Şimdi Ara

DH Tenisçiler Klubü - Toplanıyoruz (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.441
Cevap
33
Favori
78.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Impressive

Ekleme: Tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak. Forehand'i tatlı tatlı vurunca problem yok. Top güzelce gidiyor karşı tarafta münasip bir yere düşüyor. İstediğim yere de düşürebiliyorum. Lakin sert vurmak istediğim çok yükseliyor top ve genelde dışarıya düşürüyor. Hem sert hemde paralel vurmak için özel yapmak gereken birşey var mı ?

Top spin vermediğini varsayarak; vurduğun anda muhtemelen raket kort ile 90 derece veya üstü açı yapıyor. 90 derecenin altında bir açıyla getirirsen raketi, o zaman top yükselmez ama fileye takma şansın olur o zaman, o yüzden iyi ayarlamak lazım açıyı.

Ha, garanti olması için bence top-spin forehand'lerini geliştirmeye bak. Top-spin daha komplike gözüksede düz vuruştan daha kolay bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Something

http://www.itftennis.com/procircuit/tournaments/men's-tournament/info.aspx?tournamentid=1100027080

Elemelerde ilk turu bay geçtim Hatta elemeye katılan da baya bir az, maçımı kazanırsam direk anatabloya kalıyorum, zor gerçi ama.

Muhtemel rakiplerimden Andrea Basso, Filippo Volandri'den(25 numaraya kadar yükselmişti, şu an dünya 81 numarası) set almış geçen sene, tırsmadım değil.

Yaş kaç
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jose_Gökhan

quote:

http://www.itftennis.com/procircuit/tournaments/men's-tournament/info.aspx?tournamentid=1100027080

Elemelerde ilk turu bay geçtim Hatta elemeye katılan da baya bir az, maçımı kazanırsam direk anatabloya kalıyorum, zor gerçi ama.

Muhtemel rakiplerimden Andrea Basso, Filippo Volandri'den(25 numaraya kadar yükselmişti, şu an dünya 81 numarası) set almış geçen sene, tırsmadım değil.

Yaş kaç

19.
  • quote:

quote:

Ekleme: Tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak. Forehand'i tatlı tatlı vurunca problem yok. Top güzelce gidiyor karşı tarafta münasip bir yere düşüyor. İstediğim yere de düşürebiliyorum. Lakin sert vurmak istediğim çok yükseliyor top ve genelde dışarıya düşürüyor. Hem sert hemde paralel vurmak için özel yapmak gereken birşey var mı ?

Top spin vermediğini varsayarak; vurduğun anda muhtemelen raket kort ile 90 derece veya üstü açı yapıyor. 90 derecenin altında bir açıyla getirirsen raketi, o zaman top yükselmez ama fileye takma şansın olur o zaman, o yüzden iyi ayarlamak lazım açıyı.

Ha, garanti olması için bence top-spin forehand'lerini geliştirmeye bak. Top-spin daha komplike gözüksede düz vuruştan daha kolay bence.

Hocam topa spin vermek dediğin olay, bu fileye yakınken vurduğumuz şekil mi oluyor. Bir nevi cahilce anlatımla akula vuruşu gibi yukarıdan aşağıya falso verme olayı sanırım ? Bazen deniyorum bunu fileye takıyorum ama dediğin gibi bence de daha etkili bir vuruş.

http://www.hepsiburada.com/liste/sportica-tenis-topu-tb-200-12li-renkli/productDetails.aspx?productId=sporaltis958&categoryId=19019&SKU=SPORALTIS958

http://www.hepsiburada.com/liste/sportica-tenis-topu-tb100-12li-sari/productDetails.aspx?productId=sporaltis957&categoryId=19019&SKU=SPORALTIS957

Bu toplar antrenman topu olarak kullanılır mı ? 24 veya 36 tane alacağım. Kuzenlerimi çalıştıracağım. Hoş daha kendim oynayamıyorum ama temel eğitimi verebilirim.

Düzenleme: Hocam bu raketlere vibrasyonu engellemek için bir zımbırtı takıyorlar, başlangıç seviyesinde ihtiyacımız var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impressive -- 11 Ağustos 2012; 14:55:47 >
  • quote:

quote:

quote:

Hocam topa spin vermek dediğin olay, bu fileye yakınken vurduğumuz şekil mi oluyor. Bir nevi cahilce anlatımla akula vuruşu gibi yukarıdan aşağıya falso verme olayı sanırım ? Bazen deniyorum bunu fileye takıyorum ama dediğin gibi bence de daha etkili bir vuruş.

http://www.hepsiburada.com/liste/sportica-tenis-topu-tb-200-12li-renkli/productDetails.aspx?productId=sporaltis958&categoryId=19019&SKU=SPORALTIS958

http://www.hepsiburada.com/liste/sportica-tenis-topu-tb100-12li-sari/productDetails.aspx?productId=sporaltis957&categoryId=19019&SKU=SPORALTIS957

Bu toplar antrenman topu olarak kullanılır mı ? 24 veya 36 tane alacağım. Kuzenlerimi çalıştıracağım. Hoş daha kendim oynayamıyorum ama temel eğitimi verebilirim.

Düzenleme: Hocam bu raketlere vibrasyonu engellemek için bir zımbırtı takıyorlar, başlangıç seviyesinde ihtiyacımız var mı ?

Yok o değil, şimdi forehandi vururken ya abanırsın top dönmeden(ya da çok az dönerek) gider, ya da topspin vurursun, yeni başlayanlar genelde topspin tarzında bir raket hareketi yapsalar da, gerekli spini veremezler topa.

Bu vuruş ile ilgili şu video çok açıklayıcı bence.

O linkteki topların da çok sekeceğini sanmıyorum.Daha kaliteli toplar almaya çalış bence.

O vibrasyon engelleyen zımbırtıdan bende var, başlarda gerekmez ama ileride vuruş hızların artınca raket kontrolü için ondan alman lazım bence.
  • Eleme finalinde 6-0,6-1 yenildim, ama işin ilginci maçın özeti videosu yapılacak olsa sırf benim puanlarım olacak, adamın bütün puanları benim çift hata ya da return hatalarımdan Servis cidden inanılmaz fark yaratıyor ITF seviyesinde bunu anladım, oyun içinde denk gibiyiz,ama adam o kadar etkili servis atıyor ki direk servis oyununda inanılmaz avantaj sağlıyor.

Bir de artistlik yaptı bir ara ben ıska geçince, üstüste 2 ace ile cevabını verdim.Benim için maça bedeldi o anki yüz ifadesi rakibimin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam :) bende yeni başladım sayılır..henüz sadece forehand ve backhand çalışıyoruz..benide ekleyebilirsiniz :)
  • quote:

Eleme finalinde 6-0,6-1 yenildim, ama işin ilginci maçın özeti videosu yapılacak olsa sırf benim puanlarım olacak, adamın bütün puanları benim çift hata ya da return hatalarımdan Servis cidden inanılmaz fark yaratıyor ITF seviyesinde bunu anladım, oyun içinde denk gibiyiz,ama adam o kadar etkili servis atıyor ki direk servis oyununda inanılmaz avantaj sağlıyor.

Bir de artistlik yaptı bir ara ben ıska geçince, üstüste 2 ace ile cevabını verdim.Benim için maça bedeldi o anki yüz ifadesi rakibimin.

Tebrik ederim dostum. Cesaretin bile kutlamaya değer. Yaşın da genç umarım daha iyi yerlere gelirsin. İyi paralar var :D Benim çalıştığım hoca da bana bu aralar hep servis çalıştırıyor. Geçen gün Azarenka Paszek maçı izledim. Azarenka sadece servislerde yedi bitirdi. Sıfıra karşı aldı her setini.
  • quote:

quote:

Eleme finalinde 6-0,6-1 yenildim, ama işin ilginci maçın özeti videosu yapılacak olsa sırf benim puanlarım olacak, adamın bütün puanları benim çift hata ya da return hatalarımdan Servis cidden inanılmaz fark yaratıyor ITF seviyesinde bunu anladım, oyun içinde denk gibiyiz,ama adam o kadar etkili servis atıyor ki direk servis oyununda inanılmaz avantaj sağlıyor.

Tebrik ederim dostum. Cesaretin bile kutlamaya değer. Yaşın da genç umarım daha iyi yerlere gelirsin. İyi paralar var :D Benim çalıştığım hoca da bana bu aralar hep servis çalıştırıyor. Geçen gün Azarenka Paszek maçı izledim. Azarenka sadece servislerde yedi bitirdi. Sıfıra karşı aldı her setini.

Teşekkür ederim, aslında servisi iyi atmaktan çok bir devamlılık sağlayabilmek önemli. Aynısı oyun içindeki vuruşlar için de geçerli. ITF oyuncularında bu devamlılık var, belki vuruşları çok kaliteli değil, hızlı değil ama hata yapmıyorlar kolay kolay. 9-10 yaşından beri oynamanın en büyük artısı bu olsa gerek.
  • merhabalar,

yeni tenis kursuna başlayacağım, hocama sorduğumda 110luk raket al işini görür dedi. 3 tane mağaza gezdim hep babolat ve wilson'lara baktım. fiyat olarak 100civarı düşünüyorum. gözüme çarpan birkaç model var ama hangisi en uygun olur bilmiyorum;
    Wilson Energy XL (112inch2) 75TL
    wilson pronton(110inch2) 110tl
    wilson pro comp(100inch2) 110tl
    wilson six one comp (100inch2) 110tl
    wilson blade comp(100inch2) 110tl

Öncelikle amatör olduğum için 100inch2 liklerden düşünmüyorum, yani internette yazılan tavsiyeler ve hocamın doğrultusunda. geriye 110luk pronton ve energy xl kalıyor. bu iki raket arasındaki 2 inch2 lik fark acaba dağlar kadar olur mu ? fiyat-fayda açısından da çok uygun. ayrıca elime alınca(L3grip) hoşuma gitti diyebilirim. çok büyük olması hıza etki eder belki ama zaten amatör olacağım için absürt farkı olmaz herhalde ? siz neler düşünüyorsunuz bu konu ile ilgili ? tşkler

buna ek olarak merak ettiğim ise wilson topların üstündeki numaralar(1/2/3/4) ne fark ediyor, ve ne almalıyım?(daha önceden sorulduysa kusura bakmayın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oarsiyuen -- 16 Ağustos 2012; 1:14:54 >
  • arkadaşlar bu forumda tenisçiler olduğunu bilmiyordum öğrenmiş oldum bende tenis oynuyorum yaklaşık 1.5yıldır henüz 16 yaşındayım :) yazarsanız sevinirim birde yukarıdaki arkadaş raket sormuş 110 kafa raketten hiçbir performans alamazsın en azından 105kafa raket ile başla ben babolat drive z ile başlamıştım 105 kafaydı ama ilerleyince raketin kafasının illa küçülmesi gerekiyor :) 105 ile başla 1 sene sonra 100-95-90a düşersin durumuna göre, önemini soracak olursan raket kafası küçüldükçe atak hızı ve kontrol kolaylaşıyor 110 kafa raketle tam güç bile vursan 100 kafa kullanan kişi senin yarı gücünde vurarak o hızı elde edebilir mesela örnek veriyorum sadece iyi forumlar.
  • Juan Martin Del Potro V Novak Djokovic

Maçı var şu anda. İnternetten izleyebileceğimiz bir yer biliyor musunuz ? Düşük kalite olursa memnun olurum :D

http://www.sportlemon.tv/c-4.html

Buldum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impressive -- 18 Ağustos 2012; 20:14:11 >
  • Beyler tenis topu temizlenir mi ? Makina atıp yıkanır mı ? Basınçlı olduklarından sorun olur mu ?

Düzenleme: Arkadaşlar, bu basınçlı kapta ki tenis topları ile uçağa binsem, uçakta basınç değişiminden dolayı patlar mı ? Bomba bir soruysa gülüp geçiniz :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impressive -- 20 Ağustos 2012; 12:31:19 >
  • quote:

Beyler tenis topu temizlenir mi ? Makina atıp yıkanır mı ? Basınçlı olduklarından sorun olur mu ?

Düzenleme: Arkadaşlar, bu basınçlı kapta ki tenis topları ile uçağa binsem, uçakta basınç değişiminden dolayı patlar mı ? Bomba bir soruysa gülüp geçiniz :D

yok makineye atıp yıkanmaz onun dışında iyice kıllanıyorsan topun pis olmasından ne bileyim bir bezle falan sil.bu arada ıslak topu kesinlikle kurulaman lazım
  • Arkadaşlar markette satılan tenis raketleri çok mu kötüdür ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chayıcen

Arkadaşlar markette satılan tenis raketleri çok mu kötüdür ?

Merhaba,
    Kısa sormussun kısa cevap vereyim : evet kötüdür.

Bugun 100 TL civarına wilson un başlangıç raketleri alınabiliyor, marketten kaç liraya almayı planlıyorsun?
    Ayrıca raket seçiminde dikkat edilmesi gereken en az 3 temel değişken var, populer/bilindik spor mağazalarında bile satıcılar bunları bilmezken marketten alacağın raketi alırken nasıl seçim yapacaksın?
    saygılar.
  • Hocam ekle beni de 4 yıl önce yaz tatilinde başlamıştım.1 yıl kadar düzenli olarak oynadım.Şimdilerde basketbol oynasam da fırsat buldukça tenisi de ihmal etmiyorum.
  • dh tenisçiler istanbul buluşması felanmı yapsak gençler nüfusumuz git gide artıyor
  • Turnuva düzenleyebiliriz belki
  • quote:

Turnuva düzenleyebiliriz belki

Dostum turnuva için tüm Türkiye'yi doğudan batıya side step koşmam lazım. Footwork'ün yoksa, istersen 10 kaplan gücünde vur bir işe yaramaz onu anladım.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.