Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (726. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.912
Cevap
100
Favori
1.364.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 724725726727728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hız sabitleme 2013 ten itibaren kaldırıldı diye biliyorum. Bende düz 2012 vardı ama bi türlü hız sabitleme düzgün çalışmadı. Şimdi Mondeo da ki, o da düz vites, kullanmak çok keyifli.
    Hele Bi de Insignia da adaptif olan var mükemmel bi şey.
    Ama IX35 te aramayın bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamirci14 kullanıcısına yanıt
    2012 model 1.6 benzinli style plus IX35 ilk sahibiyim. Hız sabitleyici uzun yolda çok büyük rahatlık sağlıyor. Aşırı dik rampa olmadığı sürece 6. viteste aracın hızını sabit tutuyor.
    3 yılda sadece 2 kez devreye girmemezlik yaptı. Motoru stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra devreye girdi. Bunun dışında hiç sorun yaşamadım.
    Bildiğim kadarıyla makyajlı kasalarda hız sabitleyici bulunmuyor.
  • Tşk ederim tüm arkadaşlara. Konu netleşti. 2013 sonrası makyajlanan kasalarda hız sabitleme kaldırılmış anlaşılan.
    Çok ilginç geliyor insana. Mercedes BMW gibi araçlarda olan 4 koltuk ısıtmalı bir araçta hız sabitlemeyi kaldırmaları gerçekten ilginç.
  • aziazi A kullanıcısına yanıt
    Bende 2014 makyajlı kasa elit ix35 var. Hız sabitlemeyi maalesef kaldırmışlar. Ama yenilik olarak 3 modlu direksiyon, ledli farlar ve ASD (Akıllı Süspansiyon Sistemi) özellikleri eklenmiş. Bu araçtan önce 2012 i30 Style vardı, kıyaslama yapmayacağım o apayrı bir konu çıkarır şimdi. Genel olarak yakıtı dışında aracımdan memnunum ama hız sabitlemenin kaldırılması, aracı özellikle şehirler arası yollarda kullandığım için benim için büyük eksiklik oldu diyebilirim.
  • Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak. 2013 model ix35 sahibiyim. Aracın dikiz aynasında pusula gözüken küçük ekranda hava durumunu, derecesini gösterebiliyor muyuz? Dikkatli bakınca içinde derece vs altyapısı gözüküyor.

• Iyi gunler arkadaslar bende ix35 almak istiyorum fakat 2012 style plus 1.6 mi 2013 mu tam bilemedim, arada para farki var biraz, benim asil sorum 2012 ile 2013 arasinda fark var mi acaba

• Arkadaşlar, elimde 2012 Style Plus ön radyo cd çalar ve ekran vardır. Necvox taktırdığım için hiç kullanılmamıştır. Ihtiyacı olan varsa özelden görüşebiliriz. Uygun fiyata vereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamirci14 -- 1 Şubat 2016; 9:07:20 >
  • beyler aracımda Bluetooth a bağlanamıyorum.bluuetothu açıyorum arabada ve telefonda setup>phone>select yapıyorum ama selec bölümündeki liste boş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ___golge___ -- 27 Şubat 2016; 15:08:48 >
  • Aracın 2 bakımını yaptıracagım tahmini fiyat ne olur...

• uninvited75 U kullanıcısına yanıt
    450-550 arası olur, Balata değiştirmek gerekebilir, ön balatalar 250 tl

Kolay gelsin.
  • arkadaşlar merhaba,

babamın 2012 model ix35 aracı var, 2.0 dizel 177 hp modeli.

lastik ölçüleri 225 55 r18 , yaz lastiği bakıyoruz , fiyatı göz önüne almadan önerebileceğiniz bir model var mı ?
  • Sayın KAYDIRAK,
    Ben de aynı araç için arıyorum ve kış bitiminde almam lazım. İl araştırmalarım aşağıdadır.
    Michelin Primacy 3 GRNX, (yaklaşık 650 TL )
    Continental cross contact (630 TL)
    Goodyear Efficientgrip (525 TL)
    Goodyear Eagle LS2 (520 TL)
    Petlas Explreo H/T (400 TL)
    Bunlardan birini tercih edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: youdiditwellslowly

Sayın KAYDIRAK,
    Ben de aynı araç için arıyorum ve kış bitiminde almam lazım. İl araştırmalarım aşağıdadır.
    Michelin Primacy 3 GRNX, (yaklaşık 650 TL )
    Continental cross contact (630 TL)
    Goodyear Efficientgrip (525 TL)
    Goodyear Eagle LS2 (520 TL)
    Petlas Explreo H/T (400 TL)
    Bunlardan birini tercih edeceğim.

kaytherock lise dönemlerimden kalma bi nick. yaş oldu 27, değiştiremedik gitti

sizin lastik ölçüleriniz ne ? eğer babamın aracıyla aynıysa (225-55-18) çok yüksek fiyatlar vermişler size.

michelin türkiye yolları için iyi değil deniyor ve balon problemi varmış.

goodyear efficientgrip suv ve continental crosscontact arasında kaldım ben de. babam anlamadığından ben araştırıyorum onun yerine.

goodyear'ın ömrü daha uzun testlerden yorumlardan anladığım kadarıyla. crosscontact ise diğer konularda az bi miktar daha üstün. aşağıdan bakabilirsiniz.

efficientgrip suv adac testi :https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/215_65_R16H_details.aspx?testId=114&recordId=2487

crosscontact adac testi :https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/215_65_R16H_details.aspx?testId=114&recordId=248

efficientgrip kullanıcı oyları/yorumları :http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/EfficientGrip-SUV.htm

crosscontact kullanıcı oyları/yorumları :http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Continental/Cross-Contact-UHP.htm

eagle ls2 hakkında doğru düzgün birşey yok internette o yüzden onu pek düşünmedim.

• BUnlar internet fiyatları. Bayilerde daha düşük olabilir. Benim aracım da 2.0 2012 IX35
    Bundan önceki 3 SUV araçlarımda Michelin kullanmıştım pahalı ama balon vs sorunu yaşamadım. Araçla verilen Hankook bence iyi bir lastik değil.
    Benim tercihim büyük ihtimalle
    Goodyear Efficient grip
    Continental crosscontact
    veya Dunlop SP SPORT FM800 (389 TL, interne fiyatı)
    üçünden biri olacak.
    Piyasada lastik alırken yük indeksine dikkat edin bizim araçlara en az 98'liklerden takmak lazım. 1.6 IX35'ler Fluence'lere lastiği bile takıyorlar.
  • hocam sizin fabrika çıkış ölçüleriniz de 225 55 r18 mi ? az önce aradığım bi lastikçi ix35 lerin 235 55 18 olduğunu söyledi ama babamın kış lastiği 225. fabrika çıkışı hankookları attığı için göremiyoruz orjinal boyutları.

evet en az 98liklere bakmak lazım haklısınız.

michelin marka olarak çok iyi olsa da türkiye yolları için genel olarak tavsiye etmiyorlar o yüzden soğudum.

dunlop sp sport fm'in o ölçülerini bilmiyorum da genel olarak orta seviye bi lastik olduğu söyleniyor.

crosscontact ve efficientgripten birini alırız muhtemelen. bir çok bayiyi aradım. goodyear için en uygun 430, conti için 420 tl fiyat aldım. her iki lastik de başabaş gibi performans olarak da. goodyearın km ömrü daha uzun denmiş sadece.

bu arada sizin aracınız kaç km'de ve satarsanız tahminen kaça gider ? babamı ix35i satıp bmw x1 almaya ikna etmeye çalışıyorum da :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 22 Şubat 2016; 16:57:06 >

• Evet babanız doğru hatırlamış. Lastikler 225, 55, 18.
    Aracım 2012 model amam 2013 çıkışlı ve 60bin km'de. Tahminen 85-95 arası satılabilir.
    IX35 sonrası, X1 biraz küçük gelmez mi ve baz modeli 140bin civarı diye hatırlıyorum (BMW ile Hyundai'nin malzeme ve işçilik kalitesi karşılaştırılmaz ama).
  • quote:

Evet babanız doğru hatırlamış. Lastikler 225, 55, 18.
    Aracım 2012 model amam 2013 çıkışlı ve 60bin km'de. Tahminen 85-95 arası satılabilir.
    IX35 sonrası, X1 biraz küçük gelmez mi ve baz modeli 140bin civarı diye hatırlıyorum (BMW ile Hyundai'nin malzeme ve işçilik kalitesi karşılaştırılmaz ama).

babamlar da biraz daha küçük bir araç istiyor aslında. ix35 kadar büyük olması şart değil. x1 ve a3 tam istediği büyüklükte araçlar. değiştirmeye kararlı olduğunda direk bunlardan birini aldırırım :)

siz lastik konusunda karar verdiniz mi bu arada ?
  • 4x4 sizin için önemli değilse doğrudur. Ben yaz kış dağ bayır gezdiğim için ve de donanım ve aksesuar nedeniyle IX35'i tercih etmiştim.
    Lastik için Dunlop, Lassa veya Continental'den biri olabilir. Henüz almadım. Nisan başında alacağım.
  • quote:

4x4 sizin için önemli değilse doğrudur. Ben yaz kış dağ bayır gezdiğim için ve de donanım ve aksesuar nedeniyle IX35'i tercih etmiştim.
    Lastik için Dunlop, Lassa veya Continental'den biri olabilir. Henüz almadım. Nisan başında alacağım.

michelin primacy 3 neden düşünmediniz hocam ?
  • Pahalı olduğu için.
  • 
Sayfa: önceki 724725726727728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.