Şimdi Ara

DH Özel: AMD'nin Trinity kod adlı 2. nesil Fusion işlemci ailesinin detayları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
19.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Masaüstü. Bılgısayarlar 'çünkü çok saçma ama laptoplar. İçin çok güzel bırsey
  • Bu ne ya, herkes -2 yorum almış kafadan, nasıl oluyor öyle, sadece oy veren manyaklarmı dolaşıyor forumlarda?
  • bence son 3-4 senenin en guzel mimarisi budur. amd, tam gaz bu platforma yonelmeli. hem kendi islemcisini saticak hemde crossfire uyumlu olarak kendi ekrran kartini. bir tasla iki kus.
  • cpu ve gpu sistemini dahada geliştirmesi daha mantıklı bence tablet pclerde muazzam farklar yaratabilir.
  • Trinity geliyor...

Tamam artık. 2017 de gelir hayırlısıyla...
  • AMD 64 bit'i sanırım toprağa gömecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dellino -- 25 Ekim 2011; 22:46:00 >
  • pek de dank işte budur denecek gibi görünmüyor orta giriş seviyesinde bir işlemci olacak gibi adını hakkeden bir fx işlemci çekirdekleri ve sağlam gpulu bir işlemci tasarlayıp satmasını herkes bekliyor
  • daha bir önceki amd ile ilgili haberde yorumda bulunmuştum rew b3 gelir diye adamlarla pişti olduk 2. nesil işlemcilerini çıkarıyorlar; uzun lafın kısası bence amd-intel danışıklı bir dövüş sergiliyorlar bir dönem biri ezik bir dönem diğeri birileri sizi fena halde aldatıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamblue35 -- 26 Ekim 2011; 19:43:09 >
  • Gelmeden yorum yapmak zor. Bulldozer 5 sene beklendi de ne oldu?
  • millet bulldozer işlemciler durumu yüzünden amd`ye sanki amd`de intel`deki gibi bir yönetim varmış gibi muamele yapıyor

oysaki buldozer işlemci çıktıktan sonra tasarımın hatalı olduğu anlaışılması durumundan yönetimdeki boşluk anlaşılıyor

amd`de 2007 senesinden beridir yönetici değişimi dolayısıyla yönetimde sorun var

bu sebepten harcanan seriler fx70, buldozer

amd 6 ay boyunca ceo arayışındaydı çünkü amd reklama onu bunu şişirmye değil kaliteye müşteriye saygıya önem veriyor

firma var firma var

amd piyasaya sürdüğü buldozer işlemcinin 2600k`nın gerisinde kaldığını bizzat kendi açıklıyor

ama intel çıkardığı sandy bridge işlemcinin gerçekte halefinden %15 olmasına rağmen millete %50 daha hızlı olduğunu yutturmak için sandy bridge ile gerçek 4 çekirdek olmayan 2x2 işlemci ile karşılaştırmasını yaptı

fark ortada!
  • gereksiz yere ( - ) basan ruh hastaları kimler, keşke puanlama yapanların adlarıda görülebilseydi iyi olurdu çoluk çocuk ergen tıfılların önüne geçilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salvation27

Ben amd başkanı olsaydım :D bütün çalışmalarımı yeni bir işlemci üzerinde sürdürürdüm, çok yoğun bir şekilde ve extra mesaili..adam gibi bir işlemci çıkarıp ama gerçekten adam gibi olacaktı öyle bir adam ki 990x extreme ile kafa kafaya gidecekti fiyatınıda 400$ olarak belirlerdim. Oondan sonra satışı görün.rahat 3 sene 1. olurdum.3 sene içerisinde aynı çalışmayı üst düzey işlemci için harcardımoldu bitti..

İşler senin dediğin gibi olsaydı atı alan üsküdarı çoktan geçerdi. Sen yeni bişey çıkarttın diyelim AMD olarak, işe yarayan bişey (PREFETCH komutu mesela). Bakıldı edildi, hem işe yarıo güzel hem performans faln arttırıyor dimi? Intel ne yapıyo, o da kendisi tamamen aynı işi yapan PREFETCH komutu çıkartıyor. Sen programda assembly da PREFECTH'i kullanabiliyosun çünkü senin görebildiğin en sonra kısmı orası. Intel kendi ürettiği komutu aynı işi tamamen farklı bi yoldan yaptığından, AMD aynı zmanda Intelin PREFETCH'ini de desteklemek zorunda. Geçmiş bunun gibi tonlarca zımbırtı ile ve intelin ayak oyunlarıyla dolu.

Bütünleşik yapıda(cpu+gpu) INTEL'in düzenbazlık yapmasını dolaplar çevirmesini engelleyen ne? GPU'nun çünkü x86 ile alakası yok, CPU'nun GPU ile nasıl iletşim kuracağı veriyi nasıl işleyeceği, nerden nereye tasıl transfer ediceği vs. vs. bütün hepsinde özgürsün seni kısıtlayan yada önüne şuna buna uyumlu olman lazım diye çıkan birşeyler yok. Sonuç olarak böyle birşeyle AMD nin iyi bir iş yapması gayet normal.

• Valla şöyle düşünürsek, 1680*1050 çözünürlükte ve onun altında çözünürlükte oynayanlar için bu platform büyük bir gelecek vaat ediyor.

Tamam bu forumda çoğumuz bu çözünürlüklerde oynamak istemez ama genel PC satış ve monitor satış rakamlarına bakarsak, en fazla pay bu segmentde var ve fusion2 bu segment için hazırlanmış.

daha yeni sandy bridge'li sistem kurdum ama yazın bu platform şimdiki nesilden daha iyi performans ve daha az güç tüketirse bir tane de genel evdeki herkes tarafından kullanılmak üzere bu platformdan yapıcağım.
  • donanımhaberin haberleri yabancı sitelerde çıkıyor bu gurur verici birşey
  • quote:

Orijinalden alıntı: fullflavor1977

Valla şöyle düşünürsek, 1680*1050 çözünürlükte ve onun altında çözünürlükte oynayanlar için bu platform büyük bir gelecek vaat ediyor.

Tamam bu forumda çoğumuz bu çözünürlüklerde oynamak istemez ama genel PC satış ve monitor satış rakamlarına bakarsak, en fazla pay bu segmentde var ve fusion2 bu segment için hazırlanmış.

daha yeni sandy bridge'li sistem kurdum ama yazın bu platform şimdiki nesilden daha iyi performans ve daha az güç tüketirse bir tane de genel evdeki herkes tarafından kullanılmak üzere bu platformdan yapıcağım.

birak degmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soar.kerrigan -- 28 Ekim 2011; 2:12:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soar.kerrigan

quote:

Orijinalden alıntı: fullflavor1977 Valla şöyle düşünürsek, 1680*1050 çözünürlükte ve onun altında çözünürlükte oynayanlar için bu platform büyük bir gelecek vaat ediyor. Tamam bu forumda çoğumuz bu çözünürlüklerde oynamak istemez ama genel PC satış ve monitor satış rakamlarına bakarsak, en fazla pay bu segmentde var ve fusion2 bu segment için hazırlanmış. daha yeni sandy bridgeli sistem kurdum ama yazın bu platform şimdiki nesilden daha iyi performans ve daha az güç tüketirse bir tane de genel evdeki herkes tarafından kullanılmak üzere bu platformdan yapıcağım.
    birak degmez...

hangi verilere bakarak bu fikre vardiniz? Tum inceleme siteleri bu platform hakkinda ovguyle bahsediyorda.

• bu gpu/cpu ile orta seviyede oyun performansı yada sb 2500k dan daha öte bir gpu verimi alınabilecekse amd nin kar hanesine + kazandırmazmı nihayetinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fullflavor1977

quote:

Orijinalden alıntı: soar.kerrigan

quote:

Orijinalden alıntı: fullflavor1977 Valla şöyle düşünürsek, 1680*1050 çözünürlükte ve onun altında çözünürlükte oynayanlar için bu platform büyük bir gelecek vaat ediyor. Tamam bu forumda çoğumuz bu çözünürlüklerde oynamak istemez ama genel PC satış ve monitor satış rakamlarına bakarsak, en fazla pay bu segmentde var ve fusion2 bu segment için hazırlanmış. daha yeni sandy bridgeli sistem kurdum ama yazın bu platform şimdiki nesilden daha iyi performans ve daha az güç tüketirse bir tane de genel evdeki herkes tarafından kullanılmak üzere bu platformdan yapıcağım.
    birak degmez...

hangi verilere bakarak bu fikre vardiniz? Tum inceleme siteleri bu platform hakkinda ovguyle bahsediyorda.

hehe fark etmemissin. :D alintiya yogunlas

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.