ben en az 2 yılda bir upgrade yapıyordum, artık bütün sistemi her yıl değiştirecez gibi, monitörden işlemciye kadar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.