Şimdi Ara

DEFINITIVE CLUB (254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.179
Cevap
42
Favori
332.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mrb arkadaşlar, uzun suredir bu topigi takip ediyorum ve gerçekten ilgiyle okuyorum.Belki bu topik konusuyla alakasi yok ama bizzat tecrube ettigim bir deneyimi sizlerle paylasmak istiyorum.Bende Denon avc-a1 A/V receiver ve Focal Sib xxl sinema sistemi varken sistemimde upgrade yapip Pioneer vsx-ax10ai Amfi ve kablo olarak ta önlere ve merkeze lookab xtrilius8 surroundlara ise xtrilius4 aldim.Tamam amfiyi değiştirdikten sonra sistem cağ atladi diyebilirim ama Sistem asil değişimi kabloları değiştirdikten sonra yaşadı. Amfi geldikten sonra xtriliuslari alana kadar bir müddet eski kablolarimla kullandim ve seste büyük değişimler oldu.Detaylar fevkalade artti.Amfi stereofonik olduğundan müzikte de harika sonuçlar verdi.adele i hic boyle dinlememistimneyse lafi fazla uzatmim:)xtrilius kablolarda değişim yasayacagimi tabiki tahmin ediyordum fakat umduğundan cok daha fazlasi oldu.sanki sistemi degistirmisim ve yeni hoperlorler almis gibi oldum.detaylar inanilmaz artti surroundlar resmen coştu.Sesler çok berraklasti ve effectler daha guclu oldu.Kisacasi bu ise gönül vermiş arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.Elinde bulunan mevcut kolonlardan maksimum kapasite almak isteyen hoperlor degistirmek yerine önce kablolarini değiştirsin.ne demişler sistemler gelip geçicidir fakat kablo kalicidir.Sikilmayip yazimi okuyan arkadaşlara tesekkur ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ay_tek75

Mrb arkadaşlar, uzun suredir bu topigi takip ediyorum ve gerçekten ilgiyle okuyorum.Belki bu topik konusuyla alakasi yok ama bizzat tecrube ettigim bir deneyimi sizlerle paylasmak istiyorum.Bende Denon avc-a1 A/V receiver ve Focal Sib xxl sinema sistemi varken sistemimde upgrade yapip Pioneer vsx-ax10ai Amfi ve kablo olarak ta önlere ve merkeze lookab xtrilius8 surroundlara ise xtrilius4 aldim.Tamam amfiyi değiştirdikten sonra sistem cağ atladi diyebilirim ama Sistem asil değişimi kabloları değiştirdikten sonra yaşadı. Amfi geldikten sonra xtriliuslari alana kadar bir müddet eski kablolarimla kullandim ve seste büyük değişimler oldu.Detaylar fevkalade artti.Amfi stereofonik olduğundan müzikte de harika sonuçlar verdi.adele i hic boyle dinlememistimneyse lafi fazla uzatmim:)xtrilius kablolarda değişim yasayacagimi tabiki tahmin ediyordum fakat umduğundan cok daha fazlasi oldu.sanki sistemi degistirmisim ve yeni hoperlorler almis gibi oldum.detaylar inanilmaz artti surroundlar resmen coştu.Sesler çok berraklasti ve effectler daha guclu oldu.Kisacasi bu ise gönül vermiş arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.Elinde bulunan mevcut kolonlardan maksimum kapasite almak isteyen hoperlor degistirmek yerine önce kablolarini değiştirsin.ne demişler sistemler gelip geçicidir fakat kablo kalicidir.Sikilmayip yazimi okuyan arkadaşlara tesekkur ederim.

Hayırlı olsun kardeşim. Aynen katılıyorum.Ben bütün hoparlör ve kabloların aynı componenttde olması taraftarıyım.Hatta eğer kullanılacaksa banana plugların ve power cordların bile..Lookab ürünleri(optirus,prinilus,xtrilius serileri) güzel bir seçim.Yerli malı olup başarılı bir çalışma yapmışlar.
    Kaç gündür kaliteli banana arayışı içindeyim, lakin nelere baktıysam sonuç çin malı..Bütün markaların kopyesi Çin. Bunların içinde de yine ttaf başarılı gözüküyor.
    Bugüne kadar bekledim bütün kablolara 100 mt yi geçkin kablo çeketi(çorap) üzerine geçirdim.Çok ciddi oldu.Orjinal banana bulamazsam olmasa en sonunda bende xtrilusları çıplak uçla bağlayacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: babiş62

quote:

Mrb arkadaşlar, uzun suredir bu topigi takip ediyorum ve gerçekten ilgiyle okuyorum.Belki bu topik konusuyla alakasi yok ama bizzat tecrube ettigim bir deneyimi sizlerle paylasmak istiyorum.Bende Denon avc-a1 A/V receiver ve Focal Sib xxl sinema sistemi varken sistemimde upgrade yapip Pioneer vsx-ax10ai Amfi ve kablo olarak ta önlere ve merkeze lookab xtrilius8 surroundlara ise xtrilius4 aldim.Tamam amfiyi değiştirdikten sonra sistem cağ atladi diyebilirim ama Sistem asil değişimi kabloları değiştirdikten sonra yaşadı. Amfi geldikten sonra xtriliuslari alana kadar bir müddet eski kablolarimla kullandim ve seste büyük değişimler oldu.Detaylar fevkalade artti.Amfi stereofonik olduğundan müzikte de harika sonuçlar verdi.adele i hic boyle dinlememistimneyse lafi fazla uzatmim:)xtrilius kablolarda değişim yasayacagimi tabiki tahmin ediyordum fakat umduğundan cok daha fazlasi oldu.sanki sistemi degistirmisim ve yeni hoperlorler almis gibi oldum.detaylar inanilmaz artti surroundlar resmen coştu.Sesler çok berraklasti ve effectler daha guclu oldu.Kisacasi bu ise gönül vermiş arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.Elinde bulunan mevcut kolonlardan maksimum kapasite almak isteyen hoperlor degistirmek yerine önce kablolarini değiştirsin.ne demişler sistemler gelip geçicidir fakat kablo kalicidir.Sikilmayip yazimi okuyan arkadaşlara tesekkur ederim.

Hayırlı olsun kardeşim. Aynen katılıyorum.Ben bütün hoparlör ve kabloların aynı componenttde olması taraftarıyım.Hatta eğer kullanılacaksa banana plugların ve power cordların bile..Lookab ürünleri(optirus,prinilus,xtrilius serileri) güzel bir seçim.Yerli malı olup başarılı bir çalışma yapmışlar.
    Kaç gündür kaliteli banana arayışı içindeyim, lakin nelere baktıysam sonuç çin malı..Bütün markaların kopyesi Çin. Bunların içinde de yine ttaf başarılı gözüküyor.
    Bugüne kadar bekledim bütün kablolara 100 mt yi geçkin kablo çeketi(çorap) üzerine geçirdim.Çok ciddi oldu.Orjinal banana bulamazsam olmasa en sonunda bende xtrilusları çıplak uçla bağlayacağım.

Selamünaleyküm hocam

Xtrilius 8 " e uygun kablo çorabını nereden buluruz? Link falan var mı?

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Aynen katılıyorum sayın babiş62.Benim için de sırada Optirius Powercord almak var inşallah.Birde şu an elimde bulunan Focal Sib xxl sinema sistemimi satabilirsem
    Polk Audio almayı düşünüyorum(def.tech cilerden özür)Aslında definitive bp10 alacaktım hatta almaktan son anda döndüm diyebilirim,vazgeçme sebebim ise stereo performansının güzel olmaması çok sert çalması hakkında
    topic de okuduklarımdır Polk Audio da aynı aslında Amerikan akustiği fakat bp10 dan farklı olarak stereo performansıda çok güzel(bir arkadışmda rti-a7 dinleme firsatım olmuştu) fakat yine söylüyorum bu dediklerim
    bp10 u dinlemeden sadece forumdan okuduklarıma göre yazdıklarımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ay_tek75 -- 18 Kasım 2014; 12:57:36 >

• yanlışlıkla alıntının içinde cevaplamışım özür
  • ***radyo*** * kullanıcısına yanıt
    Tayf Audio aydın beyde vardır.

http://www.tayfelektronik.com/

Tayf Audio

Tel:
    0216 456 80 80
    0532 227 30 31 - Aydın KUTLU
    ***radyo*** kardeşim bana bir dostum vasıtasıyla Ankara'dan geldi.Nerde ikamet ediyorsunuz bilmiyorum.Elektronik malzeme satanlara sorsanız temin edebilirler.Sizin kablo core4 mü core8 mi? Çorapların kalınlıkları değişken çünki.Boyutları kaç metre?

• quote:

***radyo*** kardeşim bana bir dostum vasıtasıyla Ankara'dan geldi.Nerde ikamet ediyorsunuz bilmiyorum.Elektronik malzeme satanlara sorsanız temin edebilirler.Sizin kablo core4 mü core8 mi? Çorapların kalınlıkları değişken çünki.Boyutları kaç metre?

Core 8 hocam. Kablolar 2x3 metre. Adana'dayım. Burası bu hobi için oldukça fakir. Yani iyi bir esnaf bu işe el atıp ciddi bir dükkan açsa köşe olur herhalde .
    P.M. den adresinizi,telefonunuzu yazarsanız elimde artan (ki bakıyım 15mm lik yeterse)size kargolarım.Forumdaşlık ne güne duruyor?😉😊

• quote:

P.M. den adresinizi,telefonunuzu yazarsanız elimde artan (ki bakıyım 15mm lik yeterse)size kargolarım.Forumdaşlık ne güne duruyor?😉😊

+1

• Ben de pmail den yazayım da bana da elinizdeki power amfileri yollar mısınız? :)

• quote:

İnceliğiniz için teşekkürler hocam. PM gönderdim...

• quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Ben de pmail den yazayım da bana da elinizdeki power amfileri yollar mısınız? :)

Yok ööölee bedava önce buraya gelecen fırın kebabı ile etliekmek yiyeceksin ondan sonra canciğer...

• quote:

işte olay bu

+2
  • Selamünaleyküm arkadaşlar

babiş62 abimizin gönderdiği kablo kılıfları geldi. Şimdilik makaronsuz bağladım. Kablolar görüntü olarak sınıf atladı. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Hem kılıf, hem de hoş sohbeti için...
    ***radyo*** kardeşim güle güle kullan.Bilmukabele.. Keyifli kullanımlar,dinletiler olsun.

• Merhaba Arkadaşlar

Anthem MRX710 geldi.
    Cumartesi gününden bu yada test ediyorum. def. ile uyumu mükemmel. Avr değiştirecek yada yeni arayışta olanların Anthem avr leri dinlemeden seçim yapmamalarını tavsiye ederim.
    Bu makineler hem sinemada hemde stereo da ezber bozduracak kadar iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanomete

Merhaba Arkadaşlar

Anthem MRX710 geldi.
    Cumartesi gününden bu yada test ediyorum. def. ile uyumu mükemmel. Avr değiştirecek yada yeni arayışta olanların Anthem avr leri dinlemeden seçim yapmamalarını tavsiye ederim.
    Bu makineler hem sinemada hemde stereo da ezber bozduracak kadar iyi.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Cihazı kullandıkça deneyimlerinizi paylaşırsanız seviniriz, hatta fotoğrafta isteriz. Ben dahil forumda bir çok kişinin merak ettiği bir ürün.
  • Teşekkürler Furai,

Anthemi aylar öncede SRC de dinlemiştim o zamanda çok beğenmiştim. Def. lerle dinlemek ayrı bir keyif. Burdan Sertaça da teşekkür ediyorum önceki kullandığım Avr ile karşılaştırma fırsatını verdiği için.

Anthem 710 ile ilgili kısa bir yorum yapmam gerekirse.
    Bundan önce kullandığım AVR yi SRC de Anthem Mrx710 ile aynı kolonlar ile tekrar tekrar aynı sahnelerde dinledik.
    Alakaları yok desem yeridir.
    Anthemin orta ve üstlerde ezici bir üstünlüğü var. Sahne bütünlüğü ile surroundlardaki detay ve hakimiyeti saymıyorum bile.
  • Hayırlı olsun güle güle kullan

• 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.