Şimdi Ara

Denizcilik Fakültesi - Deniz Ulaştırma İşletme Müh.(Güverte) bilgi paylaşımı (129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.704
Cevap
88
Favori
395.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam bu sene lise 4 e geçtim subaylık sınavlarına girecem kazanamzsam duim gitmeyi düşünüyorum gaziantepde oturdugum için zirve üniversitesi %50 burslu okumayı düşünüyorum başka sevmediğim bölüme gidip 4 yıl okuduktan sonra işsiz kalacağıma en iyisi böyle olur diye düşünüyorum veya şehir dısına gitsem ev kirası şu parası bu parası derken ortalama zirvede %50 burslu fiyatına denk geleceğini düşünüyorum sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ve zirve üniversitesi duim bölümü hakkında neler düşünüyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: samimm01

6 yil okursun

Peki o zaman bu maddede tam olarak ne denmek istenmiş
    Bk. 17. Bu programın hazırlık sınıfında başarısız olan öğrenciler, aynı adı taşıyan ve öğretim dili Türkçe olan programlara Yükseköğretim Yürütme Kurulu'nun belirlediği kurallara göre ÖSYM'ce yerleştirilebilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: juffuj

Hocam ben sınava bu sene gireceğim en son puanlara bakınca itü ve deu çok rahat rahat yetiyor ama ben bi izmirli olarak izmirde okumak ekonomik ve sosyal açıdan çok rahat olur benim için mesela altımda araba, eğlence için harcamalarda yüksek oranda artış vs benim sorum itü yerine deu da okumam ilerisi için çok fark yaratır mı mesela staj bulma konusunda ve ya mezun oldukdan sonra iş bulma açısından?

Arkadaşlar cevap verebilecek yok mu :(

• quote:

Orijinalden alıntı: nero01

Arkadaşlar DOKUZ EYLÜL ÜNİVERİSTESİ ##DUİM## KAYIT TARİHLERİ :

01 - 02 Eylül 2014 Ön Kayıt (ön kayıtta nüfus fotokopisi, Gemi adamı olur sağlık raporu, Savcılıktan sabıkası olmadığına dair yazı, ÖSYM yerleştitme belgesi internetten çıktı)

03 Eylül 2014 Beden Yeterliliği ve Mülakat sınavı (Eşorfman, spor ayakkabı)

04 Eylül 2014 Kesin kayıt (Lise diploması aslı, 12
    Adet fo
    toğraf )

Yeni gordum cok iyi oldu bu bilgi tesekkurler:)

• quote:

Orijinalden alıntı: levent17

Zodiac maaş listesi

Sigorta yatırmıyorlar sanırım hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: AWOLNATION

quote:

Diğer firmaların pek bilmiyorum.Yalnız kursta öğrendiğim kadar arkas vardiya zabitine 2800+4/1,yasa tanker; 3000+4/1-sigorta yok.Bu zodiac listesindeki maaşlar,izin ve yıllık artışlar dahil değildir.Onlarda listelerde mevcuttur.Ayrıca sizleri zodiac'ta görmek isterim.

dolardan bahsediyorsunuz değil mi hocam? zodiac'ın stajer maaşları iyiymiş inşallah çalışma fırsatı yakalarım

Zodiac yabancı bayraktır ,belirtmeyi unutmuşlar sanırım mesajda , burda çalışmanız için yabancı ehliyet gerek ,türkiyeden mezun olanlarında türk ehliyetiyle her isteyenin burda iş fırsatı kolay kolay yakalayabileceğini zannetmiyorum.

• Turgut Kıran DYO geldi banada.Kazanan tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Turgut Kıran'a gelecek arkadaşlar facebook grubumuza buyursunlar, tanışalım.İyi günler..
    https://www.facebook.com/groups/1435029343452443/?fref=ts
  • quote:

selam bu sene lise 4 e geçtim subaylık sınavlarına girecem kazanamzsam duim gitmeyi düşünüyorum gaziantepde oturdugum için zirve üniversitesi %50 burslu okumayı düşünüyorum başka sevmediğim bölüme gidip 4 yıl okuduktan sonra işsiz kalacağıma en iyisi böyle olur diye düşünüyorum veya şehir dısına gitsem ev kirası şu parası bu parası derken ortalama zirvede %50 burslu fiyatına denk geleceğini düşünüyorum sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ve zirve üniversitesi duim bölümü hakkında neler düşünüyorsunuz ?
    Cevap vericek yokmu ?
  • RioDeJaneiro kullanıcısına yanıt
    Burada çalışmak için yabancı ehliyete gerek yok.Hangi bayrakta çalışıyorsanız zaten zodiac size liman cüzdanını sağlıyor.Sigorta yok ama zodiac'ta 60 yaşına kadar çalışırsanız kendi bünyesinde bir tazminat veriyor.Ben kendim isteğe bağlı olarak ödeyerek SSK dan emekli oldum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RioDeJaneiro

quote:

Orijinalden alıntı: AWOLNATION

quote:

Diğer firmaların pek bilmiyorum.Yalnız kursta öğrendiğim kadar arkas vardiya zabitine 2800+4/1,yasa tanker; 3000+4/1-sigorta yok.Bu zodiac listesindeki maaşlar,izin ve yıllık artışlar dahil değildir.Onlarda listelerde mevcuttur.Ayrıca sizleri zodiac'ta görmek isterim.

dolardan bahsediyorsunuz değil mi hocam? zodiac'ın stajer maaşları iyiymiş inşallah çalışma fırsatı yakalarım

Zodiac yabancı bayraktır ,belirtmeyi unutmuşlar sanırım mesajda , burda çalışmanız için yabancı ehliyet gerek ,türkiyeden mezun olanlarında türk ehliyetiyle her isteyenin burda iş fırsatı kolay kolay yakalayabileceğini zannetmiyorum.

Yabancı bayrak gemilerdir doğru.

Yabancı Bayrak gemilerde (Flag of Convenience olarak adlandırılan Panama, Liberya, Malta, Marshall Islands, Hollanda Antilleri , Bahama gibi) çalışabilmek için Türk ehliyetinizin eşdeğerlik belgesi verilir (endorsement)

Ancak İngiliz, Hollanda, Almanya, Fransa bayrakları gibi Avrupa bayraklarında çalışamazsınız. İlk mesajımda ayrıntılı açıkladım.

• coaxem kullanıcısına yanıt
    Evet doğrudur.Zodiacta İngiliz bayraklı gemilerinde çalışamazsınız.Ancak Liberya bayraklı gemilerinde mümkün,ancak zodiac'ta bütün İngiliz bayraklı gemilerini Liberya bandıraya çeviriyor.Web sitesi;www.zodiac-maritime.com

• peki singapur gemilerinde çalışabiliyor muyuz?

• Singapur bayraklı gemilerde mümkündür,bildiğim kadarıyla ancak ben Singapur bayraklı gemilerde yalnızca asyalı mürettebat gördüm.

• Rica ederim..
  • Boy-kilo şartları nedir acaba ?
  • Yurtdisindan ucuza icki, elektronik esya falan getirebiliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Loriens

Boy-kilo şartları nedir acaba ?

her okulda erkekler için 1.65 den kızlar için 1.55 den uzun olmak . Dokuz Eylül Üniversitesi'nde vücut kitle indeksi 30 un altında olması gerek.Diğer okullar için boy uzunluğunun +5 birim fazlası ile -15 birim aşağısında olması gerekir yani boyun 1.80 ise dokuz eylül dışındaki okullar kilonun en fazla 85 en az ise 65 olmasını istiyor.
  • Bu sene Turgut Kıranı kazandım acaba mülakatlarla ilgili bilgi verecek olan var mı? Boyum 1.78 kilom 60 problem olur mu elenme gibi mesela cevap için şimdiden teşekkürler
  • Merhabalar arkadaşlar.Öncelikle lise 4 öğrencisiyim bu bölümü istiyorum.Sorum ise ben çift vatandaşım(Bulgaristan) dilinide biliyorum bunun bana ne yararı olabilir.Türkiyedemi yoksa Bulgaristandami okusam daha faydali olur cevaplarinizi bekliyorum.Teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: fener1503

Bu sene Turgut Kıranı kazandım acaba mülakatlarla ilgili bilgi verecek olan var mı? Boyum 1.78 kilom 60 problem olur mu elenme gibi mesela cevap için şimdiden teşekkürler

Oncelikle okulumuza hosgeldin kardesim.

Boy kilo olarak cok fazla sikinti yasayacagini tahmin etmiyorum ancak sen yinede kilo olarak boyunun max -15'inde olmaya bak. Biraz kilo almanda fayda var.

Mulakatlarda cok zorlanacagini dusunmuyorum yinede.

Okulumuz hakkinda istedigin bilgiyi cekinmeden sorabilirsin kardesim.

Allah selamet versin

• 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.