Şimdi Ara

Digital Girişli Ses Sistemi Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Evimde ps3, digitürk plus, philips marka bir dvd player ve samsung marka bir plazma tv var.

Bunlara güzel bir ses sistemi almak istiyorum internette araştırdım digital girişi olan ses sistemlerinde hep bir tane giriş var görünüyor(ya da ben anlamadım)
    Şimdi sorum şu ps3 te optical out var, digiturk plusta optical out var, dvd playerda optical out var televizyonda optical out var ama ses sisteminde 1 tane optical giriş var.

Hem ps3 oyunlarını hem digitürkteki dizileri , hem dvd playerda izlediğim filmleri 5+1 ses olarak almak için ne yapmam gerekiyor böyle tek girişi olan bir sistem alsam bunun bir çözümü var mıdır ya da bütün aletler tvye bağlı olduğundan sadece tvdeki optical outu ses sistemi optical girişe takmam yeterli olur mu(PS3 ve DİGİ HDMI ile DVD Scart ile tvye bağlı)

Eğer olur ise önerebileceğiniz böyle bir sistem var mı fiyat aralığım 400-800 arası.

• Yardım edecek kimse yok mu
  • Benim dükkanımda eskiden sattığım bir ürün var onu inceleyin, size öyle birşey lazım, Logi X540 gibi bir ses sistemiyle bile çok rahat kullanabilirsiniz eğer onun girişleride yetmez derseniz optik switch'ler var onlardan almanız lazım. DVD player'ı coax'danda bağlayabilirsiniz.
  • Teşekkürler, birşey daha soracağım bu alette anladığım kadarıyla optic giriş yok. Bahsetmiş olduğunuz optic switchler normal optic giriş performansı verir mi?
    Bu arada bu ürünün fiyatı 180 civarı ben 700-800 civarı bir masraf olur diye bekliyordum ben mi abartıyorum?
    Amfi almak mantıklı mı bir de?
  • X540'la Optik ses kaynakları arasına audio decoder bağlayacaksınız, Yani bu cihaz 2 optik + 1 coax sesi 5+1 analog sese çeviriyor. Bana göre en ucuz çözüm bu, eğer decoder kullanmazsanız fiyat epey yükseliyor çünkü piyasada uygun fiyata optik girişli ses sistemi yok

Optik switch'le seste kalite kaybı olup olmadığını bilmiyorum, kullanmadım çünkü.
  • Tek girişli bir ses sistemi alırsan olmaz. Switch bile alsan her dk onunla uğraşırsın hepdiyle birden ses veremez bıkarsın bir süre sonra.

http://www.morfare.com/asp/product/2614/Sony-HT-DDWG800-Ev-Sinema-Sistemi

Bu tarz çoklu giriş çıkışları bulunan amfisi olan bir sistem alman gerek.
  • Teşekkürler aradığım bu tarz bişey ama şuanda makismum 800 e çıkabiliyorum bu biraz pahalı
    Bu tarz birşeyler aramalıyım anlaşılan optic girişi olan amfisi olan ev sinema sistemi tekrar teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.