Şimdi Ara

DEMIRDOKUM ADEN KOMBİ ARIZASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
6.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Demirdöküm Aden kombimde arıza var ve 30 saattir servis beklemekteyim. (Yetkili servisi.) (Kombimin garantisi yok)
    Kombi de benim gördüklerim;
    1. Sigorta açık. (enerji geliyor) sıcak su switchi sıfır konumda, petek switchi sıfır konumda ve yaz-kış konum switchi 0 konumda iken sigortayı kapatıp açtığımda kombimin önündeki ledlerden 2 ve 3 numaralı ledler 3 defa flash yapıp (yanıp-sönüyor). Bunun anlamı nedir? bir arıza belirtisi midir?

2. sıcak su 3veya 4 çizgide (önemli değil) petek swtich i 3 veya 4 de (önemli değil) kombi kış konumunda iken;
    Ateşleme yapıyor alev alıyor ve alev sönüyor. Bir kaç defa resetlediğimde Normal çalışabiliyor.
    Aynı şekilde iken ateşleme yapıyor ve alev alıp alev sönüyor. Ve en son LED ışığı yanıyor.(kırmızı)

Aynı şekilde resetleyip tekrar denediğimde en sondan 3 üncü LED yanıyor. (En son led in yanmasına oranla daha az 3. üncü led yanıyor.)
    Brülör kısmındaki manyeto çubuklarını zımparaladım. Aynı yerde olan Diğer termik Sensor çubuğunu zımpara ile temizledim.
    SONUÇ: Aynı. Kafasına eserse resetlediğimde çalışıyor. Çalışır iken sıcak su yu açtığımda sıcak suyu normal geliyor. Sıcak suyu kapattığımda ise Kombi alevi sönüp arıza ledini (enson led) yakıyor.

Sizce Kart ta mı sorun var.? (KArtın üzerindeki rölelerde mi?)
    Eğer bu kartın Açık devresi varsa buraya koyma imkanınız var mı? Mümkün değilse; kartın sol tarafındaki trimpot ayarları ne için dir?

Saygılarımla.

• dostum bu mesajı öğlen görseydim tuzladaydım şansın yokmuş
  • 19 ocak akşam 19:00 gibi servis geldi.
    Bisiklet pompasını çıkarıp kombiye hava bastı. Kontrol etti. Başka bişey yok dedi ve gitti.
    Adama burada yazdıklarımı anlattım adam ka ale bile almadı. Adam yorgunluktan ölüyordu. Benden sonra bir servisi daha varmış sonra evine gidecekti.
    Durum budur.
    Servis 23,73 lira aldı. (Yanlış değil, elindeki cihazı fiyat olarak 23,73 lira çıkardı. Adamda o kadar aldı. Daha fazla verdim ama alamam dedi. (Bu konuda memnun oldum. Demirdöküm servis konusunda sıkıntı yarattı fakat servis teknisyenini bilgili ve tecrübeli gördüm.)
    Saygılarımla.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.