Şimdi Ara

Dİgitürk DT5103 HD IQ CIHAZ INCELEME (SS li -VİDEOLU) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
527
Cevap
1
Favori
46.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: orjinaloflu61

Arkdaşlar digitürk sözde bana kutu vermiyordu ya dün akşam bölge servisimi aradım ve kutu değişimi yapacağımı söyledim humax 9504 getirip takın dedim ısrarla başka kutu istemem.Bugün geldi servisci 9504 humaxı getirdi işte türksatta çalışmayabilir felan dedi 2 kişiyi aradı biri çalışır biri çalışmaz dedi bana 9103 takayımmı dedi ben yok dedim 9504 olsun taktık taradık kanalları çalıştı.Digitürke kalsa bana asla kutu verememz ama şuanda humax 9504 modeline sadece 25tl servis parası verdim kullanıyoruum.Kutuya gelince görüntü kalitesi çok ahım şahım dğil,kanal listesi ve menü taarımı oldukça güzel.Kanal geçişleri 2 saniye civarı beni tatmin etti.Fakat tek sıkıntım yazılım güncellemesi yap diyorum güncelleme bulunamadı diyor o biraz canımı sıktı.Enson 03/13/2013de güncellenmiş cihaz bu cihazdan kullananlar enson sürümü söyleyebilirmi?

Bugün yaptığı güncellemeden sonra firmware sürümü 1.00.05 olarak görünüyor yükleyici sürümü de 3.2.1
    Benim cihazda şu an hem eutelsat hem de türksat kurulu sorun yok siz de sanırım iki uyduyu birden kullanmak istiyorsunuz.

• ya ikiside aynı sistemi kullanırken, 9502 kanal geçişi - menü gezinimi aşırı hızlıyken, 9504 nasıl bu kadar yavaş olabiliyor.
  • 9502 kullanmadım ama 9504, 9503e göre biraz daha iyi geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormeagle2

ya ikiside aynı sistemi kullanırken, 9502 kanal geçişi - menü gezinimi aşırı hızlıyken, 9504 nasıl bu kadar yavaş olabiliyor.

merhaba ben bu cihazların bazılarını bir ay gibi kısa bir zamanda kullandım 9502.9503.9504.vestel7103 sunny5102 bunların içinde en kötüsü 9504 ve en iyiside sunny 5102 idi ve şimdide sunyy5103 çıkmış bu cihazında iyi olduğunu tahmin ediyorum

şu anda sagemcom 6100 kullanıyorum ve çok memnunum sd ve hd mükemmel
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    Yazılımsal bir stabilite sorunu olabilir mi ? Çünkü gerçekten mantıken 9502 ve 9504 aynı cihazlar. Buna ek olarak 9504 512mb ram mevcut. İkisi arasında nasıl bu kadar hız farkı olabiliyor ?

Sagecom plus cihaz sanırım, onada şimdi aylık 11 lira ödemek istemiyorum :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 26 Kasım 2013; 12:37:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormeagle2

Yazılımsal bir stabilite sorunu olabilir mi ? Çünkü gerçekten mantıken 9502 ve 9504 aynı cihazlar. Buna ek olarak 9504 512mb ram mevcut. İkisi arasında nasıl bu kadar hız farkı olabiliyor ?

Sagecom plus cihaz sanırım, onada şimdi aylık 11 lira ödemek istemiyorum :/

hocam birde sunny5103 deneyin kaybedecek birşeyiniz yok 9504belki bukadar şikayetten sonra yazılımla düzelir inşallah
  • Portal alatecth ile ayni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lazpanyol kullanıcısına yanıt
    portaldan bahsetmiyorum o zaten hepsinde aynı kanal listesine giriş ve menü altech ile aynı mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

portaldan bahsetmiyorum o zaten hepsinde aynı kanal listesine giriş ve menü altech ile aynı mı ?

Ses seviye göstergesi değişik gerisi ayni menüdeki yaxilar biraz daha ufak bide videoda gosterdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 26 Kasım 2013; 18:05:13 >
  • lazpanyol kullanıcısına yanıt
    Evet ses diğerinde kenarda çıkıyordu sizinkinde ortada yatay çıkıyor.
    Bu çok önemli değildi ama kanal listesi keşke humax gibi olsaydı sırf bu yüzden 5103 ile humaxı değiştirmekten vazgeçtim, görüntü kalitesi kadar kullanım rahatlığı da önemli hele evde yaşlı biri varsa o kanal listesinin kullanımını kavraması biraz zaman alır.
    Bugün portalı denedim baya hızlı çalışıyor youtube videolarının da hepsini açtı 9503 açmıyordu hata veriyordu çoğunda bu özelliğin düzgün çalışması iyi oldu ama bu cihazda da sorun var gece stand by konumunda bıraktım sabah açma tuşuna bastım yeşil ışık yandı ama ekranda saati göstermeye devam eti ve tv ye görüntü gelmedi bir kaç sefer üzerindeki düğmeden denedim düzeldi. Bu digitürk hiçbir zaman dört dörtlük cihaz yapamayacak sanırım

• arkadaşlar...digitürkün yeni makinası bizim gibi merkezi sistem bağlantılarında randımanlı çalışıyormu?...
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Evet ses diğerinde kenarda çıkıyordu sizinkinde ortada yatay çıkıyor.
    Bu çok önemli değildi ama kanal listesi keşke humax gibi olsaydı sırf bu yüzden 5103 ile humaxı değiştirmekten vazgeçtim, görüntü kalitesi kadar kullanım rahatlığı da önemli hele evde yaşlı biri varsa o kanal listesinin kullanımını kavraması biraz zaman alır.
    Bugün portalı denedim baya hızlı çalışıyor youtube videolarının da hepsini açtı 9503 açmıyordu hata veriyordu çoğunda bu özelliğin düzgün çalışması iyi oldu ama bu cihazda da sorun var gece stand by konumunda bıraktım sabah açma tuşuna bastım yeşil ışık yandı ama ekranda saati göstermeye devam eti ve tv ye görüntü gelmedi bir kaç sefer üzerindeki düğmeden denedim düzeldi. Bu digitürk hiçbir zaman dört dörtlük cihaz yapamayacak sanırım

Humax da mavi menü eğilimi pek fark göremedim 3 marka da kullandim

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Ben türksat üzerinden izliyorum eutelwsat yok bende.

Yani sadece türksat :)
  • batu25 kullanıcısına yanıt
    Hayır sade türksat kullanıyorum ben zaten.Diğer uyduları kullanmıyorum zaten fakat cihazı güncelle diyince bulunamadı diyor.Ayrıca dün gece cihazı stand-By
    konumuna aldım ertesi gün açtığım kanal listesinden tüm kanallar çift oldu yani;

22-show tv
    22-show tv
    23-TRT 1
    23-TRT1
    24-kanal d
    24-kanal d
    ....
  • Arkadaşlar 9504 cihazını enson çıkan cihaz,Humax olması vs. gibi nedenlerle aldım.Bulunduğum servis bana hangisini istersen onu verelim dedi.Bende humaxa ve güncel cihaz olmasına aldanıp Humax 9504 aldım.Cihazın kanal geçişleri 2-3 sn. arası (HD kanal denemedim).
    Daha önce DT 5002 kullanmıştım ondan kanallarda gezinirken acayip akıcı ve hızlı dolaşma varken bunda onun yarısı bile yok.
    Görüntü kalitesi tatmin edici. Cihazın yeni olması belkide bunun nedenleridir ileride güncellenebilir fakat şuanda hayalimdeki cihazla alakası yok.
    Ayrıca cihaz enson 03-13-2013 te güncellenmiş yazılım ara diyince bulunamadı diyor kafayı yedim.Dün gece cihazı güncelleme yapar herhalde diyerek stand by komunda bıraktım ertesi gün kalkınca bide ne göreyim !!!! Kanallar çiftleşmiş aynen şu şekilde ;

22-Show Tv
    22-Show Tv,
    23-trt 1
    23-trt 1
    24-kanal d
    24-kanal d
    ........

2defa baştan türksat kurulumu yaptım kurulum sonrası kanalların çoğu tekrar eski haline döndü fakat hala çift kanalda var.

10-trt belgesel
    10-trt belgesel

gibi yarın kutuyu bağlayan görevliyi arıycam eğer kutuyu değişme imkanım olursa değiştirmek bile istiyorum.Kutusunu daha atmadım

Yarın bakalım ne olacak ama şuanda 9504 almayı düşünenlere uzak durun diyebilirim beklenenin çok çok çok altında bir cihaz.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Firmware sürümü : 1.00.02
    E-Rehber sürümü: 1.00.02
    Yükleyici sürümü: 3..2.1
    Yazılım yükleme tarihi: 13/03/2013

Pazartesi bağlattım cihazı normalde şuan güncelleme yapması gerekmezmi?
  • orjinaloflu61 O kullanıcısına yanıt
    Evet güncelleme yapması gerekiyor benimki dün eve getirip taktıktan sonra açılırken yazılım aranıyor dedi sonra kapanıp açıldı yeni yazılım yükleniyor ekranı geldi 10-15 dk civarı güncelleme yaptı ve sürüm olarak yazdığıma yükseltti eski sürüm olarak ne yüklüydü bakmadım. Sizin cihazınızda büyük ihtimal problem var değişim isteyin.
  • Arkadaşlar %50 gazi indirimiyle digitürk almak istiyorum ...Digitürk alırken nelere dikkat etmeliyim acaba . Mesela hd kutuyu seçebiliyormuyuz hangisini seçmeliyim acaba....

• Başlık sunny konusu arkadaslar humax degılll!!!!!!!!!!!!!!!
  • Arkadaşlar son olarak eğer cu cihazı değiştiirsem ne almalıyım? Ordaki eleman 9103 vereyim diyor ama bana pek sıcak gelmedi.

Kanal geçişleri 2.sn civarı olan,görüntü kalitesi oldukça iyi (102 ekran arçelik led tvde kullanılacak) ve menü tasarımı iyi olan bir model varmı?

Yine humax 9502 cihazına ne dersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.