Şimdi Ara

««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»» (1347. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.077
Cevap
49
Favori
4.105.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13451346134713481349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arka kapağında bağlantı şeması olur + yazan bacağa bağlarsan kontak açıldığında ledler yanar. Düğme 6 bacaklıysa soldan 4.bacak, 5 bacaklıysa 2.bacak artıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sirigmus kullanıcısına yanıt
    Peki anahtara nötr(-) gelmiyormu.Kaportadanmı almamız lazım nötr'ü ?
  • Mustafa0638 M kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın şaseyi yani nötr ü önceki mesajımda niye yazmışım bilmiyorum. 6 bacaklı düğmede soldan 3.bacak nötr 4.bacak +dır. 5 bacaklıda 1.bacak nötr 2.bacak +.

• Sirigmus kullanıcısına yanıt
    DOĞRUMUDUR ?
    ««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»»
    DOĞRUMUDUR ?
    Doğrudur.

• Beyler elinde kesici şeması olan var mı? Röle ile olanından. Çift röle ile yaptım zamanında çok yavaş kesiciye giriyordu. Daha doğrusu röle çok yavaş aç kapa yapıyordu.
  • Paranormal Adam kullanıcısına yanıt
    Titreyen rölede problem olabilir.Yoksa hızlı yapması lazım.
  • Röleden olduğunu pek sanmıyorum hocam YT videolarında denk geliyorum orjinal gibi yapıyorlar. Ya elektronik devre ile yapıyorlar hızını yükseltiyorlar ya da benim yaptığım hatalıydı pek çözemedim. Elinizde şema var mı acaba?
    Şema yok elimde fakat çizebilirim.Senin araç düz motor mu yoksa elektronik ateşleme mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirigmus

Şema yok elimde fakat çizebilirim.Senin araç düz motor mu yoksa elektronik ateşleme mi?

Elektronik ateşleme hocam, eğer müsait bir zamanınızda çizebilirseniz çok sevinirim.
    Kabataslak çizdim. Bobinin kontaktan gelen + kablosunu bulup keseceksin. Sarı kabloyu gelen + kabloya maviyi de bobinin + sına bağlayacaksın.Bağlamadan önce hızını anlamak için bi ampulle deneme yapabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sirigmus

Kabataslak çizdim. Bobinin kontaktan gelen + kablosunu bulup keseceksin. Sarı kabloyu gelen + kabloya maviyi de bobinin + sına bağlayacaksın.Bağlamadan önce hızını anlamak için bi ampulle deneme yapabilirsin.

Zaman ayırıp, çizdiğiniz için çok teşekkür ederim hocam.

Benim yaptığım şema buydu;

(biraz karışık oldu paintte kusura bakmayın)

Sen bobinin kablosunu kesmedin değil mi ? 87a dan çıkan kabloyu bobine takmışsın. Onun için yavaş kesiyordur. Çünkü kesici düğmesine bassan bile bobine normal elektrik gidiyor. Onu kesmen lazım kesersen sadece titreyen röleden elektrik gider daha seri kesiciye girer.

• Kesmiştim hocam. Kestiğim kablonun bir ucunu 87a diğerini 30 nolu ayakları bağlamıştım.
    O zaman şemada bi yanlışlık var.Titreyen rölenin 87 çıkış bacağı boşta.Onun bobine bağlı olması gerek kesik kesik elektrik göndermesi için.
  • Olabilir hocam, bana bu şemayı önerdiler bunu yaptım araç öyle ahım şahım bi kesiciye girmedi. Sizin verdiğiniz şemayı yapıp deneyecem. Bu arada tekrardan teşekkür ederim size, uğraştırdım o kadar kusura bakmayın
    Rica ederim. Bağladıktan sonra sonucunu paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRad67

92 şahin

Merhaba, lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum basık araba sevmiyorum aldığımda basık diye normale çevirmiştim ön lastiklerle çamurluğun arasında biraz fazla boşluk oldu sevemedim. Sizin araç galiba basık değil orjinal lastik ebatları nedir hoş duruyor da? Alıntı yaparak cevaplarsanız ya da haber et le cevaplarsanız sevinirim.

• Bugün ya da yarın yaparım hocam sonucu sizle paylaşırım
  • 
Sayfa: önceki 13451346134713481349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.