Şimdi Ara

DH-BSC PC Orjinal Oyun Destekçileri (181 Destekçi) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
571
Cevap
2
Favori
20.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: loses

quote:

Orijinalden alıntı: Reznov_Viktor

Sadece BF3 alıcam orjinal olarak. Kolay kolay almam orjinal oyun.

bence sen onuda alma şimdi kim 70 lira falan verecekki oyuna zaten verenlerin alayı beyninden sorunludur dimi !!!

cehennemde yanan valla

Valla güzel oyun olursa alırım. BF3 gibi.

Yani daha öğrenci olduğuma ve ailemin de zenginliği olmadığına göre gereksiz bence bir oyuna +70 TL vermek.
    Bende isterim orjinal almak ama.. Bu hayatta oyundan başka para verilcek çok şey var.

• ben de orijinal oyun alma taraftarıyım. ama şahsen şöyle bir yol izliyorum. eğer severek ve fazlaca oynayacağım baştan belli bir oyunsa o zaman gözünün yaşına bakmadan orijinal alıyorum(starcraft 2 ve shogun 2 total war gibi). ama bazı oyunları da önce serbest bir kaynaktan indirip oynuyorum. baktım sarmadı, ben de oynamıyorum da, almıyorum da. mesela need for speed hot pursuit ve civilization V bu tür oyunlardır benim için.

bazı oyunları da çok oynadığım için, adamlara hakkını vermiş olmak, satışına ve emeklerine de bir katkım olsun diye orijinal aldım. batman arkham asylum ve anno 1404 gibi.

steam sağolsun, ucuza ve zahmetsiz olarak bazı oyunları alabiliyoruz artık. olmadı internetten ucuza key satın alıp öylece hallediyoruz bazı şeyleri. ama ben de çok pahalıya oyun alamıyorum (vermek zor geliyor o parayı :) ). mesela shogun 2 total war'ı key olarak 42.28 TL'ye aldım. steam'den alacak olsaydım 75-80 TL'yi buluyordu.

kısacası, filmler için düşündüğüm şeyi oyunlar için de düşünüyorum. verdiğim paraya hakettiğini düşünüyorsam, başında değil saatlerimi, günlerimi geçirdiğim şeylerse veriyorum parası neyse.

Steam hesabım da şu şekilde:

Total War: Shogun 2 Retail
    Steam Store

Plants vs. Zombies
    Steam Store

Dirt 2
    Steam Store

Lara Croft GOL
    Steam Store

Wings of Prey
    Steam Store

Super Meat Boy
    Steam Store

Batman: Arkham Asylum GOTY
    Steam Store

Empire: Total War - Elite Units of the East
    Steam Store

Total War Mega Pack (ROW)

Bunun dışında hatırladığım kadarıyla starcraft 2, anno 1404 ve age of empires 1&2'yi de orijinal aldım. başka orijinal alıp da yazmadığım varsa da hatırlamıyorum.

İyi günler herkese.

• @jettacor

Multiplayer'dan sıkılabilirsin ancak single'ı çok güzel oyunun.

@zurrani

Bende artık koleksiyonluk ve adına yakışır oyunları kutulu alıyorum bu sene 3 oyun kutuya laik gözümde, BF 3 - Elder Scrolls Skyrim ve yetişirse Diablo 3 (pek sanmıyorum ama)
  • quote:

quote:

quote:

bence sen onuda alma şimdi kim 70 lira falan verecekki oyuna zaten verenlerin alayı beyninden sorunludur dimi !!!

cehennemde yanan valla

Yani daha öğrenci olduğuma ve ailemin de zenginliği olmadığına göre gereksiz bence bir oyuna +70 TL vermek.
    Bende isterim orjinal almak ama.. Bu hayatta oyundan başka para verilcek çok şey var.

imzanda ki sistemde hediyedir zaten değil mi?

• quote:

quote:

quote:

cehennemde yanan valla

emin ol sinemaya 2 saatline 10 lira veriyorsan bu oyunların multisi seni aylarca eylendirecektir mesela bende battlefiedl 2 var kaç yıl oldu hala sıkmadı multiplayere bi başlasan zaten badcompany2 falan baya cix oyun sen hiç deilse 70 lira yerine 25 liraya key oalrak almaya çalış

• @zildjiann ben bu sistemi 2 yıl bekledim

@loses kredi kartım olmadığı için cd key almakta güvenemiyorum insanlara.
  • Öncelikle birlik olma adına bu konu çok faydalı olmuş. Bende sonuna kadar destekçiyim. Steam,de 52 oyunum var fakat artık kutulu oyunlar haricinde steam için oyun almıyorum. Nedeni ise başıma gelen bir sorun yüzünden sistemden soğudum için. Benim başıma gelen başkasınında başına geldimi bilmiyorum. Bir akşam işten gelip pc,yi açtığımda steam program,ının ilk açılışta hata verdiğini gördüm. Uğraşmama rağmen açılmadı bende kaldırıp yeniden yükledim. Yüklemeden sonra hesaptan giriş yapınca sorunsuzca açıldı. Fakat kurulu olan 13 oyunumda tıpkı diğer kurulmayı bekleyen oyunlar gibi kurulu görünmüyordu. Masa üstünden oyunlara tıkladığımda hata verdiğini gördüm üstelik bu kurulu 13 oyundan The orange Box- M.B. Warband- Left For Dead 2- Empire Total War ve ek paketi kutulu olarak vardı bende ama genede hepsi steam ile ilgili hatalar verip çalışmadı. Bu oyunları tekrar kurmam yaklaşık otomatik güncellemelerle birlikte bir haftamı aldı. Burda bir çok kişi steam platformunu övüp duruyor ama bana göre steam beş para etmez (daha düne kdr. dil desteği bile yoktu) En başta hızı berbat indirdiğiniz bir oyunu kaldırıp yeniden kurmak isteyince ancak 1.5 günde hazır hale geliyor. Eğer hesabınızdaki oyun elinizde kutulu olarak varsa kurması çok çabuk oluyor fakat gene sistemin hızından dolayı bu kez güncelleme yapmasını beklemekten dolayı bu süre ortalama 4/5 saati bulduğu oluyor. Kimse kusura bakmasında ortalama 70/80 tl verdiğim kutulu oyunlarda saçma bir hata yüzünden bir hafta zaman kaybı yaşıyorsam o sistem benim gözümde bitmiştir. Steam, de bırakın kampanyayı bedava oyun verseler korsana bakış açım ne şekildeyse steam içinde aynıdır benim için. Bu yüzden kutulu oyunları tercih ediyorum en son aldığım oyun A.C. Brotherhood en zor aldığım oyun ise türkiyede resmi olarak satışı bulunmayan Arma2 ve son çıkan ek paketi olmuştur. pişman olduğum oyun ise son güncellemeden sonra online kısmına hesaptan giriş yapamadığım T.D.Unlimited2 almayı düşündüğüm oyunsa şu an yaşadığım yerde gelmesini beklediğim Crysis2 ilk gelenler tükenmiş yeni parti için bekliyorum.

• Destekliyorum genelde kutulu kampanyadan oyunlar kapmaya çalışırım.
  • quote:

@zildjiann ben bu sistemi 2 yıl bekledim

yani?!?!
  • 6 tane steamdan alma oyunum,Ayrıca 6 tanede pc box oyunum var.Vaybe bende baya bi orjinal oyun almışım pc de
    Ps3 de hep orjinal ala ala alışkanlık haline geldi

(Bu arada BF3 ü kesinn alıcam kaçmaz.Battlefield bad company2 nin multi keyfinden sonra bf3 düşünemiyorum bile)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Requiem_For_a Dream -- 31 Mart 2011; 18:20:37 >
  • Ben de oyunu indirip biraz denedikten sonra beğendiyse satın alanlardanım. Gerçi son 2 yıldır oyunlardan soğumuş durumdayım. Geçte olsa bugün Assassin's Creed serisine başlamaya niyetlenmiştim ama şehrimdeki d&r'da kalmamış. Başka orijinal oyun satan yer olmadığı için de elim boş döndüm. (T_T)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yedas

Geçte olsa bugün Assassin's Creed serisine başlamaya niyetlenmiştim ama şehrimdeki d&r'da kalmamış. Başka orijinal oyun satan yer olmadığı için de elim boş döndüm. (T_T)

Bilirim o duyguyu bende kaç defa Orange Box almaya gittiğimde yaşadım.

@alex59

Steam'ın indirme olayı sorunda istediğin PC'den oyunlara ulaşabilmen güzel.Doğrusu ben öyle sürekli PC değiştirmediğim için hoşuma giden özellikleri çoğu oyunda Pre-Load yapmak, indirimler ve hemen satın alabilmek.Gözüme kestirdiğimi iki dakikada alabiliyorum kutulunun gelmesini beklemeden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saşha

quote:

Geçte olsa bugün Assassin's Creed serisine başlamaya niyetlenmiştim ama şehrimdeki d&r'da kalmamış. Başka orijinal oyun satan yer olmadığı için de elim boş döndüm. (T_T)

@alex59

Steam'ın indirme olayı sorunda istediğin PC'den oyunlara ulaşabilmen güzel.Doğrusu ben öyle sürekli PC değiştirmediğim için hoşuma giden özellikleri çoğu oyunda Pre-Load yapmak, indirimler ve hemen satın alabilmek.Gözüme kestirdiğimi iki dakikada alabiliyorum kutulunun gelmesini beklemeden.

Öncelikle steam sevenlere saygım var. Kendi yaşadıklarımdan dolayı şahsi fikrimi söyledim. Steam,den indirme olayı sonunda pc,den oyunlara ulaşabilmek güzel demişsinde. Kutulu oyundada istediğin oyunu kurulum sonunda pc, de ulaşmak mümkün ve ulaşmak
    daha hızlı. Arasında bir fark yok. (Tek fark kutulu oyunda daha hızlı.) Ben öyle sürekli pc değiştirmedim kısmının yazdıklarımla alakası ne onu anlamadım? İndirimler kutulu oyunlardada var mesala aral,ın yaptığı kampanyalar. Ayrıca yakın zamanda çıkan bir çok
    oyunda cazip fiyatlarla kutulu olarak var fiyatlarıda 14.90 ile 26 tl civarı. Üstelik bazı oyunlar paket halinde: Brother In Arms tüm çıkan oyunları+ Farcry 1/2 bir arada sunulan paketlerden bazıları. Bende istediğim oyunu mağazadan varsa hmn satın alabiliyorum.
    (Tek fark steam,de tükenme derdi yok.) Ama oda çok sorun değil sonuçta int.yoluyla isteğin oyunu satın alıp kargo ile getirtiyorsun. (Tek farkı hmn elinde olmuyor. Gerçi steam,de aynı satın alsanda inmesi güncellemesi oda zaman alıyor.) Gözüme kestirdiğimi 2
    dk.da alıyorum kutulunun gelmesini beklemiyorum demişsin. Burda söylediğini 5 sene önce söylesen sana hak verirdim. Ozamanlar piyasada bilhassa yeni çıkan oyunlar bulunmuyordu. Fakat şu anda hmn.hmn. her şehirde bulunan başta D&R olmak üzere bir çok
    mağazada yeni çıkan tüm oyunları bulmak mümkün. Kısaca beklemeden bir mağazadan 1 dk. içinde satın almak mümkün. Şİmdi bunlara bakarak hangisi iyi dersen şöyle bir örnekle bitirelim. Diyelim pazar sabahı ikimizde saat 9 da kalktık kahvaltıdan sonra senin
    canın fena halde Left 4 Dead 2 benimde Dragon Age Orıgıns oynamak istedi. Fakat ikimizdede oyunlar kurulu değil. Ben en fazla son yamasıyla birlikte 2 saat,te oyunu yükleyip oynamaya başlarım sense hesabından install ederek anca pzt. öğleden sonra oynarsın
    tabi oynamak için hevesin kalırsa. Sonuç olarak hesapta durmasının vy. satın almanın bir önemi yok istediğin bir oyunu 1/2 saatte kullanır hale getiremiyorsan ben buna hizmet değil rezalet derim. Steam kurulalı çok zmn oldu fkt. oyun satıp ceplerini doldurmaktan
    başka bir şey yapmadılar. Bu süre içinde bırakın hızlarla ilgili bir alt yapı oluşturmayı türkiyedeki belirli gruplar bastırmasaydı türkçe desteği bile geliceği yoktu. Gerçi onuda bu gruplar kendi çevirip hazırladı valve,nin buna hiç katkısıda olmadı. Hazır paketi yeni
    güncellemeyle aktardılar sadece. Anlayacağınız iş ara yüz değiştirmeyle bitmiyor hizmette lazım. En kötüsüde steam kullananlar denesin steam programını kaldırıp tekrar kurun sonrada bilgisayarınızda steam üzerinden kurulu oyunları açmayı deneyin o zmn demek
    istediğimi anlarsınız.

Birde birisi kutulu oyun amelelik demiş. Kişisel fikrende olsa bu kdr. cahilce yorum yapılmaz. Birader nesi amelelik açıklasana bana yoksa sen oyunları sırtına alıpta çarşı pazarmı dolaşıyorsun? Bir şey yazıyorsanız açıklamasınıda yapın. Devir dijital indirme devri: kolay, hızlı, pratik, avantajlı demişsin ben ikisinide kullanan biri olarak yukarda hangisi hızlı pratik örnekle yazdım. Aksi örneğin varsa sende yaz görelim yoksa şahsi fikrim deyipte kutulu kullananlara laf etme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alex59 -- 1 Nisan 2011; 4:12:01 >

• eeeee bizde sonuna kadar tam destek
  • benide ekleyin hemde en başa.çünkü oyuna başladığımdan beri hiç kopya yada illegal bir yazılım kullanmadım.

kimi arkadaşlar hadi canım hiç mi yani.bir iki tane oyun kullanmadın diyeceklerdir.bende onlara urfa da oxfort vardı da biz mi okumadık diyecem.

benim oyuna başladığım yıllarda malesef Türkiyede oyun kelimesinin O su yoktu.yani bir diablo 2 çıktığı zaman orjinali vardı da biz mi almadık? bırakın orjinalini bulmayı iyi bir kopyasını bulursanız şanslıydınız.düşünüyorum da vitrinlerde orjinal kutulu diablo 2 görünce yada soldier of fortune 1 bir garip oluyor içim.şimdiki nesil çok şanslı
  • quote:

Orijinalden alıntı: zildjiann

quote:

yani?!?!

Yanisi para basmıyoruz.
    Yaptığım iyi bir şey değil ama hayat şartları
  • quote:

Orijinalden alıntı: alex59

quote:

Orijinalden alıntı: Saşha

quote:

@alex59

Öncelikle steam sevenlere saygım var. Kendi yaşadıklarımdan dolayı şahsi fikrimi söyledim. Steam,den indirme olayı sonunda pc,den oyunlara ulaşabilmek güzel demişsinde. Kutulu oyundada istediğin oyunu kurulum sonunda pc, de ulaşmak mümkün ve ulaşmak
    daha hızlı. Arasında bir fark yok. (Tek fark kutulu oyunda daha hızlı.) Ben öyle sürekli pc değiştirmedim kısmının yazdıklarımla alakası ne onu anlamadım? İndirimler kutulu oyunlardada var mesala aral,ın yaptığı kampanyalar. Ayrıca yakın zamanda çıkan bir çok
    oyunda cazip fiyatlarla kutulu olarak var fiyatlarıda 14.90 ile 26 tl civarı. Üstelik bazı oyunlar paket halinde: Brother In Arms tüm çıkan oyunları+ Farcry 1/2 bir arada sunulan paketlerden bazıları. Bende istediğim oyunu mağazadan varsa hmn satın alabiliyorum.
    (Tek fark steam,de tükenme derdi yok.) Ama oda çok sorun değil sonuçta int.yoluyla isteğin oyunu satın alıp kargo ile getirtiyorsun. (Tek farkı hmn elinde olmuyor. Gerçi steam,de aynı satın alsanda inmesi güncellemesi oda zaman alıyor.) Gözüme kestirdiğimi 2
    dk.da alıyorum kutulunun gelmesini beklemiyorum demişsin. Burda söylediğini 5 sene önce söylesen sana hak verirdim. Ozamanlar piyasada bilhassa yeni çıkan oyunlar bulunmuyordu. Fakat şu anda hmn.hmn. her şehirde bulunan başta D&R olmak üzere bir çok
    mağazada yeni çıkan tüm oyunları bulmak mümkün. Kısaca beklemeden bir mağazadan 1 dk. içinde satın almak mümkün. Şİmdi bunlara bakarak hangisi iyi dersen şöyle bir örnekle bitirelim. Diyelim pazar sabahı ikimizde saat 9 da kalktık kahvaltıdan sonra senin
    canın fena halde Left 4 Dead 2 benimde Dragon Age Orıgıns oynamak istedi. Fakat ikimizdede oyunlar kurulu değil. Ben en fazla son yamasıyla birlikte 2 saat,te oyunu yükleyip oynamaya başlarım sense hesabından install ederek anca pzt. öğleden sonra oynarsın
    tabi oynamak için hevesin kalırsa. Sonuç olarak hesapta durmasının vy. satın almanın bir önemi yok istediğin bir oyunu 1/2 saatte kullanır hale getiremiyorsan ben buna hizmet değil rezalet derim. Steam kurulalı çok zmn oldu fkt. oyun satıp ceplerini doldurmaktan
    başka bir şey yapmadılar. Bu süre içinde bırakın hızlarla ilgili bir alt yapı oluşturmayı türkiyedeki belirli gruplar bastırmasaydı türkçe desteği bile geliceği yoktu. Gerçi onuda bu gruplar kendi çevirip hazırladı valve,nin buna hiç katkısıda olmadı. Hazır paketi yeni
    güncellemeyle aktardılar sadece. Anlayacağınız iş ara yüz değiştirmeyle bitmiyor hizmette lazım. En kötüsüde steam kullananlar denesin steam programını kaldırıp tekrar kurun sonrada bilgisayarınızda steam üzerinden kurulu oyunları açmayı deneyin o zmn demek
    istediğimi anlarsınız.

Birde birisi kutulu oyun amelelik demiş. Kişisel fikrende olsa bu kdr. cahilce yorum yapılmaz. Birader nesi amelelik açıklasana bana yoksa sen oyunları sırtına alıpta çarşı pazarmı dolaşıyorsun? Bir şey yazıyorsanız açıklamasınıda yapın. Devir dijital indirme devri: kolay, hızlı, pratik, avantajlı demişsin ben ikisinide kullanan biri olarak yukarda hangisi hızlı pratik örnekle yazdım. Aksi örneğin varsa sende yaz görelim yoksa şahsi fikrim deyipte kutulu kullananlara laf etme.

Dostum biraz yanlış anlamışsın mesajımı Öyle Steam'ı aşırı derecede savunmuyorum ve sana çok yanlış birşey söylüyorsunda demek istemedim, kullandığım oyunların yarısından fazlası kutuludur ayrıca.Neyse drurumu baştan anlatayım.

Steam'dan indirme olayı sorunda istediğin PC'den ulaşabilmen güzel dedim.Bak benim 30 tane kadar kutulu oyunum var.Hepsini taşımam büyük bir sorun olur.Ancak Steam hesabımla tatile gittiğimde laptop'tan tık tık indirebilirim istediğimi.Taşıma derdi yok.

Ben öyle sürekli PC değiştirmem dedim çünkü öyle sürekli PC değiştirmiyorum Yani demek istediğim az önce istediğin PC'den Steam'daki oyunlarına ulaşabilirsin dedimde aslında benim için pek önemi yok nadiren başka PC'e geçtiğimde oyunu indirebilirim.

O Aral ve diğer yerlerdeki indirimlerin hepsini biliyorum merak etme üstelik FarCry, BiA, MoH ve BF 1942 paketlerine sahibim Ancak Steam emin ol daha uygun.Bak bütün indirimleri takip eden biri olarak söylüyorum Steam indirimleri Türkiye'de olan kutulu indirimlerden kat kat iyi.

Anladığım kadarıyla senin internetin baya bir yavaş.8 mbit kullanıyorum.Bak akşam diyelim bir oyunu gözüme kestirdim Aral'da ve sipariş verdim.Yarın sabah kargoya verilir.Aral MNG kullandığı için 1 günde ulaşması pek mümkün değil.Yurtiçi kullanan şirketlerde 1 günde gelir orası ayrı.Aynı saatte Steam'dan alsam 10 gb'lık oyun olsun 4-8 saat arasında kurulur oynamaya başlarım.Hani sipariş bekleme derdi yok ? L4D2'nin Pazartesiye kadar inmesinide hiç anlamış değilim kahvaltıdan sonra download başlatsam akşama oynarım arkadaşım mantığın çok acaip geldi Tam tersini diyecektin heralde.Ben DAO oynamak istiyorum sen L4D2 oynamak istiyosun.

+ DVD takma derdi yok Steam'da çıkan başarımlar, demoları vs. tek bir adresten takip edebilmek, Steam Cloud, arkadaş sistemi.Birçok şey var böyle

Son olarak gidip D&R'dan almak iyi hoşta ben zaten Steam'da aynı fiyat olan oyunları ve yeni çıkanları gidip D&R'dan, OverGame'den MaviShop'tan alırım.Hani almıyorum diye birşey demedim sen nereden çıkardın onu anlamadım ? Ama Steam'da oyun daha ucuzsa niye gidip D&R'dan (ki 15 dk yürüme fesafesinde üşeniyorum açıkcası) alayım ? Bak sana benim yaptığım şeyi söyliyim en iyisi.Gerçekten kutulu alınmaya değer oyunları kutulu alırım.Örneğin bu sene Battlefield 3, Elder Scrolls Skyrim gibi.Ben kutulu oyunda tamamen koleksiyon peşindeyim.Başka bir amacım yok.Pek kutulu alınmayacak yine güzelde olsa öylesine alınıcak oyunları Steam ve diğer dijital yerlerden alırım.Bende oyunları rafa dizme hastalığı var.Bunun dışında tamamen dijital almak daha iyi.Hatta artık oyunları tamamen dijital alıp kutuyu kendim yapmayı düşünüyorum

Destek olan arkadaşlarada teşekkürler atsuma yazını çok beğendim hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archVillain -- 1 Nisan 2011; 21:26:50 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zildjiann

quote:

yani?!?!

Yanisi para basmıyoruz.
    Yaptığım iyi bir şey değil ama hayat şartları

önceliklerini değerlendirmen lazım o zaman.

• Destekliyorum. Yaz beni de.
  • alex59
    quote:

Saşha o benim lafıma kızdı en başta sanırım, ilk ben dedim amelelik lafını

alex59 amelelik lafı için kusura bakma, ben kendi açımdan bu şekilde görüyorum ama kutulu oyun tercih edenler ameledir gibi bir düşünceye sahip değilim.
    Bu konuda yanlış anlaşılma olmasın, kutulu oyun bir alternatif sonuçta, çoğumuzun da hevesi, benim de öyleydi.

dijital indirmenin avantajı konusunda tekrar yazmak istiyorum:

kutulu oyun:
    mağzadan gider alırsın,
    eve gelirsin,
    dvd'yi optik sürücüye takarsın,
    kurarsın,
    key girmeni ister, girersin,
    online modu varsa, üyelik de oluşturursun,
    güncellemesi varsa güncellemesini kurarsın,
    sonra oynarsın.

dijital indirme:
    steam üyeliği bir kere aldım, her oyun için üyelik almadığım için bu maddeyi es geç,
    üyeliğimi başlat/steam (kendi bilgisayarın değilse üyelik, şifre bilgisi kayıtlı değil girersin)
    mağaza sekmesine gelirim,
    oyunu bulurum, sayfasına gelirim,
    oyunu inceleyebilirim, videolarına bakabilirim, oyun içi görüntülerine bakabilirim eğer hakkında bilgim yoksa.
    sonra hangi arkadaşlarımın bu oyuna sahip olduğunu görebilirim, hangilerinin wishlist2inde olduğunu görebilirim,
    ödememi yaparım, oyun inmeye başlar.
    bitince direk girerim oyuna

buraya kadar kısmen tercihe bağlı eşitlik var. şimdi eklemeler yapalım.
    1_steam oyun güncellemelerini otomatik yapar (tercih edersen), güncelleme geldiğini farketmezsin bile indirmeler kısmına bakmazsan.
    ilk kurulumda da en güncel versiyonu kurulur direk.
    bunun önemini arkadaşlarla crysis oynarken yaşamıştım, niyetine girdik online, tabi ben oynamış kaldırmışım bir sene önce.
    dvd'yi buldum, kurdum, abimden bir güncellemesini aldım, onu kurdum, oyuna girdim baktım bir güncelleme daha var, hem de 1 gb küsür. bağlantı 1mbitti, gecenin yarısı geçmişti...
    2_kuzenime gittim bir gün, left 4 dead oyunundan bahsettim, sonra oynasın da görsün dedim, steami vardı, benim kullanıcımı açtı, oyunu 8mbit ile 2-2.5 saat bir sürede download etti, oynadı. öyle senin bahsettiğin uzun indirme süreleri 1mbit hat için olabilir, ya da torrenti kısmak istemiyorsundur, o başka. eğer oyun kutulu olsaydı, o gün o oyunu gösterme işi olmazdı, başka güne kalırdı.
    3_ kutulu oyunu oynadıktan sonra başka arkadaşınla paylaşma olayı var, verirsin, o kurar oynar. ben de bir ara kuzenle kullandım üyeliğimi. ben oynuyordum, çıkarken kuzene msj çekiyordum, ben logoff oluyordum, 1 dk içinde o benim üyeliğimle login oluyordu, oyunları oynuyordu. kullanırken birbirimizle haberleşiyorduk ve sıkıntı yaşamadık. hangisi daha kolay takdirine bırakıyorum.
    4_ daha iki gece önce, eski ev arkadaşım bizdeydi, cs 1.6 yapma niyetine girdik. onda kuruluydu, bizde değildi (abimle ben). usbmi taktım, usb'ye direk yedek aldım, 5 dk sürdü, iki ayrı bilgisayara da kurmamız 5'er dk sürdü. 15 dk içinde oyunlar hazırdı, 3 kişi cs attık.
    5_ online oyun oynamak için hemen her oyunun kendi oyun içi iletişimi var, ama arkadaşlarınla oynayacaksan önce msn ya da başka yerden de yazman gerekebilir birbirine, sonra oyundan iletişime geçersin. steamde ise ben oyuna girerim, bir servera girerim, arkadaşım film izliyordur masaüstündedir, steam üzerinden bir davet atarım, direk onun pencereye link olarak düşer, o linke tıklar, steam oyuna girer, sonra servera veya lobiye otomatik bağlanır. oyun içi de oyunda masaüstüne geçmeden yazışabilirsin, şimdi ses olayında skype kodeğine de geçiyorlar.
    6_ Beklediğin oyun çıkar, yurt dışında millet oynamaya başlar, türkiye dağıtımcıları iyi organize olduysa bir hafta içinde sen de oyunu edinirsin. bense oyunu pre-order ile alabilir, çıkmasına bir gün kala download eder, tüm dünya ile aynı anda oynamaya başlarım. ya da çıktığı gün alır, tüm dünya ile 4-5 saat farkla oynamaya başlarım.

Tüm bunları şimdi sahip olduğun tüm oyunların için hesap et...

oyun güncellemeleri, online oyunda iletişim, kurulum kısıtlamaları, uyuz kopya koruma sistemleri, dvd'nin yıpranma durumu, internet üzerinden ek doğrulama prosedürleri falan... oyun üreticileri kutulu oyun severleri kırbaçlıyor malesef, kolaylık sağlamıyor.
    beni ekstra uğraştırdıkları için dijital indirme diyorum ben...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.