Şimdi Ara

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU) (188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.146
Cevap
37
Favori
394.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, bilgisayarı açarken hata verdi şu klasik mavi ekran, sonra da ne yaptıysam açılmadı. F8 ile fabrika ayarlarına geri getirdim ama 2 gün sonra gene hata verdi,siyah ekran çıkıyor en sonunda "press any key" diyor. Şimdi tekrar Factory Reset yapıyorum.
    - Sizce problemi ne olabilir?
    - 2012 de almıştım, hiç format atmadım, harddisk tek parça, format zaten atamıyorum cd yok, format atmadan harddiski bölebilir miyim?
    Herhangi fikri olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba herkese. Win 10 a önce yükseltme ile sonra temiz kurulum ile geçmiştim. Bugün önce yeni yapıyı update ile güncelledim ancak bu sefer de bataryam şarj olmamaya başladı. Bu yapıdan önce böyle bir proglemim yoktu. Temiz kurulum yaptım ama yine aynı sorun devam ediyor. Dell İnspiron n5110
    Paylaş
  • M.Edip M kullanıcısına yanıt
    Şarj'ın Win 10 ile alakası olduğunu sanmıyorum. Çünkü konu geçmişine bakarsanız, DELL kullanan hemen herkes en az bir kere bu sorunu yaşamıştır. Sorunun olası bir çok sebebi var ama en geneli DELL bilgisayarları şarj cihazı gücünü denetleyip ona göre performans ayarını değiştiriyor. Geçen gün yine başıma geldi.

Şarj cihazını fişten ve bilgisayardan çekip bir gece boş tuttum. Artık içindeki kondansatörlerde mi sorun var, ısınınca görevini yapmayan bir eleman mı var bilemiyorum ama sabaha taktığımda yine şarj etmeye başladı.
  • hepmisafir H kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim ilk defa oldu bu sorun. Bir gece boş bıraktım ama yüzde 2 de kaldı. Dolmuyor anlamadım. Isınma ile alakalı olabilir. Birde 5 yıllık laptop normal batarya ömrünü doldurmuş olabilir.
  • Arkadaşlar 1gb ekran kartı var ama dahili ekran kartıyı oyunlardaken hiç açmıyor ne yapmam gerek ?
  • arkadaşlar bilen varsa bilgilendirsin.bu bilgisayar ddr 2 mi 3 mü?bir de maksimum kaç gb ram takılıyor 6 mı 8 mi?bilgisayarı maksimum ram e taşımak istiyorum da sizlerden de bilgi almak istedim.
  • bir de bu laptop için ram ler kaç liradır en azından 4 lükler 2 tane 4gb ram taktırsam yeterli sanırım.
  • alicemoguz kullanıcısına yanıt
    Toplam 2 slot var.
    8 gb a kadar destekliyor olarak biliyorum.
    1333 Mhz sodimm ram kullanıyor.
    4X2 olarak 8 gb alınabilir.

Benim bilgisayarda 4 mevcuttu yanına bir 4 daha aldım. SSD disk takmıştım zaten bu kombinasyonla gayet güzel oldu. (i7 işlemcili model)
    Not: Oyun vb oynamadığım için oyun performansı hakkında birşey söyleyemeyeceğim.
    Ram değerleri win 10 dan sonra @75 lerde geziyordu. @40 - 42 lere indi ram takviyesinden sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JohnA

Toplam 2 slot var.
    8 gb a kadar destekliyor olarak biliyorum.
    1333 Mhz sodimm ram kullanıyor.
    4X2 olarak 8 gb alınabilir.

Benim bilgisayarda 4 mevcuttu yanına bir 4 daha aldım. SSD disk takmıştım zaten bu kombinasyonla gayet güzel oldu. (i7 işlemcili model)
    Not: Oyun vb oynamadığım için oyun performansı hakkında birşey söyleyemeyeceğim.
    Ram değerleri win 10 dan sonra @75 lerde geziyordu. @40 - 42 lere indi ram takviyesinden sonra.

o zaman 8 gb lik ram taktırırım.oyun performansı fena değil misal tomb raider 2013 kasmadan oynayabiliyorum.metro last light kasmadan oynanıyor.the long dark oyununu bile kasmıyor.yani şöyle söyliyim son çıkan oyunlar için yetersiz ama 2013-14 yılındakiler için iyi bir sistemi var.ekran kartı 1 gblık 1 de kendinde var.ama yetmiyor.bana da zaten bu oyunlar yetiyor.en son çıkanları oynamasam da olur.

• Cihazin şarj adaptörü bozuldu yenisini aldim o da iyi cakisiyor da sadece aldigim ssrj aletini takinca dokunmatik pad zor calisiyir tikaniyor gibi calisiyor şarj aletini cikarinca dokunmatik pas eski haline gelip düzgün calisiyor

• benim ekran kırıldı
    yardım olacak var mı?
  • Bios güncellemesi yapmak istiyorum ama batarya bitik yani normal yaapımıyorım cmd deneyince unkonow common diye hata alıyorum bir yardımcı olun çok ısınmaya başladı kendiliğinden kapanmaya bügüne kadar olmadı iyi kötü gidiyorduk lütfen yardım edin

• barscetn kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla en son Bios A11 seninki ne? Bir de şu testi yapmayı deneyebilirsin.https://www.youtube.com/watch?v=rMBIyeelQA0
    Bilgisayarında support assist yüklüyse onunla da checkup yapabilirsin. Sorun bulamazsan format atmayı dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesincır

Bildiğim kadarıyla en son Bios A11 seninki ne? Bir de şu testi yapmayı deneyebilirsin.https://www.youtube.com/watch?v=rMBIyeelQA0
    Bilgisayarında support assist yüklüyse onunla da checkup yapabilirsin. Sorun bulamazsan format atmayı dene.

Hocam hiç yapmadım ben bios güncellemesi fotmayida yeni atmıştım eve gidince dediğinizi deneyeceğim cevap için teşekkür ederim

• Fanı süpürgeyle temizleyim derken çok çektim galiba şimdi fanım hiç çalışmıyor.

Rebootta 2 tane hata alıyorum. biri fan hatası error kodu; 2000-0511 Validation No 60134
    digeri de hard drive hatası Error kodu: 2000-0142 Validation 41561

ne yapılmalı ?
  • Merhaba Dell N5110 kullanıcıları;

Biz izmirde notebook servsiyiz ve n5010 ve n5110 ile ilgili bazı bilgilendirmelerde bulunmak isterim sizlere.

Bu model cihazların en sık rastladığımız sorunu aşırı ısınma nedeni ile yaşanan bga entegre yapısal bozulma arızasıdır.Cihaz açılışında duyular 8 bip sesi bu arızanın yaşandığını gösterir.
    Yılda bir kez olsun yaptırılacak notebook bakımları ile ısınma sorunlarının önüne geçilmiş olacak ve bu en özenmli sorunla karşılaşılmayacaktır.
    Dell arıza ses uyarı kodları için bu adresi inceleyebilirisniz;
    http://www.dellservisizmir.com/index.php/dell-acilis-hatasi-sesli-uyari-dell-notebook-teknik-servis-adaptor-batarya-izmir/

Performans ve dayanıklılık açısından gayet başarılı modellerdir n5010 ve 5110 serileri.Çok yoğun olarak kullanıyorsanız bu cihazları hard diskleri konusunda dikkat etmelisiniz, cihaz çalışma esnasında ekranın donması yada hdd üzerinden gelen seslerin artması, yedeklerinizin farklı bir ortama alınması ve hdd değişim zamanı geldiğini gösterir.Hdd arızası yaşanmadan yedeklerinizi farklı bir materyale almayı unutmayınız.Kurtarılamaz duruma gelebilir.

Dell notebook sorunlarınız konusunda bizlere danışmak istediğiniz konu olur isewww.edkbilgisayar.com adresinde online canlı destek hattından bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla
    Müşteri Hizmetleri
    EDK Bilgisayar Destek Sistemleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mymoon34 -- 6 Ocak 2016; 11:22:14 >

• Tarihe bir not düşmek istedim.

Zamanında bu bilgisayarı aldığım için kendimi aptal gibi hissediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Mirliva.

Tarihe bir not düşmek istedim.

İ5 gt525m modelini almayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: MadTR

quote:

Hocam, maalesef aynı modelden bende de var. 2011 yılında aldığımda dahi zamanın gerisinde bir modeldi, hoş onu sorun etmedim ama hayatımda bu kadar kötü bir ekran tasarımı ve kasa tasarımı olan başka bir bilgisayar daha görmedim. 6 ay sonra adaptörüne elveda diyorsun zaten, sonra elini koyduğun yerde kasanın üstü yavaş yavaş parçalanıyor ve en sonunda metali açığa çıkıyor, onun dışında chromeda bile inanılmaz ısılar alıyorsun, ekran çözünürlüğü 1366 olmasına rağmen keskinlik derinlik açısından ekranın kalitesi inanılmaz kötü. Sizden ricam ben ettim siz etmeyin, 3 kuruş daha kazanmasın şu firma. Bu arada hiç bir oyunu çalıştırmamasını geçtim, bu bilgisayar office 2013ü bile ıkınarak işlemliyor hocam alırken 2 kere düşün.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MadTR

quote:

Hocam, maalesef aynı modelden bende de var. 2011 yılında aldığımda dahi zamanın gerisinde bir modeldi, hoş onu sorun etmedim ama hayatımda bu kadar kötü bir ekran tasarımı ve kasa tasarımı olan başka bir bilgisayar daha görmedim. 6 ay sonra adaptörüne elveda diyorsun zaten, sonra elini koyduğun yerde kasanın üstü yavaş yavaş parçalanıyor ve en sonunda metali açığa çıkıyor, onun dışında chromeda bile inanılmaz ısılar alıyorsun, ekran çözünürlüğü 1366 olmasına rağmen keskinlik derinlik açısından ekranın kalitesi inanılmaz kötü. Sizden ricam ben ettim siz etmeyin, 3 kuruş daha kazanmasın şu firma. Bu arada hiç bir oyunu çalıştırmamasını geçtim, bu bilgisayar office 2013ü bile ıkınarak işlemliyor hocam alırken 2 kere düşün.

i5 işlemci var diye almayı düşünüyordum bukadar kötü performans vereceğini tahmin etmiyordum

• 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.