Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.439
Cevap
90
Favori
259.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://forum.donanimhaber.com/giris-seviye-avr-ses-sistemleri-tavsiye-ve-ekipmanlari--87054142

Bu başlığın ilk mesajının sonunda PC için sesleri ellemeden AVR’ye aktarmak için yapılacak olanları bulabilirsiniz.

Ayrıca insanlar sırf daha iyi görüntü alabilmek işin deli gibi güçlü PC’leri film oynatmak için kullanıyor
    Kokanche’nin paylaştığı madvr konusunu bir araştırın derim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bu arada tv’nin ses çıkışını pcm seçerseniz tv tüm sesleri çözüp stereo olarak aktarır. Orada otomatiklerden biri seçilmeli.

Tv’nin modelini bilsek manuelinden bakıp hangisi olduğu anlaşılır aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 16 Mayıs 2022; 23:16:41 >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt

TV modeline göre fark ediyor demekki. Bilmiyordum. Dikkate alınmalı o halde bu husus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önceki mesajda enteresan şekilde benim tv’nin diye yazmışım. Benim kısmını sildim.

Hangi tv olursa olsun ses çıkışı pcm olarak seçilirse ses stereo yani 2.0 gelir.
    Lpcm seçilirse çok kanallı olur ama tv kendi çözüp 5.1 vs olarak aktarır. AVR ekranında dolby vs yazmaz.
    Doğrusu passthrough, bitstream yada raw olarak geçen, ellemeden aktarma oluyor.

Bu arada tv’nin Netflix uygulamasının kendine has bir ses ayarı var mı, ona da bakmak lazım. Belki de tv’nin ana menüsünde doğru ayarlar yapıldı ama Netflix üzerinde doğru ayar yapılmamış olabilir.

Bundan emin olmak için de dolby sesli 5-6 gb’lık bir filmi tv’nin USB girişinden oynatıp, ses dolby olarak aktarılıyor mu diye bakılabilir.

• casparza C kullanıcısına yanıt
    Geçiş modundaki seçenekler neler?
    O kısmın seçeneklerini gösteren bir foto atabilir misiniz?

• saol dostum cevabınız için, Ben pc den avr gönderiyorum True hd dolby atmos veya dts hd için, tv nin Netflix ni izlerken dolby plus atmos avr çözüyor. x9 sanırım netflix dolby plus atmos çalışmıyor. 4k Dolby vision destekliyor mu onuda bilmiyorum.

Kocaman pc acıyorsun klavye mouse zahmetinden kurtulmak için bir şey arıyorum. True hd dolby atmos 4k hdr hepsini destekleyen. Bu tarz bir cihaz yoksa, Bir tane pc toplayıp media arayüzlü acılan bir program araştırmayı düşünüyorum. Oda varsa öyle bir şey,

Linkleri okuyacağım şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 17 Mayıs 2022; 14:29:34 >

Ben onu kullanıyorum zaten, Birde splash pro ex, tv de görüntüyü güzel işlediği için bir fark göremiyorum. Kötü pc almayı düşünmüyorum. Devamlı bir ayar yapmaktan çok sıkıldım. Oyun için ayrı, iş için ayrı, film için ayrı şeyler yapmaktan çok sıkıldım. O yüzden hiç pc bulaşmadan bir şey fena olmazdı. İlla pc olacaksa klavye mouse sız böyle media programı linux programları vs düşünüyorum. Direk ağımdaki filmleri görsün çalıştırsın. Birde ben bilgisayardan tv ye hdr+ ve dolby vision gönderemiyorum. İlla bir eksik kalıyor. Tek çözüm yine zaman gibi

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Valla ben de PC ile film izlemiyorum artık. Görüntü evet daha güzel oluyor ama bir medya oynatıcı rahatlığı olmuyor.

O yüzden 3-4 sene önce Zidoo x9s model bir medya oynatıcı aldım. Nas’a indirdiğim filmleri medya oynatıcı ile rahatça izliyorum. Klavye mouse vs uğraşmıyorum artık.
    Hatta medya oynatıcının telefon uygulaması ile kendi kumandasını bile kullanmıyorum desem yeridir.

Nvidia Shield Tv Pro 2019 (2019 olması önemli 2017 ve 2015 dv desteklemiyor) ile ağdan veya USB den bağlı HDD içindeki filmleri hem kayıpsız ses formatlarıyla hemde hdr veya Dolby vision olarak izleyebilirsiniz. Ayrıca yine Stream servisleride dv hdr ve atmos olarak çalışır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

katılıyorum

• Dousk kullanıcısına yanıt

Bu işimi çözer gibi hatta tam istediğim ürün birazcık pahalı olması dışında alternatifi olmaması tüm ihtiyacları mı karşılamasından dolayı normal

• Dousk kullanıcısına yanıt

Bu işimi çözer gibi hatta tam istediğim ürün birazcık pahalı olması dışında alternatifi olmaması tüm ihtiyacları mı karşılamasından dolayı normal

Ek

Shield tv 2019 ile arasındaki fark ne illa pro mu olması lazım. Benim incelemede usb, ram hafıza farkı var, Bunlar mı sadece, hafızayı kartla yükseltebiliriz çok sorun değil usb klavye gamepad hardisk içinse oda bir işime yaramaz. ram düşündürdü, kasma vs yaparsa diye

• Forumdan yakın zamanda @hattihitit üstad önce silindir modelini alıp bahsettiğim kasma durumlarından dolayı pro modeline geçmişti buralardaysa belki kendisinden de duyabiliriz. Reddit shield sub'unda da yüksek boyutlu içeriklerde kasma yaptığını çok kez okudum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dousk -- 17 Mayıs 2022; 18:26:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Shield TV ile Shield TV Pro arasındaki farkları sıralayım.

-Shield TV 32bit Android, Pro 64 bit.

-Shield TV'de micro sd, Pro 2xUSB 3.0

-Pro'ya Plex Server kurabilirsiniz.

-Shield TV 2gb, Pro 3gb

PC'den ya da NAS'tan stream yolu ile film izleyecekseniz USB olmasının ve Plex server kurulmasının önemi yok.

Silindir olanda yüksek bitrateli filmlerde cihaz donuyordu. Kumanda çalışmıyordu. Yabancı forumlarda da tam benim tanımladığım sorunlarla karşılaşanları okuyunca iade ettim. Pro, TR'deki internet sitelerinden alınmaz yüksek fiyat istiyorlar ve o fiyat etmez. Yurtdışı fiyatı indirime denk gelirse toplam TR'ye gelişi 211 eur civarında ama bulunmuyor.

• Selamlar, teşekkürler.

A/V Senkronizasyonu, ses senkronu için otomatik/açık/kapalı seçenekleri var.

Dolby Digital Plus Çıkışı > Dolby digital ve dolby digital plus seçeneği var.

Geçiş Modu > Otomatik/Kapalı seçenekleri var.

Diğer söylediklerinizi denedim zaten çok alternatif seçenek yok. PCM bildiğim kadarı ile stereo ham ses gönderir.

Soundbar takılıyken sadece otomatik2 üstünden digital ses alabilmiştim. Çok kanallı ses çıkışı bunu seçmiştim.

Dediğiniz gibi Pure otomatikjde duruyor amfi.

Netflix de bir ses ayarı yok, zaten cihaz/tv destekliyorsa vision/atmos ibaresi otomatik çıkıyor filmde dizide.

Yalnız eğer amfide dolby, dts vs. digital ibaresi çıkmıyorsa bu durumda sadece TV/Audio yazacaksa, belkide 5.1 ses almış olabilirim bunu denemedim. Yazmıyorsa digital aldığımı nasıl test edebilirim ?

Bu arada arc özelliği de çalışmıyor ne amfi TV yi, ne TV amfiyi açmıyor. Her 2 cihazda ARC açık durumda ayarlarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casparza -- 19 Mayıs 2022; 11:15:44 >

Selamlar,

Evet bende böyle biliyorum, bu yüzden otomatik 1/2 de zaten çok kanallı ses çıkışı yazıyor ama işlemeden digital ham çıkış olarak algılıyorum zira soundbar da atmos bu şekilde çıkmıtı pcm de stereo veriyordu.

AVR’nin tv ile birlikte açılmasını istiyorsanız her iki cihazdan da Hdmi Cec ayarının aktif olması gerekiyor. Sizin tv’de farklı bir isimle geçiyor mu bilmiyorum ben de bu şekilde geçiyor.

AVR’nin ilgili kısmı da şurası

PCM konusundaki bilgim hatalı olabilir. Yapılması gereken şey seslerin TV tarafından AVR'ye doğrudan aktarılmasını sağlamak.

Netflix'te "seslendirme ve alt yazı" bölümünde sesi, stereo mu yoksa çok kanallı mi vermesi için seçenek var. Bu ayara da dikkat edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Çok Teşekkürler, ayarlar bu şekilde zaten ilk defa bu ayarı yapmıyorum ARC ayarını, içerde başka Sony+PS5 bu şekilde çalışıyor.

PS5 i bu TV ye bağladığımda da açıyor sorun yok, sadece Denon kaynaklı bir sorun var. Ama ARC çok önemli değil benim için digital ses alıyım ARC olmasın çok sorun değil.

Ses konusunu halen çözemedim stereo hariç alamıyorum, hiç bir şekilde center' dan ses alamadım. Hatta TV modunda manual surrond modlara geçirsem bile stereo devam ediyor. center hep ital durumda. Bu da çok ilgnç geldi.

Yakın zamanda amfiyi fabrika ayarlarına döndürüp bir daha kurulum yapacağım bakalım değişecek mi ?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casparza -- 22 Mayıs 2022; 12:43:6 >
  • Selamlar, Dil ayarları hep orijinal dilde tutuyorum, ses ayarlarında "Orijinal dil Atmos" ibaresi var. Yalnız sesli betimlenin birinde ses çıkışı 5.1 gördüm bir dizi de birde o çıkışı deneyeceğim diziyi bulunca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casparza -- 22 Mayıs 2022; 12:45:19 >
  • 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.