Şimdi Ara

didimde yazlık satın almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
16.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bu yıl didimden yazlık satın almak istiyoruz.fiyatları uygun gibi geldi.bütçemiz belli çok pahalı bir şey alamıycaz.eşim aydınlı fakat didim hakkında hiç bir bilgisi yok,aydında da çok az yaşamış.neyse sadede gelecek olursam,altınkum un iyi olduğunu duyduk.hangi mahalleden hangi hangi semtten yazlık alınır.nerelere bakmalıyız.hiç bir fikrimiz yok.bilen arkadaşlar varsa cevaplarını bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim.

• merhaba,
    fiyatların uygun oldugunu nereden biliyorsunuz? Fiyat konusunda örnekler verir misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: tunçmes

bunlar eski ilanlar...ucuz olmasının da vardır bir nedeni

Alıntıları Göster
    evet ordaki evlerin fiyatları o civarlarda, hatta 55 bine de mevcut lakin, orası Turgut özal zamanın da hükümet eliyle doğudan göç verdi..kürt,acem çoğunlukta ve bir miktarda ermeni halkı bulunuyor.. Bundan 5 yıl önce İngilizlerin işgal ettiği cennet köşe olarak bilinirdi. lakin İngilizler, yukarda saydığım halkın rahatsız etmesi sonucu , orayı terki diyar ettiler fethiye ye komple yerleştiler, fethiyenin yerel halkı da İngilizleri sevmedi o ayrı konu... netice itibari ile ... doğu kökenlilerle anlaşabileçeğinizi umuyorsanız hiç beklemeyin fırsatı kaçırmayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakorsansakal -- 22 Mayıs 2014; 22:33:38 >

• didim genelde ailelerin tercih ettiği küçük bir
    tatil bölgesi altınkum en güzel
    bölgesi tertemiz bir denizi var yazın kalabalık
    oluyor güzel biryer bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: BMWX6-drive

evet ordaki evlerin fiyatları o civarlarda, hatta 55 bine de mevcut lakin, orası Turgut özal zamanın da hükümet eliyle doğudan göç verdi..kürt,acem çoğunlukta ve bir miktarda ermeni halkı bulunuyor.. Bundan 5 yıl önce İngilizlerin işgal ettiği cennet köşe olarak bilinirdi. lakin İngilizler, yukarda saydığım halkın rahatsız etmesi sonucu , orayı terki diyar ettiler fethiye ye komple yerleştiler, fethiyenin yerel halkı da İngilizleri sevmedi o ayrı konu... netice itibari ile ... doğu kökenlilerle anlaşabileçeğinizi umuyorsanız hiç beklemeyin fırsatı kaçırmayın..

güzel bilgiler teşekkürler. yukarda link verilen emlakçının adı bile dersim
    çokmu kürt var oralarda? rahatsız edici olaylar olurmu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: awdasase

quote:

Orijinalden alıntı: BMWX6-drive

güzel bilgiler teşekkürler. yukarda link verilen emlakçının adı bile dersim
    çokmu kürt var oralarda? rahatsız edici olaylar olurmu acaba?

Alıntıları Göster
    evet belediye başkanları bile kürt... doğuda bu kürtler, batıdan gelenlere nasıl bir muamele yapıyorsa veya istanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesindeki ,muamelenin bire
    bir aynısını görürsünüz.. esnafın %80 kürt.. ben akbük te tatil yapmıştım.. işim gereği ege bölgesinde, bir çok il ve ilçeler deki yapı projelerinde imzam vardır.. nerede ne tür bir halk var hemen hemen bilirim.. ev alma komşu al tam burası için söylenmiş desek uygundur. kuşadası da buradan aşağı kalır yanı yoktur.. küçük bir yer oldukları için saat başı aynı kişilerle yüz yüze karşılaşırsınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakorsansakal -- 23 Mayıs 2014; 16:05:31 >

• Yesiltepe diye biyer var nasil oralar arsa alip ev yapmak mantıklımı. Ordada arsalarin ucuz oldugunu goruyorum. Denize cok yakin degil ama cok uzakta degil göl ile akbük koyunun ortasinda kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Yesiltepe diye biyer var nasil oralar arsa alip ev yapmak mantıklımı. Ordada arsalarin ucuz oldugunu goruyorum. Denize cok yakin degil ama cok uzakta degil göl ile akbük koyunun ortasinda kalıyor.
    akbük ve çevresi,% 15 imarlı bahsettiğiniz bölgede aynı pay da 15.000 ila 25.000 arası o bölgede %15 imarlı arsalar mevcut.. en az 700m2 alırsanız havuz ve garajı, planda belirterek yapabilirsiniz... lakin göl bölgesi için yatırımcı olmanız gerekir.. çünkü o bölgeler tarla vasfında geçiyor, emlakçılar göl manzaralı diye tarlaya, arsa demektedir buna dikkat edin... arsa statüsünde dahi olsa kadastral yola çephesi, mutlaka olması şart.. Yoksa ruhsat alamazsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: HANN88

arkadaşlar merhaba,

bu yıl didimden yazlık satın almak istiyoruz.fiyatları uygun gibi geldi.bütçemiz belli çok pahalı bir şey alamıycaz.eşim aydınlı fakat didim hakkında hiç bir bilgisi yok,aydında da çok az yaşamış.neyse sadede gelecek olursam,altınkum un iyi olduğunu duyduk.hangi mahalleden hangi hangi semtten yazlık alınır.nerelere bakmalıyız.hiç bir fikrimiz yok.bilen arkadaşlar varsa cevaplarını bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim.

Didimde ev fiyatları mevkiden mevkiye değişmektedir, Hisar mah. efeler mh., liman yolu diye tabir edilen görece merkezde ancak "yavan" bölgede giriş katlarını 2+1 60 binde 3+1 ler 75-80 binde üst katları 2+1 80 binde 3+1 100 bin civarında "sıfır" daire bulunabiliyor. Altınkum civarında ise, denize çok yakın Deniz manzarı 3+1 160-260 bin arasında 2+1 ler ise 150bin civarında satılıyor, tabi binanın yaşı burda 1. etken. Burada ençok emlakçı var bir emlakçı arkadaş 1000 tane olduklarını söyledi, sonrada fazla olan inşaatdan dolayı inşaat işçisi grubu fazla, ama şuan plaj civarında Türk den çok İngiliz var diyebilirim. Sahil kesiminde Türkçe menü bile yok herşey İngilizce.. Kimse kimseyi rahatsız etmez, Arkadaş Kürt çok demiş, doğrudur ama Google yazın bakayım kürtlerin karıştığı bir olay olmuşmu burda !. Burdaki insanların hemen hepsi ekmeğinin peşinde sataşılmadıktan sonra ses çıkarmayan insanlar. Çakalı çok ama çakal grubu ırk cins ayırt etmemiş. Sonuç oılarak, henüz gelişekde olan diğer beldelere göre nispeten daha sessiz sakin ve birbirinden bağımsız fakat birbirine yakın koylarının çok olması sebebi ile alternatif sunan güzel bir beldedir. Size tavsiyem ev almadan önce haftalık kiralayın, bölgeyi tanıyın eğer kesin almaya karar verirsenizde Ekimden sonra alın. Yaza göre daha uygun fiyata alırsınız.

• @p4p800se kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum. Malesef ege bölgesinin halkında biraz önyargı fazla. Kürt nufus karadeniz haricinde türkiyenin hemen heryerinde bolca mevcut ama suc oranına bakarsak tum halktta esit oldugunu goruruz. Irkcılık yapmadan bölgelerimizi tanıtırsak daha verimli olabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Aynen katılıyorum. Malesef ege bölgesinin halkında biraz önyargı fazla. Kürt nufus karadeniz haricinde türkiyenin hemen heryerinde bolca mevcut ama suc oranına bakarsak tum halktta esit oldugunu goruruz. Irkcılık yapmadan bölgelerimizi tanıtırsak daha verimli olabiliriz.
    Katılıyorum.Kürt milliyetçiliği yapmayan, bulunduğu ortama uyum sağlayan, kendini geliştirmiş her insana turizm sektöründe yer var.Irkçılık yapmamak gerekiyor....
  • güzel bilgiler için teşekkür ederim.
    ben kürt olayına falan çok takılmıyorum.bir arkadaşın dediği gibi,didimde kürtlerle alakalı hiç bir kötü şey duymadık.
    ilanlara baktığımda hiç biri deniz görmüyor.tamam kocamaaaan bir deniz manzarası olsun diye beklemiyorum ama kıyısından köşesinden de olsa bir yerinden deniz görmeli yazlık dediğin dimi ? kimininde balkonları küçücük ve daracık.istanbuldaki balkonlar gibi aynı.birde benim esas bilgi almak istediğim konu şu,altınkumda hangi mahalleye bakılmalı,hangi mahalle denize daha yakın.yani tutupta evden 1 km yol yürümek istemiyorum.
  • quote:

güzel bilgiler için teşekkür ederim.
    ben kürt olayına falan çok takılmıyorum.bir arkadaşın dediği gibi,didimde kürtlerle alakalı hiç bir kötü şey duymadık.
    ilanlara baktığımda hiç biri deniz görmüyor.tamam kocamaaaan bir deniz manzarası olsun diye beklemiyorum ama kıyısından köşesinden de olsa bir yerinden deniz görmeli yazlık dediğin dimi ? kimininde balkonları küçücük ve daracık.istanbuldaki balkonlar gibi aynı.birde benim esas bilgi almak istediğim konu şu,altınkumda hangi mahalleye bakılmalı,hangi mahalle denize daha yakın.yani tutupta evden 1 km yol yürümek istemiyorum.
    Altınkum geniş bir yer emlakçılar hisar mah. evi bile altınkum diye pazarlamaya çalışabiliyor :), Altınkumun en güzel yeri, Çamlık yada Çamaltı diye tabir edilen bölgesi ile palmwings otel arasında kalan sahil kesimi, işin içine deniz görmek ve sahile yakın olsun girince fiyatlar yukarda belirttiğim gibi çok çıkıyor. Ama emlakçılara sormakda fayda var onarıma ihtiyacı olan 15-20 yıllık bir yeri uygun fiyata alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: @p4p800se

Altınkum geniş bir yer emlakçılar hisar mah. evi bile altınkum diye pazarlamaya çalışabiliyor :), Altınkumun en güzel yeri, Çamlık yada Çamaltı diye tabir edilen bölgesi ile palmwings otel arasında kalan sahil kesimi, işin içine deniz görmek ve sahile yakın olsun girince fiyatlar yukarda belirttiğim gibi çok çıkıyor. Ama emlakçılara sormakda fayda var onarıma ihtiyacı olan 15-20 yıllık bir yeri uygun fiyata alabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    yani tek bakacağımız yer,çamlık yada çam altı diye tabir edilen yer mi olmalı ? alternatifimiz var mı ? mahalle ismi,yada cadde ismi var mı ?

• quote:

yani tek bakacağımız yer,çamlık yada çam altı diye tabir edilen yer mi olmalı ? alternatifimiz var mı ? mahalle ismi,yada cadde ismi var mı ?

Alıntıları Göster
    az önce bir emlakçıyla görüştüm.altınkumda denize en yakın mesafede bulunan yerler aytepe,yalı cd.,altınkum mh ve üçüncü koy mevkii dedi.siz ne dersiniz ?
  • Aytepe ve yalicaddesi benim dediğim yerler zaten, 3.koy denilen marinanin orasidir, güzel bir denizi vardır ama koyun olduğu yer hariç diğer kisimlari kayaliktir insan kalabaligi olan yerlere mesafesi vardır, aksam çoluk çocuk yürüyüş yapacak yer yok. Google mapden marinayi bulun bölgenin tenhaligini ordanda görebilirsiniz ama yuksek bir bölge olduğu için deniz manzarali uygun ev bulunabilir
  • ben iki yıl önce tatil için gitmiştim antalya ve egenin birçok şehrine tatile gittim burası daha
    çok hoşumuza gitti hele bir denizi var muhteşem
    lara ya gittiyseniz aynı öyle yabancı çoktu genelde
    ucuz tatil tercih edenler gidiyor genelde aileye göre kürt konusuna gelince biz bir rahatsızlık hissetmedik bodruma gitseniz bu kadar rahat ortam bulamazsınız kesinlikle ön yargılı olmayın
    hepsi ekmek peşinde insanlar tekrar söylüyorum
    diğer antalya bodrum gibi yerlerdeki rahatsız bakışları orada görmedik (denize giren bayanlara)
    tavsiye ederim kısmet olursa tekrar gideceğim
    saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

ben iki yıl önce tatil için gitmiştim antalya ve egenin birçok şehrine tatile gittim burası daha
    çok hoşumuza gitti hele bir denizi var muhteşem
    lara ya gittiyseniz aynı öyle yabancı çoktu genelde
    ucuz tatil tercih edenler gidiyor genelde aileye göre kürt konusuna gelince biz bir rahatsızlık hissetmedik bodruma gitseniz bu kadar rahat ortam bulamazsınız kesinlikle ön yargılı olmayın
    hepsi ekmek peşinde insanlar tekrar söylüyorum
    diğer antalya bodrum gibi yerlerdeki rahatsız bakışları orada görmedik (denize giren bayanlara)
    tavsiye ederim kısmet olursa tekrar gideceğim
    saygılar
    ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @p4p800se -- 27 Mayıs 2014; 11:27:20 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.