Şimdi Ara

DH Tenisçiler Klubü - Toplanıyoruz (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.441
Cevap
33
Favori
78.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emgöz

quote:

İyi günler,
    Arkadaşım öğrenme süresi tamamen size bağlı bir şey ama büyük ihtimalle 2 ayda ancak forehand backhand vurmayı öğrenebilirsiniz.Ayrıca kurstaki grupta 6-8 kişiden fazla kişi varsa ordan pek yarar görüceğinizi zannetmiyorum.
    Ayrıca yaş kaç ?
    Kollarınızdaki ağrının sebebi yanlış tutuş şekli titreşim engelleyicinin yanı sıra raketten de kaynaklanıyor olabilir.Ucuz raketler çoğunlukla tenis dirseği rahatsızlığına yakalanmanıza neden olabiliyor.Ne marka aldınız ? ve raketininizin ölçüleri nedir ?

İyi akşamlar,
    Yaşım 19. Geç bir yaş başlamak için ama hobi olarak bi sıkıntı çekmem sanırım.
    Arar sorarım derslerin kaç kişi ile olacağını.
    Raketin markası Artengo. Dandik olduğu belli. Ama kursa başladıktan sonra ortalama bir raket almayı düşünüyorum. Eğer başaramazsam diye çok fazla para vermemeyi tercih ettim. Açıkçası ölçüsünü bilmiyorum. Ama kafa kısmı prof raketlere göre büyük. Başlangıç için büyük raket öneriyorlardı bu forumda.

Forehand backhand ve servis öğrensem yeter bana sanırım. Olmadı 3 ay giderim sorun değil.

kurstan sonra imkanınız varsa partnerinizle kortta çalışmaya devam edersiniz 2-3 ayda rahat forehand backhand öğrenebilirsiniz.Servisi idare eder bir şekilde öğrenebilirsiniz ama mükemmel bir servis beklemeyin ben 6 yaşından beri oynuyorum daha yeni yeni kullanabiliyorum.Muhtemelen gidiceğiniz kursun elinde raket vardır.Onlarla oynarsanız daha rahat edersiniz diye düşünüyorum çünkü dediğim gibi ucuz raketlerin tenisçi dirseği yapma ihtimali var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozbu07

quote:

quote:

İyi günler,
    Arkadaşım öğrenme süresi tamamen size bağlı bir şey ama büyük ihtimalle 2 ayda ancak forehand backhand vurmayı öğrenebilirsiniz.Ayrıca kurstaki grupta 6-8 kişiden fazla kişi varsa ordan pek yarar görüceğinizi zannetmiyorum.
    Ayrıca yaş kaç ?
    Kollarınızdaki ağrının sebebi yanlış tutuş şekli titreşim engelleyicinin yanı sıra raketten de kaynaklanıyor olabilir.Ucuz raketler çoğunlukla tenis dirseği rahatsızlığına yakalanmanıza neden olabiliyor.Ne marka aldınız ? ve raketininizin ölçüleri nedir ?

İyi akşamlar,
    Raketin markası Artengo. Dandik olduğu belli. Ama kursa başladıktan sonra ortalama bir raket almayı düşünüyorum. Eğer başaramazsam diye çok fazla para vermemeyi tercih ettim. Açıkçası ölçüsünü bilmiyorum. Ama kafa kısmı prof raketlere göre büyük. Başlangıç için büyük raket öneriyorlardı bu forumda.

Forehand backhand ve servis öğrensem yeter bana sanırım. Olmadı 3 ay giderim sorun değil.

kurstan sonra imkanınız varsa partnerinizle kortta çalışmaya devam edersiniz 2-3 ayda rahat forehand backhand öğrenebilirsiniz.Servisi idare eder bir şekilde öğrenebilirsiniz ama mükemmel bir servis beklemeyin ben 6 yaşından beri oynuyorum daha yeni yeni kullanabiliyorum.Muhtemelen gidiceğiniz kursun elinde raket vardır.Onlarla oynarsanız daha rahat edersiniz diye düşünüyorum çünkü dediğim gibi ucuz raketlerin tenisçi dirseği yapma ihtimali var.

Evet zaten 2 arkadaşımla beraber başlamayı düşünüyoruz partner sorunu olmaz . Kort da buluyorum sorun yok . Demek ki 2-3 ay kursa gitsem oynar düzeye gelirim . Servisi kuralına göre atabilsem yeter zaten acar atmayı planlamıyorum yani . Raket isiyle de yakın zamanda ilgilenirim :)

Cevaplar için teşekkürler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bozbu07

quote:

quote:

İyi günler,
    Ayrıca yaş kaç ?

İyi akşamlar,

Evet zaten 2 arkadaşımla beraber başlamayı düşünüyoruz partner sorunu olmaz . Kort da buluyorum sorun yok . Demek ki 2-3 ay kursa gitsem oynar düzeye gelirim . Servisi kuralına göre atabilsem yeter zaten acar atmayı planlamıyorum yani . Raket isiyle de yakın zamanda ilgilenirim :)

Cevaplar için teşekkürler :)

ne demek rica ederim :)
    Ve inanın başladığınıza pişman olmazsınız.Çok eğlenceli bir spor. İyi eğlenceler !
  • hocam benide eklermisiniz gruba
  • Yeni başlayacaklar için yardımcı olur belki.

Bugün Cemal Kamacı'ya kayıt olduk. Öğrenci veya memursanız 60 TL ,değilseniz 80 TL. Kayıt için sağlık raporu ve öğrenci belgesi istiyorlar.

Dersler Cumartesi 1 , Pazar 1 saat olmak üzere haftada 2 saat.

Raketi siz temin ediyorsunuz kursta vermiyorlar.

Ve en kötü tarafı dersler 15 kişilik yapılıyormuş . Biz 1 ay gideceğiz memnun kalmazsak devam etmemeyi düşünüyoruz çünkü ucuz kurslarda bile 6-8 kişilik oluyor. 15 i duyunca baya şaşırdık.
    Bakalım gittikçe buraya izlenimlerimi aktarırım.
  • pamuksporda kursa giden oldu mu nasıl acaba?
  • Çok meşgul ettim burayı ama raket seçimi konusunda kararsız kaldım. 2 raket arasında kaldım birbirinin aynısı mı değil mi anlayamadım.

http://www.propointsports.com/index.php?do=catalog/product&pid=1365

http://www.propointsports.com/index.php?do=catalog/product&pid=4133

Bu linklerde tek fark birinde Roland Garros yazması gözüküyor. Hangisi daha iyidir söyleyebilecek olan var mı?
    Ayrıca ellerim büyük değil çok küçük de sayılmaz normale yakın hangi boyut almalıyım L2 uygun mu ?
  • quote:

Çok meşgul ettim burayı ama raket seçimi konusunda kararsız kaldım. 2 raket arasında kaldım birbirinin aynısı mı değil mi anlayamadım.

Bu linklerde tek fark birinde Roland Garros yazması gözüküyor. Hangisi daha iyidir söyleyebilecek olan var mı?
    Ayrıca ellerim büyük değil çok küçük de sayılmaz normale yakın hangi boyut almalıyım L2 uygun mu ?

Merhaba,

Raket secimi konusunda internette oldukca fazla turkce kaynak bulabilecegin gibi, bu konuda bende bir yazi yasmistim, onceki sayfalarda bulabilirsin, ayrica grip size secimi konusunda rasgele secim yapmaktansa su yontemi kullanabilirsin:

Raketin sapini, raketi tutacaginiz sekilde kavrayin, bosta kalan elinizin isaret parmagi, raketi tutan elinizin 4 parmagi ile basparmagi arasina sigacak kadar bosluk birakacak sekilde olmali

http://www.tennis-warehouse.com/LC/Gripsize.html

selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabrikaayarlari

quote:

Çok meşgul ettim burayı ama raket seçimi konusunda kararsız kaldım. 2 raket arasında kaldım birbirinin aynısı mı değil mi anlayamadım.

Merhaba,

Raket secimi konusunda internette oldukca fazla turkce kaynak bulabilecegin gibi, bu konuda bende bir yazi yasmistim, onceki sayfalarda bulabilirsin, ayrica grip size secimi konusunda rasgele secim yapmaktansa su yontemi kullanabilirsin:

Raketin sapini, raketi tutacaginiz sekilde kavrayin, bosta kalan elinizin isaret parmagi, raketi tutan elinizin 4 parmagi ile basparmagi arasina sigacak kadar bosluk birakacak sekilde olmali

http://www.tennis-warehouse.com/LC/Gripsize.html

selamlar.

Merhaba

Evet bir sürü bilgi olduğunun farkındayım. Ben de zaten o kadar raket arasından bu bilgiler sayesinde seçenekleri indirdim . Yeni başlayanlar ve orta seviye için olan raketlerden sectim . Fakat grip secimini anlamamıştım o konuda dediğiniz şeyi yapmam zor çünkü internetten sipariş edeceğim . Ama link yararlı olur herhalde teşekkürler yorumunuz için .

• arakdaşlar internetten aero pro drive gt french open 2011 raketini satın aldım acaba orjinalliğini nasıl test edebilirim ?
  • Nereden bir de ne kadara aldın sorması ayıp?:)
  • sanal pazardan aldım 240 a önceden normal sarı renk aero pro drive kullanıyordum karşılaştırdım tamamen aynılar yazıların üzerine dokunduğunuzda elinize farklı his vermesi gt teschnology bölümününde aynı şekilde parlaması felan birde üzerinde barkodu olunca ürünü aldım bende denge merkezleri felan hepsi aynı ama insan 240a alınca şüpheleniyor :)
  • Ben de daha yeni masa tenisine başladım ve 5-6 ay sonra da kort tenisine başlamayı düşünüyorum.Beni de eklerseniz sevinirim.Şehir Adana

Bu arada acemiler için raket önerilerinizi bekliyorum.70-100 tl arasında tenisi öğrenmemde bana yardımcı olabilecek raket istiyorum.Şu anlık aşağıdaki raketi düşünüyorum ama her türlü öneriye açığım :)

http://www.hepsiburada.com/liste/wilson-energy-xl-27-tenis-raketi/productDetails.aspx?productId=sporwrt321800&categoryId=19017
  • Yurt dışında bile bu raketler daha pahalı benim içime pek sinmez açıkçası
  • hayır yurt dışı fiyatlarına baktım french openların 2012si bile 350ye felan denk geliyor kordajlısı ben kordajsız 2011 aldım fiyat normal geldi zaten raket yurtdışından alınma o yüzden sıkıntı yapmadım biugün tenis hocamın eline verdim raketi o da raket orjinal dedi altından anlaşılıyor zaten orjinal olup olmadığı

dip not:babolat raketlerde alt taraftaki babolat arması koyu ise orjinaldir koyu değil parlaksa orjinal değil taklittir bilginize :)
  • Merhabalar ben de o bahsettiğiniz kahramanmaraşlı adamdan babolat aeropro drive gt aldım. Bir çok kişiye sordum çoğu sahte olduğunu söyledi. Raket neredeyse birebir
    aynı tek görünüş farkı sapının üstündeki v şeklinde bulunan sarı plastik kısım ve üstünde babolat barkodu bulunması(orjinallerinde yokmuş ?). Benimkisi biraz daha koyu ve üstünkörü tutturulmuş gibi. Ayrıca bu raketin türkiye distribütörü olan SPX spor mağazasında çalışan bir abi raketin dengesine baktı ve o da sahte dedi. Mağazadakiler direk paralel duruyor bendeki ise sapa doğru eğiliyor. Ben de emin olamayıp kordaj çektirdim ve oynadım, biraz titreşimi bileğimde hisseder gibi oldum belki psikolojik olarak şartladığımdan olabilir. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim; raketi geri vermeli miyim?

• aero pro drive gt(normalden bahsediyorum sarı olan) V şeklinin(GÖVDEDEKİ) üzerinde bir tarafında babolatın kırmızı arması yanında sol altında tm yazacak küçük, diğer tarafında aero işareti olmalı denge merkezini kendin kontrol et mağazacılar sahte diyip mağazaya yöneltmek isterler.titreşim konusunda psikolojik olmasının yanı sıra mutlaka kaliteli kordaj(pro hurriance tavsiyemdir) ve vibrasyon engelleyici olmalı bu durumda kontrol etmeyi dene benim raketimde sorun yok.birde raketin sol tarafındaki gövdede babolaT yazısında Tnin altında tm yazar ona dikkat edebilirsin.Ayrıca bu raketin yurt dışı fiyatıda zaten kordajlı 320ye felan anca denk geliyor ingilterede bakmıştım.
  • Denge merkezini kendim de kontrol ettim biraz sapa doğru ağırlığı (ortadaki üçgen boşluğun köşesine barmağı koyarak baktım). Ayrıca o dediğiniz herşey var benim raketle zaten mağazadakilerle kontrol ettim birebir. Hiç bir fark yok V şeklinin renginden başka.

• Bende inşallah başlıyacağım.
  • Başlık ölmüş.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.