Şimdi Ara

DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.010
Cevap
15
Favori
55.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FatalERROR!

Bir tane de benden gelsin

DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü

Resmin linki birbirine yapışmış sanırım. Link çalışmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dell 2312hm yerine 2713hm yimi tercih etseydim diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başka yer ve bilgisayardan denedim açılıyor.. Sizde bir sorun olmasın?
  • Bugün U2312HM aldım. Çok kaliteli gözüküyor. Bu monitöre yapılacak önemli ayarlar var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atadn -- 24 Nisan 2013; 20:48:25 >
  • arkadaşlar mönitörümde 1tane pembe ölü pixsel var geri iade oluyormu yoksa farketmiyormu bilgisi olan varsa çok yardımı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancancan23

arkadaşlar mönitörümde 1tane pembe ölü pixsel var geri iade oluyormu yoksa farketmiyormu bilgisi olan varsa çok yardımı olur

Ölüpiksel koyü ya da siyah renkli mi? Yoksa beyaz parlak renkli mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: *INVICTUS*

quote:

arkadaşlar mönitörümde 1tane pembe ölü pixsel var geri iade oluyormu yoksa farketmiyormu bilgisi olan varsa çok yardımı olur

Ölüpiksel koyü ya da siyah renkli mi? Yoksa beyaz parlak renkli mi?

Ölü piksel herhangi bir renkte olabilir. RGB renklerinden herhangi birinin çalışmaması sonucu meydana gelir. RGB renklerinden hiçbiri çalışmıyor ise zaten oradaki piksel tam ölüdür.( Biraz tuhaf oldu ama yarı ölü varmıdır ki :) Bozuk piksel dense daha iyi olurmuş.)
  • Arkadaslar monitoru ilk actigimda siyahken gobege yakin parlak yesil tek piksel masaustu gelince anlasilmiyor fakat garantiye basvurdum fotografi ve faturayi maille attim ilgilendiler bakalim ne olucak burdan yazarim

• quote:

Arkadaslar monitoru ilk actigimda siyahken gobege yakin parlak yesil tek piksel masaustu gelince anlasilmiyor fakat garantiye basvurdum fotografi ve faturayi maille attim ilgilendiler bakalim ne olucak burdan yazarim

şimdi DELL.COM'da biraz inceleme yaptım. ULTRASHARP, ALIENWARE ürünlerde PREMIUM (üstün) PANEL garantisi mevcutmuş. Yalnız size bu soruyu sormamdaki maksat; ölü piksel siyah ya da koyu renk ise maalesef değişim olmuyormuş. Parlak renkli ise değişim oluyormuş. Sizin piksel neyseki koyudan parlağa dönüş yapmış ve büyük ihtimalle garantiden değişecektir. Böyle de ilginç bir durum sözkonusu. Umarım güzel sonuçlanır en kısa zamanda.
  • Tsk. Ilginize Ben bu durum hakkinda burdan bilgi vericem bakalim yazan gibimi ustun hizmet olayi

• quote:

Tsk. Ilginize Ben bu durum hakkinda burdan bilgi vericem bakalim yazan gibimi ustun hizmet olayi

Olumlu sonuç alacağınızı düşünüyorum. İnşallah herşey yolunda gider. Ben daha ölü piksek testi yapmadım. En kısa zamanda yapacağım. Şimdilik gözle görünür bir durum yok.
  • arkadaşlar mouse problemi yaşayan oldumu yüksek çözünürlüklü monitörlerle notebookta bi sorun yoktu fakat yeni dell 29ultrasharp monitorde ekranda kasıla kasıla gidiyor mouse da takılma müthiş wacom pen touch var onda hiç bi sıkıntı yok başına böyle bir şey gelen arkadaş varmı bana mı özel mouse microsoft touch moueslerdan 1000dpi çözünürlüklü şimdiden tşk..
  • quote:

arkadaşlar mouse problemi yaşayan oldumu yüksek çözünürlüklü monitörlerle notebookta bi sorun yoktu fakat yeni dell 29ultrasharp monitorde ekranda kasıla kasıla gidiyor mouse da takılma müthiş wacom pen touch var onda hiç bi sıkıntı yok başına böyle bir şey gelen arkadaş varmı bana mı özel mouse microsoft touch moueslerdan 1000dpi çözünürlüklü şimdiden tşk..

Böyle bir problem yaşıyorum. Bunu 2560x1440 çözünürlükte yaşıyorum. 5-10-15 dakika aralıklarla anlık takılmalar oluyor. Bu takılmayı 3dsMax programı ile çalışırken yaşıyorum. Başka bir şekilde denemedim. Yani normal kullanımda internette gezerken daha denemedim. Bunu Asus N53SN bilgisayarı kullanırken yaşıyorum. Başka şekillerde de deneyeceğim. bakalım nasıl bir sonuç oluşacak.

Sebebin monitörden değil de notebook ile monitör arasında kullandığım bir cihaz var ondan olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MUST@F

ebay.com dan resimdeki ürünü sipariş etmek istiyorum. 2560x1600 çözünürlüğe kadar çıkan harici bir ekran kartı denebilir. ebay.com'dan alışveriş yapan deneyimli arkadaşlar var mı?
    http://www.ebay.com/itm/StarTech-USB-3-0-to-DisplayPort-External-Video-Card-Multi-Monitor-Adapter-2560x1-/360623108606?pt=UK_Computing_Other_Computing_Networking&hash=item53f6cff1fe
     DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü

Bu mesajımda belirttiğim ürünü ebay'dan aldım. İngiltere'den 1 haftada geldi. Bu alet sayesinde notebook ile 2560x1440 çözünürlükte çalışabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MUST@F -- 30 Nisan 2013; 23:06:58 >

• quote:

quote:

ebay.com dan resimdeki ürünü sipariş etmek istiyorum. 2560x1600 çözünürlüğe kadar çıkan harici bir ekran kartı denebilir. ebay.com'dan alışveriş yapan deneyimli arkadaşlar var mı?
    http://www.ebay.com/itm/StarTech-USB-3-0-to-DisplayPort-External-Video-Card-Multi-Monitor-Adapter-2560x1-/360623108606?pt=UK_Computing_Other_Computing_Networking&hash=item53f6cff1fe
     DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü

Bu mesajımda belirttiğim ürünü ebay'dan aldım. İngiltere'den 1 haftada geldi. Bu alet sayesinde notebook ile 2560x1440 çözünürlükte çalışabiliyorum.

Tsk.. Fakat Benim masaustu bilgisayar normal notbookla problem yoktu masaustu pc ve dell ultrasharp monitor ve mini display porta ve dvi Ballantine ile de gelince mouse olayi basladi

• Masaüstü bilgisayarda yapması oldukça ilginç. Ekran kartının modeli nedir bilmiyorum ama. Bu oldukça yüksek bir çözünürlük. Ekran kartınız eski modelse yapabilir.
  • Quadro 2000 var fakat wacom pen touch var onla bi problem yok

• quote:

quote:

işte budur. Doğru ürün güzel fiyat. Benzer problemi olan arkadaşlar için kompakt ve fonkiyonel bir aparat. Daha kaba olanları bile 130-150 $ seviyesinde artı kargo tabi. Gümrükle filan 200$'ı buluyor. Bu ürün hem hesaplı hem de işlevsel.

• quote:

arkadaşlar mouse problemi yaşayan oldumu yüksek çözünürlüklü monitörlerle notebookta bi sorun yoktu fakat yeni dell 29ultrasharp monitorde ekranda kasıla kasıla gidiyor mouse da takılma müthiş wacom pen touch var onda hiç bi sıkıntı yok başına böyle bir şey gelen arkadaş varmı bana mı özel mouse microsoft touch moueslerdan 1000dpi çözünürlüklü şimdiden tşk..

sanırım benim razer mamba'da 4k-6,5k dpi'di iken kendi kendine hareket etmeler ve kimi uygulamalarda imlecin hedeften şaşması durumu var. Birkaç defa tecrübe ettim şu an yok. Fevkalede ilginç bir durum gibi görünüyor. Projeler bitince araştıracağım. Monitörden memnun musunuz? Bir kaç film-oyun vb . uygulama resimleri güzel olurdu doğrusu^^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *INVICTUS* -- 2 Mayıs 2013; 9:52:20 >

• Mouse takılması elimde bulunan bloody fare ile düşüm tepkime sürelerine inince oluyor. Farenin tepki süresini 4ms'den 1ms'ye ye indiriyorum, 3dsmax'da çalışırken zaman zaman takılmalar oluyor. Başka programlarda olmuyor. Fps gerektiren uygulamalarda bu gerçekleşiyor.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.