Şimdi Ara

Digitimes Research: Android, giriş segmentindeki rekabetçiliğini kaybedebilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt segmentte firefox ve windows phone gecseler daha iyi olur ama kimse 500 liralık telefon için windowsphone 100 lira lisans bedeli vermek istemez

• o boşluğu 5C doldurabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daedlus

o boşluğu 5C doldurabilir.

Hani su 1500tl olacak iphone mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balawitz

quote:

bugün bir telefoncuya gelen herkes ilk olarak iphone u soruyor bütçesi ne olursa olsun,türkiye'de 1500 olur belki
  • quote:

quote:

quote:

bugün bir telefoncuya gelen herkes ilk olarak iphone u soruyor bütçesi ne olursa olsun,türkiye'de 1500 olur belki

Ucuz ve stabil bir sey yapsalar cidden herkes alir. Ama adamlar coollugunu bozmak istemiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmed Altair

Kim ne derse desin giriş seviyesi hatta orta seviyede android çöp. Android istiyorsanız üst seviye kullanmak daha mantıklı yoksa gidin lumia520 falan alın

Neye dayanarak bu yorumu yapıyorsunuz? Androidli tek bir giriş seviyesi telefon kullandınız mı?
    Eşimde HTC Explorer (Android 2.3, 600 mhz cortex-a5, 512 ram, adreno 200) ve oğlumda General Mobile Planet (Android 2.3.4, 1 ghz cortex-a8, 350 mb ram, SGX530) var. Arayüzleri yağ gibi akıyor ki HTC'de Sense 3.5 var. Her iki telefon da kabul edilebilir performansta Real Football 2012/13, Dead Trigger, Shadowgun vs. oynatabiliyor ki Planet'te 600x800 ekran var. Google Play'de kullanamadıkları uygulama yok. Telefon olarak kullanımda da hiç bir sıkıntı yok. Verilen paraya bakınca alınan fayda inanılmaz düzeyde.
    Kaldı ki Android telefonlardaki takılmalar kasılmalar Androidin suçu da değil, androidi modifiye edeceğim derken bozan üretici firmaların suçu. Galaxy S3 halen takılıyor, S4 zaten facia. Bir de ilk Nexus'dan itibaren çıkan saf android telefonların performanslarına bakın.
    Ayrıca sizin "giriş seviyesi" dediğiniz Lumia 520'de dual core 1 ghz cortex-a9 işlemci ve adreno 305 var. HTC Explorer donanımında WP8'in nasıl çalıştığını görmek isterdim.
    Giriş seviyesinde android çöpmüş. Boş laf...

Edit : ekleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertacarslan -- 27 Ağustos 2013; 15:41:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

quote:

Orijinalden alıntı: beray07Rakibi yok denmişte lumia 520 ye rakip 549 tl ye hangi android cihaz var ? galaxy pocket galaxy mini falan mı ? 1.5 inç ekran 100x50 çözünürlük 90 saatte çalışan tarayıcı ile mi rakipsiz ?
    birsürü telefon var ace 2, gm discovery, Xperia go vb vb asıl wpde giriş seviye telefon yok. bir 520 var zaten o da çıktıktan sonra wpyi tamamen domine etti. her zaman diyorum ucuz telefon çıkarmaları lazım kimse 1500-1600 TLyi yarın ne olacağı belli olmayan bir sisteme vermek istemez. zaten bence alanlar da bildiklerinden değil de sadece marka ve renge göre alıyor galiba.

Lumia 520 tamamen bir pazarlama stratejisidir. Donanımı giriş seviyesi Android telefonların çok çok üzerindedir. 100 lirası zaten işletim sistemi olan bir cihazın üstelik Türkiye Cumhuriyeti'nde 550 liraya satılması mantıklı mı?
    WP8 ve Nokia pazarda istediği payını elde etsin, WP'li telefon fiyatlarını o zaman görürüz...
    Android gerçek giriş seviyesinde rakipsizdir, öyle kalmaya devam edecektir. Maalesef...

Edit : imlâ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertacarslan -- 27 Ağustos 2013; 15:33:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -ZoRRo-

quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

@Mehmed Altair

microsoft sanki wp7 kullanıcılarına wp8 güncellemesi verdi. apple zaten giriş ve orta seviye telefon çıkartmadığı için güncelleme gibi sorun yaşamıyor. bu donanımhabere giren kendini teknoloji mühendisi zannediyor.

Xp kullanıcılarına vista, vista kullanıcılarına 7, 7 kullanıcılarına 8 verdi mi ki wp 7 kullanıcılarına 8 versin? Vermek zorunda mı? Wp 7 satarken garanti mi verdi 8 e güncelleyeceğim diye? Söz verdi de sözünde mi durmadı?

durum öyleyse google adroid 4 kullananlara anroid 5 güncellemesi vermesin.

sen wp7 ile wp8 arasinda tek guncelleme var sanıyorsun sanirim.bunun 7.1 i var 7.5 u var amberi var zartı var zurtu var.ayni sekilde wp8 ile wp9 da oyle.andoid de 2 tane guncelleme verseler öp başına koy ki onlarda adam gibi çalışmıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: daedlus o boşluğu 5C doldurabilir.
    bugün bir telefoncuya gelen herkes ilk olarak iphone u soruyor bütçesi ne olursa olsun,türkiyede 1500 olur belki
    Ucuz ve stabil bir sey yapsalar cidden herkes alir. Ama adamlar coollugunu bozmak istemiyor

General Mobile Discovery ;) fiyat performans kıralı. :)

• Tabii kaybeder.

Boşta 500 mb ram harcıyor. O kadar rame xp kurup yıllarca oyun oynadı insalar. Öküz alırık o kadar ramle lan!

• Htc one ın donanımına xp kur kullan android den daha hızlıdır be

• dogru soyluyorlar. bana 600 lira civarinda lumia 520 gibi akici calisan, gm discovery disindanbir telefon soyleyin. sahsen ben lumia 520 yi almayi dusunuyorum sirf windows phone merakimdan. uygulama magazasi gelissin windows phone iyi yerlere gelecek inaniyorum ki gameloft 15 kaliteli oyununu windows phone'a getirecegini duyurdu.

• Üst segment telefonlarda bile ara sıra olsada sorun yapan bir sistem giriş ve orta da düzgün çalışacak öyle mi?

Giriş ve orta segment telefonlarda WP8 rakipsizdir.
  • Burada kimse gelip yok alt segment telefonum var şu,şu,şu oyunları çalıştırıyor demesin. Dediğiniz oyunlar zaten yüksek performans istemiyor. Gel gelelim yarım saat oynayınca telefon donup kalıyor. Dark Avenger bile takılıyordu bir süre sonra . Bana kimse masal anlatmasın Galaxy Wonder'dan Lumia 920'ye geçtim(Doğru biri alt biri üst segment) çok rahatladım. Tamam biliyorum karşılaştıramam ancak 520 kullananları da görüyoruz süper bir performansa sahip. Nedeni işletim sisteminden kaynaklı. Android saf bir işletim sistemi değil. Bu kadar fanlık yapmayın Allah aşkına. Üst seviye her telefon iyidir zaten ancak alt segmentte Android'i tartışamam ben. Gerçekten kötü. Kullandım, biliyorum.
  • quote:

quote:

quote:

@Mehmed Altair

microsoft sanki wp7 kullanıcılarına wp8 güncellemesi verdi. apple zaten giriş ve orta seviye telefon çıkartmadığı için güncelleme gibi sorun yaşamıyor. bu donanımhabere giren kendini teknoloji mühendisi zannediyor.

Xp kullanıcılarına vista, vista kullanıcılarına 7, 7 kullanıcılarına 8 verdi mi ki wp 7 kullanıcılarına 8 versin? Vermek zorunda mı? Wp 7 satarken garanti mi verdi 8 e güncelleyeceğim diye? Söz verdi de sözünde mi durmadı?

Verse ne olacak sanki

çöp, çöpün çöpü, çöpünün çöpü

jb çıkdıda ortalık aydınlandı sanki

• quote:

Orijinalden alıntı: S60Doctor

dogru soyluyorlar. bana 600 lira civarinda lumia 520 gibi akici calisan, gm discovery disindanbir telefon soyleyin. sahsen ben lumia 520 yi almayi dusunuyorum sirf windows phone merakimdan. uygulama magazasi gelissin windows phone iyi yerlere gelecek inaniyorum ki gameloft 15 kaliteli oyununu windows phone'a getirecegini duyurdu.

Gm dede nexusdada s4dede takılmalar var kafanı yorma.

720 akıyor 820 uçak mubarek

• quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

Orijinalden alıntı: S60Doctordogru soyluyorlar. bana 600 lira civarinda lumia 520 gibi akici calisan, gm discovery disindanbir telefon soyleyin. sahsen ben lumia 520 yi almayi dusunuyorum sirf windows phone merakimdan. uygulama magazasi gelissin windows phone iyi yerlere gelecek inaniyorum ki gameloft 15 kaliteli oyununu windows phonea getirecegini duyurdu.
    Gm dede nexusdada s4dede takılmalar var kafanı yorma. 720 akıyor 820 uçak mubarek

pardon biri nexus kasıyor mu dedi yoksa ben mi yanlış okudum ? aklına gelebilecek her oyunu en yüksek ayarlarda oynadım, en ufak kasma yok, e gerisinde zaten yok problem?

edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr-mchd -- 27 Ağustos 2013; 21:01:48 >
  • Bunun aynısını neredeyse 2 ay önce demiştim bazıları da bana karşı çıkmıştı

• İos'u hackleyip galaxy ace gibi telefonlara yüklemek lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

quote:

quote:

@Mehmed Altair

Verse ne olacak sanki

çöp, çöpün çöpü, çöpünün çöpü

jb çıkdıda ortalık aydınlandı sanki

+ 1

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.