Şimdi Ara

Ders çalışırken ağlıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4 gündür böyleyim. Anlamaya çalışıyorum matematiği, fiziği. Sevmek istiyorum. Ama bu bi taraflarına mıçtığımın eğitim sistemi derbeder ediyor beni. Anlayamıyorum dersleri. Sinir krizi geçirdim az önce. Koca fizik kitabını fırlattım duvara. Yemişim mühendisliğin yazılımını ulan. Tarih okucam ben. Sırf bu aptalca sistemden dolayı güzel ülkem genç bir beynini daha kaybetti. Kin kusuyorum lan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıpçak Beği -- 13 Nisan 2016; 17:33:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• konu anlatımının ilk sayfasını açıp temelini çok iyi kavra. gerekirse yarım saat boyunca tek sayfada takıl ama konunun özünü anlamadan geçme

1- temelini öğrenince sonraki özellik ve detayları üstüne eklemek çok kolay olacaktır
    2- ösym zor soru ve işlem kabiliyetindense, konunun temelini çok iyi bilmeni istiyor. örnek olarak son senelerde LYS Fen soruları çok büyük oranda sözel sorulardan oluşuyor. konunun özünü bilmeden yapamazsın.

• Bırak matematiği, fiziği. Türkçe ve sosyale yönel. Olmazsa yabancı dil. Herkes matematik, fizik yapacak diye bir şey yok.
  • Hocam benim derdim de o. Formülü ezberleyip geçemiyorum. Hani soruya bakıp formülle çözebiliyorum ama ne nasıl oluyor anlamıyorum. Saatlerce düşünüp ediyorum. Hiç anlamıyorum da değil şimdi hani. Anlıyorum illa ki ama artık gına geldi. Yemeğe gidiyorum. Hala aklım orada. Nasıl oluyor diye. Gece yatarken de aklım orada. Paranoyak oldum iyice.

• quote:

Orijinalden alıntı: khanjui

Bırak matematiği, fiziği. Türkçe ve sosyale yönel. Olmazsa yabancı dil. Herkes matematik, fizik yapacak diye bir şey yok.

3 sene yabancı dil okudum. Tiksindim açıkcası. Son sene geçtim sayısala. :(

• Aynı 2-3 sene önceki halim.Matematik çalışmamın sonunda illaki o kitap havalara fırlayıp duvardan duvara savrulurdu.

1-Ne olmak istiyorsan onu oku.Hayatta sevdiğin mesleği yapmalısın, kendimden biliyorum :(
    2-Eğer okuduğun bölüm matematik ve fizikten geçiyorsa matematik ve fiziği temelden öğren.Ben bu yaşımda 2+2 den başladım ve aslında çalışırsan kolay olduğunu gördüm.Önemli sabırlı ve azimli olmak.
  • Konu anlatımları berbat .. Özel derssiz fizik asla yapamaxdımm şahsen .imkanınız varsa değerlendirin

• hacı bende fiziği matematiği çok seviyorum. Hatta bunlar sevilesi şeyler. Düşünsene koskoca evrenin dili matematik ve fizik nasıl sevmezsin bunları. Hatta bi ara bilim adamı olmaya niyetlendim. Sonra baktım ne kadar çok sevsemde yapamıyorum. Matematiği yine yapıyorum ama fizik olmuyor. Belki hoca yüzündendir ki öyle oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıpçak Beği

4 gündür böyleyim. Anlamaya çalışıyorum matematiği, fiziği. Sevmek istiyorum. Ama bu bi taraflarına mıçtığımın eğitim sistemi derbeder ediyor beni. Anlayamıyorum dersleri. Sinir krizi geçirdim az önce. Koca fizik kitabını fırlattım duvara. Yemişim mühendisliğin yazılımını ulan. Tarih okucam ben. Sırf bu aptalca sistemden dolayı güzel ülkem genç bir beynini daha kaybetti. Kin kusuyorum lan.

Cool bro

• quote:

Orijinalden alıntı: Körfezli89

Aynı 2-3 sene önceki halim.Matematik çalışmamın sonunda illaki o kitap havalara fırlayıp duvardan duvara savrulurdu.

1-Ne olmak istiyorsan onu oku.Hayatta sevdiğin mesleği yapmalısın, kendimden biliyorum :(
    2-Eğer okuduğun bölüm matematik ve fizikten geçiyorsa matematik ve fiziği temelden öğren.Ben bu yaşımda 2+2 den başladım ve aslında çalışırsan kolay olduğunu gördüm.Önemli sabırlı ve azimli olmak.

Yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Ve çok istiyorum. Ama istemekle olmuyor. Tavizsiz çalışmaya alıştırmalıyım kendimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıpçak Beği -- 13 Nisan 2016; 18:12:04 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.