Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (473. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.742
Cevap
84
Favori
685.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spawn07

Saygıdeğer hocam kasko için ne kadar ödediniz bilgi verirseniz sevinirim bende düşünüyorum kasko yaptırmayı saygılar..

Fırat a sormuşsunuz ama bilgi olması açısından bende bir kelam edeyim.

Geçen Nisan da kasko yenileme zamanı gelince biraz araştırdım , ben kasko yu arabamın bakımlarını yaptırdıgım Servis e yaptırıyordum . Bu sene ilk etapta başka yerlerden teklif aldım , Sonra Servis teki kasko ya gittim.

Bu zamana kadar Anadolu sigorta yaptırıyordum vede memnundum , tamamen duygusal nedenlerle ve Acenta nın önerisi ile bu sene HDİ kasko yaptırdım , Acenta her türlü garantiyi Verdi , HDİ sigortayı bilmedigim için ısrarla sordum... benim başım agrırsa sizin de başınızı agrıtırım ona gore .. dedim . sonuç olarak 2011 GL AT arabama sanırım 850 TL gibi Kasko yaptırdım ( öyle kısıtlama vs yok , anahtar teslim vs vs )

bilmiyorum nasıl ?

• Aracı alalı 1.5 yıl oldu daha kasko yaptıracam :D
  • Selamun Aleykum.Uzun zaman oldu görüşmeyeli.Maaşallah forum baya aktif.Hazır gelmişken bir soru sorayım.Benim sol arka kapıda kol koymalık siyah basamak hafif oynuyor.Bu takılmalı mı yapıştırmalı mı.Nasıl yapmalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rhbr27

quote:

Orijinalden alıntı: captainzed

quote:

Orijinalden alıntı: rhbr27

Herkese selamlar, arabaya yavas yavas alisiyorum. Araba beni gaza basmaya resmen tahrik ediyor,gucu hissetmek icin.. Gaz pedali kisa tutulmasina ragmen devrini bulmasi zaman almiyor, aslinda 3000 devrin ustune cikinca kaputun altinda bir canavar gizli oldugunu anliyorsunuz ama malum sebebler bu keyfi torpuluyor.
    Arabayi kisa bir sure once aldigim icin yakit olcumu yapmaya calisiyorum. (Manuel vites benzinli 17 binde) 100tl benzinle 240 km civari genelde sakin kullanimla. bu degere manuel kullanan arkadaslar ne der,tamami sehirici, (sehir antep biraz engebesi bol lakin yolumun yarisi cevre yolu gibi trafiksiz) .. Aslinda ben size yol bilgisayarini soracaktim ama konu yine yakit tuketimine donecegi icin boyle bir girizgah yaptim. Yol bilgisayarina gore yakit ortalamam 7lt nin altinda gozukuyor( 6.7-6.8 gibi) makul hatta iyi bir oran benim icin ama gercek olcum sonucu yukarda belirttigim gibi 8,5 lt gibi gozukuyor. Yol bilgisayarinda mi sapma var bende mi? ;))

Eğer yol bilgisayarının 100 tl lik benzinde ne kadar yaktığını göstermesini istiyorsanız 100 tl lik benzin aldığınızda o 6,8 lik değeri sifirlamaniz lazim. Sizin o 6,8 lik değer kaç bin km lik uzun yol dahil hesaptir kim bilir.

Bir sonraki mesajimda gostergeyi sifirladigimi belirtmistim demek ki onu gormemissiniz. Araci aldigim kisi 15 binde bakima girdim dedi ama garanti belgesi ve servis kayit kitabı tertemiz, bakimin işlenmesi gerekmiyor mu? Arabada sadece şu küçük yag değişim belgesinden var. Acaba eski kullanici servis disinda mı bakim yapti ya da sadece yyağı mı değiştirdi? Bi tuhaflik var ama.. zaten alirken servis kayıtlarını sordugumda bulamadığını soylemisti. Aracın garantisi de yanmistir oyleyse.. canım sıkıldı bak simdi .

Pardon görmedim hocam. Evet arabanın yağı ve filtreler çok onemli. 5.30 dan daha kalın yani 10w40 yağ kullanilmissa araba ısınip yağ incelinceye kadar çok yakarsiniz. Şunu gördüm ki servisler bile arabanın yağı 5w30 iken 10w40 yağ koyuyorlar . Ayrıca filtre olarak da linki paylasilmisti primera ya da subaru 2.0 filtresihttp://forum.donanimhaber.com/m_95717363/f_//tm.htm#95717363 bu filtreyi takinca yakıtım çok düştü. Yine bujiler de benzinde 105 000 tüpte 80-90 000 den fazla yapmamış olması lazim. Bakım önemli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim maestro35.. senin paylaşımların ve herkeze verdiğin ayrıntılı bilgilerden gerçekten çok faydalanıyorum forum'un lokomotifisin saygılar sunarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

quote:

Orijinalden alıntı: spawn07

Saygıdeğer hocam kasko için ne kadar ödediniz bilgi verirseniz sevinirim bende düşünüyorum kasko yaptırmayı saygılar..

Fırat a sormuşsunuz ama bilgi olması açısından bende bir kelam edeyim.

Geçen Nisan da kasko yenileme zamanı gelince biraz araştırdım , ben kasko yu arabamın bakımlarını yaptırdıgım Servis e yaptırıyordum . Bu sene ilk etapta başka yerlerden teklif aldım , Sonra Servis teki kasko ya gittim.

Bu zamana kadar Anadolu sigorta yaptırıyordum vede memnundum , tamamen duygusal nedenlerle ve Acenta nın önerisi ile bu sene HDİ kasko yaptırdım , Acenta her türlü garantiyi Verdi , HDİ sigortayı bilmedigim için ısrarla sordum... benim başım agrırsa sizin de başınızı agrıtırım ona gore .. dedim . sonuç olarak 2011 GL AT arabama sanırım 850 TL gibi Kasko yaptırdım ( öyle kısıtlama vs yok , anahtar teslim vs vs )

bilmiyorum nasıl ?

temmuz 2014 te Aksigorta ile görüşüp GENİŞLETİLMİŞ SİGORTA yaptırdım, 568 lira, 9 taksitle ödüyorum,
    iyi mi kötü mü bilmem , ama şunu yazabilirim dikiz aynası ile ilgili sorun yaşadım netten yazdım ertesi gün hem merkez hem de Eskişehir bölge den dönüş yapıp ne yapılır anlattılar,

en son dikiz aynam kırıldı diye anlaşmalı servise gittim, netten kontrol ettim belge eksik , hasar oranı %0 yazılı, dikiz aynam halen değişmedi başvuru 13 ekim 2014,
    umarım faydası olur,

• arem21 A kullanıcısına yanıt
    Eyvallah... Onu da düşünüyorum. Bu ara buzdolabı sitelerine çok takılıyorum. Acayip bilgilere sahip oldum...
    Bayillere gittiğimde soruyorum. Bu modelin sesi 44 ötekinin 40 DB. Fark % 10 mu yani diyorum. Evet beyefendi % 10 luk ses farkı için değmez gibi laflar edince sinirlenip çıkıp gidiyorum. Mal; satıcı olmuş, ses çizelgesinin aritmatik değil de logaritmik olduğundan heberi yok...
  • İyi akşamlar forum ahalisi ,

Affınıza sığınarak bu akşam biraz lezzet olaylarını paylaşmak istedim , görselleri özellikle kısıtlı paylaşmaya gayret edeceğim . Amacım arada sırada sözünü ettiğim lezzetleri sizlere gösterebilmek...

Bu iş güç arasında nereden çıktı diye düşünebilirsiniz , açıklayayım efendim.. Uzun zamandır iş güç derken iyice bunalmıştım , geçen hafta işyerinde bir arkadaş Tire den Tulumba tatlısı getirmiş ( Kızı dünya ya geldi , kız tatlısı yedik ) olayın başlangıç aşaması burası , dünden beri aklımda Tire ye gitmek vardı...

Bugün 15:50 de işyeri otoparkından marşa bastım.. ver elini Tire

Önce Torbalı sapağından ayrıldıktan sonra uçsuz bucaksız görülen bir Ova , Pamuk-Mısır-Lahana tarlaları... bir görsel..

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro35 -- 21 Ekim 2014; 19:13:30 >

• resimler yüklenmiyor... boyutları küçülttüm olmadı.. tekrar deniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro35 -- 21 Ekim 2014; 20:40:27 >
  • yazma hevesim kursağımda kaldı , forum dan kaynaklanan bir problem ile resimleri yükleyemiyorum , başka bir sitede kontrol ettim problemsiz yükleniyor, geçici bir sorun var sanırım....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim8864

Merhaba arkadaşlar bende İstanbul dayım kış lastiğinde bayağı tereddütde kaldım.Güvenlik açısından alayım dedim.Kış belki 3 ay ama önemli. Normalde Michelin energy +saver dört mevsim lastik alacaktım.İnternetden bulduğum Pendik Kaynarcada Lastikçide konuştuk.Adamın Mercedesi var. Git bak benim aracımda hangi kış lastiği var.Gittim baktım Petlas adam dediki sen boşuna 300 tl tanesine verip markalı bir şey almana gerek yok.Al petlası bu dediğim Petlas 205/60 R16 92H Snowmaster W651 Kış Lastiği gerisine karışma.Eğer memnun kalmazsan aynen iade alacağım dedi.Nisana da Michelin energy saver + yı öneriyorum dedi.Bizde gaza geldik 180 tl den 4 tane Petlası taktırdık.Hidrojeni bastırdık çelik sibop taktırdık.Çelik sibop kapaklarıda hediye oldu ama iki günde uçurdular. YAKALARSAM SİBOPLARIMI ÇALANI VAR YA

BU ARADA ADAM TÜM MARKALARIN BAYİSİ ELİNDE HERTÜRLÜ LASTİK VAR.SADECE PETLAS IN DEĞİL ZATEN YAZ İÇİN MİCHELİN ÖNERDİ.

SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ NEDİR.

Bir an " yahu, ben bunu ne zaman yazmışım" diye düşündüm...
    Ben de oldukça uzun araştırmalardan sonra Petlas ta karar kıldım. 215 60 17 lastik bir çok markada 400-450TL civarı ( yanlış anlamayın, tanesi ) iken, petlas ınki 230TL ye alınabiliyor.
    Konuştuğum kişiler ( ki bazıları özellikle ticari araç kullanıcısı, uzun yol ya da şehir içi otobüs şoförlüğü yapıyor ) ısrarla ve şiddetle Petlas dedi.

Bakalım, taktırdık biz de, karda-yağmurda göreceğiz...

• quote:

Orijinalden alıntı: firat74

HERKESE MERHABA,
    foruma yazmayalı uzun zaman geçti derim,
    fourseason geçmiş olsun Allah şifa versin aile büyüklerine,
    maestro dikiz aynası için geçmiş olsun,
    sx4 araç alan arkadaşlar araçlarınız hayırlı olsun, 40 yaşında trafiğe
    çıkan biri olarak SX4 araç özellikle otomatik oluşu nedeniyle çok
    kullanışlı, öyleki nisan 2014'den bugüne geçen sürede, ş.içi trafik olsun ş.arası
    olsun eşim elini direksiyondan bırakma (ara sıra makas yapanlara ve bilerek
    sorun çıkaranlara ) diyor,

bir sorum var ;

sx4 te conti lastikler var 4 mevsim, buna rağmen kış lastiği almam gerekir mi?
    var olan 4 mevsim yeterli olmaz mı?

iyi akşamlar herkese,

Fırat hocam; konuştuğum, lastik işinden anlayan ( büyük kısmı profesyonel sürücü ya da lastikçi ) hemen herkesin bir ağızdan söylediği şey "4 mevsim, büyük yalan"
    Eğer kullanım şartlarınız ağırlıklı olarak yağmurlu, çamurlu, karlı kış şartlarıysa şiddetle kış lastiğini tavsiye ederim.

Önceki yıl, karın ilk yağdığı akşam iş dönüşü, abartmıyorum, sadece 5-6 derecelik bir yokuşta 4x4 ler de dahil herkes kalırken, 2. viteste, kalanların arasından slalom yapa yapa yaklaşık 150mt çıkmak, ardından inişte millet frene dokunduğu anda bariyere yapışırken zınk diye durmak, inanılmaz büyük bir keyif ve çok büyük bir ders oldu bana.

Durumunuz elveriyorsa, kesinlikle kış lastiği kullanın. Unutmayın; güvenlikten tasarruf olmuyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: scelbis

quote:

HERKESE MERHABA,
    kullanışlı, öyleki nisan 2014'den bugüne geçen sürede, ş.içi trafik olsun ş.arası

bir sorum var ;

iyi akşamlar herkese,

Fırat hocam; konuştuğum, lastik işinden anlayan ( büyük kısmı profesyonel sürücü ya da lastikçi ) hemen herkesin bir ağızdan söylediği şey "4 mevsim, büyük yalan"
    Eğer kullanım şartlarınız ağırlıklı olarak yağmurlu, çamurlu, karlı kış şartlarıysa şiddetle kış lastiğini tavsiye ederim.

Önceki yıl, karın ilk yağdığı akşam iş dönüşü, abartmıyorum, sadece 5-6 derecelik bir yokuşta 4x4 ler de dahil herkes kalırken, 2. viteste, kalanların arasından slalom yapa yapa yaklaşık 150mt çıkmak, ardından inişte millet frene dokunduğu anda bariyere yapışırken zınk diye durmak, inanılmaz büyük bir keyif ve çok büyük bir ders oldu bana.

Durumunuz elveriyorsa, kesinlikle kış lastiği kullanın. Unutmayın; güvenlikten tasarruf olmuyor...

scelbis kardeşim, cevap için çok sağol,
    bu kış lastiği tüm araç tipleri için mecburi oldu mu?
    petlas bakacam nasipse,

• quote:

quote:

quote:

HERKESE MERHABA,

bir sorum var ;

iyi akşamlar herkese,

scelbis kardeşim, cevap için çok sağol,
    bu kış lastiği tüm araç tipleri için mecburi oldu mu?
    petlas bakacam nasipse,

Ticari araçlara 1 Aralık dan itibaren zorunlu, şimdilik özellere bir şey yok.
    Eğer çevirmeleri düşünüyorsanız, o adamına göre; çivili lastik üzerine zincir taktıran memur bile gördüm.

• quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar bende İstanbul dayım kış lastiğinde bayağı tereddütde kaldım.Güvenlik açısından alayım dedim.Kış belki 3 ay ama önemli. Normalde Michelin energy +saver dört mevsim lastik alacaktım.İnternetden bulduğum Pendik Kaynarcada Lastikçide konuştuk.Adamın Mercedesi var. Git bak benim aracımda hangi kış lastiği var.Gittim baktım Petlas adam dediki sen boşuna 300 tl tanesine verip markalı bir şey almana gerek yok.Al petlası bu dediğim Petlas 205/60 R16 92H Snowmaster W651 Kış Lastiği gerisine karışma.Eğer memnun kalmazsan aynen iade alacağım dedi.Nisana da Michelin energy saver + yı öneriyorum dedi.Bizde gaza geldik 180 tl den 4 tane Petlası taktırdık.Hidrojeni bastırdık çelik sibop taktırdık.Çelik sibop kapaklarıda hediye oldu ama iki günde uçurdular. YAKALARSAM SİBOPLARIMI ÇALANI VAR YA

BU ARADA ADAM TÜM MARKALARIN BAYİSİ ELİNDE HERTÜRLÜ LASTİK VAR.SADECE PETLAS IN DEĞİL ZATEN YAZ İÇİN MİCHELİN ÖNERDİ.

Ben de oldukça uzun araştırmalardan sonra Petlas ta karar kıldım. 215 60 17 lastik bir çok markada 400-450TL civarı ( yanlış anlamayın, tanesi ) iken, petlas ınki 230TL ye alınabiliyor.
    Konuştuğum kişiler ( ki bazıları özellikle ticari araç kullanıcısı, uzun yol ya da şehir içi otobüs şoförlüğü yapıyor ) ısrarla ve şiddetle Petlas dedi.

Evet Petlas ı bende taktırdım ama siz neden 21560 17 di taktırdınız. Ben de 180 tl den peşindi galiba taksitli olunca 190 a geldi.

• quote:

quote:

quote:

Evet Petlas ı bende taktırdım ama siz neden 21560 17 di taktırdınız. Ben de 180 tl den peşindi galiba taksitli olunca 190 a geldi.

Ben ASX e aldım lastikleri, Kartal dan. Bizim SX4 Çanakkale de, kışın pek kullanılmıyor, ona almayacağım.

• Torbalî'dan Tire ye giderken uçsuz bucaksız verimli Ovalar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

Torbalî'dan Tire ye giderken uçsuz bucaksız verimli Ovalar...

Forum'a Foto yüklenemiyor... bugünde pes ettim

• rhbr27 R kullanıcısına yanıt
    Benim aracında daha 350 gün garantisi var. Aldığımda 20bindeydi şimdi 31bin oldu, bugün yarın yağ ve filtre değişimi yaptırcam. Alırken suzuki bayisi 20bin bakımını yaptık dedi, ama kayıtları kontrol ettirdiğimde öyle bir bakım görünmedi. Zaten gözümde tutmamıştı adamları. Şimdi malzemeleri alıp bir ustaya götürecem ona yaptırtacam. Üretim hatası filan yoksa araç sıkıntı çıkaran bir araç değil zaten. 100binlere geldiğinde de garanti bitmiş olucak. Siz de tavsiyem servise dünya para bayılmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakeerus

Benim aracında daha 350 gün garantisi var. Aldığımda 20bindeydi şimdi 31bin oldu, bugün yarın yağ ve filtre değişimi yaptırcam. Alırken suzuki bayisi 20bin bakımını yaptık dedi, ama kayıtları kontrol ettirdiğimde öyle bir bakım görünmedi. Zaten gözümde tutmamıştı adamları. Şimdi malzemeleri alıp bir ustaya götürecem ona yaptırtacam. Üretim hatası filan yoksa araç sıkıntı çıkaran bir araç değil zaten. 100binlere geldiğinde de garanti bitmiş olucak. Siz de tavsiyem servise dünya para bayılmayın.

:D ben ilk 10 bin bakımında garantiyi yaktım.Servis 420 lira istedi yağ filtre değiştirmeye.Yağı filtreleri aldım ibrahim ustada aldım solugu, yemişim onların garantsini dedi haletti yarım satte:D
  • 
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.