Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, malum yaz ayları içindeyiz. Tatil için yolculuklar yapıyoruz. Bu konuda araçlarımızın gerekli güvenliğe sahip olmalı. İşte, uzun yola çıkmadan önce araçlarımızın nerelerini gözden geçirmemizi anlatan bir video;

http://www.uzmantv.com/uzun-yola-cikmadan-once-arabada-ne-tur-bakimlar-yapilmali
  • Güzel paylaşım..
    Eline sağlık..
  • Arkadaşlar şuna bir bakar mısınız..? Bu nasıl bir şeydir yaa..?

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

Not: IBS Motorsport'tan alıntıdır.
    http://www.ibsmotorsport.com/Client/index.htm
  • O ne öyle yahu...
  • kolleksiyon yapmış, o kadar filitreyle denizde bile havasız kalmaz...
  • Arkadaşlar aracımın devirlenişi mükemmel ya. Birkaç gündür yatıyordu araba, biraz dolaşayım dedim (benzin ucuzladı ya ondan biraz gaz geldi sanırım ) çıktım yola dedim motor atsın kurumlarını. :) Biraz redline bölgelerde kullandım arabayı spor bir otomobilden hiçbir farkı olmadığını bir kez daha anladım. Tabi sadece performans konusunda. Ancak yüksek hızda savuruyor ve virajlarda aşırı yana yatıyor. Spor otomobillerden farkı bu... Aman paliocular dikkatli girin virajlara, benden tavsiye. Kazasız belasız cezasız günler
  • Berat Kandiliniz Mübarek olsun arkadaşlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tr_rider

Berat Kandiliniz Mübarek olsun arkadaşlar...

Sağolun, sizin de beraat kandiliniz mübarek olsun.
  • Kandilimiz mübarek olsun arkadaşlar..
    Allah milletimize nice kandiller görmeyi nasip etsin..
  • Bütün palioculara merhaba. 2003 1.2 16 V. EL Çelik Gri Yakıt: 100 YTl ile 400 Km.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |cash| -- 18 Ağustos 2008; 22:53:24 >
  • Merhaba benim bazı sorunlarım var.
    1. sorunum 2000 Km önce bir bakım yaptırdım. Bunların içinde ön takımdan bir kaç parçada değişmişti (tam hatırlamıyorum faturada yazıyor) neyse konuya geleyim, şimdi ön tekerlerden sanki boşluk varmış gibi ses gelmekte.
    2. sorunum ise kalkışımda değişiklikler oluştu, yani hem zor kalkıyor hemde sanki motorda bişey sallanıyor gibi sesler geliyor.

Servise gideceğim ama gitmeden önce size danışayım dedim. Bundan önceki götürdüğüm servisi değiştirecem tanıdık ama iyi yapamıyor. Bursadan paliocu varsa servis önerisi olursa sevinirim. Teşekürler
  • Çok soru sordum ama ben arabayı ışık yandıktan sonra bile bazen doldurmadan kullanıyorum. Sakıncalı mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ezelya

Çok soru sordum ama ben arabayı ışık yandıktan sonra bile bazen doldurmadan kullanıyorum. Sakıncalı mı?

Benzin ışığı yandıktan sonra kullanmanın yakıt pompasına zararlı olduğunu hatırlıyorum. lpg taktırınca firmanın verdiği kitapçıkta aracınızdaki benzin seviyesini çeyrek deponun altına düşürmeyin yazıyordu.
  • @ezelya, hoşgeldiniz

Sorularınıza cevap vermeye çalışayım;

1. Boşluk varmış gibi olması sanırım amortisörlerden kaynaklanıyor. Zaman geçtikçe amortisörde ufak bir boşluk oluşuyor. Bu boşluk benim araçta da çok az var, hissediyorum. Bir zararı olduğunu sanmıyorum (sadece bu durum için)

2. Aracınız kaç bin km de? aracınızda bir ivmeleme zayıflığı, aşırı bağırma varmı? Eğer bunlar varsa debriyaj balatanızın bitmesine az kalmış demektir.

3. Benzin ışığı yandıktan sonra o durumda fazla kullanmamaya çalışın. Yoksa aracınızın katalitik konvertörüne zarar verebilirsiniz. Malesef Bursa'da tanıdığım bir servis yok.
  • Cevaplar için teşekürler hemen bi servise gitmem gerek. Aslında ben aracım satmak istiyordum megane2 almak için kısmet olup değiştiremedim. Artık aracıma bineceğim, değiştirmekten vazgeçtim. (Sadece küçük geldiği için performas/Yakıt bakımından çok memnunum)
  • quote:

Cevaplar için teşekürler hemen bi servise gitmem gerek. Aslında ben aracım satmak istiyordum megane2 almak için kısmet olup değiştiremedim. Artık aracıma bineceğim, değiştirmekten vazgeçtim. (Sadece küçük geldiği için performas/Yakıt bakımından çok memnunum)

Daha biraz önce Renault bölümündeki açtığınız konuya baktım. Bence de değiştirmeyin. Kliması var Airbag'i var gayet yeterli. Eğer alacaksanız da Megane'ın tekno paketli modelini bulabilirsiniz o ilandaki megane fiyatına. Tekno pakette neler var; hız sabitleyici, xenon farlar vs.. güzel özelllikler var.
  • İyi geceler Palio'cular..

@ezelya hoşgeldin arkadaşım..

Arkadaşlar sorularına yanıt vermişler ama ilk sorunu tam olarak anlayamadım.. Aracı kullanırken direksiyonda bir boşluk mu hissediyorsun..? Böyle birşey varsa direksiyon kutusundan da yapabilir.. Benim Tipo'da olmuştu, ustam gevşeyen bir iki civatayı sıktı süper olmuştu..
    Bir de yeni bakım yaptırdım diyorsun, bakım esnasında tam sıkılmamış bir parça bile 2000 kmde gevşeme yapabilir.. Genelde ön takım değiştirildikten sonra ustalar "Hocam 100-150 km sonra gel bir daha sıkalım" derler..

Vakit kaybetmeden baktırmanda fayda var.. O zamana kadar aman dikkatli ol, sürat ve ani hareket yapma..
    Kazasız belasız cezasız sürüşler dilerim..
  • Teşekürler. Boşluk hissi tekerlerden geliyor sanki. Ama en kısa zamanda hemen gideceğim servise.
    quote:

Orjinalden alıntı: nrglife

İyi geceler Palio'cular..

@ezelya hoşgeldin arkadaşım..

Arkadaşlar sorularına yanıt vermişler ama ilk sorunu tam olarak anlayamadım.. Aracı kullanırken direksiyonda bir boşluk mu hissediyorsun..? Böyle birşey varsa direksiyon kutusundan da yapabilir.. Benim Tipo'da olmuştu, ustam gevşeyen bir iki civatayı sıktı süper olmuştu..
    Bir de yeni bakım yaptırdım diyorsun, bakım esnasında tam sıkılmamış bir parça bile 2000 kmde gevşeme yapabilir.. Genelde ön takım değiştirildikten sonra ustalar "Hocam 100-150 km sonra gel bir daha sıkalım" derler..

Vakit kaybetmeden baktırmanda fayda var.. O zamana kadar aman dikkatli ol, sürat ve ani hareket yapma..
    Kazasız belasız cezasız sürüşler dilerim..

• Ya birde araçların sonu yok, insan bir şey alınca hep onun daha üstünü istiyor. Ben paliomla mutlu mesut yaşayacağım.
    quote:

Orjinalden alıntı: Energetic

quote:

Cevaplar için teşekürler hemen bi servise gitmem gerek. Aslında ben aracım satmak istiyordum megane2 almak için kısmet olup değiştiremedim. Artık aracıma bineceğim, değiştirmekten vazgeçtim. (Sadece küçük geldiği için performas/Yakıt bakımından çok memnunum)

Daha biraz önce Renault bölümündeki açtığınız konuya baktım. Bence de değiştirmeyin. Kliması var Airbag'i var gayet yeterli. Eğer alacaksanız da Megane'ın tekno paketli modelini bulabilirsiniz o ilandaki megane fiyatına. Tekno pakette neler var; hız sabitleyici, xenon farlar vs.. güzel özelllikler var.
  • Mrb Arkadaşlar.

Bir kaç gün önce Fiat Çağrı Merkezini aradım.. Palio'mu 2.El aldığım için kullanım kılavuzu yoktu:( Görevliye gerekli bilgileri verdim (Ad Soyad Adres Plaka Şasi No vs..)
    "Efendim şu anda fabrikamız bir revizyondan geçiyor o yüzden kitapçığı göndermemiz bir süre zaman alacak" dediler "Ne kadar sürer, tahmini bir süre verebilir misiniz, 2 hafta, 1 ay, 3 ay?" "Hiç bir şekilde bir süre veremiyorum, ama kaydınızı aldım olabilecek en kısa zamanda gönderilecek" Teşekkür edip kapattım.. Ama içimden nasıl kızıyorum "Fabrikanın revizyonuyla kılavuzun ne alakası var..? Zaten 1.2 üretimini bitirdiler.. Ellerinde yedek yoksa bir parti daha basılır olur biter.. vs.vs."

Aradan 2-3 gün geçti, bir baktım kargoyla gelmiş.. Nasıl sevindim, nasıl mutlu oldum bilemezsiniz.. "İşte bu.." dedim.. Adamlar kıvırtmadan ne var ne yoksa açıkça söyleyip en kısa zamanda gerekli işlemi yapıyorlar.. "Abi hemen gönderiyorum, bizzat ben ilgilenicem.." deyip hiç bir işlem yapmadan başından savma gibi müşteri hizmeti sunan bunca firma varken Fiat'ı bu titizliğinden dolayı tebrik ediyorum.. "BRAVO FİAT.."

*** Bu arada kılavuzla ilgili sorusu olan arkadaş olursa ilgili sayfayı taratıp buraya koyabilirim
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.