Şimdi Ara

'Debriyaj Pedalı Yumuşaklığı'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
1
Favori
36.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracım honda civic 1.6 ies 1999 model. Bugün debriyaj pedalına basarken çok yumuşak olduğunu hissettim. Dibine kadar basmadan vites geçişleri yapılabiliyordu. Ama şuan en dibe kadar bassam bile vitese bazı anlarda zor geçiyor. Sonra normal hale döndü. Acaba baskı balata da bi sorun varmıdır ?

Edit : yazım yanlışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XaSe® -- 4 Ekim 2013; 14:42:11 >

• up up
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

up up
    Önce yazdığını oku ve düzelt.

quote:

Dibine kadar basmadan vites geçmiyordu. Normalde vites geçişlerinde dibine kadar pedala basmamız gerekmiyordu.

Bu iki cümle neyi ifade ediyor?Pedal sertliği ve üstten kavrama yani debriyaja az basarak vites değiştirmek baskı balatanın bitmeye yakın olduğuna işarettir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

Önce yazdığını oku ve düzelt.

quote:

Dibine kadar basmadan vites geçmiyordu. Normalde vites geçişlerinde dibine kadar pedala basmamız gerekmiyordu.

Bu iki cümle neyi ifade ediyor?Pedal sertliği ve üstten kavrama yani debriyaja az basarak vites değiştirmek baskı balatanın bitmeye yakın olduğuna işarettir.

Alıntıları Göster
    hakikaten iki cümle birbiriyle ölümüne çelişiyor. tedirgin oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

hakikaten iki cümle birbiriyle ölümüne çelişiyor. tedirgin oldum.

Alıntıları Göster
    Genelde debriyaj merkezlerinden kaynaklanır bu sorun Civic de, çok pahalı değiller hem üst hem de alt merkezi değiştirin tavsiyem.
  • Derin Mavi kullanıcısına yanıt
    Düzelttim pardon yanlış yazmışım. Baskı balata da sorun olduğunu düşünmüyorm. Arabayı viteste bıraktım hiç kayma yapmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *President*

Genelde debriyaj merkezlerinden kaynaklanır bu sorun Civic de, çok pahalı değiller hem üst hem de alt merkezi değiştirin tavsiyem.

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: XaSe®

quote:

Orijinalden alıntı: *President*

teşekkürler
    Bence baskı balataya bakmadan önce debriyaj telini kontrol edin. Belki çok ucuza kurtarabilirsiniz
  • Kavrama ayarını siksaniz duzelebilir bence baskıda birşey yoksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: rahimavci

Kavrama ayarını siksaniz duzelebilir bence baskıda birşey yoksa
    Usta baskı balatanın değişeceğini söyledi ne kadar doğru bilmiyorum verdik ustaya. Araba viteste kesinlikle kaydırmıyor ama baskı balatayı boşa mı değişiyoruz ?
  • quote:

Usta baskı balatanın değişeceğini söyledi ne kadar doğru bilmiyorum verdik ustaya. Araba viteste kesinlikle kaydırmıyor ama baskı balatayı boşa mı değişiyoruz ?
    benim seat ibizanın da debriyajı aksine asırı sert bacağım roberto carlos gibi kas yaptı ustaya sordum baskı balata değismeli dedi debriyaj çok yukarıda kavrıyor bu arada ama arkadasın dediği tüy gibi hafif benimki ise ağırlık çalısır gibi ağır iki durumda da baskı balata bitmis mi oluyor ve ustanın çıkardığı fiyat iscilikle beraber 500 lira normal midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeLLaT_1905

benim seat ibizanın da debriyajı aksine asırı sert bacağım roberto carlos gibi kas yaptı ustaya sordum baskı balata değismeli dedi debriyaj çok yukarıda kavrıyor bu arada ama arkadasın dediği tüy gibi hafif benimki ise ağırlık çalısır gibi ağır iki durumda da baskı balata bitmis mi oluyor ve ustanın çıkardığı fiyat iscilikle beraber 500 lira normal midir?

Alıntıları Göster
    şimdi debriyaj yukarda kavrıyorsa ve debriyaj sertleşmişse baskı balatanın değişmesi gerekmiyormu ? kursların ve genel şoförlerin bilgisi bu yönde ? peki debriyaj yukarda kavrıyorsa veya sertse debriyaj teli vs mi oynamış oluyor ? ARKADAŞLAR ONA GÖRE BİLDİRİN HER YUKARDA KAVRADIĞINDA BASKI BALATAMI DEĞİŞTİRİYORUZ YOKSA BOŞ YERE ? DEBRİYAJ TELİ VS KAVRAMA AYARIYLA OLABİLECEK İŞLERDEMİ VAR ?

• quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

şimdi debriyaj yukarda kavrıyorsa ve debriyaj sertleşmişse baskı balatanın değişmesi gerekmiyormu ? kursların ve genel şoförlerin bilgisi bu yönde ? peki debriyaj yukarda kavrıyorsa veya sertse debriyaj teli vs mi oynamış oluyor ? ARKADAŞLAR ONA GÖRE BİLDİRİN HER YUKARDA KAVRADIĞINDA BASKI BALATAMI DEĞİŞTİRİYORUZ YOKSA BOŞ YERE ? DEBRİYAJ TELİ VS KAVRAMA AYARIYLA OLABİLECEK İŞLERDEMİ VAR ?

Alıntıları Göster
    Daha arabayı yeni servisten aldım bencede baskı balata bitmiş.Şu an ki haliyle debriyajın yumuşak olduğu anla alakası yok.

• quote:

Gerekirse başka usta gezin belki sıkmayla kurtarabilir hemen baskı balata bitmez öyle çok önceden belli ederdi zaten baskı olsa arabada çekiş düşüklüğü filan varmiydi patiye filan kalkıyor muydu
  • rahimavci kullanıcısına yanıt
    Nasıl pati atma derken? Araba biraz fazla yakmaya başlamıştı. Gücünde bi problem yoktu.
  • XaSe® kullanıcısına yanıt
    Hocam boşver vermişsin arabayı zaten daha iyi sıfırlanmış olur uğraşmazsın bi 3 4 yıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: steakone

Hocam boşver vermişsin arabayı zaten daha iyi sıfırlanmış olur uğraşmazsın bi 3 4 yıl

Üstad doğru söylüyor ya nasılsa vermisin usta iyiysede kafanı takma birşeye hayırlısı olsun inşaallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: rahimavci

quote:

Orijinalden alıntı: steakone

Üstad doğru söylüyor ya nasılsa vermisin usta iyiysede kafanı takma birşeye hayırlısı olsun inşaallah

Alıntıları Göster
    Hayırlısı bakalım yenilenmiş olur hem. Teşekkür ederim

• benimde opel vectra b var gls 2.0 1997 model baskı balata yeni değişti bir hafta vilan oldu işte değiştireli debriyaj bi hafta en dibde kavrıyordu şimdi yine yarıda kavrıyor yeni bir baskı balata bir hafta içinde bitermi.Yoksa bu normalmi bana hiç normal gelmedi lütfen yardım edin!!!
  • bozkurtt_mehmet B kullanıcısına yanıt
    Tamam işte yarıda kavrıyorsa normaldir.

Biterken üste doğru gelir.Renaultlar hariç.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.