Şimdi Ara

Dedikodu - Yeni Ötv Zammı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
2.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, bir arkadaşımdan aldığım dedikodudur. Taslak metin hazırmış, uygun bir zamanda imzalanıp yürürlüğe girecekmiş. İnşallah aslı astarı yoktur.

Motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçmeyenler : %45' den %55'e çıkacak.
    Motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçen fakat 2000 cm3'ü geçmeyenler: %90' dan %100 olacak.
    Motor silindir hacmi 2000 cm3'ü geçenler: %145 yerine %160 olacak.

Ortalama zamlar bu şekilde olacakmış. Ayrıca yeni bir kategori düzenlenmesi de düşünülüyormuş, 1.2 ve altı araçlarda da ötv oranı eskiden olduğu gibi %45 olarak bırakılacakmış. Bu konuda pazarlıklar (!) devam ediyormuş, son kararı henüz vermemişler, bir iki grubun bu konuda ısrarı varmış.

Bu şu demek oluyor arkadaşlar; normal motorlu 70 Bin liralık araç 75 Bin TL, 2 bin motorlu 100 Bin TL değerinde bir araç 105.500 TL, 3 Bin motorlu 200 Bin TL değerinde bir araç 221 Bin TL olacak.

Bu durumda TR piyasasında satışa uygun bir kaç markanın, bir kaç modeli kalacak.

• Arkadaş yetkili biri mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence yetkili biri değil tabi ki, yetkili biri olsaydı buraya yazar mıydım hiç. Dedikodu sadece.

Bugün yarın dedikleri doğru çıkarsa adamı el üstünde tutarım o ayrı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: weycell1905

Arkadaş yetkili biri mi?

Aynı şeyi sormaya geldim hakikaten babam vergi dairesinde müdür böyle birşeyden haberi yok

• geçen sene kimse duymadan bir anda tek gecede o zammı yapabildilerse şimdide pek hala foruma kadar düşmeden haberi yapabilirler. bana bayilerin kotlarını indirim yapmadan eritebilmek için yaptıkları bir söylenti olarak geliyor
  • Memnuniyetle karşılarım

• ÖTV zammı gelecektir çünkü geçen sene cari açık düşsün diye yapılan ÖTV zammı fayda etmedi ve otomotiv pazarı %10-%20 civarı çok ufak bir daralma yaşadı. Yeni yıl ile birlikte, cep telefonları, televizyonlar ve arabalar oldukça pahalanacak, olan halka olacak Holdingler ise kazanmaya devam edecek.

Şimdiden araba stoğu yapmaya başlayan bayiler vardır zamdan kâr yapmak için.
  • Bu aralar söylentiler çoğaldı, hadi hayırlısı..

• Kel feritin işine yarayacak.1.2 motorlar onda.

• quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

quote:

Arkadaş yetkili biri mi?

Aynı şeyi sormaya geldim hakikaten babam vergi dairesinde müdür böyle birşeyden haberi yok

Vergi dairesindekilerin dunyanin yuvarlak oldugunu dahi bilmiyor.

• Yılbaşında zaten ötv zammı kesin ama biranda %55 olurmu onu bilemem. Gerçi bu millete müstehak

• quote:

Orijinalden alıntı: iniyesta

Kel feritin işine yarayacak.1.2 motorlar onda.

Peugeot nun yeni 1.2 motoru da geldi, zamanlaması manidar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: teqali

quote:

quote:

Arkadaş yetkili biri mi?

Bu kanıya karşılaştığınız 2 tane cahil memurdan vardiğinizi düşünüyorum oldukça saçma çünkü

Babam sürekli ankara da bulunuyor misal % 43 olan ötv nin % 45 olduğunu öğrenip zamn gelmeden araba almıştık

Yine 2009 da ötv indirimi geleceğini duyunca erken davranıp donanım olarak iyi istediğimiz bir modeli oldukça uygun almıştık

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaş yetkili biri mi?

Bu kanıya karşılaştığınız 2 tane cahil memurdan vardiğinizi düşünüyorum oldukça saçma çünkü

Babam sürekli ankara da bulunuyor misal % 43 olan ötv nin % 45 olduğunu öğrenip zamn gelmeden araba almıştık

Yine 2009 da ötv indirimi geleceğini duyunca erken davranıp donanım olarak iyi istediğimiz bir modeli oldukça uygun almıştık

Bi duyum alırsanız haberim olsun

• Bu tarz haberler Otomobil Bayilerinin Oyunuda olabilir

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaş yetkili biri mi?

Bi duyum alırsanız haberim olsun

Tabiki abi aklımdasın

Hatta yeni konuştum babamla yarın bu konu ile ilgili bakanlıkta müfettiş bir arkadaşı var onu arayacak onun bile kafası karıştı malum araba alma dönemi yanlış bir hamle yapmayalım

• Vallah şu satış temsilcilerine hayranım Abi adamlar işini yapmak için kırk takla atıyor.

Öyle bir şey olsa satıcılar şu an sipariş olarak fabrika elindeki 2014 ler için yarışır fabrikalarda araç bırakmazdı.

Neden mi? Düşük ÖTV den araç satmak için millete.

Gerçekçiliği olsa satış temsilcileri elllerindekini satmak için yarışır.

Markalardan büyük indirimler gelirdi.

Ben inamıyorum belki gerçektir ama beni piyasa yalanlıyor.

Böyle olsa son bahar indirimi diye büyük büyük indirim afişleri ile donanırdı her yer.

En azından yıl başına kadar böyle bir şey olmaz.
  • Boş bir söylenti değil arkadaşlar. Hatta yeni bir haber de değil. 1-2 ay önce otomotivcilerden birinin Hürriyet'te açıklaması çıkmıştı. Maliye'nin 1.6 ve altı motor hacmine ÖTV artışı yapacağı duyumlarını aldıklarını söylüyordu. "Biz ÖTV indirimi beklerken üstüne gelen bu haber morallerimizi iyice bozdu. Öyle bir şey olursa sektör iyice çöker." diyordu.

Şu an mobildeyim, aramaya üşendim. İnanmayan olursa linki bulur kopyalarım.

• Yahu herkes zamlardan, vergilerden, benzin fiyatlarında şikayetçi ama bugün ben Forum İstanbul avm 'ye 40 dakikada girip 20 dakika içeride park yeri aradım.İstanbul'da artık adım atılmıyor her yer araç ve LÜKS araçlar cirit atıyor.Orta kesimin araçları da çok fazla tamam ama herkes şikayetçi, herkesin altında son model araba, herkes tek başına trafikte.Hayır bu zamlar, bu vergiler olmasa, araba fiyatları ve benzin fiyatları bu kadar yukarıda olmasa İstanbul'da aracımıza binemeyeceğiz.Çünkü gidecek yer kalmayacak.Şu benzin 10 tl olsa trafikte gram azalma olmaz adım gibi eminim.Yok arkadaş bu ülkede birşeyler değişmiyor.
  • Bu şekilde kalır zam yapamazlar

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.