Şimdi Ara

Digiturk un verdigi hangi receiver daha iyi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
9.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaslar burada okudugum butun olumsuzluklara ragmen bende digiturk e uye olcam... pepsi kapmanyasindan kazandigim ligtv yi kullanabilmek icin... simdi arkadaslar bildigim kadariyla digiturk un verdigi 2 3 cesit receiver var.. philips ve vestel bu vestelinde bi kucuk kara kutusu bide buyuk gri olan modeli var...
    bugun musteri hizmetleriyle konusutugumda eger bayinin elinde varsa bana istedigimin verilebilcegini soylediler... sizlerden hangisi daha iyi onu ogrenmek istiyorum ki bende ona gore bi talepte bulunayim.. sonucta sozlesme sonunda uydu alicisi bende kaliyor... e bari almisken iyisini alalim :)

kullanici arayuzu kanal gecis hizi menu hizi goruntu kalitesi cikislar acisindan hangisi iyiyse onu soylerseniz mutlu olurum.. birde bu uzaktan kumandalari multi kumanda seklinde olanlar yani tv yi receiver i falan kont eden kumandalar butun receiverlarda var mi? buda olursa memnun olurum...

simdiden herkese tesekkurler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bhdrctr -- 21 Ağustos 2008; 14:33:26 >

• Ben PHILIPS kullanıyordum,öneririm...
  • Philips daha sağlam.
  • peki philips i daha sonra receiver olarak kullanabiliyormuyum? bide philips dediginiz su eski ilk receiverlar degilmi eger onlarsa onlar yavas degilmi sonucta eskidi o yuzden boyle birsey dusundum..
  • philips sakın alma kanal listesi göremiyosun teknoloji özürlüsü bi alet kendi içinde ses açma özelliği yok 1 hafta kullanabıldım ve vestelın buyuk grı kutusunu istedim çok super bi alet dt izlemekten zevk alıosun resmen kanal geçişleri çok iyi kanal listesi kumandası harika..
  • vestelin buyuk gri kutusunumu alalim yani :) kucuk kutu cok kotuymus gibime gelio ne dusunuosunuz??
  • Bana da philips bağladılar televizyon izlemek işkenceye döndü. Kanal geçişleri çok yavaş kanal numarasını göstermiyor. O vestel büyük kutu olarak söylediğiniz sanırım vestel optv cihaz forumda birisi bu cihazların philips den daha iyi daha üstün olduğunu söylemişti.
  • vestel güzel ama 2 sene kullandım bozuldu. Philips 4 sene kullandım daha sağlamdır ama vestel dekoderi kendin kendini kapanıyor çabuk bozuldu.
  • sizlerden gelen yorumlara bakiyorumda
    philips : eziyet gibi kanal numarasi gostermiyor tv izleme zevkim kacti gibi yorumlar...
    vestel: philips ten ustun ama cabuk bozuluyor...

bu gidisle kaderimizde ne varsa onumu alcaz :)
  • philips eziyet gibi olduğunu nerden çıkardın,ben çok memnunum...vesteli bilemicem
  • yukardaki arkadaslarin yorumlarindan cikardim :) sonucta ben bisi bilmiyorum :)
    peki sozlesmenin sonunda kutu benim olacak... philips i veriyorlarmi veriyorlarsada bir receiver olarak kullanabilirmiyim? aslinda bi merak ettigim konuda digiturk kutusuna ayni zmnda switch le hotbird falanda baglayip baska yabanci kanallarida izleyebiliyormuyum?? boyle birsey yapan varmi??
  • Philip türksat kanalları izlenmiyor sadece digitürk izleniyor vestel dekoderi izleyebiliyorsunuz. Zaten mükemmel de 3 sene önce kullandım bozulunca philips verdi ama şimdi inanın philips çok sağlamda kanal geçişleri yavaşlandı zaten çok eski dekoder

Sesin açamıyorsunuz kanal listesi görünmüyor tabii ki yaramaz ama çoık sağlam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 24 Jack Bauer -- 22 Ağustos 2008; 13:47:08 >
  • ya sağlamlığını boswerya Digitürk ten sogudum 1 hafta philips kullandım die wala şimdi bu vestelin grisini taktılar super şimdi dt nin tek olumsuzlugu biraz fiyatı
    izlemekten zevk alıosun sen vestel iste menusu goruntusu kumandası hızı herseyı ıyı yane benim olmayacagı ıçın receıver bozulursa gelır degısırler

***sen 1 aylık mı pepsi kazandın bn de pepsiden kazandım 1 yıllık onu kullanıyorum ayrıca sunuda solım vestel ve philips in kutularına musterıye daimi olarak vermiolar die biliorum onlar dt nin malı sen kampanyana gore hangısınden uye olursan o receivari verirler eger su vestelın kampanyası vardı world card la mı ne ondan olursan kucuk receıverı getırıolar ıyı arastır bence***
  • bayiyle konusucam o zaman vestelin receiver i almaya caliscam...

9 aylik ligtv kazandim... gecenlerdede digiturku aradim herhangi bi kampanya dusunuyormusunuz falan diye...su anlik birsey olmadigiini soylediler.. bende digiturk almayi dusundugumu soledim ama tatilde oldugum icin 1 aylik butun kanallar dahil kampanyasini kacirdigimi soyledim.. bu imkan yeniden taninirsa yada bana ozel bi imkan saglarlarsa diye bir on kayit yaptirdim bana geri donus yapacaklar...usteleyerek o 1 aylik kampanyayi rica ettim bekliyorum simdilik... zaten tatildeyim... istanbula donunce bayilere ugrarim bi arastirma cekerim... simdi peki ben hangi pakedi aliyim? sonucta 9 aylik ekospor paketi hediyem var...
  • bayiyle konusucam o zaman vestelin receiver i almaya caliscam...

9 aylik ligtv kazandim... gecenlerdede digiturku aradim herhangi bi kampanya dusunuyormusunuz falan diye...su anlik birsey olmadigiini soylediler.. bende digiturk almayi dusundugumu soledim ama tatilde oldugum icin 1 aylik butun kanallar dahil kampanyasini kacirdigimi soyledim.. bu imkan yeniden taninirsa yada bana ozel bi imkan saglarlarsa diye bir on kayit yaptirdim bana geri donus yapacaklar...usteleyerek o 1 aylik kampanyayi rica ettim bekliyorum simdilik... zaten tatildeyim... istanbula donunce bayilere ugrarim bi arastirma cekerim... simdi peki ben hangi pakedi aliyim? sonucta 9 aylik ekospor paketi hediyem var...
  • Şahsi düşüncemi söyleyeceğim, digitürk bağlatıp 4 gün kullanıp iptal ettirdiğim için bu görüş sadece ben,bağlar.
    Ayrıca şu iki iletiyi de okumanızı öneririm: rgb -svbs ve 9002 genel sorunlar
    Evde Samsung LCD 40LE72B televizyonum var. Kablolu yayın görüntüsü gerçekten muhteşem. Bu konuda titizim ve eminim.
    Dostlar kampanyası istediğim halde, beni 9.90 YTL'lik giriş kampanyasına zorla soktular. Bağlantıyı yapan adam, 24 ay taahhüt edersem kutunun da benim olacağını vs. söyledi, benim de 9002 konusunda bilgim olmadığı için kabul ettim.
    neyse, DCR 9002'nin görüntüsünü beğenmedim. Sanki bir VCD seyrediyormuşum gibi. SCART çıkışında RGB ve CVBS arasında fark yok. Yetkili servis LCD televizyonum yüzünden daha iyi görünt üalamayacağımı, bana bu kutudan başka marka kutu veremeyeceklerini söyledi. Yetkili servis ve 0212 4737373 ile anlaşamadım ve bugün iptal ettirdim. 30 YTL aktivasyon parası vermiştim, 45 YTL (çanak hariç) kurulum bedeli ve 4 günlük kullanıp bedelini fatura edeceklermiş (hoş ödemezsem ne yapabilirler, ben, mahkemeye mi verecekler bilmiyorum. 4 gün kullanıp beğenmediğim birşey için). Teknik servisteki eleman ve dükkandaki (Ankara, DigiBay) kıdemlisi, bir türlü başka bir marka receiveri benim televizyona takmaya razı olmadılar. Sizin üyeliğiniz buna izin vermiyor dediler. Sanki vebalıymışız gibi. İyi çalıştığını gözümle görsem başka tarifeye geçerim.
    Bana göre RGB ve CVBS çıkış arasında fark olmalı diye düşünüyorum, eğer evinize bu iğrenç aleti takmaya gelirlerse görüntü kalitesini incelemeden hiç bir şeye imza atmayın. Aktivasyon 1 saat sonra olacak diyerek kaçıyorlar ama, şifresiz skytürk yayınını görebilirsiniz. Bende gerçekten çok kötüydü. Ayrıca kartını herhangi bir başka receiver'a takamıyorsunuz, cihaz ve kart birbirine bağlı. Ve bu yüzden de kurulum sırasında mümkünse bu aboneliği başlatmaya çalışıyorlar, 1 ay sonra istediğiniz tarifeye geçebilirsiniz diyerek gaz veriyorlar. Siz kutuyu alınca hapı yutmuş oluyorsunuz.
    Benden geçti artık da, umarım çıkması beklenen Beko ve Arçelik receiver'ların RGB SCART çıkışı iyidir.

• dostlar kampanyasi istediginiz halde sizi nasil baska bir kampanyaya sokuyorlar anlamadim...

birde tecrubeli ve kampanyalar hakkinda bilgileri olan arkadaslar elimdeki sartlarida dusunerek iyi bir receiver alabilmem icin hangi kampanyaya girmeliyim tavsiyede bulunurlarsa sevinirim...
  • İşte başıma gelen ben anlattım, başkasının başına gelmesin. Tam 6 hamlelik satranç stratejisi:

1- Bir akrabama telefonla aratıyorum (bu kampanya olmasa neden o arasın değilmi)
    2- Ertesi gün beni randevu için aradıklarında tekrar dostlar kampanyası diyorum.
    3- Randevu günü servisten gelen adam 9.90 kampanya kutusuyla geliyor, itiraz ettiğimde, istabul'u arıyor karşıdaki kişi hala dostlar kampanyası istiyorsam şimdi istanbul'u aramam gerektiğini söyletiyor.
    4- Kurulumu yapan kişi, 1 ay 9.90 lira vererek tüm kanalları seyredeceğimi, önümüzdeki ay istediğim aboneliğe geçeceğimi ve bu sayede cihaz ve kurulum paraması ödemekten kurtulacağımı söylüyor (şeytanın avukatı)
    Ben iş uzayınca sabırsızlandım ve kabul ettim.
    5- Bu sayede size irdeto kart kullanan, başka receiverlara takamayacağınız bir kart kilitlemiş oluyorlar.
    6- Sistemden 4 günde çıkıyorum, 30 lira aktivasyon parası ödedim (neyseki çatıda DT anteni olduğu için) 45 lira kurulum ücreti fatura edecekler.

Neyse ki erken çıktım herhalde 1 ay sonra çıksam, sözleşmeyi imzaladığım için 240 lira kutu parasını tahsil edip, (bana göre) kalitesiz kutuyu da bana bırakacaklardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asus535 -- 22 Ağustos 2008; 18:29:38 >

• adamlar isin uzmani olmuslar... keske teknolojik acidanda uzman olsak... :) ama gereksiz alanlarin uzmaniyiz hep... ama yok bunuda takdir etmek lazim.. buda ayri bir yetenek... :)
  • ben de phılıps receıver kullanıyorum yorumlardakı saglamlık konusunda hemfıkırım... menu yonunden bence de fakır bıraz eskı modelmıs gıbı gelıyor kı oyle zaten... ama vestelın de teknolojısıne hıc guvenmem... ama yıne de ben de dt ten vestelın buyuk grı opv cıhazını ıstedım hemen hemen hepsı yenı uye de eskı uye de olsan phılıps verıyorlar zorla bır bayıyı vestel opv e ıkna ettım... son olarak bu kadar zor verdıklerıne gore daha kalıtelı bır cıhaz dıye dusunuyorum ama benım rahatlıgım receıver benım olmayacak o yuzden rahatım bozulursa degıstırırler...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.