Şimdi Ara

## Dell'den Linux İşletim Sistemli 3 Yeni PC ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Dell'den Linux İşletim Sistemli 3 Yeni PC ##

Dünyanın en büyük PC üreticilerinden Dell'in daha doğrusu firmanın patronu Micheal Dell'in açık kaynak sevdası bir süredir konuşuluyor. Zira bay Dell'in evinde Linux işletim sistemi kullandığı da biliniyor.

Dell'in Microsoft'un yeni nesil işletim sistemine bakışı da zaten ortada. Zira firma geçtiğimiz günlerde kullanıcılarından gelen yoğun istek üzerine Windows XP'ye bir süre daha destek vereceğini açıklamıştı. Firma içinde bulunduğumuz günlerde Linux işletim sistemi ile sunulacak 3 yeni sistemini duyuruyor.

Dell'in Linux ile verilecek yeni sistemlerinden birisi dizüstü diğer iki model ise masaüstü olarak hazırlanmış. Öızellikle maliyetleri düşürmek adına aç kaynak işletim sisemi vermeyi tercih eden firmanın sistemleri için belirlediği fiyatlar ise tartışılabilir. Zira beklenti daha uygun fiyat Linux PC'lerin pazara girmesine yönelikti.

İşte Dell'in Linux PC'leri ve fiyatları;

## Dell'den Linux İşletim Sistemli 3 Yeni PC ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 24 Mayıs 2007; 19:48:55 >

• Çok güzel.Böylece bilgisayarı epey uygun fiyata imal edip tüketiciye de daha uygun fiyatla satacaktır.
  • DELL çok kaliteli bir marka olmasına rağmen yinede oyuncu bilgisayarından çok internet ve ofis uygulamalarına yetecek konfigreler hazırlamış. Ve tabili böyle bir konfigre için 850 usd pahalı bir fiyat
  • fiyatlar baya iyi görünüyor. Ancak , laptop olanda işlemci için intel pentium dual core yazıyor. O ne ayak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezorla -- 24 Mayıs 2007; 20:56:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ezorla

fiyatlar baya iyi görünüyor. Ancak , laptop olanda işlemci için intel pentium dual core yazıyor. O ne ayak?

Pentium Dual Core intelin Core Duo işlemcisinin isminin değiştirlmiş hali diyebilirz. (notebook için) Pentium Dual Core bu yaz aylarında masaüstünde E2XXX kodla gelecek Pentium D lerin yerini alacak. Dahası var Celeron 4XX kodla geliyor P4 yerini alcak. Tüm bu işlemciler Core mimarisine sahip. Aralarıdanki farklar Cache bellekleri zira celeronda 512 Pentium Dual coreda 1mb core 2 duo larda 2mb-4mb .... şeklinde gidiyor.
  • dostum iyimisin fiyatların neresi iyi remen kazık bu fiyatlar ya
    quote:

Orjinalden alıntı: ezorla

fiyatlar baya iyi görünüyor. Ancak , laptop olanda işlemci için intel pentium dual core yazıyor. O ne ayak?
  • adam işlemciyi ii koymuş ekran kartı ve anakartı Allah bilir...
  • çok pahalı yahu bunlar, kimsenin işine yaramaz gene kazıklamaya çalışıyorlar...
  • linux olsa da fiyat yüksek kalmış
    donanımlara da açık kaynak gelse ne güzel olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: bulent35220

linux olsa da fiyat yüksek kalmış
    donanımlara da açık kaynak gelse ne güzel olur

Linux olmasaydı birde sen o fiyatları görseydin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.