Şimdi Ara

Dell 3542 B21W81C laptop için hangi SSD’yi tavsiye edersiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Başlıkta da belitttiğim üzere 5 yıllık Dell 3542 B21W81C marka/model bir laptop kullanıyorum.

2/3 hafta kadar önce HDD bölgesinin üst kısmına gelen darbe neticesinde WD 1 TB HDD’nin kafası bozuldu. İşin ehli arkadaşlar sayesinde aynı donörü bularak daha önce nedense akıl edip yedeklemediğim benim için önemli 6000 kadar fotoğraf vs toplamda 52 gb veri kurtarıldı.

Kurtarma işlemi neticesinde elimde biri asıl diğeri donör 2 tane bozuk WD 1 TB HDD kaldı :)

Şimdi bu vesile ile laptopuma uyumlu bir SSD almak istiyorum. Tanıdığım arkadaşlar Samsung Evo 860 250 gb al geç, en mantıklısı bu dediler.

Sormak istediklerim ise sırayla;

1- SSD için başka tavsiyeniz olur mu? Evo 860’ın alternatifi ne olabilir?
    2- Youtube’da benim laptopun marka modelinde cihaza SSD takan kişi dvd yerine aparat ile HDD’de takıyordu. Yedeklerimi sürekli saklamak için bunu yapabilirim, yani sadece depolama. Bunu yapmanın artı ve eksileri nedir?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Not: Cihaz özellikleri ->https://www.epey.com/laptop/dell-inspiron-3542-b21w81c.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vita Es Muorte -- 14 Temmuz 2019; 18:11:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bütçeniz uygunsa "EVO al geç diyenler" haklı, alırsanız pişman olmazsınız. Samsung olmayacaksa bütçeye göre Crucial, Corsair, Toshiba, Adata SATA SSD modelleri olabilir. DVD bölmesine aparatla HDD takmanın bir dezavantajı yok fakat sorunuz "HDD'ye ihtiyaç var mı" anlamındaysa SSD'lerin ömrü yazılan veri miktarıyla orantılıdır yani ne kadar veri yazarsanız ömrünü o kadar çabuk yitirir bu açıdan mekanik HDD download, yedekleme gibi işlemler için daha uygun.
  • Uzun ömürlü, kaliteli bir SSD istiyorsanız Samsung 860 Evo almanızı öneririm.

Optik sürücüyü söküp yerine "HDD Caddy" aparatını kullanarak HDD (2.5" SATA) takabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken nokta doğru boyutta (12.7mm, 9.5mm, 9mm) ve kaliteli bir HDD caddy almalısınız. Kalitesiz olanlardan alırsanız dosya aktarma hızı çok düşük olacaktır veya bir süre sonra durduk yere bozulabilir.
  • Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. 250 gb 860 evo siparişi verdim. İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vita Es Muorte

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. 250 gb 860 evo siparişi verdim. İyi forumlar.
    Merhabalar
    Bende de aynı marka ve model laptop var.
    SSD ve DVD room yerine HDD takma işlemini gerceklestirdinizmi, tavsiye edermsiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.