Şimdi Ara

DELL INSPIRON 1520 KULLANANLAR KULUBU (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.877
Cevap
7
Favori
368.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: _GreeNEyEs_

Arkadaşlar bugün ben de 1520 sahibi oldum!!! Notebook'u ve özellikle vistayı çözmeye çalışıyorum,hiç alışamadım daha. Onun dışında bir şey sormak istiyorum,bilgisayar açıkken sizde de tiz bir ses duyuluyor mu? Birşey sürekli çiziliyor da ondan tiz bir ses çıkıyor sanki. Harddisk sesi mi, pil dolu iken takılı olan şarjın çıkardığı bir ses midir bu bilemiyorum. Kullandıkça yorumlarımı yazacağım...

Bende bazan Harddisk işlem yaparken çok hafif cızırtı sesi geliyor.Ama onun dışında çok sessiz bir alet.Zaten fan sesi hemen hemen hiç yok.Kulağınızı iyice dayayıp dinlerseniz duyulabilir anca.Belki de çok ısınma olmadığı için sürekli devreye girmiyordur.Alet normlde çok sessiz olduğu için sadece HDD sesi hafif bir cızırtı şeklinde belli oluyor.Eski laptopumda da olurdu bu harddisk sesi.Onu 4 yıldır sorunsuz kullandım.Hala da kullanıyorum.Önceden alışkın olduğumdan çok yadırgamadım bu sesi.Ama çok dikkat çekici,biraz fazla diyorsanız onu bilemem.HDD de sorun şüphesi varsa f12 ile diagnostik işlemi yapıp donanım testi yapabilirsiniz.Bende hiç sorun çıkmamıştı.

VISTAya alışma konusunda ben de aynı durumdaydım.İlk gün acayip sıkılmıştım.kendii çok yabancı hissetmiştim.Ama insan bir iki günde alışıveriyor.Masaüstü PCde XP ye dönünce birden çok basit görünüverdi gözüme.İnsan güzele,konfora çok çabuk alışıyor.Hatta çok tereddüt ettim VISTA ya devam edeyim mi yoksa XP mi yükleyeyim diye ama sanırım VISTA ile devam edeceğim.Eninde sonunda alışmak zorundayız zaten buna.Eh İnspiron 1520 de hakknı veriyor bunun.Performansda sorun yok madem,alışcaz artık başka çare yok.

Ama ben bu recovery ve harddiskin tek parça olmasına kafayı taktım.Silecem herşeyi..VISTAyı ve herşeyi yeni baştan yükliycem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LokmanHekim -- 10 Eylül 2007; 13:50:39 >

• quote:

Orjinalden alıntı: LokmanHekim

quote:

Orjinalden alıntı: _GreeNEyEs_

Arkadaşlar bugün ben de 1520 sahibi oldum!!! Notebook'u ve özellikle vistayı çözmeye çalışıyorum,hiç alışamadım daha. Onun dışında bir şey sormak istiyorum,bilgisayar açıkken sizde de tiz bir ses duyuluyor mu? Birşey sürekli çiziliyor da ondan tiz bir ses çıkıyor sanki. Harddisk sesi mi, pil dolu iken takılı olan şarjın çıkardığı bir ses midir bu bilemiyorum. Kullandıkça yorumlarımı yazacağım...

Bende bazan Harddisk işlem yaparken çok hafif cızırtı sesi geliyor.Ama onun dışında çok sessiz bir alet.Zaten fan sesi hemen hemen hiç yok.Kulağınızı iyice dayayıp dinlerseniz duyulabilir anca.Belki de çok ısınma olmadığı için sürekli devreye girmiyordur.Alet normlde çok sessiz olduğu için sadece HDD sesi hafif bir cızırtı şeklinde belli oluyor.Eski laptopumda da olurdu bu harddisk sesi.Onu 4 yıldır sorunsuz kullandım.Hala da kullanıyorum.Önceden alışkın olduğumdan çok yadırgamadım bu sesi.Ama çok dikkat çekici,biraz fazla diyorsanız onu bilemem.HDD de sorun şüphesi varsa f12 ile diagnostik işlemi yapıp donanım testi yapabilirsiniz.Bende hiç sorun çıkmamıştı.

VISTAya alışma konusunda ben de aynı durumdaydım.İlk gün acayip sıkılmıştım.kendii çok yabancı hissetmiştim.Ama insan bir iki günde alışıveriyor.Masaüstü PCde XP ye dönünce birden çok basit görünüverdi gözüme.İnsan güzele,konfora çok çabuk alışıyor.Hatta çok tereddüt ettim VISTA ya devam edeyim mi yoksa XP mi yükleyeyim diye ama sanırım VISTA ile devam edeceğim.Eninde sonunda alışmak zorundayız zaten buna.Eh İnspiron 1520 de hakknı veriyor bunun.Performansda sorun yok madem,alışcaz artık başka çare yok.

Ama ben bu recovery ve harddiskin tek parça olmasına kafayı taktım.Silecem herşeyi..VISTAyı ve herşeyi yeni baştan yükliycem.

lokmanhekim..

bizim ekran karti mi daha iyi yoksa asus un ki mi

• Bizim kart 8600 GT, Asus'unki 8600 GS olması lazım! Bu durumda bizimki tartışmasız daha iyi...
  • Tabii ki 8600GT daha iyi.Notebook ekran kartı listesinde daha üst sırada GT ler.Hatta toshibanın HD x2600 ını bile geçmiş.Çok az bir fark var ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LokmanHekim -- 10 Eylül 2007; 16:49:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: LokmanHekim

Tabii ki 8600GT daha iyi.Notebook ekran kartı listesinde daha üst sırada GT ler.Hatta toshibanın HD x2600 ını bile geçmiş.Çok az bir fark var ama.

valla icime su serpildii

ya ben nvdia nin sitesinden baktim

orda "stream processor" haricinde gs nin mhz degerleri daha iyi gorunuyor..

http://www.nvidia.com/object/geforce_8600M.html
  • http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html?&or=&search=&sort=sorting&type=specs

GT daha iyi merak etme:))
    Yani ben yukarıdaki notebook ekran kartı karşılaştırmaları listesinde öyle gördüm...
  • hehe yanlış anlaşılma olmuş klavye de ışık falan yok :) ufak o mavi renk ve metalik gri klavye geceleri hoş duruyor lcd den gelek ışık ile bütünleşince :=) bunu demek istemiştim. ati ile 3dmark scorelarında pek fark yok ancak fps olarak muhakkak daha yüksek değerler alırsınız. üstelik bildiğim kadarıyla hd dx10 bir kart değil. yanlış isem düzeltin lütfen
  • quote:

Orjinalden alıntı: diablo2

hehe yanlış anlaşılma olmuş klavye de ışık falan yok :) ufak o mavi renk ve metalik gri klavye geceleri hoş duruyor lcd den gelek ışık ile bütünleşince :=) bunu demek istemiştim. ati ile 3dmark scorelarında pek fark yok ancak fps olarak muhakkak daha yüksek değerler alırsınız. üstelik bildiğim kadarıyla hd dx10 bir kart değil. yanlış isem düzeltin lütfen

HD 2600 DirectX 10 destekli bir ekran kartı
  • Arkadaşlar 2saat önce bende dell 1520mi aldım vatandan.Bazı sorularım var; vatanda sistem yükletmek için 1 saat sürer dediler bende bekleyemedim ve kendim kurarım deyip aldım.Sistem yüklerken neler istiyor nelere dikkat etmeyelim vista kurmadım hiç.Birde ilk kullanışta batarya olayları nasıl 12-13 saat bekletmem lazımmı? Yardım ederseniz çok sevinirim.
  • arkadaşlar bu harddisk'ten gelen kulak çınlaması şeklindeki yüksek frekanslı sesi nasıl azaltabilirim? beni çok rahatsız ediyor ve bu yüzden değişimi düşünmeye başladım. bios'tan ayar yapmak mümkün mü? hp de biostan system configuration'a girip cpu c4 disabled ile ya geçiyor ya da azalıyormuş ses. Ama ben dell'in bios'unda böyle bir yere rastlamadım. Yardım lütfen...

Bir de Airties 210 modemime kablosuz olarak bağlanamıyorum. Modemde sorun olmadığı kesin de,vista'da problem var. Bu sorunu nasıl aşabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _GreeNEyEs_ -- 10 Eylül 2007; 21:52:37 >
  • Arkadaslar emekleriniz için öncelikle cok tesekkür ediyorum, bastan asagı bütün topici okudum(pek zor olmadı aslında 2 sayfa olunca:)) , unutmadan ilk kez 2 sayfayı neredeyse doldurmuş olup da bu kadar temiz, bu kadar bilgilendirici bir topic görüyorum, tebrikler:)

Benim bi süredir HPyle basım belada, cok sükür ki cözümlenmesine cok az kaldı, paramı geri alacam. Dolayısıyla yeni bir bilgisayar alacam. Eh herkes gibi ben de 4 model arasında kaldım. Asus'u, resimlerde gördügüm kadarıyla, berbat tasarımı yüzünden eledim. Toshibanınsa Ati ekran kartı kullanıyor olması, eskiden favorim atiydi fakat directx10da performansı pek iyi degilmiş die cok duyuyorum, elenmesine neden oldu. Geriye ilk olarak gördügüm Acer ve sonradan kafamı karıstıran Dell kaldı. Hâla bi karar verebilmiş degilim, ama Dell'in az ısınıyor olması, kendini kanıtlamıs bir marka olması, özellikle kasasının hakkaten kasa gibi olması kendine ceken tarafları. Acerinse fiyat/performans oranında su anda en iyi bilgisayar oldugunu sanırım herkes kabul edecektir, testlerden;) Ama Acer Bmwyle de anlasmıs olsa, ki bu sadece tasarımı etkiler, pek güvenilir bir marka izlenimi uyandırmadı bende, ısınma sorunuyla da bunu kanıtlıyor. Su anda, tamam kardesim ben Dell alıyorum diyememin 2 nedeni var. Burada pek konusulmamıs ama, pilin kac cell oldugu aslında cok önemli bi konu. Dellde 6 cell pil var, Acerde 9cell bu da pil süresinde inanılmaz bir fark olusturuyor. Özellikle de farklı bir sehirde üniversite okuyup da sürekli yolculuk yapıyorsanız. Öte yandan yolculuklar dısında pilin ne kadar gittigi umrumda bile degil:) Diger nedeniyse işlemcisinin 2.2 degil de 2 ghz olması. İleride bu bize ne kadar problem cıkartır bilemiyorum. Fakat bu yazılarıda okuduktan sonra gönlüm Dellden yana, alacagımda 2sini yanyana karsılastıracagım Vatan bilgisayarda., artık son kararım ne olur bilemiyorum.

Arkadaslar uzun bir yazı oldu, farkındayım, fakat Acerle Dell arasında kalan arkadaslara da hitaben bir yazı olsun die bütün özelliklerini karsılastırmaya calıstım, umarım sizi sıkmamısımdır...

• merhabalar arkadaslar bende bugun vatan ın yaptıgı kampanya sayesınde 1520 sahıbı oldum. T7300 lu modelı 1860 ytl ye mal oldu. bır aydan fazla suredır sureklı forumları gezıp duruodum ne alsam dıye kafayı yemek uzereydım. sonra bugun sabah nette kampanyanın haberını aldım kostum bı bakınım dıe arkadaslarla. hafızamı yıtırmıs bı sekılde ooledce makınelerın arasında dolasırken bı arkadasım boyle bısey sahıbı olamazsın dedı hangısını ılk kafana koyduysan onu al fazla da abartma dedı o an zıhnım acıldı resmen yok onun wireless n i yok bunun ıslemcısı yok sunun ekran kartı ne ugrasıp duruom dedım al dell i bek rahatına. aldım valla heyecanlayım bu gece sabahlarım basında heryerını kesfetmem lazım sızlerede yazdıklarınızdan dolayı cok tesekkurler herkese hayırlı olsun
  • Sigmatelin ses sürücüsü en son versiyonu A06 demişim yanlış yazmışım.En son versiyonu A05.Benim yüklediğim ve dahili mikrofonla ses sorununu çözdüğüm sürücü buydu.Bilginize...
  • selam arkadaşlar, ben de bu gün klube katıldım..bu günkü kampanyayı kaçırmadım..%25 indirimle 1200 dolara filan aldık 1520 'yi :)..
    ben nette dolaşırken rastgeldiğim bi sayfayı paylaşayım.. inspiron 1520 'ye XP yüklemek için gerekli bütün driverlerin olduğu yazıyor sayfada..
    http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=165176

çok incelemeye fırsatım olmadı zamanım dar :)

bu arada şu anda bi oteldeyim,dell bi sürü kablosuz ağ buldu..freeinternet yazan birni denedim..sorun çıkarmadan bağlandı gayet hızlı bi şekilde netteyim..çekiş güzel :))

ilk izlenimim çok iyi..şu wireless n olayına biraz üzülmüyor değilim ama olacak o kadar..teknoloji çok hızlı girmeye başladı hayatımıza, bu wireless n de emimin çok hızlı yaygınlaşır o zaman biraz üzülürüz belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drlevent -- 11 Eylül 2007; 0:12:24 >

• Ya arkadaslar benim kacırdıgım bişi var herhalde türkiye de T7500 olan modellerden var mı, bi de farklı renk secenekleri var mı???
  • quote:

Orjinalden alıntı: drlevent

selam arkadaşlar, ben de bu gün klube katıldım..bu günkü kampanyayı kaçırmadım..%25 indirimle 1200 dolara filan aldık 1520 'yi :)..
    ben nette dolaşırken rastgeldiğim bi sayfayı paylaşayım.. inspiron 1520 'ye XP yüklemek için gerekli bütün driverlerin olduğu yazıyor sayfada..
    http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=165176

çok incelemeye fırsatım olmadı zamanım dar :)

bu arada şu anda bi oteldeyim,dell bi sürü kablosuz ağ buldu..freeinternet yazan birni denedim..sorun çıkarmadan bağlandı gayet hızlı bi şekilde netteyim..çekiş güzel :))

ilk izlenimim çok iyi..şu wireless n olayına biraz üzülmüyor değilim ama olacak o kadar..teknoloji çok hızlı girmeye başladı hayatımıza, bu wireless n de emimin çok hızlı yaygınlaşır o zaman biraz üzülürüz belki

ne kampanyasi??? hala devam ediyor mu?? eger ediyosa yarin da ben alayim

• quote:

Orjinalden alıntı: RT!

merhabalar arkadaslar bende bugun vatan ın yaptıgı kampanya sayesınde 1520 sahıbı oldum. T7300 lu modelı 1860 ytl ye mal oldu. bır aydan fazla suredır sureklı forumları gezıp duruodum ne alsam dıye kafayı yemek uzereydım. sonra bugun sabah nette kampanyanın haberını aldım kostum bı bakınım dıe arkadaslarla. hafızamı yıtırmıs bı sekılde ooledce makınelerın arasında dolasırken bı arkadasım boyle bısey sahıbı olamazsın dedı hangısını ılk kafana koyduysan onu al fazla da abartma dedı o an zıhnım acıldı resmen yok onun wireless n i yok bunun ıslemcısı yok sunun ekran kartı ne ugrasıp duruom dedım al dell i bek rahatına. aldım valla heyecanlayım bu gece sabahlarım basında heryerını kesfetmem lazım sızlerede yazdıklarınızdan dolayı cok tesekkurler herkese hayırlı olsun

ya boyle kampanyayi daha once haber verseydiniz keske. ben de cok istiyorum bunu almayi ve kacirilmayacak bir firsatmis. hala devam ediyor mu bu kampanya???

arkadaslar eger 1520 icin kampanya gorurseniz bana haber verebilir misiniz. eger kampanya yakalarsam hemen alacagim da. kampanya olmazsa artik daha fazla para verecez napalim.

• quote:

Orjinalden alıntı: RT!

merhabalar arkadaslar bende bugun vatan ın yaptıgı kampanya sayesınde 1520 sahıbı oldum. T7300 lu modelı 1860 ytl ye mal oldu. bır aydan fazla suredır sureklı forumları gezıp duruodum ne alsam dıye kafayı yemek uzereydım. sonra bugun sabah nette kampanyanın haberını aldım kostum bı bakınım dıe arkadaslarla. hafızamı yıtırmıs bı sekılde ooledce makınelerın arasında dolasırken bı arkadasım boyle bısey sahıbı olamazsın dedı hangısını ılk kafana koyduysan onu al fazla da abartma dedı o an zıhnım acıldı resmen yok onun wireless n i yok bunun ıslemcısı yok sunun ekran kartı ne ugrasıp duruom dedım al dell i bek rahatına. aldım valla heyecanlayım bu gece sabahlarım basında heryerını kesfetmem lazım sızlerede yazdıklarınızdan dolayı cok tesekkurler herkese hayırlı olsun

ya gercekten cok sinir oldum ayiptir solemesi

neden derseniz

ben mavi den aldim bozuk cikti

sali yada carsamba elimde olacak

bu kampanyadan alsaydim da ayni zamanda

hatta daha erkenden elimde olacakti

ve cok daha ucuza olacakti

bu kampanya card finans kampanyasi mi??

yoksa üzülecem cok

pesin almiştim ben

card finans olmadigi icin..

lutfen bi aciklama getir de

adam gibi üzüleyim..

2460 verdim ben

saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -KaRaBaSaN- -- 11 Eylül 2007; 1:42:30 >

• Hakkaten ya ne kampanyası bu şimdi 4 gün önce aldım bende vatandan oldumu şimdi bu, eğer öyle birşey varsa detaylarını yazarmısınız şu kampanyanın, peşin fiyatına kampanyamı, taksitemi, kaç taksite, sadece cardfinans amı diye, kampanyadan alan arkadaşlar tam detay verirse sevinirim, ona göre en azından bizde hakkımızı arıyalım, benim bildiğim ( tam araştırmak lazım tam bilmiyorum ama ) bir ürünü aldıktan sonra, 1 hafta gibi bir süre ( yada süresi kaçdır bilmiyorum ) üründe indirim olursa hak talep edilebildiğiydi, bunu iyi araştırmak lazım bence...
  • Vatanda bugün 25.yıllları diye cardfinansa %25 indirim ve 6 taksit imkanı vardı bende burdan aldım .Gerçekten vatan dan alan arkadaşlar araştırsın mağdur duruma düşmesinler ,çünkü az bir fark yok.
    Laptop hakkında ise ; akşam kurma işini hallettim.Genel olarak laptop gerçekten çok hızlı xp yükleyerek çok daha iyi işler olabilir tabi.Oyun olarak hemen pes6yı yükledim 1280x800 high detailda hiç takıntı olmadan oyunu oynadım,Colin Mcrae dirt yükledim hemen ardından ,bildiğiniz gibi piyasanın belki en çok grafik isteyen oyunu ,1280x800 çözünürlük medium bazıları low akıcı oldu ama bu oyundada grafik kısınca pek güzel olmuyor ,bu biraz hayal kırıklığı oldu çünkü Crysis i mediumda oynamayı hedefliyordum açıkcası çok zor .Elimde çok oyun var yarın denemeye çalışacağım (bishock,moh airborne,tdu unlimited,stalker gibi).Bu oyunlardaki performansını da aktarabilirim.Oyunlardan sonra hemen K-lite standart paketini kurdum ve hd filmlerdeki performansına baktım ve gerçekten çok memnun kaldım 720p bir film sıfır takılma ve %30 civarı cpu kullanımı ile izledim süperdi gerçekten .Bu arada ekran kartı güncellemenin bir faydası oluyormu deneyen varmı son driverları ?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.