Şimdi Ara

debriyaj pedali takili kaliyor pedal basili olmasina rağmen vites cikmiyor araba titriuor ve stop ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim arabam yetkili serviste debriyaj alt merkezi debriyaj ust pompasi degisti debriyajlaalakali baya bi bakim yapildi anliyacaginiz 2 hafta sonra debriyaj pedal ara sira takili kalmaya basladi ama tekrardan yerine geliyo ozellikle araba calisirken yapiyo bunu diger turlu yapmiyo viteslere rahat geciyo yanliz park yaparken ileri geri cok yapinca sebriyaja uzun sureli basinca viteste takili kaliyo araba titremeye basliyo sinra stop ediyor. Ben yetkili servise tekrar goturdum baktilar bizim onceki yaptigimiz islerlebilgili sorun yok sanzimanla ilgili dediler acip bakmak lazim dedilet 1000 tl tahmini bir seyi tutar dediler.sizce ne yapmaliyim.debriyaj sisteminde yag kacirma azalma gibi seyler yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yardimci olabilecek arkadas yok mu acaba

• Uzun süreli kullanımda debriyaj basılı kalması benimde başıma geldi. Alt merkez değişti sorun halloldu. Siz alt ve üst merkezid eğiştirdiyseniz sorun ikisinden birinde. Parçaların garantili olması lazım garantiden değiştirmeniz lazım. Her zaman derim araç yapılırken başında duracaksın ne yaptıklarını göreceksin !!! Arabanı bırakıp gidersen onlarda sana şunu şunu değiştirdik der seni yolarlar.
  • Anladim Sanzimanla ne alaksi olabilir peki bilginiz var mi

• .

• Servis bana debriyaj alt merkeziyle alkali sorun yok dedi dogrumu acaba

• Arkadaşım debriyaj merkezi değişeceği zaman hem alt hem üst merkez birlikte değişmeli ve güzelce hidrolik hattındaki hava alınmalı. Bu işlemler yapılmadıysa bahsettiğiniz sorunu yapar.

Eğer işlem yaıldı ise debriyaj baskı yaylarınızda aşınma olmuş, debriyaj bilyası sağlıklı basmıyor ya da bastığı yerde sorun oluşuyor olabilir. Ama bu genelde ses yapar, sizinki 1. ihtimale daha yakın bir sorun sanki.
  • President benim arabanin degisen aksamlarini yaxiyorum. Bunlar yetkili serviste yapildi.
    Yağsogutucusu
    2 yakit hortumu
    Debriyaj alt merkez
    Debriyaj pedal ust pompa
    Yag pompasi suzgeci yapildi
    Turbo yapoldi
    Bosaltma- doldurma-hava al sogutma d
    Mazit hirtumlari
    Katalizor-fap degisini
    Alici besleme borusu
    Hava alma hidrolik devre
    Debriyaj alici merkez degisimi
    Bu yazduklarim faturada yazdigi gibi.benim bahsettim sorun bu yapilanlardan herhangi birinin duzgun yapilmamasi olabilir mi.benim asil derdim servisten kaynakli bi hataysa onlara yaptirtmaak bunu. Ama her gittigimde bu bizim yaptiklarimizdan degil diyip baska sorun cikartiyorlar. Bu olayda da sanzimani acacaklardi actirtmadim sorun sanziman dediler. Kendilerinde sorun bulmamak icin mi yapiyorlar bunu anlayamadim.

• Arkadaslar bu konuyla alakali baska bilgisi olan var mi

• .

• Bilgisi olan yok mu arkadaslar :-(

• Servis 1000 tl yi gozden cikar diyo
    Sorun acaba onlarda mi ben de mi bilemiyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.