Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.957
Cevap
14
Favori
845.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kameram ile oproblem yaşadığım için internette yaptıgım ufak bir araştırmadan sonra bu sitenin bana yardımcı olabilieceğini düşündim üye oldm.
    Doğru başlık altında problemimimi dile getireceğime inanıoyorum.
    PROBLEM:
    Sony HC18E kameram var Dv kasetlerime kayıt yapıyorum kayıt yapmaktan yana bir problemim yok.
    ama kasetlerim bitti Pcye aktarmak istiyorum çektiğim videoları.Usb bağlantı kullanıyorum ve klavuzda denilen sıralamaya göre kamerayı pcye bağladım usbden.

SORU:
    1-masaüstünden bilgisayarımı tıklıayınca kameram gözükmüyor ama aygıt yöneticisinide görüntü yöneticisinde kameram var gözüküyor.kameram bilgisayarımda görünmiyince görüntüde bilgisayara geçmiyor.ne yapmam gerek?
    2-Picture package prograını kullnaıyorm(camerayı alınca kutusundan çıktı) view ing video and pictures files on pc'yi tıkladıgımda boş bir penceere açılıyor önümde browse dan gidebileceğim bir yer yok çünkü bilgisayarımda kamera gözükmüyor.
    3-Nasıl halledebilirim ve bunu hallettkten sonra kamerayaı web cam olarak kullanambilirmiyim?

aylardır bu sorular kafamda var sorucak kimse bulamıyordum umarım cevabını alırım ii günlerr

• yaa arkadaşlar hc-40 kamera aldım usb den bi türlü hafıza kartındaki resimleri kopyalayamıyorum...
  • picture package ile ilgili buradan yardım alabilirsiniz.
    Aygıt yöneticisinde görünen cihazı kaldırıp tekrar restart edin ve otomatik görmesi lazım. xp için ekstra sürücü yüklemenize gerek yok ama win98 veya 2000 ise gerekebilir.

HC18 kamera webcam olarak kullanılamıyor.
  • benim sürücü sorunum yokki ..tek sorun bu picture packgage programını kullanmayı çok iyi bilmiyorum..bildiğim kameradan videoyu cd aktartabiliyorum fakat kameradan resim aktarmayı beceremiyorum bitürlü...
  • Yaklaşık bir haftadır kameramdaki görüntüleri bilgisayarıma aktarmaya uğraşıyorum...Pinnacle studio9 u kullanıyorum.Capture işlemini yapıyorum ama çok fazla yer kaplıyor.(10 dk 2 gb)Yakaladığım görüntüleri birdaha izlediğimde(windows media playerla) ilginç bi dalgalanma oluyor görüntüde ama pinnacle in prewiew inda izleyince böyle bişey olmuyor..
    make movie bölümünüde tam olarak anlamış değilim...avi olarak kaydettim ama hala çok fazla yer kaplıyor.bi saatlik bi görüntüyü 1 dvd ye kaydetmek istiyorum ama onun için bile çok büyük..biraz yardım eder misiniz?

kameram: panasonic NV-GS70
    aktarmayı fireware kablosuyla dizüstü bilgisayara yapıyorum.pentium m 730 1.60 ghz 512 mb ram 80 gb harddisk 40 40 bölünmüş durumda

acil yardıma ihtiyacım var....
  • aranızda snazzi videomaker kullanan var mı? merak ettiğim vcd fromatinda capture yaparken neden hareketli görüntülerde görüntü pul pul oluyor.. bu mpeg kartındaki yakalama sorunu mudur acaba.. oysaki bu mpeg kartları yakın zamanda cıkan ürünler. yani daha kaliteli görüntü yakalamalrı gerekmezmi. bu forumda genelde 1394 portundan yapılan capturlara agırlık veriliyor. bilen bir arkadas varsa soylesin. bendeki bu durum normalmi.. e simdi dvd formatinda capture yapıp onuda vcd ye donusturmek bi hayli fazla zaman demek. benim icin fazla yani ... gunde 10 kaset aktardıgım dusunulurse benim icin zaman da onemli. baskaları yapıyor cok kaliteli goruntuler elde ediyor. ben bu ise akıl erdiremedim.
  • arkadaslar vhs videodan (s-video girisi mevcut) laptop a görüntü aktarimi için en ekonomik basit yoldan nasil aktarim yaparim gerekli program ve aletleride belirtirseniz memnun olurum
  • sevgili arkadaşlar bir haftadır bu topiği okuyorum herhalde yaşım kemele erdiğinden bazı şeyleri anlama zorluğu çekiyorum .
    ben geçenlerde 2. el sony DCR TRV140E kamera aldım gayet güzel çekimler yapıyorum, tv kartından bilgisyara atıp vcd yapıyorum , buraya kadar herşey iyi . sorum burda başlıyor
    bir 1394 kart ve kablo aldım bilgisayara taktırdım kabloyuda kameraya taktım fakat pc de hiçbir tepki yok
    1: kameramın driver i yok acaba oyüzdenmi pc tanımadı?
    2: driver nereden bulabilirim?
    3: olan bir arkadaş bana yollayabilirmi?
    4: sorularım tamamen varsayım üzerinedir belkide başka yerlerde hata mı yapıyorum?

eğer beni kaye alıp cevaplersanız bu yaşlı dostunuzu sevindirirsiniz.
    şimdiden herkeze teşekkürler...
  • bu forumda herkes soru sormaya basladı. cevap veren hic yok. sağlık olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: aligok1

arkadaslar vhs videodan (s-video girisi mevcut) laptop a görüntü aktarimi için en ekonomik basit yoldan nasil aktarim yaparim gerekli program ve aletleride belirtirseniz memnun olurum

capture kart lazım sanırım
  • ÜSTTE Bİ SORUM WARDI AMA İLGİLENEN YOK HERHALDE

LÜTFEN YARDIM EDİİN TEĞMENLERİM KONUTANLARIM YÜZBAŞI LARIM

SAYGILARIMLA....
  • arkadaşım ilk önce divx in 6 sürümünü bilgisayarına yükle bu son sürümdür.dalgalanma problemi codec ten kaynaklanabilir..ikincisi avi formatıyla hiç sıkıştırmasız kaydettiğin için harddiskinde çok yer kaplıyor...onuda bir video sıkıştırma programıyla halledebilirsin.mpeg veya divx e çevirirsen baya baya bi boyut düşecektir.....hadi iş başına kolay gelsin......
  • Degerli Arkadaşlar

Ben Aranıza yeni katıldım gördümki bir çok akadaşın Windows XP SP2 ile
    problemi var
    Olay Şu Windows Xp SP2 ya bir çok Kamarayı tanımıyor yada Flimi aktarırken üzerinde Kareler oluşuyor.eger SP2! yi yüklemeden denerseniz
    hata olmadıgını göreceksiniz. Fakat Güvenlik açısından SP2 çok öneli oldugunu biliyoruz.

Çözüm 1. Önce ( KB885222) Windowsun IEEE1394 için sonradan sundugu bu Service Pack File yi indirip yükliyecegiz

2. Birtane Windows XP SP1 bulup içiden ( msdv.sys Datei vesion 5.1.2600.0 ) alıp Windows XP SP2 içindeki ( msdv.sys Datei version 5.3.2600.2180 ) dosya ile yer değitirecegiz
    3. Bu Dosya Windows XP SP2 içinde üçyerde var üçününde degiştirmeniz lazım !!!!!!!!!!!!
    a. C:\Windows\system32 \dllcache içinde
    b. C:\Windows\system32 \drivers içinde
    c. C:\Windows\ServicePackFiles\ i386 içinde

.Tüm bunları yaparken Systeminizi Dosya ayarından tümdosyaları Göstermesi Komutunu seçmeyi unutmayın!!!!
    .Systemin önceki konuma getir komutunu geçici olarak iptaledin!!!
    .Systemi Güvenli Komutu ( F8 ) ile çalıştırırsanız daha iyi olur !!!
    .Sileceginiz Doyayı Kopyala Yapıştır ile biryerde muafaza edebilirsiniz

Saygılar

• arkdaslar bnm kamerayı da pc usb den gormuodu... ddm bu ksn sp2 yusunden... yukarda denılen ; işte videodan goruntu kaydetme ekranında camera ile baglantı kurulamadı oalyı filan bnde de oluodu.. sona guvenlık duvarını kaldır ddm... tekrar taktım usb yi... cattt die gordu pc sona aktardım goruntulerii... arkdaslar bu sorun sp2 den kaynaklanıo... bilmeyenlere duyrulur ;)
  • beterbocek... ilk olarak hangi formatta kaydediyorsun?...dvd modunda kaydediyorsan dosyanın bu kadar büyük olması normal çünkü henüz render edilmemiş bir görüntü...öncelikle ve özellikle laptoplarda studio9'un edit menüsündeki "backround rendering" ve "hardware acceleration" seçenekleri işaretli olmasın...(yanlış hatırlamıyorumdur umarım çünkü şu an tatildeyim)...make movie kısmında dosyaları avi olarak render edersen yine çok yer kaplar çünkü avi mpeg'e göre biraz daha kaliteli görüntü verir...ama bence gerek yok mpeg2 yeterlidir...normal olarak 1 dvd 1 saatlik görüntüyü alır hatta kaliteyi düşürürsen 2-3 saate kadar çıkar bu süre...dalgalanma olayına gelince capture ettiğin görüntüyü mpeg2 olarak render et ve bir de divx player da izle.aslında windows media playerda bile böyle bir şey yapmaması lazım...

• sevant... benim herkese olduğu gibi sana da tavsiyem dv kameralardan capture için bir firewire kartı almandır...çünkü sony'nin picture package programını kötülemiyorum ama çok uzun sürelerde aktarma yapıyor sonunda bıkıyorsun...o yüzden 20-30 dolar verip firewire kartı almak bence özellikle insan sağlığı açısından çok daha yararlı ve ekonomik...webcam olayına gelince eğer kameranın webcam özelliği varsa ki galiba yok kitapçığında bahseder zaten...yoksa bir tv kartı alarak kameranı bağlayıp çok net görüntü veren bir webcam'in olabilir...
  • contrast... eğer programının ayarlarında vbr-cbr seçenekleri varsa 12.sayfadaki yazıma bir gözat belki işine yarar...
  • eb...bilgisayarınızda xp yüklü ise otomatik tanıması lazım(device manager'e(aygıt yöneticisine baktınız mı?)...98 veya 2000 varsa driver yüklemeniz gerekebilir...ama aygıt yöneticisinde görse bile bildiğiniz gibi firewire kartıyla aktarma yapabilmeniz için edit programınızın olması lazım(pinnacle studio9-ulead video studio-moviemaker vb.) gerçi siz tv kartından bilgisayara hangi programla atıyorsunuz bilmiyorum ama bir program olmadan capture yapamazsınız...sorularınız olursa yine seve seve cevaplarım...
  • ya arkadaşlar ben güvenlik kamerasını tv kartı yardımıyla bilgisayara bağlamak istiyorum ve webcam olarak kullanacağım bu işi nasıl yapabilirim acaba ???
  • timuciny oncelikle cevabın icin tsk ederim.. kullandıgım programlarda vcr ve cbr seklinde bir ayar düğmesi yok. windvd creator 2.0 programını kullanıyorum. zaten baska programda snazzi kartımı desteklemiyor. snazzi videomaker.. hareketli goruntulerdeki bu sorun icin cesitli alternatifler denedim. Baska guclu bir pc de denedim. denedigim pc de hayli iyi bir sistemdi ordada aynı. ekran kartı bu durumla ilgilimidir acaba. 128 mb ekran kartı var. hani ekran kartlarında bir ayar vardır. en iyi gorunum yada en iyi performans olarak seceriz. burda yapıcamız bir ayar capture etkilermi ki.? hardisk 120 gb fakat 15 gb bos. bu da onemlimi..
    ya da capture kartımdamı bi sorun var.. bu derdime derman.
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.