Şimdi Ara

DEBRİYAJ PEDALI TAKILI KALMASI - PARÇA SİPARİŞ EDİLDİ.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
162.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

ARKADAŞLAR;

Aracımdaki sorunun debriyaj üst merkezinden kaynaklandığını söylemiştim. Kirazcıoğlu sitesinden parça siparişi verdim..

yapılması gereken bazı yerler ve periyodik - ağır bakım malzelerini de sipariş ettim;

Debriyaj üst merkezi : 125 TL...

Bu arada mareası olanlmara duyurulur.. Parçalar alfa Romeo 145 ve 146 ile uyumludur..

Umarım bir daha sorun yaşamazsın da ağız tadıyla kullanabilirsin aracını.

Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim Utku kardeşim;

araçta eksik olan bazı parçalar ile bakımını yapmak istediğim parçaların siparişini verdim..

aşağıda ki resimde;

Katkıların için teşekkür ederim..

DEBRİYAJ PEDALI TAKILI KALMASI - PARÇA SİPARİŞ EDİLDİ..

DEBRİYAJ PEDALI TAKILI KALMASI - PARÇA SİPARİŞ EDİLDİ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darüzzafer68 -- 23 Mart 2012; 17:42:42 >

• Arkadaslar benim de debriyaj ile alakali bir sorunum var yardimci olabilecek arkadas var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim arabam yetkili serviste debriyaj alt merkezi debriyaj ust pompasi degisti debriyajlaalakali baya bi bakim yapildi anliyacaginiz 2 hafta sonra debriyaj pedal ara sira takili kalmaya basladi ama tekrardan yerine geliyo ozellikle araba calisirken yapiyo bunu diger turlu yapmiyo viteslere rahat geciyo yanliz park yaparken ileri geri cok yapinca sebriyaja uzun sureli basinca viteste takili kaliyo araba titremeye basliyo sinra stop ediyor. Ben yetkili servise tekrar goturdum baktilar bizim onceki yaptigimiz islerlebilgili sorun yok sanzimanla ilgili dediler acip bakmak lazim dedilet 1000 tl tahmini bir seyi tutar dediler.sizce ne yapmaliyim.debriyaj sisteminde yag kacirma azalma gibi seyler yok

• quote:

Orijinalden alıntı: mirza72

Benim arabam yetkili serviste debriyaj alt merkezi debriyaj ust pompasi degisti debriyajlaalakali baya bi bakim yapildi anliyacaginiz 2 hafta sonra debriyaj pedal ara sira takili kalmaya basladi ama tekrardan yerine geliyo ozellikle araba calisirken yapiyo bunu diger turlu yapmiyo viteslere rahat geciyo yanliz park yaparken ileri geri cok yapinca sebriyaja uzun sureli basinca viteste takili kaliyo araba titremeye basliyo sinra stop ediyor. Ben yetkili servise tekrar goturdum baktilar bizim onceki yaptigimiz islerlebilgili sorun yok sanzimanla ilgili dediler acip bakmak lazim dedilet 1000 tl tahmini bir seyi tutar dediler.sizce ne yapmaliyim.debriyaj sisteminde yag kacirma azalma gibi seyler yok

Senin durum bayağı vahimmis

• Debriyaj yayı siz debriyaj bırakınca geriye çeken yay

telde sizin pedal uyguladığınız hareketi iletiyor

• Bugün benimde başima geldi. Caddy 1.9tdi 2005. Pedal dipte takili kaldi ve vitesi degistirmek mumkun olmadi.

Ustaya goturdum, ve pedalin arkasinda sanirim debriyaj merkezi arizalanmis o degisecek. Basina gelenlerin bilgisine.

Ek - Debriyaj üst merkezi arızalanmış, yenisi ile değişti şimdilik bir sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koppa -- 19 Mayıs 2017; 16:27:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koppa

Bugün benimde başima geldi. Caddy 1.9tdi 2005. Pedal dipte takili kaldi ve vitesi degistirmek mumkun olmadi.

Ustaya goturdum, ve pedalin arkasinda sanirim debriyaj merkezi arizalanmis o degisecek. Basina gelenlerin bilgisine.

Bende 2007 model caddy var. Benim başıma da 3 ay önce geldi bu olay sorunun kaynağı debriyaj alt merkezi... Yanlış ustalar çok saçma parçaları değiştirip masraf açıyor dikkatli ol. Sorun bire bir aynı çoğu zaman normal şekilde kalkıyor ama yoğun kullanımda debriyaj pedalı altıda kalıyor ayakla yukarı çekmek gerekiyor. Kavramaya vs hiç bir sıkıntı olmuyor.

Edit: benim araçta debriyajı yukarı çektiğim de kavrama oluyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.PAŞALI -- 18 Mayıs 2017; 17:29:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.PAŞALI

quote:

Orijinalden alıntı: koppa

Bugün benimde başima geldi. Caddy 1.9tdi 2005. Pedal dipte takili kaldi ve vitesi degistirmek mumkun olmadi.

Bende 2007 model caddy var. Benim başıma da 3 ay önce geldi bu olay sorunun kaynağı debriyaj alt merkezi... Yanlış ustalar çok saçma parçaları değiştirip masraf açıyor dikkatli ol. Sorun bire bir aynı çoğu zaman normal şekilde kalkıyor ama yoğun kullanımda debriyaj pedalı altıda kalıyor ayakla yukarı çekmek gerekiyor. Kavramaya vs hiç bir sıkıntı olmuyor.

Edit: benim araçta debriyajı yukarı çektiğim de kavrama oluyordu.

Internetten baktim da alt ve ust merkez seklinde iki parca var sanirim. Ustaya sormadim ama bir tanesi degisecek. 145tl parcaya dediler, usta da iscilik alacaktir. Bakayim cozum olacakmi.

Bu arada debriyaj volanli set de sordum 1.100 tl malzeme fiyati verdiler, hemen degil ama debriyaj da beni degis diyor. Debriyaja basmak zorlasmaya basladi.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.