Şimdi Ara

Destek Ricası : Definitive BP10 ya da Monitor Audio RX8

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Forum sayesinde onlarca tercih arasından bu iki hoperlor setine indirdim tercihlerimi. Karar aşamasında da bu işin uzmanı arkadaşların fikirlerine ihtiyac duyuyorum.

Amfi : Marantz 6007 / 7007 ikisinden birisi.

Film + Playstation Oyun + Muzik tercihi : Pop/Rock. (Bass kalitesi önemli..)

65 m2'lik alanda kullanılacak.

BP10 olursa CS8040 Center, SR8040 Surround, SC6000 SUB ile desteklenecek.
    RX8 olursa RX Center, RX FX Surround, RX W12 SUB ile desteklenecek.

Karar vermek için sizin görüşleriniz ve tecrübeleriniz oldukça önemli.

Teşekkürler,
    Selamlar.

• Merhaba , her iki urunude kullanmis oldugum icin muzikal yapi daha onemli dersen ma rx serisi tercih yapilabilir , ama sinemada basarili olsun bass agirlikli muzik dinliyorsa def . Daha uygun olabilir ....odanizi baz alirsak def. Daha mantikli gibi....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap icin tesekkurler. RX8 muzikte gercekten keyifli ancak Sub konusunda Def. One cikiyor. Son karar RX8 takimi ve Def. Sub olacak gibi.. Takim bozulacak ama Sub onemli. :)

Not: Sectigim modeller hakkinda forumda bilgi sahibi pek yok sanirim. İleride alinca ben goruslerimi yazarim.
  • M-Audio Cx5
    Mcs 2502a
    Proel Smtv153a
    Rcf Art 325i
  • quote:

Orijinalden alıntı: archangeluso

Cevap icin tesekkurler. RX8 muzikte gercekten keyifli ancak Sub konusunda Def. One cikiyor. Son karar RX8 takimi ve Def. Sub olacak gibi.. Takim bozulacak ama Sub onemli. :)

Not: Sectigim modeller hakkinda forumda bilgi sahibi pek yok sanirim. İleride alinca ben goruslerimi yazarim.

Aslında seçtiğiniz modeller konusunda forumda oldukça bilgili/kullanan insanlar var. Ancak ersin.clk 2 cümleyle öyle güzel özetlemiş ki durumu daha ne söylenir bilmiyorum. Ben RX serisini büyük bir zevkle kullanıyorum. Hem sinemada hem de müzikte beklentimi karşılıyorlar. Yalnızca ben sizin aksinize takımı bozmayıp subwofer'ı da RX serisinden seçmeyi düşünüyorum. Henüz alıp dinleyemediğim için de şimdilik bir yorumda bulunmam doğru olmaz. Siz dinlediyseniz yorumunuzu almak isterim.

• rx serisi gidilmeli ikisinide kullandim hic dusunmeyin..
  • Def. bp10 güç olarak çok güçlü , güçlü bir amfi ile beslerseniz ortalığı inletir, sinemada tartışılmaz , ama müzik yapısı maalesef o kadar iyi değil , kötü de değil ama amerikan karakteri sert olduğu için her müzik türevine uygun değil ...

Kaldıki karşısındaki rakip MA rx 8 , ingiliz aseleti , tonlaması yumuşak , işçilik güzel zaman geçtikçe dahada iyi hal alıyor ,

Sub konusunda def. kullandım ama genelde pro serisi 20cm ile 30cm arasındaki subları kullandım kendini paralayan bir yapıya sahip ben pek sevmedim , şu anda MA 25 cm lik bir subu var , afedersiniz köpek gibi 4/1 seviyesinde ortalığı yıkıyor, 26m2 salonum , fazlasıyla yetiyor...

Sonuç olarak , sert güçlü karakter istiyorsanız def. bp10...
    Ama tonlaması yumuşak bana detay versin , hem sinema hem müzik olarak beni tatmin etsin derseniz MA rx.

İki seçenek de sinemada üst seviye demek o bakımdan hangi markayı alırsanız sizi üzmez , yeterki ne istediğinizi biliniz

• Sayın , @vitex, hak verdiğiniz için çok teşekkürler, sadece deneyimlerimi paylaştım , faydalı olabildiysek ne mutlu
  • Tercihim biraz ortaya karışık şeklinde oldu:

RX 8 / RX Center / Def SC6000 Sub / Cabasse Antigua Surround (Ankastre olduğu ve yerim müsait olduğu için değiştirdim)

Def. Sub filmlerde fazlasıyla öne çıkıyor. Bu sebeple Def'i seçtim.

İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim.
  • Size hayırlı olsun diyelim o zaman. Eminim sizi oldukça memnun edecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: archangeluso

Tercihim biraz ortaya karışık şeklinde oldu:

RX 8 / RX Center / Def SC6000 Sub / Cabasse Antigua Surround (Ankastre olduğu ve yerim müsait olduğu için değiştirdim)

Def. Sub filmlerde fazlasıyla öne çıkıyor. Bu sebeple Def'i seçtim.

İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Nacizane fikrim , sadece MA RX serisi bir setup üzerinde durulmalı , nedenler malum...

1.Görsellik
    2.Ses karekter ve hop.yapısı , tonlamalar farklılık gösterebilir
    3.İleride pişmanlık olabilir , neden takım almadım

Sonuç olarak , takım almanız bazı riskleri ortadan kaldırıyor , ama sizin düşündüğünüz gibi olması tam tersi bazı riskler oluşturuyor , maddi bir sıkıntı yok ise eğer Def. bp10 üzerine kurulu setup dan vazgeçildi ise , MA RX serisi üzerinde durulmalı ...

Başka bir alternatif , Paradigm olabilir

• satılık bp10 var 1500 tl temiz sorunsuz sıfırı 3900 liradır

http://wwww.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-definitive-bp10-bedava-178790678/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizcell07 -- 9 Kasım 2014; 0:33:35 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.